Rav Hybrid 2016 - 2018

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od martinw »

Ladahori píše:Tak z jiného soudku. Jde nahrát adaptivní tempomat z HD 2019 do HD 2016? Mělo by to pak brzdit až do 0 a zastavit před překážkou? Pak je taky otázka cena.
Máte někdo odpověď?
Hodně km bez problémů v r. 20120.
z 2019 rozhodne ne, spis z lexusu 2016 300h ten umi tempomat stop+go ale i tam se obavam ze bude lehce jinak hw.

Jinak velci nadsenci si do rav4 davaji "autopilota" : https://comma.ai/vehicles ale je to nelegani a na vlastni triko takze to prakticky mimo par blaznu v USA asi nikdo nepouziva :) :) ale zas to umi fakt ridit samo podle videa co jsem videl na youtube (dalnice v pohode) : https://www.youtube.com/watch?time_cont ... =emb_title osobne si myslim ze by mi to dojizdeni vyrazne zprijemnilo - do te miry ze bych prestal davat pozor a v tom okamziku by me to mozna zabilo... :( ...ani tesly spolehlive nerozpoznaji stacionarni prekazky a to maji asi tak 100x vykonnejsi pocitac - tady ridi v podstate nejaky mobil s androidem a open souce AI programkem.
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od p1947 »

Ahoj všichni "hybridní ravťáci".Pořídil jsem si výměnou za Prius III + doplatek hybridní RAV4 z r.v.2017 s najetými 50 tis.km.Kromě navigace ,vyhřívaných zadních sedadel a předního okna je v plné výbavě. Nyní řeším namontování tažného zařízení a to bych Vás všechny chtěl požádat o názor jaké? Pevná koule nebo bajonet? Co bude mít nejmenší zásah do karoserie.Bude pro občasný provoz malého do 500kg tahoucího vozíku a cca 7x do roka vožení na kouli závěsu pro až 4 kola.Děkuji Vám všem za dobré rady,
cholerik
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 28.11.2012, 21:09

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od cholerik »

ahoj, mám kouli napevno origo Toy, estetika mizerná, zásah do nárazníku asi žádný, ráno se podívám...
Otevírání víka kufru kopem pod nárazník občas skončí naraženou holení, čidlo je přesně v těch místech
Cenově to ale bylo hodně líp (nechci říct levné), než bajonet
bylo T27 nafta 2011kombi
aktuálně RAV4 na baterky
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od p1947 »

Tak přátelé RAV4 hybrid z r.v.2017 .V úterý jsem si s ním vyzkoušel jet po dálnici.Docela jsem pospíchal tak jsem tu 100km vzdálenost jel téměř stále 140 km tachometrovou rychlostí a při sjetí z dálnice v Praze jsem zjistil,že mám průměrnou spotřebu 7,4 l/100km což si mi myslím ,že je to naprosto špičková spotřeba na tak vysoké a těžké auto. Dnes jsem jel z Prahy zpět a jel jsem jen 120 km tachometrovou rychlostí a výsledek je průměr 6 l/100km.Myslím si ,že to opravdu velmi dobrá spotřeba. Tak pánové,kteří si stále myslí,že to "nejde" tak je to jen o tom naučit se pracovat s velmi lehkou nohou s plynem,brzdou a tempomatem.Pětiletá zkušenost s Priusem III se mi zde vrací ve velmi dobré spotřebě s daloko lepším a pohodlnějším autem.
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Xfield »

p1947 píše:Tak přátelé RAV4 hybrid z r.v.2017 ...... tak jsem tu 100km vzdálenost jel téměř stále 140 km tachometrovou rychlostí a při sjetí z dálnice v Praze jsem zjistil,že mám průměrnou spotřebu 7,4 l/100km.....
Kecáš. Žádná dálnice do Prahy není 100 km pořád z kopce..... (A jinak takovou spotřebu dosáhnout nemůžeš)

respektive, pokud jsi předtím jel aspoň 100 km hodně ekonomicky po městech a okreskách výletním tempem se spotřebou pod 6 l, tak možná :D
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od kadel »

