IS200 Sportcross by Pavo.B.

modelové řady značky Lexus
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od Pavo.B. »

Tak jsem po dlouhé době přesedlal do parádního povozu. Než nahodím foto, až po umytí samozřejmě ...

Dnes výměna oleje - zajebanej filtr nešel jen tak povolit - doporučuji koupit pořádé vybavení - místa je tam totiž skoro žádné, vhodné odmotovat držák sání - dva šroubky a je to lepší. Olej ELF 5w-30 API SJ.

Nové stěrače DENSO - kódy DM-048, DMS-555 - za pár korun celkem u řidiče je i se spoilerem.
Svíčky DENSO IK20
Vzduchový filtr
Kabinový valeo podle čísla co měl sedět nesedí, musím hledat dál (tohle bude ono - DENSO DCF354P)
(jinak výměna je snadná - dole na přihrádce se vystrčí prstem dva plastové panty, vyndá se kaslík a je to.

Objednány koberečky - snad pásnou, pak dám info

A marně sháním žárovky Koito - asi přijdou na řadu Koito White III odněkud z ciziny, osram mi tam nesmí

Dále sháním kryt na motor kolem zátky oleje s nápisem VVTi - který byl tak zkřehlý že se rozsyspal na prach skoro :/

P.S zvuk motoru je návykový, a ručičku spotřeby se učím ignorovat :biggrin:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od zmaxxx »

Gratulace! Těšíme se na fotky a klubovou jízdu Prahou :)
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od Pavo.B. »

To každopádně :wink:

Koberečky přišly, sedí skoro perfektně za dobrou cenu zde, dal jsem gold černý, černé obšití a niť, ze spodu je protiskluzová guma, vypadá to dobře

http://s4car.cz/index.php?option=com_vi ... Itemid=280
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
radohanno
Manager Týmu
Příspěvky: 385
Registrován: pát 18.11.2011, 16:25
Bydliště: Zlínsko

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od radohanno »

Pavo.B. píše:To každopádně :wink:

Koberečky přišly, sedí skoro perfektně za dobrou cenu zde, dal jsem gold černý, černé obšití a niť, ze spodu je protiskluzová guma, vypadá to dobře

http://s4car.cz/index.php?option=com_vi ... Itemid=280
No já je taky chtěl a asi jsem utřel...Nemají na Lexuse....LS
Lexus LS 430. 2002
Když mám názor, řeknu to.
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od Beaver »

Ten kryt s nápisem se rozpadl skoro každému. Já ho tam už taky nemám :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od Pavo.B. »

Beaver píše:Ten kryt s nápisem se rozpadl skoro každému. Já ho tam už taky nemám :D
Jó já ho nepotřebuju jen jsem nevěděl jestli to má každý.

Ale před hodinkou mi upadl zadní tlumič výfuku - kde klucí na stk udělali chybu to nevím, že to neviděli, nicméně to chvíli bude mít alespoň pořádný zvuk, já se pod auto ještě nedostal, ale snad to bude jenom tohle, až přestane pršet musím ho jít vysunout z úchytů a hodit do kufru ať nedělá ostudu :D

Jinak na mokru to pěkně hází zadkem, na to si musím do zimy zvyknout :|
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
radohanno
Manager Týmu
Příspěvky: 385
Registrován: pát 18.11.2011, 16:25
Bydliště: Zlínsko

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od radohanno »

Pavo.B. píše:
Beaver píše:Ten kryt s nápisem se rozpadl skoro každému. Já ho tam už taky nemám :D
Jó já ho nepotřebuju jen jsem nevěděl jestli to má každý.

Ale před hodinkou mi upadl zadní tlumič výfuku - kde klucí na stk udělali chybu to nevím, že to neviděli, nicméně to chvíli bude mít alespoň pořádný zvuk, já se pod auto ještě nedostal, ale snad to bude jenom tohle, až přestane pršet musím ho jít vysunout z úchytů a hodit do kufru ať nedělá ostudu :D

Jinak na mokru to pěkně hází zadkem, na to si musím do zimy zvyknout :|
Kurník další výfukový problém...Já řeším výfuky od jara...nejdřív LEX a nakonec všechny tři auta co mám..celé roky klid a letos všechny najednou...Jinak kluci na STK se učí fotit .na nějaké prohlídky nejni času :-).Až ti upadne kat přímo u motoru to je jiný šrumec....to lítají ohně přímo z motoru... :biggrin:
Lexus LS 430. 2002
Když mám názor, řeknu to.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od Pavo.B. »

Že na celice po 22 dvou letech se musel převařit zrezlý spoj výfuku pochopím (i když zbytek je jako nový), ale že po 12 letech urezne trubka na lexusu to jsem nežral :roll:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od biscuit »

:biggrin: pripomels mi me samotnyho ve veku zhruba osmi let, kdyz jsem v narodnim muzeu stal pred pozustatkem stredovekeho mece a kroutil hlavou nad tim, co z nej zustalo :-)
jinak az bude mozno se u tebe zastavit, dej vedet ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
radohanno
Manager Týmu
Příspěvky: 385
Registrován: pát 18.11.2011, 16:25
Bydliště: Zlínsko

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od radohanno »

Pavo.B. píše:Že na celice po 22 dvou letech se musel převařit zrezlý spoj výfuku pochopím (i když zbytek je jako nový), ale že po 12 letech urezne trubka na lexusu to jsem nežral :roll:
v klidu ..mě taky...letos vyhnily oba zadní tlumiče...
Lexus LS 430. 2002
Když mám názor, řeknu to.
Uživatelský avatar
Lišák
Řidič
Příspěvky: 184
Registrován: úte 18.01.2011, 12:17
Bydliště: Litomyšl

