Bezklucove otvaranie dveri_help

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
Uživatelský avatar
miloshi
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: stř 15.04.2009, 22:31

Bezklucove otvaranie dveri_help

Příspěvek od miloshi »

Cavte. Asi to bude hlupa otazka, ospravedlnujem sa kazdemu, koho by mohla urazit :) Doteraz som si auto umyval sam, raz som bol v umyvarke a tam mi to bezklucove otvaranie uplne zblblo. Sedel som v aute, kluc vo vacku a ked isli tie kefy cez senzor zamykania dveri, tak mi stale skakala hlaska, ze kluc je v aute. Potom zacal pipat alarm. Nakoniec ked som odchadzal, asi po 100 metroch jazdy mi pipal uz uplne iny alarm. Musel som auto vypnut, vystupit zamknut a opat odomknut. A preto sa chcem opytat, ako s tymto systemom do autoumyvarky. Dakujem pekne za rady.
Obrázek
Uživatelský avatar
ban
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: pát 01.08.2014, 23:08
Bydliště: SK

Re: Bezklucove otvaranie dveri_help

Příspěvek od ban »

auto si umyvam sam na bezdotykovej umyvarke, kluc nosim vo vrecku. pocas umyvania sa mi pravidelne auto odomyka a zamyka. neviem presne na akom principe funguje senzor na klucke, ale evidentne ho sampon, striekajuca voda alebo kefy aktivuju. v tvojom pripade zrejme auto zachytilo signal kluca v dosahu, pokusalo sa na zaklade pohybu kefy zamknut dvere ale zaroven kluc detekovalo v interieri, preto ten alarm. mne to robi podobne ked zabudnem kluc vo vnutri a snazim sa zamknut dvere dotykom.

inak ohladom bezklucoveho otvarania som cital zaujimavy clanok, toyota dopadla rovnako zle ako vsetky ostatne automobilky:

http://auto.pravda.sk/poradna/clanok/38 ... -zlodejov/
Toyota Verso Style 1,8 CVT 7S 2014
Toyota Auris 1,6 MMT 2008
Uživatelský avatar
miloshi
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: stř 15.04.2009, 22:31

Re: Bezklucove otvaranie dveri_help

Příspěvek od miloshi »

pytal som sa aj v toyote, ale nic mi neporadili. Rucne by som umyl, ale uz nestiham pred cestou. A nechcel som aby zasa vsetci pozerali, co to s tym autom vyvadzam :D

K tym zlodejom.. nastastie toyoty stale nie su zaujimave pre zlodejov.. versa uz asi vobec nie, takze prevysuje ten luxus, ked s dietatom na rukach, nemusim hladat kluce :)
Obrázek
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Bezklucove otvaranie dveri_help

Příspěvek od MiBo »

Poziadavka na otv.alebo zat. dveri bezklucoveho systemu funguje zlozitejsie to nechcem opisovat.
Povel davas cez spinac (senzor ) ktory je vacsinou umiestneny na klucke.
NEVIEM AKY SYSTEM POUZIVA VERSO.
SPINAC-SENZOR MOZE BYT:
-mikrospinac...najcastejsie pouzivane , kapacitny , indukcny ...atd
JE MOZNE.......... ZE KEFY ZATLACILI MIKROSPINAC?
Pri kap .alebo ind. je to jasne ....voda alebo kefa urobili svoje.
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Bezklucove otvaranie dveri_help

Příspěvek od MiBo »

TOYOTA VERSO:
Toyota Verso má kapacitní senzor klíče.
POTVRDENE-IMP.
Teda je jasne co striekajuca voda + kefa... atd
Odpovědět

Zpět na „Verso“