Tak to vypada ze p1947 ma nejakej zazracnej kus. Docela by me zajimala ta prace s plynem pri ustaleny rychlosti. To ten plyn musim drzet jen spickou? Nebo palcem? :D
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Xfield »

Má přímo pohádkový kus se spotřebou "jakou svět neviděl" :lol:
...nejspíš v garáži parkuje jen kolo a baví se plácáním nesmyslů na netu
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od p1947 »

Xfield- za 1.nekecám.Měl byste se vyvarovat hanlivých slov.Ač dálnice není jak uvádíte jen pořád z kopce,tak přesto mohu této spotřeby dosáhnout.Proč ne? Mezi budíky máte přeci momentální spotřebu a ta zřejmě dle Vás je nereálná.Omyl asi ten počítač "fixluje.Budu muset si nechat v servisu udělat kontrolu spotřeby.Když jsem před "ravkou" jezdil v Priusu III tak jsem dálnici v Rakousku ze Stockerau do Arnoldsteinu dělal dle počítače 4,4l/100km a taky mi nikdo nechtěl věřit. Přitom jsem bral vždy ve Znojmě plnou a do plna v Arnoldsteinu doplňoval a výsledek skutečný 4,53 l/100km. Hold asi i zde počítač uváděl dle Vás nesmysl. Za 2. zde před časem se vyjádřilo několik řidičů,kteří mluví stejně.Asi i oni jsou "slepý" a nebo,že by i oni měli špatný počítač.Laskavě se podívejte na spritmonitor.de a tam dle Vás to nemůže být asi také "hodnověrné".Jsou tam lidé,kteří jezdí ještě o nějakých 1-1,5 méně než já.Závěrem . Rozhodně mě nemůžou ty Vaše "žvásty" absolutně rozhoditAž najezdíte tolik kilometrů jako já tak možná se taky naučíte jezdit svižně a levně.
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Xfield »

p1947 píše:....bla bla bla...
Velice se omlouvám za to vulgární slovo "Kecáš". Prostě mi tohle familierní vyjádření skutečnosti přišlo v danou chvíli přijatelnější, než strohé "lžeš", které taky přesně vystihuje tvá tvrzení. Takhle si můžeš psát co chceš - "papír" snese všechno. Jistě by i ostatní rádi viděli výsledky tvé fenomenální jízdy, tak proč nás neohromíš fotografií svého palubního PC, kde bude zobrazena obrazovka After start s průměrnou spotřebou od startu těch 7,5... současně s průměrnou rychlostí kolem 135 km/h a nějaký rozumný čas....? Počkat..ono je to vlastně nemožné normálně dosáhnout, že? Takže nic... Ty zůstaň u svých výmyslů a já zůstanu tím "nevěřícím Tomášem". Samozřejmě, pokud se stane ten zázrak a tvůj důkaz se tu objeví, o moje omluvy a slova uznání nebudeš ochuzen. Do té doby ale na tvoje řeči nehodlám dál reagovat.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Ladahori
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 30.03.2016, 09:19

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Ladahori »

Xfield píše:
p1947 píše:....bla bla bla...
Velice se omlouvám za to vulgární slovo "Kecáš". Prostě mi tohle familierní vyjádření skutečnosti přišlo v danou chvíli přijatelnější, než strohé "lžeš", které taky přesně vystihuje tvá tvrzení. Takhle si můžeš psát co chceš - "papír" snese všechno. Jistě by i ostatní rádi viděli výsledky tvé fenomenální jízdy, tak proč nás neohromíš fotografií svého palubního PC, kde bude zobrazena obrazovka After start s průměrnou spotřebou od startu těch 7,5... současně s průměrnou rychlostí kolem 135 km/h a nějaký rozumný čas....? Počkat..ono je to vlastně nemožné normálně dosáhnout, že? Takže nic... Ty zůstaň u svých výmyslů a já zůstanu tím "nevěřícím Tomášem". Samozřejmě, pokud se stane ten zázrak a tvůj důkaz se tu objeví, o moje omluvy a slova uznání nebudeš ochuzen. Do té doby ale na tvoje řeči nehodlám dál reagovat.
Mám to auto dnes přesně 4 roky a průměr je kolem 6,5. Při normální jízdě jeho udávaná spotřeba je ptákovina. Možná netopí, nepouští klimu. A v zimě v garáži přehřívá motor jiným zdrojem tepla........
Ale překvapila mě včera na STK udávaná výše CO2 0,00. To snad ani nejde?
Láďa
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od p1947 »

