troufala prosbicka a rady

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Tomiq »

Ty tempomaty od conrada vypadají cenově zajímavé. Podle toho ovládání to vypadá, že budou jednoduší, že nemá zvyšování a snižování rychlosti, jen nastavení a resetování. Ale to zas takový problém není. Hlavně, aby to fungovalo. Tak jako tak, ta montáž nebude prdel.
Tu Rostru jsem nepochopil, podle mě jsou pro konkrétní modely aut, ale Previi jsem tam nenašel.
Na ten originální to asi chce mít podrobné schema. Spínačem brzd je vybaveno každé auto. U spojky si nejsem úplně jistý. Asi se bude muset složitě dodělat vedení do volantu, což bude hodně rozebírání (pokud to tam není připravené).
Podle mě je ta řídící jednotka součástí toho serva.
Ad sedačky: dvojkové do jedničky nejdou, leda je sehnat i s úchyty. Jenže úchyty jsou přidělány do prolisů v podlaze, takže by to bylo hodně bastlení.
Kořen slova Toyota je Toy!
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

Ta Rostra je mnohem mazanejsi nez se zda. Hodne jsem to studoval s ideou zabudovani do meho LC, maji jen hloupe stranky.

Maji jednu univerzalni stavebnici, ta pasuje do vseho, co si volis je styl ovladani, spousta druhu ruznych pacek, jak je kazdemu libo, takze to pak nevypada jako pridana vec, ale jako puvodni. Na webu pak maji navody pro jedontlive auta, ktere se lisi predevsim konkretnim zapojenim. Co je super a nema to nikdo jiny, je moznost spousty nastaveni citlivosti a reakci.

K tem sedackam, to jsme si nerozumeli. Slo by dodatecne namontovat otocne sedacky (prostredni) z jednickove Previe do jednickove Previe ktera mela predtim vprostred jen lavici? Jsou tam na to pripravene uchyty? Nebo jak tam ty sedacky drzi? Delal jste to nekdy nekdo?
Toyota LandCruiser HJ61
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

Jeste jeden dotaz na majitele:
kdyz mate vprostred lavici, jde nejak sklopit cela dopredu (tedy vcetne sedaku)? Nebo se da sklopit jen operadlo vzad a vytvori tak neco jako luzko? Pokud ano, nemel byste nekdo fotku jak to vypada?

A je ten sedak lavice deleny nebo je cely v jednom kuse? Pripadne jde pak vyndat ten jedno-dil a nechat v aute jen ten dvou-dil?

Diky za rady.
Toyota LandCruiser HJ61
Prevít
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 15.09.2011, 13:19

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Prevít »

Tak koukám, že ti tady nikdo moc neporadil. Já jedničkovou previi mám, hlavy jsou opravdu problém, já osobně, jsem koupil celé auto ( za 7000kč) kvůli motoru a teď jezdím bez problémů , diferenciáli jsou problém, když si lidi nevšímají osobně mi jeden tekl, tak jsem vyměnil simering a to už měl najeto 300 000, pak jen tak z legrace, jsem si s té druhé vyndal diferák, za 800 kč jsem koupil ložiska, kámoš mi udělal vymezovací podložky a mám ho tam už rok nandanej a dobrý, cca po 1000 km jsem musel přitáhnout hrušku když si dosedly ložiska. Starý auto má svoje výhody i nevýhody a to hlavně s dílama. Některé díly jdou jen těžko sehnat, na druhou stranu dá se lecos sehnad ze starých aut a pak taky nové díly na netu za výprodejové ceny, například všechny 4 tlumiče mi vyšli na 3500 kč, spojka od SACHS něco přez 2000 kč kotouče a destičky jsou taky za pár kč s porovnáním na novější modely. Auto je to dobrý s tím přístupem k motoru to není tak tragický, celej motor i s převodovkou je za den venku bez problému aspoň u mojeho kde je vše rozhejbaný a namazaný, nejhorší je to na autech kde se ještě nikdy nevyndaval tam se to těžko povoluje jak je vše zarezlý. Největší slabynou je hlučnost, ta s ohledem na dnešní auta neobstojí, ale do nějakých 120 km to jde, řekl bych že spousta dislovejch aut je na tom hůř. Já osobně jsem měl problém jenom se zmiňovanou hlavou.
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od sokrates »

zdar, kamoš mě sehnal z De II asi za 80 litrů z r. 2000, supr stav, jak nová, má nějak přístup na tamní aukce, kdybys chtěl, dám ti na něho kontakt.
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

dekuji za tip na kamose, uz jsem s nim ve spojeni. Uvidime zda z toho neco vzejde.

