Rav Hybrid 2016 - 2018

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od MiBo »

marho:
www.toyota.cz
Uz opravila hodnoty brzdeneho a neb..... RAV4 hybrid
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od kadel »

marho: Tak co, uz mas nejaky postrehy?
RAV4 HSD FWD
marho
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 07.02.2016, 14:28

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od marho »

Ve středu jsem vyrazil s rodinou na 5-ti denní cestu, v neděli po návratu bych měl mít najeto cca 1900 km, tak pak napíšu zážitky z cest. Zatím spokojenost.
První spotřeba podle tankování do plné je 7,0 l/100 km (cca 90% dálnice 125km/h, 5% okresky, 5% město).
2016 Toyota RAV4 Hybrid 2WD Lounge (Executive)
2007 Peugeot 307 SW 1.6 HDi 80 kW
2001 Škoda Octavia kombi 1.9 TDi 81kW
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od kadel »

Takze parada, to bude jezdit po dalnici podobne jako Avensis, to by mi stacilo. Jezdim za 8, ale jezdim 140 tacho. Porad se nemuzu rozhoupat, ale premyslim nad socialni vybavou Active.
RAV4 HSD FWD
marho
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 07.02.2016, 14:28

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od marho »

Okružní cesta po kopcovitých okreskách, cca 70 km, návrat do výchozího bodu (tedy celkově nulové převýšení), spotřeba dle palubního počítače 5,6 l/100 km.
2016 Toyota RAV4 Hybrid 2WD Lounge (Executive)
2007 Peugeot 307 SW 1.6 HDi 80 kW
2001 Škoda Octavia kombi 1.9 TDi 81kW
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od kadel »

Tak to je krasa. Cekal jsem, ze to bude hybrid jen aby se nereklo kdyz jsem cetl testy na Lexuse NX. Je tam znat, ze to pokoazdy akceleruje jinak? V zahranicnich recenci o tom neco pisou, stejne jako u NX.

Zrovna taky premyslim, jak u ctyrkolky funguje ten zadni motor. Myslel jsem, ze se pripojuje kdyz treba prokluzuje predek, ale v nize uvedenym videu jede jen na oba elektromotory. Pokud to umi jet na oba elektromotory, tak by to mohlo byt efektivnejsi, ne?

https://www.youtube.com/watch?v=_av-6PEfuS8
RAV4 HSD FWD
marho
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 07.02.2016, 14:28

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od marho »

Spotřeba podle tankování do plné z cesty 1800 km (80% dálnice, 15% okresky, 5% město).
Ta poslední spotřeba odpovídá jízdě po dálnici pri plném zatížení (4 dospělí + dítě, plný kufr) tachometrová rychlost 130-140, předjíždění...
Komentář k autu dále.

Obrázek
2016 Toyota RAV4 Hybrid 2WD Lounge (Executive)
2007 Peugeot 307 SW 1.6 HDi 80 kW
2001 Škoda Octavia kombi 1.9 TDi 81kW
marho
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 07.02.2016, 14:28

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od marho »

První zážitky s novou RAV4 Hybrid - 1800 km během 5 dnů
Tahle cesta s novým autem byla neplánovaná zatěžkácí zkouška. Cesta tam v noci, po dálnici, s teplotou klesající od +5 st. k nule a sněhovou vánicí. Po 2 hodinách ve sněhové vánici začaly vypovídat systémy, které byly zanesené kombinací sněhu, ledu a špíny od mokré silnice. První přestal fungovat adaptivní tempomat, chvíli jsem bojoval s varovnou zprávou, která se po odsouhlasení po 5 vteřinách vracela na displej a vše překrývala. Pomohlo vypnutí adaptivního tempomatu, než jsem ale trefil správnou pozici tlačítka, chvíli to trvalo.
Pak mi odešlo sledování jízdy v pruhu, opět varovná zpráva se po potvrzení vracela obratem zpět, tentokrát jsem musel až do menu nastavení deatkivovat funkci, což za jízdy po dálnici v noci není uplně pohodlné řešení.
Tahle varování by mohla mít nějaké max. množství potvrzení, po nichž by se už neopakovala, např. 5, já každé odsouhlasil/zrušil snad 20x (abych mohl sledovat ostatní jízdní informace).
Pak jsem si chtěl přisvítit v mlhovkama a po zapnutí jsem neviděl žádnou změnu, že by svítily ty mlhovky tak málo? Vše se vysvětlilo u při zastávce u benzínky, z mlhovek jsem odklepl 1cm vrstvu ledu se špínou (tohle víčko hezky drželo v ozdobném rantlu mlhovky). Zlehka jsem očistil celý předek od nánosu zledovatělého ledu a všechny systémy pak zase začaly fungovat.

Co se mi líbí:
- celkově mám z RAV4 dobrý pocit, hlavně mi vyhovuje, při klidné jízdě využívá hybridní systém a já se mu snažím klidnou jízdou pomáhat
- sledování slepého úhlu - svítící žlutá ikona v zrcátku je cenná informace, ikona bliká, pokud ještě hodím blinkr směrem, kde už je v slepém úhlu auto
- upozornění na dopravu za vozem - paráda - při vycouvávání z kolmého stání zapípá při přijíždějícím autě či přicházejícím chodci a to ještě dříve, než ho vidím v couvací kameře ale hlavně normálně bych ho viděl až na poslední chvíli
- kamery 360st. jsou fajn na všelijaké manévrování, ze začátku jsem neměl odhad, jak jsem skutečně blízko od překážky, ale rychle se učím odhadnout z kamery reálnou vzdálenost.
- výborný je adaptivní tempomat, chová se to inteligentně jak bych si představoval, nastavím třeba 130, dojedu někoho pomalejšího, a tempomat se přizpůsobuje jeho rychlosti, dokud nepřejedu do volného pruhu, nebo dokuď přede mnou nezrychlí přes 130.


