Led osvětlení v interiéru

nová modelová řada - nástupce Corolly
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od slabostka »

Ak už chceš LED tak to kúp na normálnom eshope - napr. svetziaroviek, ja som kupoval skoro všetky typy k autu resp. aj k ostatným autám aby som rozložil poštovné, už som vedel ktorých mám v aute najviac a ktoré odídu najskôr - tých som zobral viac.... a máš bloček, 2 roky záruka platí aj na žiarovky a neboj sa dá sa to v pohode vyreklamovať. Môj osobný názor je že LEDky sú fajn ale načo... to čo odíde na aute ako prvé - u mňa to boli lacné W5W nemá zmysel nahrádzať drahou LEDkou a tie drahšie v predných svetlách vydržia roky takže tam to význam nemá vôbec... ale to neznamená že niečo zatracujem ale pre mňa sú to umrtvené peniaze.
Moja rada - kúp v našom eshope alebo lepšie v kamennej predajni čo máš po ruke, odlož bloček a ak nevydrží 2 roky reklamuj.
... pozerám že tam máš za 5E 2 sufitky, samozrejme poštovné je len k jednému kusu nezmyselné... a pomeraj si dlžku sufitky, niekto písal že kúpil a bola dlhšia-kratšia...
http://www.svetziaroviek.sk/svetziarovi ... MP-Set-2ks
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od farnell »

slabostka píše: Ak už chceš LED tak to kúp na normálnom eshope - napr. svetziaroviek, ja som kupoval skoro všetky typy k autu resp. aj k ostatným autám aby som rozložil poštovné, ........
.......Môj osobný názor je že LEDky sú fajn ale načo... to čo odíde na aute ako prvé - u mňa to boli lacné W5W nemá zmysel nahrádzať drahou LEDkou a tie drahšie v predných svetlách vydržia roky takže tam to význam nemá vôbec... ale to neznamená že niečo zatracujem ale pre mňa sú to umrtvené peniaze.....
......Moja rada - kúp v našom eshope alebo lepšie v kamennej predajni čo máš po ruke, odlož bloček a ak nevydrží 2 roky reklamuj.....
... pozerám že tam máš za 5E 2 sufitky,....
V prvom rade dakujem za reakciu.
Takze postupne budem reagovat.

- Viem ako sa co "najlacnejsie" kupuje na webe tak aby sa pripadne zostavajuce naklady neprejavili na cene. T.Z. nakupujem tak aby som kupil vacsinu tovaru v jednom eshop a postovne sa tym padom neprejavi vo vyslednej sume za tovar tak nepriaznivo.

- moj osobny nazor je zas opacny. Pre mna to nie su umrtvene peniaze pokial LED svieti lepsie a intenzivnejsie ako klasicka konvencna ziarovka ci uz C5W alebo W5W.
A hlavne lacne W5W trpia najviac prave v predných svetlometoch aj vdaka teplu ktore vytvaraju akekolvek halogenove ziarovky. Osobna a dlhodoba skusenost.

- nastastie som nasiel eshop a kamennu predajnu v jednom na ceste z prace domov :lol:
Moja volba padla na Osram. Cena je v celku prijatelna, odpadnu naklady na postovne a aj pripadna RMA nebude tak potom formou dopisovania.

- takze za 5€ sufitky to je stale zla a neista volba...

Na a nakoniec obchod kde mi to najviac bude vyhovovat
http://www.top-auto.sk/topauto/eshop/3- ... Bez-odporu

Dakujem vsetkym za ochotu pomoct i ked podaktori su tu akosi prilis ješitni a citia sa hned dotknuti (aj ked si myslim ,ze nemaju dovod), ale aj taky je svet a ludia v nom....
Pre mna je nateraz pripad LED ziaroviek do Auris-u SOLVED
A este pre zaujimavost dodam, ze napad na dany eshop prisiel´od uzivatela na "multižanrovom" fore hojko.com :lol: :roll:
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od Standa50 »

Značka Osram už pro mě není zárukou kvality a životnosti.Důvod je špatná zkušenost s jedním LED výrobkem,když vydržel svítit pouhých 17 hodin (3 dny) a vyreklamovaný necelé 2 měsíce.Za vrácené peníze jsem pořídil 2 ks noname z aliexpresu,uplynulo skoro 1/2 roku a žárovky pořád svítí.Musím doplnit že se nejedná o autožárovky,ale o žárovky na 230V.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od farnell »

