nákup 5.té generace

vše ohledně modelové řady Celica
gottjir
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01.03.2016, 00:07

nákup 5.té generace

Příspěvek od gottjir »

Prosím o radu na co si mám dávat pozor při koupi 5.té generace 115kw. Předem moc díky za rady :wink:
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od libor12 »

Úplně na vsechno. Chceš kupovat takřka 30letou past do které az na vyjimky (a ti samozřejmě neprodávají) nikdo nedal ani korunu a jen jezdil. Takže at koupíš co chceš vždy. do .ni budeš sypat pytel peněz. Kup golfa tdi
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od Stan »

Jak píše Libor, asi fakt úplně všecko. Moje čelda např. "prošla" technickou pár měsíců před mou koupí. Jediný, co šlapalo dobře, byl motor. Při koupi jsem měřil tlaky, takže skoro jistota. Výměnu všech filtrů, svíček, rozvodů a náplní nepočítám. To je vlastně samozřejmost. Jinak převodovka, nápravy, tlumiče a všechny skrytý díry v kastli se musely opravit, zrepasovat, zavařit.
Určitě budeš mít v háji synchrony na 2. stupni. Pokud nebude po repasi, tak bude vrzat zadní náprava, nebo už vrzat ani nebude, ale bude bouchat a při brždění se bude auto různě stáčet do stran. Budou totálně rezavý a děravý kapsy za zadníma blatníkama - šáhni v kufru vpravo kde je hever až na dno. Pokud nebylo měněno, tak mrkni na prahy. Ty budou pravděpodobně taky papírový, nebo už ementálový. Auta s šíbrem jsou v tomhle směru na tom mnohem hůř. Mrkni taky na podlahu pod kabinou, tam bývají taky prohnilý díry. Minimálně aspoň prošahej koberec pod sedačkama, jestli je mokrej. Mrkni možná asi aj pod rezervu v kufru, jestli tam není voda. Taky ti asi nebube držet zvedlej kufr, ptž písty budou KO. Vysouvací anténa bude taky asi v hajzlu.
Jestli nebude auto ultraopečovávaný, tak počítej s investicí tak 40-50 litrů za materiál + spousta práce, aby na něj byl spoleh a vypadalo k světu. Na druhou stranu když budeš tady a budeš poslouchat rady místních, nebo pečlivě číst, tak budeš šťastnej, že náklady na opravu nebudou 50-100 litrů.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od Hug0 »

Na 100 se stejně nakonec dostaneš, protože zjistíš, že to co není v háji se rozpadne časem a zbytek ti nevyhovuje :D

Ale jinak je to suprový auto a mám ho strašně rád! :lol: :D
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od biscuit »

jj, vsechno dulezity je tu napsano. jestli si myslis, ze je to auto to, po cem touzis, jeste si to jednou dobre rozmysli. jestli i pak si porad budes myslet, ze musis, tak do toho vlitni po hlave a treba budes za rok jako tady stan: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 85#p331547

nicmene na tohle ma koule u nas tak mozna pet procent chlapu a jedno procento zenskejch ;-) no a taky, jak pise stan o ty investici, to plati pro cloveka, kterej umi sam maknout a je navic sikovnej. pro ty ostatni (jako jsem treba ja) plati to, ze to pak stoji penez jeste o kus vic, protoze tu praci proste musi nekdo udelat.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od Stan »

2 Biscuit: jako tady Stan, co si staví stan po večerech doma sám v prázdným bytě, zatímco o jeho garáž se perou dvě vyleštěný Japonky v nejlepších letech :-D
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od biscuit »

to je von, nepodleha zenske panovacnosti a vsechen svuj volny cas venuje necemu, co ma nejaky vyznam - tedy krasnym autum ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od Stan »