Co nevím, jaký na to budu mít nakonec názor:
- automatické přepínání dálkových/potkávacích světel - já na dálnici moc dálkový nepoužíval, protože bych je musel ručně pořád vypínat, automatika je používá, přepíná je docela rozumně, jenom si nejsem jistý, zda je někdy nevypíná pozdě, tedy zda neoslňuji protijedoucí jezdce
- komfort sedaček, zatím mám prostě pocit že se mi v Peugeotu sedělo pohodlněji, možná je to o zvyku a nalezení ideální polohy sedačky, ale na konci té první 6ti hodinové cesty jsem se na konci vrtěl a nemohl najít ideální pozici, druhá cesta byla už lepší

Nejsem nadšený:
-spotřeba, no to je jasný, moje poslední dvě naftový auta měla spotřebu na okresce pod 5 l/100km, na dálnici kolem 6-6,5, teď mi to cestou zpět, když už jsem to trochu hnal (nic extremního 130-140, ale pravda, při plném zatížení) ukazovalo průměrnou spotřebu i přes 9.
- možná moje neznalost, ale intuitivně jsem zatím nepochopil systém elektického otvírání zadního kufru, je to prostě pokus/omyl, někdy se otevře, někdy nic, někdy se zamkne celé auto, nezbyde mi než si přečíst návod :-)
- v noci špatné řešení přístupu do předního držáku/díry nápoje ve středovém panelu - nad ním je rantl pod rádiem, který má zespodu decentní osvětlení, což osvětluje držák/dírů, ale vlastní rantl nad tím v úplné tmě vidět není, když tam dávám kelímek s kafem, často o to zavadím a nemít víčko, už bych si to 2x rozlil,
2016 Toyota RAV4 Hybrid 2WD Lounge (Executive)
2007 Peugeot 307 SW 1.6 HDi 80 kW
2001 Škoda Octavia kombi 1.9 TDi 81kW
Uživatelský avatar
treid
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: úte 26.01.2016, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od treid »

Nějaké další zkušenosti s Hybridem ?
|| Toyota RAV4 HYBRID 2016 AWD ||
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od xmirekp »

RAV 4 hybrid AWD,

jede krásně, spotřeba je někde kolem 7-8 litrů kombinace město a dálnice. Auto má najeto malinko cca 300 km nic moc, spotřeba půjde určitě ještě dole. Auto poměrně rychle topí a je ohřáté na provozní teplotu. Bojím se dálnice, tam dle mého při jízdě 130-150 bude spotřeba někde na 9 na 100.

Uvidíme jak se to bude vyvýjet.
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Uživatelský avatar
treid
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: úte 26.01.2016, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od treid »

Paráda, moje auto je už vyrobené a v přepravě počítám že do ČR dorazí někdy koncem dubna.
|| Toyota RAV4 HYBRID 2016 AWD ||
Uživatelský avatar
treid
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: úte 26.01.2016, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od treid »

M.Bambus píše:tried

Moc pěkná přestože nejsem zrovna fanda do černých aut (v tvém popisu je bílá:), můžu se zeptat na VIN kód, stačí první znak, jestli začíná J nebo má jiné písmeno (např. X)?

Ještě by mě zajímal ten pohon 4x4 u hybridu, jestli je to defaultně také předokolka a zadek se připojuje při prokluzu/tlačítkem do 40 km/h jako u předchozí generace, kterou mám já a u aktuálních nonhybrid verzí nebo je to stálá čtyřkolka (případně jak to u ní je)?

Jinak přeju hodně šťastných km!
VIN takto : JTM....
|| Toyota RAV4 HYBRID 2016 AWD ||
rafkař
Manager Týmu
Příspěvky: 429
Registrován: stř 07.09.2011, 16:38

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od rafkař »

xmirekp píše:RAV 4 hybrid AWD,

jede krásně, spotřeba je někde kolem 7-8 litrů kombinace město a dálnice. Auto má najeto malinko cca 300 km nic moc, spotřeba půjde určitě ještě dole. Auto poměrně rychle topí a je ohřáté na provozní teplotu. Bojím se dálnice, tam dle mého při jízdě 130-150 bude spotřeba někde na 9 na 100.

Uvidíme jak se to bude vyvýjet.
Mě žere benzín v automatu do 9ti tak to nevidím jako žádný zázrak ten hybrid teda :cry:
RAV4 HSD AWD 2018
ex-RAV4 4gen 2.0 Multidrive Valvematic 2013
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od kadel »

No jo, ale ty mas linej dvoulitr. Hybrid je 2,5 a je to znat.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
treid
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: úte 26.01.2016, 18:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rav Hybrid

Příspěvek od treid »

rafkař píše:
xmirekp píše:RAV 4 hybrid AWD,

jede krásně, spotřeba je někde kolem 7-8 litrů kombinace město a dálnice. Auto má najeto malinko cca 300 km nic moc, spotřeba půjde určitě ještě dole. Auto poměrně rychle topí a je ohřáté na provozní teplotu. Bojím se dálnice, tam dle mého při jízdě 130-150 bude spotřeba někde na 9 na 100.

Uvidíme jak se to bude vyvýjet.
Mě žere benzín v automatu do 9ti tak to nevidím jako žádný zázrak ten hybrid teda :cry:

Po městě do 9 ? : ) Město se dá s Hybridem do 6l.
|| Toyota RAV4 HYBRID 2016 AWD ||
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“