:shock: Myslim si ,ze toto sem rozhodne nepatri.... Bez urazky.
Navyse LED na 230V su predsa len inak konstruovane. Nejde tam iba o samotnu diodu(diody), ale kopec iného prislusenstva v samotnej pätici.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od Standa50 »

Je to odbočení od tématu,to uznávám a necítím se být za upozornění uražen .Jenom jsem chtěl upozornit na to ,že ani výrobky označené logem známé značky nemusí být zárukou kvality a naopak.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od farnell »

Samozrejme ja to chapem.
OT
Tiez odbocim od temy. Suzuki swift forum, tam sa riesila spojka... Ja som ponukol kit od Valeo a "kolega" diskuter od L.U.K. rozdiel v cene nepatrny 10€ v prospech Valeo a predajcom bol servis ktory sa venuje vyhradne Suzuki.
Kolega co ponukal L.U.K to odvovodnil tym ,ze je to kvalitnejsia znacka ako Valeo. Ked som chcel od neho rukolapny dokaz podlozeny dakým kto sa tym seriozne zaobera tak ostalo ticho a zrazu zabudol na mnou polozenu otazku v com ta kvalita L.U.K spociva odpovedat.
Moj nazor je taky ,ze ci znackovy alebo "neznackovy" od iného dodavatela(vyrobcu) tak pokial by sme isli do podstaty veci prideme na to ,ze nech uz je na suciastke akekolvek logo tak prvovyrobca moze byt v skutocnosti jeden a ten isty. Moze ale aj nemusi. Rovnako tak nemusi byt original diel kvalitnejsi ako ten bez loga tej ktorej automobilky. Treba pamatat aj na to ,ze krajina povodcu este nemusi byt krajinou vyrobcu.
A ja sa uz necudujem nicomu.
Pokial sa bude vyroba presuvat do azie kde to robia detski otroci za mysku ryze tak vôbec ma neprekvapi ,ze dany výrobok nebude dosahovat kvality toho pôvodného z prvovyroby po spusteni toho ktorého automobilu do predaja.
Ale ani v europe to nie je ine.... Bohuzial.
Mam Swift-a r.v. 2007, ked som zvazoval kupu druhého auta pre dvoma mesiacmi tak som si bol obzriet opät Swift-a ale uz r.v. 2008.
A uprimne som mal z toho auta dost rozporuplne domy. Auto mi prislo interierovo az prilis lacne "ojebane". Jednoducho ked som prvy raz sadol do svojho terajsieho auta tak ma oslovilo "kup ma" :D no pri tom druhom "mladsom" sa mi doslova chcelo zvracat.

Potom som kupil Auris-a tiez 2007....
Viem precital som toho vela a aj to ,ze prave toto boli kusy este prilis "surove" na to aby sa dalo vraviet o dokonalosti.
No aj napriek tomu nelutujem a opät ma auto oslovilo v tom dobrom.
A ako tak citam o tejto znacke dalej tak sa desim toho co pride a co bude nasledovat.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od cuba66 »

farnell píše::shock: Myslim si ,ze toto sem rozhodne nepatri.... Bez urazky.
Navyse LED na 230V su predsa len inak konstruovane. Nejde tam iba o samotnu diodu(diody), ale kopec iného prislusenstva v samotnej pätici.
A já si zase bez urážky myslím, že to vypovídá o tom, že Osram už není to co býval :-) Bohužel vlastní zkušenost s několika variantami žárovek H11.
Jo a ještě něco - jestli ta poznámka výše na ješitnost byla určena mně, tak si vedle jak ta jedle, jak se u nás říká :-)

P.S.: Pokud chceš Osram 1W sufitku 31mm dlouhou tak ti jí klidně strčím do obálky a pošlu zadarmo, svítí totiž nic moc, navíc do mého Aurise r.v. 2007 je velká, vnitřní lampička má sufitku 28mm a tu Osram jako LED stejně nevyrábí. 31mm tam jde narvat, ale není to ono, skoro zlomíš ty přídržné plíšky v patici.
Tady je sufitka co je v Aurisu I ve stropním světle: http://www.osram.cz/_apps/products/prod ... oid=272112 , ale s jediným rozdílem a to tím, že originál má 8W.
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od farnell »

