Rav Hybrid 2016 - 2018

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
Sobi
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: úte 20.03.2018, 15:53

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Sobi »

Dyť ja to taky psal, ze jsem na svém autě, takovou spotrebu na dalnici neviděl.
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od p1947 »

x-fiedel- já nemám žádné osobní problémy abych zde psal dle Vás bludy. Vám prostě vadí,že někdo jel za spotřebu,kterou jste vy nedokázal.Jak zjištuji tak moje příspěvky na Vás působí jako "červený hadr na býka".Ale mě ty Vaše občasné urážky nemůžou absolutně rozhodit. Jak jsem již v některém z výše uvedeném příspěvku napsal tak je to o stylu jízdy,ale to Vám zřejmě nic moc neříká.Vy jste rejpal a rejpalem zůstanete.
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Mirek_62 »

Tak pro zjištění relativně objektivní průměrné spotřeby je nejlepší využít spritmonitor.de

Jak vidno - i zde de najdou „mistři” v jízdě na spotřebu a také jejich opak.

Jakékoliv „nulování” PP a zjišťování „spotřeby” pouze na daném úseku či druhu komunikace je na nic. Pokud by někdo chtěl opravdu takto měřit, tak jedině vždy s doplněním paliva „do plna” a projetím trasy v obou směrech s co nejkratším časovým odstupem mezi jízdami.

Zejména při vyšších dálničních rychlostech má na spotřebu vliv profil trasy a vítr. Takový vítr „do zad” a trase mírně z kopce klidně uspoří i 1L/100km.

Ale i ve městě je ten profil důležitý. Osobně z domova do práce jedu z kopce, takže spotřeba okolo 2L/100 km (povedla se mi i 0, když jsem přijel v létě domů a jel zpět do práce s již ohřátým motorem a celou cestu v EV módu). Nicméně domu z práce jezdím okolo 10L/100km. (Vše dle PP a nově i dle MyT aplikace).

Takže se tu zbytečně nenapadejme a neobviňujme z „keců” a „blábolů”. Pokud se nám nějaká spotřeba nezdá, tak si mysleme něco o „rybářích” nebo „červené karkulce”

C89F6419-271C-49A9-A46B-91DFAD7BAA15.jpeg
C89F6419-271C-49A9-A46B-91DFAD7BAA15.jpeg (13.75 KiB) Zobrazeno 4248 x
ziki
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: sob 07.09.2019, 13:20
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od ziki »

Je to nový model ale tyto info jsou relevantní a subjektivita informací je vyloučena
https://www.spritmonitor.de/en/overview ... &minkm=500
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od martinw »

Kdyby mel nekdo zajem prodam nepouzity kryt motoru na RAV4 hybrid 2016 - 2018

Koupen zde pred 2 lety, hlinik 3mm : https://www.mad-vertrieb-shop.de/unterf ... 015-2.html

Cena 3200kc (puvodne 230eur)
Rosik
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 28.07.2016, 08:19

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Rosik »

martinw píše: Jinak velci nadsenci si do rav4 davaji "autopilota" : https://comma.ai/vehicles ale je to nelegani a na vlastni triko takze to prakticky mimo par blaznu v USA asi nikdo nepouziva :) :) ale zas to umi fakt ridit samo podle videa co jsem videl na youtube (dalnice v pohode) : https://www.youtube.com/watch?time_cont ... =emb_title osobne si myslim ze by mi to dojizdeni vyrazne zprijemnilo - do te miry ze bych prestal davat pozor a v tom okamziku by me to mozna zabilo... :( ...ani tesly spolehlive nerozpoznaji stacionarni prekazky a to maji asi tak 100x vykonnejsi pocitac - tady ridi v podstate nejaky mobil s androidem a open souce AI programkem.
Díky za typ. Prohlédl jsem za poslední týden desítky videí s touto vychytávkou a docela mě to nadchlo. Dokonce jsem našel srovnání s Tesla autopilotem a Openpilot zvládal i složíté situace, které Tesla nezvládala. Pro ty, co jezdí často dálnice, je to dobré. Ale je to opravdu jen pro nadšence. Většina lidí má z takových věcí strach. Docela uvažuji, že bych to objednal a zkusil nainstalovat do své Ravky. Jen nevím, co je na tom nelegálního. Jedině snad to, že to je umístěné na čelním skle a to někteří policajti nemají moc rádi.
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Mirek_62 »

Rosik píše:Jen nevím, co je na tom nelegálního.
Zákon č. 361/2000 Sb.
ZÁKON ze dne 14. září 2000 o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu)

§ 2
Vymezení základních pojmů
d) řidič je účastník provozu na pozemních komunikacích, který řídí motorové nebo nemotorové vozidlo anebo tramvaj; řidičem je i jezdec na zvířeti