Vážený Xfielde-podle toho jak se vyjadřujete a současně uvádíte doposavadní Váš vozový park tak si myslím,že když jsem již jezdil po 1.české dálnici autem tak jste byl ještě v plínkách.Takže laskavě mě netykejte.Až budete mít najeto alespoň polovinu mojich kilometrů, možná budete mít jiný názor.Kdysi nám bylo říkáno,že nejhorší je se střetnout s věčným rejpalem u kterého je vše nesmysl.Kolik jste s tím hybridem najezdil za ty dva roky,že si myslíte,že mám v garáži jen kolo a zde podle Vás" plácám "nesmysly:Protože jsem to měl na montáži závěsného zařízení a dnes jsem si to přivezl domů,tak jsem se schválně podíval do počítače, kde je stále uvedená celková spotřeba a představte si ,že tam je průměr 6,1 l/100 km a provoz dosud 30 hodin.Podle Vás to bude nesmysl.Asi jsem si to tam "namačkal sám" nebo, že by počítač lhal?Jsou v tom všechny cesty(město 3-6 km obden,okresní silnice i dálnice).Asi nevíte,že denodenní krátké cesty do města jde téměř stále na benzinový motor.
Sobi
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: úte 20.03.2018, 15:53

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Sobi »

Tedy ja mam auto dva roky, 50t km poměrně dost po dálnici a ještě nikdy !, jsem neviděl pri tempomatu a 140km/h , spotřebu pod 8l :)
Uživatelský avatar
rpospec
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 23.08.2018, 18:46

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od rpospec »

Tak vzhledem k diskusi výše jsem dnes cestou do Prahy dělal pokus se spotřebou. Cesta z Litoměřic, cca 17 km okresní silnice k nájezdu v Doksanech na D8, potom okamžitě po najetí na dálnici adaptivní tempomat na přesně 130 km/h. Až do příjezdu k ceduli Praha bez zásahu do plynového nebo brzdného pedálu, vše jen tempomat. Potom krátká jízda Prahou na P+R v Letňanech. Výsledek na palubním počítači 7,4 l/100km. Toyora Rav 4 Hybrid 2019 Executive...
Sobi
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: úte 20.03.2018, 15:53

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od Sobi »

Tak na 130km/h a novej model to by šlo.
ziki
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: sob 07.09.2019, 13:20
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Rav Hybrid 2016 - 2018

Příspěvek od ziki »

Zdravím Jsem majitelem RAV 4 XA50 FWD, dlouhodobá spotřeba za 13000 km je 5,7 l/100km, při průměrné rychlosti 63 km/hod. Většinu nájezdu je po venkovských cestách, asi 50%. Nájezd po dálnici je asi 25%, kde jezdím s adaptivním tempomatem 120km/hod., odzkoušená spotřeba 6 - 6,5l/100km. Velký vliv má na spotřebu venkovní teplota, Hybrid chrání spalovací motor a neustále ho drží na provozní teplotě. Hodně dělá větrné počasí, jak k tomu bylo začátkem března, po rovině proti větru nešlo plachtit a to se samozřejmě výrazně projevilo na spotřebě (50km do práce s podporou větru i 3,5l/100km, z práce proti větru za 6,5l/100km), bohužel mi sem nejde dát údaje z apky myT
Přešel jsem z Passatu variant 2.0TDi 103kW, jezdil jsem určitě rychleji a využíval krouťák, ale s novou RAV 4 XA50 nemám potřebu závodit a neskutečně mě baví ta pohoda při jízdě. :bigups:
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“