No tak asi takto.
To ,ze som si nevsimol rozmer tej sufitky tak za to sa :oops:
A teraz by si mal ist do kuta Ty pretoze
http://www.svetzarovek.eu/p-101005/k-40 ... 1ks-6000k/
https://www.google.sk/search?q=led+sufi ... 6c1uOWJmqA
UPS
A co mi teraz povies k tomuto?
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od cuba66 »

farnell píše:No tak asi takto.
To ,ze som si nevsimol rozmer tej sufitky tak za to sa :oops:
A teraz by si mal ist do kuta Ty pretoze
http://www.svetzarovek.eu/p-101005/k-40 ... 1ks-6000k/
https://www.google.sk/search?q=led+sufi ... 6c1uOWJmqA
UPS
A co mi teraz povies k tomuto?
Nene, ty si mi nerozuměl, myslel jsem to tak, že Osram nevyrábí LED sufitky 28mm, které jsou v Aurisu I. Přečti si to ještě jednou :-) Vždyť tam přeci i píšu, že ti klidně Osram 31mm pošlu zadara :-) Takže šup znova do kouta a klečet na hrachu :-)

Tady je například mají: http://www.amazon.com/Partsam6X-White-F ... stoon+28mm
http://www.amazon.com/AUTOSAVER88-Festo ... stoon+28mm
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od farnell »

Kua tak som to zas zle precital. :oops: Tak idem do kuta ja. :lol:
No i tak sa na tom nic nemeni....
Pretoze uz som z Auris vytiahol prave tu 31mm sufitku (asi ju uz dakto menil) a mam na mysli normalnu nie led. A ono zas tych 31mm tam az taky problem napasovat nebol.
Sice to islo z tuha ale nepovolilo nic.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od cuba66 »

farnell píše:Kua tak som to zas zle precital. :oops: Tak idem do kuta ja. :lol:
No i tak sa na tom nic nemeni....
Pretoze uz som z Auris vytiahol prave tu 31mm sufitku (asi ju uz dakto menil) a mam na mysli normalnu nie led. A ono zas tych 31mm tam az taky problem napasovat nebol.
Sice to islo z tuha ale nepovolilo nic.
Ono to bude tím, že pokud jí změříš přesně na koncích, má skoro 31mm. Ale někde jsem viděl obrázek, kde to měřili nikoli na špičkách, ale rozměr mezi kontakty a tam je těch 28mm. Já taky napoprvé koupil 31mm a jak jsou různé tolerance, čínskou jsem tam nenacpal vůbec a Osram s problémy. Schválně to někdy ještě vyndám, změřím a vyfotím.

EDIT - už vím, koukni se na odkaz co jsem posílal na standardní sufitku od Osramu. Tam je vidět kde těch 28mm měří. A u technického listu 31mm sufitky je to to samé, neměří to na špičkách, ale rozměr mezi kontakty. Takže skutečná délka na špičce bude o fous větší.
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od farnell »

Ak myslis tento odkaz, tak ten mi dako divno zobrazuje.
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 33#p333037
Ja som meral na spickach a je pravda ,ze su trochu ostrejsie ako tie spicky na cinskej "LED".
Este to zmeriam a porovnam s tou co tam mam.
No takze pomerane. Zaujimave ,ze ta 31mm standartna mi tam vojde ako rit na šerbel. ten činsky nezmysel tam musim trosku prehovarat no vojde tam bez problemu.
Akurát ,ze je tam k nicomu lebo uz nesvieti vôbec.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od Beneold »

Ahojte.. Neviem ci sa nieco menilo po FL , ale ja mam na osvetlenie kufra pouzitu ziarovku W5W.
A suhlasim, na kufor to nestaci, velmi slabe. S osvetlenim interieru naopak problem nemam. Pre mna dostatocne od vyroby.
Přílohy
IMG_0834.JPG
w5w
(58.71 KiB) Staženo 2455 x
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od farnell »

No ja som zistil ,ze v kufri pred FL mam sufitku a to dokonca 36 mm, ale po uprave plieskov som tam s prehladom dal 31 mm :bigups:
A pokial ste s osvetlenim interieru pomocou obycajnych sufitiek spokojny tak to ja rozhodne nie som.
Bohuzial sufitky ktore svietili skvele z môjho prispevku, vid vyssie po tyzdni odisli a doteraz som sa od nikoho nedozvedel aka by bola vhodna nahrada.
Zacinam mat pocit ,ze podaktori sa tu hraju na Forresta Gumpa. Asi sa drzia hesla, ze v "jednoduchosti" je krasa.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od Beneold »

Do kufra som si objednal na skusku COB LED w5w (aliexpres).. Tam mi to nestaci a skusim nieco silnejsie. Interier je dostatocny pre moje potreby.. Zatial... Pre porovnanie Golfe 5 bola oproti Aurisu polovicna intenzita osvetlenia.. To uz bolo fakt malo.
:D
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
Odpovědět

Zpět na „Auris“