Jinak situace je ted takova, ze z tech co ja umim dohledat na webu, zadna nema vse co chci (to je jak vybava, tak stav a cena). Takze cekam, az se nekde nejaka objevi. Kdybyste nekdo mel nejaky tip, tak sem s nim.

Rok 1997 a vyse, okolo 200tkm, kapitanske sedacky, stresni okno, klima (idealne lednicka) v dobrem stavu, nevybydlena, nezakourena a cena odpovidajici stavu.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Idaho »

Pokud jsi od příbrami ( my jsem z rožmitálu ) a jedna k nám jezdí :) mužeme domluvit pokec a projíždku s majitelem - je i zde na foru - Jakub Krčma..

Bohužel ty benzínové manuály se moc často nevidí, časteji jsou to automaty ( i tento )
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

zdravim, tak shaneni je porad bezvysledne, ale pri bloudeni po ruznych inzeratech jsem narazil na tento:
<http://www.autotrader.co.uk/classified/ ... &logcode=p>

A podle tech fotek to vypada jako ze nema vubec zadni dvere, presto v popisu pise 4-dvere. Znate tuhle verzi nekdo? To se asi do Evropy vubec nedovazelo coz?

No nic, jdu hledat dal...
Toyota LandCruiser HJ61
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od frostie »

Holt angličan má volant napravo a zadní dveře jsou na opačné straně, než vozy pro Evropu. Jedničková Previa má jen jedny zadní dveře.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

no to vim ze ma soupacky na druhe strane, ale on pise ze ma 4 dvere, ale na strane anglickeho ridice zadne nejsou, tam me napadlo ze jedine by mohl mit ty ctvrte ... no ledaze by pocital ty zadni vyklopne ... ale to pak neni zadna 'limited edition'
Toyota LandCruiser HJ61
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od frostie »

No jo, jsou 4. Řidič má jedny, aby mohl nastupovat, spolujezdec taky, zadní boční jsou jen jedny a kufr, tak to jsou ty štvrté,ni?
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
martin.v
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.09.2011, 08:16
Bydliště: košice

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od martin.v »

ja mozem povedt k svojej Previi I. rok 1996 - spotreba cca 10l, sviecky sa menia v pohode - su rovno pod krytom . slabinou je tesnenie pod hlavou - kade casto unika voda. to sa tazko meni - bud vyberies motor alebo sa ti to podari cez dekel pre sviecky (poznam jedneho ktory to uz 2x takto robil). nemam turbo verziu , je to pomalsie auto, trochu hlucnejsie. inac spracovane kvalitne. ak to bude servisovat akoze nejaky servis- tak to nebudu chciet- pretoze to ma svoje roky. ak si pripraveny ty tak nie je problem. servisna prirucka je na internete. a v podstate tam nie je nic zvlastbne a je dobry pristup p spod auta ku vsetkemu.
------------------
Previa r.1996
Drus
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 16.11.2012, 20:53

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Drus »

Ahoj, trochu pozdě, ale možná budeme naší previi 2005 prodávat. Je to fajn auto, ale na spaní uvnitř prostě není. Na věci je velká dost, ale na spaní se vše musí přeskládat a to je otrava. Půjdeme do nějaké dodávky alá sprinter.
quaero
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 10.08.2016, 11:07

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od quaero »

Benzín nebo nafta?
Volvo V70II 2002 CNG
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Jakub Krčma »

Někdo někde psal o výměně svíček u Previe MkI. Já měnil před lety svíčky i kabely normálně tím servisním otvorem pod sedadlem spolujezdce. Žádné drama...
Odpovědět

Zpět na „Previa“