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od Lišák »

Pavo.B. píše:
Ale před hodinkou mi upadl zadní tlumič výfuku - kde klucí na stk udělali chybu to nevím, že to neviděli, nicméně to chvíli bude mít alespoň pořádný zvuk, já se pod auto ještě nedostal, ale snad to bude jenom tohle, až přestane pršet musím ho jít vysunout z úchytů a hodit do kufru ať nedělá ostudu :D
To samé se mi stalo tuto zimu. Dlužno podotknout, že mě na to dvorní mechanik upozorňoval, takže když se zezadu ozvala rána, tušil jsem oč jde. Trochu problém byl ten tlumič uvolnit z těch gum a hodit ho do kufru. Diagnosa byla, že je uvnitř stejně celý vysypaný a že nemá cenu jej vařit zpět (ale třeba se mu jen nechtělo...). Takže jsem hledal náhradu. První na mjauto.cz. Objednávka, dobírka. Druhý den pán psal, že (přestože jej má v nabídce a naceněný) nikde ve své distribuční síti jej nemůže sehnat. Říkám si ok, tak teda tuning a půjdeme do nerezi. Ten byl na highperformanceparts.cz (či tak někde) za deset a půl papíru. Nu což... Objednávka, dobírka. Druhý den psal týpek, že výfuk není (na stránkách opět naceněn, skladem u dodavatele), vyrábí se v Anglii a je vyprodáno... Vyvinul však další aktivitu a nabídl dvě varianty od Cobra tuning - s resonátorem a bez, bratru patnách šestnáct litrů. To jsem již byl v jednání s jednou paní z Polska přes allegro.pl. To také nakonec dopadlo a za cca 3 000 CZK přišel tlumič Klarius.
Toyota Avensis T25, 2.4, 120 kW Obrázek
Lexus IS200, 2.0, 114 kW Obrázek
ex Toyota Corolla E12, 1.6, 81 kW
Uživatelský avatar
radohanno
Manager Týmu
Příspěvky: 385
Registrován: pát 18.11.2011, 16:25
Bydliště: Zlínsko

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od radohanno »

Pánové o mé výfukové anabázi nechtějte vědět... :(
Takže když jinak nedáte...:-) :lol:
Výfuk je spotřební věc a dostává čočku, jak od vody zevnitř tak zvenku..pokud není nerez tak rezne...
Takže někdy loni mi začal klepat motor.. i volant..????
Byl jsem v Toyotě a diag nic??? :shock:
Až před zimou jsem natíral podvozek a ejhle?? Díra?? tak na prst....měl jsem doma tmel na výfuky a tak jsem ho tam nacpal...motor se zklidnil asi o 50%....
První dotaz jsem měl na Toyotu... tlumič výfuku L+P??? cena 14000kč.. super?? za kus ovšem...to asi nééé.....Hledal jsem a v ČR nic,tuninng nic...az na Allegru...Zde kolega z klubu mi poradil jak to dostat do čr...oba kousky za 430 zlotých plus doprava....Jenže problém??? Nešly nasadit....kdepak soudruzi z PL udělali chybu????? Prostě v EU jsou jasně dané rozměry trubek... 50-55-60 venkem..Lexus jakožto Japonec pro USA to má v palcích..mteda rozdíl 2 mm vnitřkem..takže předělat koncovku...radostně jsem výfuky nasadil a ejhle..Kdepak udělali soudruzi z PL chybu...švidrají a nesedí jak mají..takže se musí předělat jak úchyty tak koncovky...dost mě serou... pravda cena je nízká, ale pokud deklarují že jsou to výfuky na Lexus mohly by tam sednout...ovšem rozdíly v průměru a navaření koncovek jsou v centimetrech...takže musím do servisu.. výfuky nechat rozřezat a znovu svařit...ovšem nebyla jiná volba... buď 28000kč a nebo 4000kč.. jinak zvuk tichý.. jen ty problémy že nesedí...Jinak se celkem oplatí nakupovat v Japonsku...doprava drahá, ale ceny jsou neskutečné...zpětné zrcátko za 1300kč.. nové v ČR. 26000kč...Ještě ke starým výfukům... po sundání bylo jasné že jsou KO... děr jak řešeto a uvnitř něco co připomíná rumba koule...prostě komplet v pánu...takže zhnily zevnitř ven....
Přílohy
IMG_20160730_153127.jpg
(47.98 KiB) Staženo 11876 x
IMG_20160730_153025.jpg
(59.79 KiB) Staženo 11876 x
Lexus LS 430. 2002
Když mám názor, řeknu to.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od Pavo.B. »

Mám v pácu nerez výfuk od megan racing za 6tis. plus doprava z usa. Až budou prachy jdu do toho tak snad bude.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Lišák
Řidič
Příspěvky: 184
Registrován: úte 18.01.2011, 12:17
Bydliště: Litomyšl

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od Lišák »

Tak to se těším na recenzi a detaily obchodu!
Toyota Avensis T25, 2.4, 120 kW Obrázek
Lexus IS200, 2.0, 114 kW Obrázek
ex Toyota Corolla E12, 1.6, 81 kW
Uživatelský avatar
Spitfire
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 04.01.2007, 11:02
Kontaktovat uživatele:

Re: IS200 Sportcross by Pavo.B.

Příspěvek od Spitfire »

Pořídil sis nakonec ten Megan? Jak to zní?
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Modelové řady“