Toyota Touch 2

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
nessuss
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 17.06.2016, 15:23

Toyota Touch 2

Příspěvek od nessuss »

Ahojte. Chcel by som sa vas opytat na skusenosti s aktualizaciou a funkciami so systemom Toyota touch 2 (TT2) ale nie systemu TT2 GO a GO PLUS. Nikde na oficialnych strankach som nenasiel aktualizaciu pre tento system ale len pre TT2 GO a GO PLUS. Taktiez som si vsimol na roznych a aj oficialnych videach ze je mozne napr vyuzit rozny online obsah a aplikacie a vyuzit telefon ako hotspot pre tento system ale nikde sa mi to nepodarilo spojazdnit :(

Mate s tym niekto skusenosti. PLS o radu. Verzia mojho software je 0101AF a ID zariadenia je 13TFDAEU-DA07

Dakujem pekne za info :)
Parek
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08.06.2015, 00:47
Bydliště: Praha

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od Parek »

Ahoj,

snažil jsem se zjistit to samé, ale zatím jsem nepochodil. Nějaký vývoj tam určitě musí být, protože já mám stejné ID zařízení, nicméně verzi FW zřejmě o trochu starší. 0101AD
Ze kdy máš auto, jen ze zvědavosti?
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic Multidrive S Executive 2016
nessuss
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 17.06.2016, 15:23

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od nessuss »

Kupoval som ho v 6/2016. Cize rok vyrobz bude asi 2016, ale mesiac neviem :)
Uživatelský avatar
sakiyota
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 20.01.2015, 09:31

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od sakiyota »

Tiez by ma zaujimalo ako stiahnut cez eStore aplikacie, na Toyota online som zaregistrovany,mam tam pridane auto, ale ked si chcem stiahnut napr apku Glass, tak mi pise, ze nemam pridane auto... proste bordel
Auris TS Hybrid
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od Beneold »

Ahojte, chcel by som sa spytat ci ste niekto aktualizovali mapove podklady z verzie 4.5.0.WL / Mapy 2015v2 na novsie. Ci sa oplati vyuzit akciu my.toyota.eu 6.8.1L na 3roky aktualizacie za 119E.... Oplati sa neoplati?
Přílohy
Snímka obrazovky 2016-10-29 o 14.00.35.png
(109.67 KiB) Staženo 8324 x
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
Uživatelský avatar
tatun
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17.11.2015, 13:19

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od tatun »

Upgradoval jsem na jaře na 6.7.0, jenže v té době jsem měl v e-shopu cenu 119,- včetně tříleté aktualizace map.

Každopádně upgrade můžu doporučit:
- pokud máš připojení k internetu, tak se online zobrazují zácpy a uzavírky a velmi jednoduše si naplánuješ objízdnou trasu. Tohle mi za těch pár měsíců ušetřilo několik hodin života :lol:
- navigace umožňuje split screen, kdy po pravé straně ukazuje např. počasí v cíli a co zrovna hraje v audiosystému
- změnil se vzhled celého menu (nejenom navigace), některé položky se přesunuly tam, kde dávají větší smysl (týká se hlavně nastavení)

o verzi 6.8.1 jsem ani nevěděl, díky za upozornění :thumbsup:, jdu to hned stáhnout.
Toyota Auris Touring Sports HSD Executive TSS FL-2015
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od Beneold »

Ano mame s navigaciou touch 2 & go. A navi funguje spolahlivo. Urcite sa oplatí.
Este otazka, ak smiem otravovat.
Da sa vypnut zobrazovanie ovladania klimatizacie po update?
Funguje hlasove ovladanie? alebo iba Siri na iphone.
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
monk
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: stř 28.09.2016, 09:51

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od monk »

Hlasové ovládání funguje už v 6.7.
Zítra naistaluju 6.8 a napíšu zmeny
Tak klimatizace stále vyskakuje. Zatím jsem si nevšiml rozdílu
Corolla TS hybrid Executive VIP SKY 2020
Uživatelský avatar
tatun
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17.11.2015, 13:19

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od tatun »

Rozdíly v ovládání mezi verzemi 6.7 a 6.8 jsem nenašel žádné (možná se změnila nějaká nabídka kdesi hluboko v menu, ale nic podstatného nebo viditelného na první pohled).

Hlasové ovládání, pokud vím, funguje pouze u verze Go Plus - alespoň u mého Go (bez Plus) nefunguje.
Toyota Auris Touring Sports HSD Executive TSS FL-2015
monk
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: stř 28.09.2016, 09:51

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od monk »

Tak jediná změna co jsem si zatím všiml. Ze když se naviguje tak slečna už neříká "otočte se na zpět kruhovem objezdu druhým výjezdem
Corolla TS hybrid Executive VIP SKY 2020
Uživatelský avatar
jimmi73
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: ned 11.03.2007, 20:17
Bydliště: SK, NMn/V
Kontaktovat uživatele:

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od jimmi73 »

Mne sa zdá že pribudli šípky v ktorom smere mám ísť. Hore sú smerové tabule, tie tam aj boli, ale dole som si predtým nevšimol že by boli šípky pre pruhy, môžem sa však mýliť. Len sú podľa mňa trochu nelogické, lebo sa ukazujú len v prípade ak idete v priamom pruhu, ak máte náhodou odbočiť, tak tam tie šípky nie sú.
Inak navigácia sa občas stráca, stalo sa mi to hlavne v Brne a v Bratislave. Zničoho nič bola šípka na miestach kde nie je cesta, pritom sa jednalo o starú cestu, nie takú čo pribudla nedávno. Ale napríklad v Prahe ukazovala navi spolahlivo.
C-HR 1,8 HSD
Auris TS 1,6 CVT
ex. Corolla Verso 1,8
ex. Carina E 1,6
Yaris 1,0
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od Beneold »

Zdravim pani Toyotaci....

