Legalizace swapu?

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
DjRaspby
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: pát 24.05.2013, 09:16

MR2 SW30 podvozek

Příspěvek od DjRaspby »

Zdravím, pořídil jsem si MRku spyder a chtěl bych se místních majitelů zeptat na pár věcí. Auto mi přijde hodně tvrdé, na sériovku až moc. Máte to taky tak? Koukal jsem na pružiny a vypadají dost nově, tak tam možná dal někdo tvrdší, tak by mě zajímalo, jak to máte ti z vás, kteří mají sériový podvozek. A ještě bych se zeptal, řešil jste tu někdo výztuhy? Na kterých místech se to nejvíc vyplatí apod., abych měl představu kde to bude nejlepší. Díky za názory a poznatky :)
Toyota Corolla TS
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: MR2 SW30 podvozek

Příspěvek od libor12 »

Doporučuji turo firmu. http://www.ultraracinguk.co.uk/info-par ... art+Number měl jsem s tím "oblečenou" corollu ae92gti ta se kroutila tak,že dělala pomalu 4 stopy. Po namontování,perfektní tuhost a podvozek začal dělat to co má. Jinak koukám si zůstal věrný značce a pořídil ještě větší radost než TS. Tak ať dělá jen radost!
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Goldies
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: stř 29.04.2015, 23:58

Re: MR2 SW30 podvozek

Příspěvek od Goldies »

Dam ti moje snizeny pruziny :-D
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: MR2 SW30 podvozek

Příspěvek od libor12 »

Goldies píše:Kdyz uz tady resime swap, je realne prohnat do Dekrou? Na kolik to cca vyjde?
Ano,lze to. Já sice řešil trošku něco jiného u DEKRY(instalaci turba a brzd) a přesto si myslím,že typová zkoužka pro záměnu dílů motoru (ZZ family) by měla stačit
http://www.dekra-automobil.cz/doc/tunin ... motoru.pdf a cena cca 50000.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
DjRaspby
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: pát 24.05.2013, 09:16

Re: MR2 SW30 podvozek

Příspěvek od DjRaspby »

50000 za co? Jen za to že si zlegalizuji swap tak zapltim 50k?? :-O Jinak asi pro toto založím nové téma...začalo to podvozkem a končíme u legalizace SWAPu :) Tak já založím téma asi v sekci Tuning docela rád bych se tam taky přidal do diskuze..zajímá mě to ;)
Toyota Corolla TS
Uživatelský avatar
DjRaspby
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: pát 24.05.2013, 09:16

Legalizace swapu?

Příspěvek od DjRaspby »

Zakládám toto téma, protože se takové záležitosti řeší na více místech, tak aby se to sjednotilo do jednoho vlákna :). Jak je to tedy s legalizací swapu ať už ,,podobných" motorů (1ZZ-2ZZ) nebo i zcela jiných. Dá se to nějak legálně zapsat do TP?
Toyota Corolla TS
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace swapu?

Příspěvek od libor12 »

Uvodem si pročti tohle. Oficiálně lze zlegalizovat jak přestavbu na turbo,výměnu motoru,řídící jednotky zkrátka skoro vše na co si vzpomeneš. http://www.dekra-automobil.cz/index.php ... tuning.php tady si vybereš to co chceš legalizovat - legislativní požadavky . a tady dle typového listu třeba E6 víš jaké zkoušky jsou třeba a co budou stát. http://www.dekra-automobil.cz/doc/tunin ... -cenik.pdf Po provedení zkoušek Ti vše zapíší do VTP.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace swapu?

Příspěvek od Idaho »

Důležité je hlavně toto :
!..Přestavbou však není zásah do konstrukce vozidla v rozsahu změny nebo úpravy více než jedné
podstatné části vozidla.
Podstatnou částí vozidla se rozumí: karoserie, motor, podvozek
V případě, že dojde k většímu zásahu, jedná se o výrobu vozidla (stavba). .."

je třeba si uvědomit, že zároven v jiném odstavci s epíše, pokud je navýšení výkonuvyšší jak 20 % je nutné doložit použitelnost brzd, případně jejich uprva ( čímž se ale okamžite dostáváme z položky přestavba na ukon stavba a to je už zase další desetitisíce + jiné legislativní kolečko ).
Uživatelský avatar
DjRaspby
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: pát 24.05.2013, 09:16

Re: Legalizace swapu?

Příspěvek od DjRaspby »

V tomto jsem amatér, chápu to tedy správně že v rámci swapu by byl to byl list E6 a zkouška výkonu, emisí a hluku? Tzn. podle toho ceníku někam ke 20 000? A pak bych to tedy měl v TP?
Toyota Corolla TS
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Legalizace swapu?

Příspěvek od biscuit »

ahoj, neni lepsi se primo zeptat na dekre? mam s nima kupodivu dobrou zkusenost a muzu ti dat i kontakt na pana, kterej nam kdysi pomohl.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
DjRaspby
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: pát 24.05.2013, 09:16

Re: Legalizace swapu?

Příspěvek od DjRaspby »

No jo ale navýšení je tam víc jak 20% takže brzdy atd...tak potom je to komplikovanější no...
Toyota Corolla TS
Goldies
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: stř 29.04.2015, 23:58

Re: Legalizace swapu?

Příspěvek od Goldies »

Secti si vsechny polozky E6 a nebudes stihat :-D

Btw ja legalizaci opravdu nehodlam podstupovat... Nemam dalsich 100K na papir
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace swapu?

Příspěvek od libor12 »

Ja uz jsem starý a moc poctivý na to aby se po mne někdo vozil. Kazilo by mi to požitek z jízdy abych se neustále ohlizel jestli mne nestaví policajt a kdyz se mu něco nebude zdát pošle mne na nejbližší stk a to vůbec nemluvim o tom,ze bych to do někoho poslal. Těch 50 koní za to nestojí, alespoň mne ne. To ze z 1zz udělám 2l nikdo nezjistí a cenově je to při vlozkovani motoru stejné.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
DjRaspby
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: pát 24.05.2013, 09:16

Re: Legalizace swapu?

Příspěvek od DjRaspby »

no starý snad ještě tolik nejsem ale mám to stejně jako Libor..navíc mám smůlu že já budu ten jedinej v ČR kterej bude podezřelej a začali by se v tom rejpat :-D. Tak že by 1ZZ a kompresor? :-D :-D :-D i když to by se mě zase týkalo to přeplňování :-D
Toyota Corolla TS
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Legalizace swapu?

Příspěvek od libor12 »

Plnící tlak lze samozřejmě ovlivnit a vejít se tak i do 20% nárůstu výkonu, což ve výsledku ovlivní i částku za legalizaci. :) A potom mluvime o tech cca 50k za které, když uz bych se do toho pustil,to stálo .
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Tuning“