§ 3
Základní podmínky účasti na provozu na pozemních komunikacích
(1) Provozu na pozemních komunikacích se nesmí účastnit osoba, která by vzhledem k věku nebo ke sníženým tělesným nebo duševním schopnostem mohla ohrozit bezpečnost tohoto provozu. To neplatí, pokud osoba sama nebo jiná osoba učinila taková opatření, aby k ohrožení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích nedošlo.
(2) Řídit vozidlo nebo jet na zvířeti může pouze osoba, která je dostatečně tělesně a duševně způsobilá k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a v potřebném rozsahu ovládá řízení vozidla nebo jízdu na zvířeti a předpisy o provozu na pozemních komunikacích.
(3) Řídit motorové vozidlo může pouze
a) osoba, která je držitelem řidičského oprávnění pro příslušnou skupinu motorových vozidel (dále jen „skupina vozidel“) uděleného Českou republikou, státem, který je členským státem Evropské unie nebo smluvní stranou Dohody o Evropském hospodářském prostoru (dále jen „jiný členský stát“), nebo jiným státem podle mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána a která upravuje oblast silničního provozu44),
b) žadatel o řidičské oprávnění, který se pod dohledem učitele autoškoly4) podrobuje výcviku v řízení motorového vozidla nebo skládá zkoušku z řízení motorového vozidla, nebo
c) osoba, která se pod dohledem učitele autoškoly4) připravuje k přezkoušení z odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel nebo skládá zkoušku v rámci tohoto přezkoušení4a).


Nic o autonomním řízení jsem tam nenašel. Myslím, že jako vysvětlení, proč je to nelegální, je toto dostačující.
Jetson
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 16.02.2017, 07:19

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Jetson »

a) Jenomže v tom případě by byl nelegální i tempomat (a ani by nemusel být adaptivní). Osobně si myslím, že v této chvíli není legislativa na tuto situaci nijak připravená a to zároveň brzdí a ještě nějakou dobu brzdit bude, rozvoj autonomního řízení. Zvláště pak odpovědnost za případné škody na majetku a zdraví. Aby se tomu automobilky vyhnuli, všude donekonečna opakují systémy, že oni nic, všechno řidič.
b) A podle videí to comma two nedělá jinak a taky prudí. Jen bypassne to hlídání rukou na volantu. A navíc, neviděl jsem zatím ani video, kde by comma two něco řídil/a/o. Dokonce ani vrácení do pravého pruhu se podle videa nekonalo. Takže za 999 USD tam nepozoruji žádný přínos proti DNES standartně vybavené RAV4 s vyjímkou, že to neříká po pár sekundách "řiď si sám". Ale neprojížděl jsem to moc důkladně, takže se možná pletu.
Auris TS 1,6 D-4D 6 M/T Active a Trend+
RAV4 2020 2,5 Hybrid AWD Comfort
Rosik
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 28.07.2016, 08:19

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Rosik »

Tak jen pro upřesnění, co umí Comma two s OpenPilot 0.7.x navíc oprotí mé Ravce (RAV4 hybrid 2017):
Umí adaptivní tempomat od 0 km/h s rozjezdem bez povelu (moje umí až tuším od 30 km/h). Umí držet pruh bez neustálého obtěžování, že nedržím volat (Ravka jen hlídá zda nevyjíždím z pruhu a případně provede korekci). Umí dokoce držet pruh i na státní silnici bez podélného značení. Umí rozpoznat a vyhnout se řadě zaparkovaných vozidel stojícím podél krajnice. Dobře zvládá i situaci se středovým ostrůvkem. Při změně pruhu musí dát povel řidič blinkrem a mírným pohybem volantu. Zbytek se provede automaticky. Nově snad zvládá i dopravní značku Stop.
Samozřejmě se jedná pouze o podporu řízení a ne o autonomní řízení vozidla. Comma two je navíc vybavena kamerou, která je namířená na řidiče a hlídá ho, aby neusnul a nebo nedělal nějaké hovadiny. Toto zařízení nezbavuje řidiče plné odpovědnosti za vozidlo, tzn. že řidič pořád musí dohlížet na dopravní situaci a v případě potřeby musí být schopen okamžitě zasáhnout. Povely řidiče mají samozřejmě vždy přednost před povely z Comma two.
Ano 1200 dolarů za Comma two a propojovací kabely není málo, ale pořád je to zlomek ceny vozu. Pro srovnání autopilot u Tesly stojí tuším 7000 dolarů.
Petr Novak
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 31.07.2016, 00:16

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Petr Novak »

kadel píše:Plasty jsou docela v pohode, ale resil jste nekdo vrzajici madla nad oknama? Kdyby to vrzalo jen kdyz se za to chytim, tak to neresim, stejne se toho nikdo nechyta, ale ono to vrze porad.
Ahoj jen se chci zeptat jestli se ti podarilo vyresit ty vrzajici madla dik
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od kadel »

Ahoj, jo jo, vyresil jsem to uplne a uz to vubec nevrze. Rozvadim se a auto si bere manzelka :mrgreen:
RAV4 HSD FWD
Maron
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 13.07.2019, 21:54

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Maron »

Zdravím vás Rafani,
poradíte mi někdo, jestli jde (a případně jak) připojit iPhon, aby se zrcadlilo to co je na displeji ?
Jde o případné použití jiné navigace, než té co mám v rádiu.
Díky M
Rav4-Hybrid FWD, r.2017
Maron
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 13.07.2019, 21:54

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Maron »

To mi opravdu nikdo neporadíte, ach jó...
Rav4-Hybrid FWD, r.2017
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od kadel »

Neporadí, protože to bez HW doplnění nejde
RAV4 HSD FWD
Maron
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 13.07.2019, 21:54

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Maron »

kadel píše:Neporadí, protože to bez HW doplnění nejde
Tak to jsem nevěděl, hmm...
1- A co by se s tím muselo udělat?
2- Nejde mi také nastavit příjem SMS na rádiu- volba je neaktivní. To je taky HW?
Díky za reakce. M
Rav4-Hybrid FWD, r.2017
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“