MR2 MK3 spyder ventily ?

vše ohledně modelové řady MR2
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od zejdy »

:D :D :D
Mara009
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 27.10.2016, 12:46

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od Mara009 »

Plati vždy, že ovalita způsobuje spotřebu oleje??? (Vysokou)..dik :-)
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od zejdy »

Na 90% + další věci....
Mara009
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 27.10.2016, 12:46

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od Mara009 »

:blush: Fajn... a jak to teda co nejlépe identifikovat?? (mimo rozebrání motoru a přeměření) :lol:
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od zejdy »

Marku,vše jsem ti vysvětloval v SZ, i věci, co máš udělat...Pochybuju, že ti někdo poradí něco jiného...
Nech si změřit tlaky a budeš vědět víc.... jestli jsou v pořádku a motor nebere olej,neřeš ovalitu a nech si zjistit,co ti tam klepe :D
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od Idaho »

Ovalita bývá zvýšená hlavne v místech překlápění pístu. V horní uvrati to zmeříš bez problému, jen sundání hlavy ( což opet zní jednouše ale když si uvedomíš co vše to u ZZ motorů obnáší tak zjistíš že výsledná "cena" už není moc rozdílná od totální rozbombardování motoru na parciální díly ), al enedokážu si dost dobře představit postup na změření ovality v dolní uvrati bez demontáže pístů, takže pokud to shrnu zustane v motoru už jen klika a oil pumpa.. Takže osoben si myslím že je to šetření na špatném místě.
Každopádně jak píše zejdy výše , pokud je komprese v normě dle WM neřeš ovalitu..
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od zejdy »

Jen bych doplnil,že ovalita je u "Open Deck" motorů vždy nejmarkantnější nahoře. Je to díky "nezpevnění" válců v horní části jejich uložení.
Mara009
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 27.10.2016, 12:46

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od Mara009 »

:oops: Ventily to nejsou určitě, změřeno všech 16. Olej to nebere ani po 2tis km od výměny neubylo ani trošku z měrky (full). Tento týden nechám měnit řemen (poslechneme jestli se shozeným řemene bude klapání) a změříme tlaky. Pokud to řemen,napínak řemenu nebudou, a tlaky motoru budou v pořádku.... pak zbývá jen rozvodový řetěz a jeho napínák snad už... co se týče tak podle toho jak se snažím na to přijít tipl bych si to na řetěz nebo lištu... zvuk jde zastudena slyšet totiž jen zcela vpravo kde je řemen a vevnitř řetěz... co se týče výměny rozvodové sady řetězu... dělal to již někdo?? musí se shodit celý motor nebo lze na autě?? Díky :D
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od zejdy »

Už jsem ti psal,že u většiny motorů je nějaký postup, jak vyměnit rozvody motoru bez jeho demontáže, jsou to díly,které mají servisní interval, tudíž se předpokládá jejich výměna.
A nepleť se, zbývá ještě dost jiných věcí, které mohou způsobovat klapání. A konkrétně řetěz bych řadil na poslední místa. Neumím si představit, proč by měl klapat. Měl jsem jich v rukách už dost a žádný nebyl vytahaný tak, aby klapal.....stejně jako ventily, ale to vše jsem ti již psal...
Zkouška motoru bez řemenu je krok správným směrem, vyloučíš periferie, změřit komprese a pak teprve dělat nějaké závěry...
Mara009
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 27.10.2016, 12:46

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od Mara009 »

Konečně se ukázalo proč a co klape... i přes tvrzení v autorizovaném prodeji Toyoty i přes tvrzení v jiném servise, že to nemůže být napínák řemenu... musel jsem je přesvědčit, že to musí nastartovat bez řemenu... a zázrak, klapaní žádné... 2 napínací kladky + řemen a je po problému... i když mi přimo v Toyotě NJ tvrdili, že je vyloučeno, že toto dělá napínak řemenu, že mají zkušenosti a poslouchali to... áchjo, já je mám učit jak diagnostikovat vlastní auta... a aby se předvedli ještě líp tak mi přímo autorizovaně prodali řemen, který tam nepasuje :D... tzn. aspoň je můžu smrskat všecky nahromadu, že ani ten blbý řemen mi neumí objednat správně... když už se tak profesionálně předvedli s motorem... Přemýšlím, co vlastně v té Toyotě by dokázali udělat správně... lituji lidi, co nemají čas si o tom googlit celý dny, a svěří jim do ,,profesionální péče,, svoje auto :lol: :bigups:
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od zejdy »

To jsem ti psal jako první,ať to někdo poslechne stetoskopem a do 5ti minut máš po problému :P
Ložiska jsou potvory.
Hlavně že to máš vyřešené :D :D
Mara009
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 27.10.2016, 12:46

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od Mara009 »

Jenže nikdo to poslouchat stetoskopem nechtěl, prej to slyší jasně, že to je ovalita a jejich zkušenost je prý lepší než nějaký stetoskop, že oni ví nejvíc...(Toyota NJ)... Tak jsem si pro jistotu nechal změřit tlaky a na všech 4 válcích 10KPa, po 3tis km od výměny neubylo ani 1dcl oleje, ventily jsou změřené všech 16 (všechny mají přesně střední hodnotu)... podle toho co všechno po takovém studiu o motorech 1zz vím, tak můžu tak max doufat a zkrátit výměnu oleje a co nejkvalitnější olej, abych se možná vyhnul evergreenu ,, zadřená celica 1.8 1zz fe na klice,, ...nebo má někdo nějaký nápad který ještě nevím? :lol:
Goldies
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: stř 29.04.2015, 23:58

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od Goldies »

Vim, udelej to co ja :-D
Mara009
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 27.10.2016, 12:46

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od Mara009 »

No je pro mě neuvěřitelné, že někdo vyráběl 99-05 sériově vadné písty a generoval miliony nasraných lidí.. bez absence pořádné kontrolky oleje je to jak jezdit na sedadle s bednou nitroglycerinu... v usa měli těžkou výhodu, že po zadření swaply (u nich levněji jak u nás, prodávají se tam přímo hotové ,,swap kity,, které je při jejich platech vyjdou na smích) na 2zz a pokud měli štěstí, neposral se jim ,,glass engine,, a trošku si upravili výrobní vady 2zz... u nás díky cenové hladině a hlavně legislativě je toto řešení nemožné.. btw to auto na fotce (základ bez uprav v TP) má 16let... je to velmi náročné udržovat něco takového v topass stavu se všemi funkčními detaily... a co bys mi poradil?? To co ty??? :lol: :lol:
Goldies
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: stř 29.04.2015, 23:58

Re: MR2 MK3 spyder ventily ?

Příspěvek od Goldies »

No to co ja :-) swapnout tam 2ZZ, namontovat dodatecny budik na tlak a teplotu oleje s nastavenim vystrahy a jezdit :-) taky mam SW30 rv 2000 :-)
Odpovědět

Zpět na „MR2“