Nee, zas takovej magor nejsu. Na čeldu jsem nešáh od vánoc a carina čeká na zásah lakýrníka. Maximálně sháním díly na jaro. Teď je čas na horský aktivity - lyžování nebo chlast a nejlíp chlastání při lyžování. Přesně jako papa Muntz :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Laser Beam
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26.02.2009, 14:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od Laser Beam »

libor12 píše:Úplně na vsechno. Chceš kupovat takřka 30letou past do které az na vyjimky (a ti samozřejmě neprodávají) nikdo nedal ani korunu a jen jezdil. Takže at koupíš co chceš vždy. do .ni budeš sypat pytel peněz. Kup golfa tdi
Máš pravdu,až na ty výjimky,ty se bohužel někdy prodávají.Já asi budu muset ze zdravotních důvodu prodat svou rudou krásku a kupujícímu mužu doložit co se kdy dělalo.poslední investice 120t. Ale je pravda,že za ni budu chtít víc než za vrak :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od micron »

dobrý téma :-)

Libor12> je to past... máš pravdu.... a i byla to past vždycky, taky sem v ní byl... je to past... ale nebude, protože ty co budou už se z pasti většinou dostaly... může mít ale štěstí že náááhodou najde dobrej kousek kterej bejval pastí a už neni. kup si golf tdi to mě dostalo :-) :biggrin:
Na co si dát pozor? na cenu. Každej kdo to auto prodává tak ví jakou má a bude, může mít cenu, ty co neprodávaj tak vědi že za tu cenu by to zatim nikdo nekoupil. Až mnohem pozdějc... nebo nikdy.
osobně bych řek že na koupi 5g GTi nebo 4x4 GT4 je už dávno pozdě... nebo moc brzo...??! :biggrin: Jo takhle přesně bych to řek... ale na 6g ještě pozdě neni...ani moc brzo... trochu zmatený ale je to tak :-)
Co mě baví je to, že v praze vidíš víc lamborghini, ferrari atp... až to nudí :-) ale celicu 5G? GTi GT4? nenene no a to mě baví :-) navíc každej musí uznat že za tim je spousta práce, času a ne jen love... to mě baví.
Každej kdo jí vidí a nemá iq tykve... tak ví, že majitel ví... neni sice automechanik ale ví o tom autě víc a ještě víc :-)

Nevim, ale tahle třeba... se mi jeví seriozně... jestli ale někomu připadá 119.000 moc? no tak to si dej voraz... :-) cena je podle mě až moc nízká. podezřele, i když se většině bude zdát přepísklá. škoda LPG... to je škoda... že to tam je... ale někdo to třeba naopak ohodnotí... lpg dávám - to znehodnocuje originál. Nemam na benzín? nemam na auto. Tohle LPG tam nemělo nikdy bejt, znehodnotilo ho to... někdo to ale může naopak uvítat že... co nechápu že tam neni fotka motoru... to je celkem důležitý. Proč tam neni? toť otázka...
http://www.sauto.cz/osobni/detail/toyot ... oFrom=list

LaserBeam> cooože 120T :-) co si to investoval? To si z toho onemocněl ne? že ty si přejel nějakou babču co spěchala do lidlu na akci... ?? :biggrin: Ne fakt dost vysoká cifra... tak najednou...
komický je že je to cifra co stojí "relativně" to auto
Nějaký divoký GO? motoru za 120t :-) ne to mě tada zajímá kam se podělo tolik papírků... co spady do pastičky celicky... :wink: normálně bych to považoval za vtip... nebo hloupou komedii ale sem teda zvědavej... kam to zahučelo... to bude drsná story... a fakt se těšim jak na premiéru prvních záběrů ufonů, to bude firma s velkým F, "fuck autoservis s.r.omezeným".
Cooože....
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od micron »

Sem se tak díval... už sem se dlouho nedíval co se tak prodává... a fakt GTi 5g vymizely je jen spousta Sti... to je dobře, ty se hoděj na díly :wink:
Ale vymizely jojo... to je dobře. Cena už se dostala na minimum, a teď si jí bude diktovat ne kupující-trh, ale jen a pouze prodejce. :alian:

Něco sem tak pro zajímavost vyhrabal...
Tahle vypadá dobře na pohled... i motor, ABS... ale ta cena je podezřelá... ažaž komická :-) může se vyplatit, může to bejt past... vtipná je ta adresa. Reiffeisen strasse ( včera sem celej den zkoumal jestli přejít- dát si hypotéku když je to tak moderní a ultravýhodný na míček mezi GE a mojí Reiffesen... nakonec sem se rozhod že zůstanu i Reiffesen a mam 1.79% hot akce :-) i když bych to vzal i za 2.19% no ovšem 1.79% 7 let fix to potěšilo. + bonus 4.000,- na odhadce gratis. Tak třeba i tahle celi je jedna z posledních "za tak levno"- jako ty hypotéky :-) když je na adrese Reiffesen. :biggrin:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/to ... rigin=PARK

pak tahle, podezřelej je ten nájezd... ale už si diktuje fest cenu. zase LPG-
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/to ... rigin=PARK

pak mě zaujala tahle Sti... jo tak ta barva a tenhle polep je krutá kombinace... hustá kombinace 10/10 :bomb: To je stejně a nebo ještě hezčí než ty rallye klasický na celicách. Geniální! Nikdy by mě nenapadlo že může zelená ladit se žlutou... až tak. i ty kola seděj k tý grafice... wow jamaica rallye :-) Tohle se nedá koupit na díly... to je dekorace... jen tak to koupit a postavit kam je libo... umělecký dílo. Fakt jo. Mít nějakej bar.. tak to parknu před něj jako reklamu. jako coca-loka. No do takovýho celica baru bych chodil ráááád :biggrin: reklamní poutač za směšných 50T... kterej by měl stejnej účinek jako Ford... by mě zajímalo kolik stál ten ford... i když ten možná sponzorovala coca- z nějaký známosti... ? to je fuck :-) Ale těšil bych se až si pudu zakouřit ven, na to se dá dívat... nemá to chybu. CEL-EL-PIXEL aka CELL PIXEL... CELLs Pixels... Delica Celica bar... atd... :-) Ne názvy jsou zábavný, nechápu jak mohli pojmenovat toyotu CH-R... něco vymyslim :biggrin:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/to ... rigin=PARK
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Laser Beam
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26.02.2009, 14:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od Laser Beam »

micron,ono se to nezda,ale to naskáče suma hned.Základ byla karoserie a celolak a pak to lítalo.Tlumiče,spojka,kola,rozvody,prostě všechno možný i to co se dělat nemuselo :D Jeden den mně něco napadlo a druhý den se realizovalo.Asi jsem se tak bavil :) S motorem se nedělalo nic.V servisu mně nenatáhli tam jsem byl skoro každý den,spíš v závěru mi ani některý práce neučtoval s prosbou at už zmizím a dlouho se neukazuju :evil:
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od libor12 »

Laser Beam píše:Já asi budu muset ze zdravotních důvodu prodat svou rudou krásku
Přišel jsi o zrak? To jsou ty zdravotní důvody? Svého starého psa,který Ti věrně sloužil by jsi taky nechal utratit? Najdi ji čisté suché místo(obývák,ložnice v nejhorším vytápěná garáž) a chod se na ni dívat a vzpomínej co jste spolu všechno zažili.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Laser Beam
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26.02.2009, 14:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od Laser Beam »

Libore já ještě nevím,bojuju sám se sebou,je to strašně těžký a příspěvky jako je ten tvůj to ještě zhoršují :D Přece jenom mám ji víc jak 20let.Spoustu aut co jsem měl byly jen auta,ale ji snad beru jako živýho tvora,mě už z toho asi hrabe :D
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nákup 5.té generace

Příspěvek od biscuit »

Laser Beam píše:...ale ji snad beru jako živýho tvora,mě už z toho asi hrabe :D
vidis, a ja myslel, ze to je uplne normalni ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Celica“