Rozhodol som sa zakupit upgrade navi a graficku zmenu dizajnu radia v akcii za 119€ s podporou na tri roky... Zakupenie, stiahnutie, rozbalenie na kluc, nahranie po pripojeni a nastartovani auta.. cca 45min vrcania auta na volnobehu.. (a potom, ze autam sa nedoporucuje stat na mieste s nastartovanym motorom. Bohuzial bez toho Toyota nespusti upgrade) Babo rad a ekologovia tiez.
Menu je komplet ine, niekomu sa moze pacit, niekomu nie.. je to individualne.. Predtym bolo radio na styl priestoroveho zobrazenia stanic. Mne sa pacilo viac stare zobrazenie. Teraz je ploche a dlazdickove. Bohuzial stale ulozite iba 6 stanic. Napriklad VW ma 18 a s logom radia.
V NAVI sa toho pomenilo snad vsetko.. od uvodneho menu, nastavenia, zadavania, ukladania cielov az po mapy ako take... Teraz mi zobrazuje modre sipky pri jednosmerkach v meste, to som si predtym nevsimol. Mierne sa upravila grafika zobrazenia, myslim, ze k nie horsiemu. Potesi pri rozdeleni obrazovky zobrazenie sucasne navi a na pravo potom pripojenie telefonu, pod tym moze byt napriklad pocasie v mieste ciela/aktualnej polohy a radio resp. USB atd.. Ak sa deaktivuje zobrazenie pocasia/parking atd. pri prehravani USB sa zobrazi aj fotka albumu, ak je pritomna. Hlasitost je stale nepouzitelna. Resp. kolise.. Autom idem po meste nastavenie USB 15, navi 3, nie je pocut hlasenia navi. Treba hlasitost NAVI pridat na 5, aby bola rovnako pocutelna, ako hlasitost na USB.. Na dialnici je to zase naopak v tomto nastaveni. Takze zase do menu a stiahnut navi na 3-2 a USB moze zostat na 15 resp aj viac.. Navi uz bude pocut s hlasitostou. Pomooooooc.
Vsimol som si, ze ak mame nastavene zobrazovanie krizovatiek a zjazdov statickou fotkou, to sa zobrazi iba pri NAVi na celu obrazovku, v zuzenom rezime ide akoby tato funkcia nebola aktivovana.
Pribudlo pridavanie jednym tlacidlom mobilne radary (je ale dost nestastne umiestnene v pravo dole. A cert chce skoro vzdy, ze pri snahe vstupit do menu za jazdy kliknem skoro vzdy na pridanie radaru.)
Stale sa neda deaktivovat zobrazenie ovladania klimatizacie na obrazovke.. Tejto funkcii nechapem, zbytocne to zdvojenie ukazuje. Na klimatizacii mam predsa ukazovatele!!! Naviac na niekolko sekund zmizne navigacia, co moze byt neprijemne v krizovatke a ak sa niekto chce trochu dlhsie pobavit s nastavenim ventilacie, teploty atd. radsej si NAVi zapnite na mobile, na obrazovke bude nedostupna.
Upgrade bohuzial neriesi zariadenie, ako take. Softverovu upravu hlasitosti, vylepsenie zvuku, zrychlenie systemu atd. Nedajboze pridanie dakej funkcie k nastaveniu komfortu auta. To je tragedia a to doslova.
Sparovanie s iphone 5s funguje celkom rychlo a aj pripojenie k internetu.. V tomto pripade sa otvaraju dalsie moznosti na aplikacie,,, pre obzvlast trpezlivych je pripavene napriklad inernetove radio. PS: internetove radia nezobrazuju/neprenasaju udaje na pristrojovku. Zostane prazdne modre policko. Po odpojeni telefonu od auta sa celkom zariadenie vypne, cakal som, ze sa prepne na radio, ale neprepne.. musi sa to spravit manualne a to zapnutim zariadenia.
Nemat zvyhodnenu cenu na upgrade map na daky ten rok, nejdem do toho a dizajn by som radsej nechal povodny. Ale mapy sa hodia mat aktualne..
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od Beneold »

Par fotiek.
Přílohy
IMG_1509.JPG
(101.72 KiB) Staženo 7416 x
IMG_1510.JPG
(104.26 KiB) Staženo 7416 x
IMG_1511.JPG
(123.19 KiB) Staženo 7416 x
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
Uživatelský avatar
tatun
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17.11.2015, 13:19

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od tatun »

Konečně funguje zobrazení odhadované doby jízdy a předpokládaného času příjezdu nejenom do prvního průjezdního bodu, ale taky do cíle! To mi ve verzi 4.5 hodně chybělo, i když v praxi to využiju jen párkrát do roka.
Toyota Auris Touring Sports HSD Executive TSS FL-2015
climb5488
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: úte 31.01.2017, 20:33

Re: Toyota Touch 2

Příspěvek od climb5488 »

Mužete mi prosím objasnit jak je to s Touch and Go 2 plus a ne plus? Za měsíc mi dojde auris executive a ani jsem nezkoumal zda to má plus a nebo ne, podle ceníku nemá, ale možnost připlatit tam nebyla, v čem je rozdíl a dá se to případně doinstalovat nebo tak něco? Děkuji za odpověd.
Odpovědět

Zpět na „Auris“