Led osvětlení v interiéru

nová modelová řada - nástupce Corolly
Parek
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 08.06.2015, 00:47
Bydliště: Praha

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od Parek »

Tak jsem si dal do interiéru LED žárovky ( 6000K ). Rozdíl v barvě je celkem znát. :-D
Výměna vnitřních žárovek byla naprosto bezproblémová. Ale ta v kufru??? Jak jste to udělali? Ta prostě vyndat nejde. Dělal jsem to plastovýma páčidlama co jsou na opravy mobilů a zlomil jsem u nich ty packy. Ten plast prostě nešel dolů. Měl jsem strach, že tu krytku zničím. Je nějakej specielní postup? Zkoušel jsem to jak ze strany od sedaček, tak zvenku. Přece není možný, aby střešní šly tak nádherně a v kufru to bylo jak bezpečnostní sklo.
Přílohy
svetla.jpg
(84.58 KiB) Staženo 2861 x
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic Multidrive S Executive 2016
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od reniha »

Nesmíš se toho bát,zapáčit ze strany od zadních sedadel a jde to.Použil jsem na to malý plochý šroubovák.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od Kocúr »

Mňa by zaujímalo, prečo meníte žiarovečky v interiéri za ledky. Kvôli farbe svetla? Či to má aj iný význam, pre chod auta?
Len pre zaujímavosť, keď som v kuchyni vymenil štyri halogénové svietidielka za ledky prestal mi fungovať dotykový vypínač, ktorým som ich ovládal. Respektíve nie celkom prestal - len sa svetlo občas nedalo zapnúť alebo vypnúť, prípadne zhaslo samo a podobne, pomáhalo na to len vyhadzovanie a nahadzovanie ističa. Vraj príliš malý výkon majú tie ledky, nejako to potom blbne. Musel som inštalovať klasický vypínač.
Niesom elektrikár, preto sa tak sprosto pýtam.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
Onyk
Navigátor
Příspěvky: 115
Registrován: pát 28.10.2011, 18:03
Bydliště: Olomouc

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od Onyk »

Nepatrne nizsi spotreba elekriky, takze nevybijis tolik baterku.
Ale hlavne to jasneji a mnohem vic sviti!
Napr. ve sve Corolle si po vymene za led a jednom svetle navic muzu v kufru skoro cist. To s temi bludickami v zakladu neda srovnat!
Toyota Corolla 1.6 HB, 2003; Sygic 17.6 + Waze 4.48; Xiaomi Mi 8 Lite; NTB Lenovo T410 - Win 7 + Firefox 65.0.2
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od Luke_Luke »

S tim svetlem je to podle mne nejednoznacne, ono ta svitivost je o neco vyssi, ale na druhou stranu neni to pro oci prirozene a nekterym lidem ani moc prijemna barva.

S tim vybijenim baterky to byl dobry vtip :-) Podivej se na kapacitu baterky a spocti si kolik hodin dokaze svitit na ty pidi zarovicky, ten rozdil je tak zanedbatelny...
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od cuba66 »

Beneold píše:Otazka: Ma Toyota pomocou palubneho pocitaca zobrazenie/informovanie poruch napr. vypalenia ziaroviek?
Ak ano, funguje potom hlasenie palubneho pocitaca na poruchy osvetlenia aj pri zamene klasickych ziaroviek na osvetlenie LEDkami? interier/spz/obrys atd.
No tak tedy Auris I to rozhodně nemá. U Aurisu II nevím, v návodu, který jsem četl, ale nic takového nebylo.
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od reniha »

Auris po faceliftu 2015 tuto funkci nemá.Zjištěno přes Toyota central,toto je email který jsem tam psal.

Dobrý den,jestliže mi přestane svítit nějaká žárovka na autě,ukáže se mi to na palubním počítači.Mám Toyotu Auris Touring Sports 1,6 executive r.v.2015.Děkuji vám za odpověď.

Dne 22. ledna 2016 11:11 Toyota Info <info@toyota.cz> napsal(a):

Toyota Info
25. 1.


Vážený pane
touto funkcí není Vaše vozidlo vybaveno.

Radmila Mecerová
Oddělení péče o zákazníky

TOYOTA CENTRAL EUROPE – CZECH s.r.o.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od ts1990 »

Can-bus je v tomhle k ničemu - spíš to přidělává problémy než užitek - líbí se mi, jak koncerňáci jsou z toho nadšeni :D naopak z té čisé bílé daleko méně bolej oči oproti těm bludičkám, co se dodávají.
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od Standa50 »

Na předchozím autě jsem osadil čistě bílé ledky do čtecích lampiček a svítilo to jak na pitevně.Teď uvažuju že koupím ledky s teplou barvou světla,ty jsou pro oči příznivější.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od cuba66 »

Standa50 píše:Na předchozím autě jsem osadil čistě bílé ledky do čtecích lampiček a svítilo to jak na pitevně.Teď uvažuju že koupím ledky s teplou barvou světla,ty jsou pro oči příznivější.
Jj. Zkušenost s pitevnou mm taky :-) Prostě 6500K je moc, chce to něco okolo 4000K. To je sice bílé, ale bílé příjemně.
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od farnell »

Dobry vecer.
Vzhladom k tomu ,ze slovenske toyota forum je "mrtve" tak som prisiel po otazku sem k Vam.
Riesil som osvetlenie uz vo svojom Swifte no C5W co som kupil tusim na eBay po kratkej dobe odisla uplne, dalsiu som pouzil do Auris-u uz nesvieti vôbec.
A teraz otazka, kde sa da za rozumnu cenu kupit c5w, teda hlavne taka co vydrzi dlhsie ako tyzden :lol:
Nasiel som Osram C5W led no za jednu sufitku sa mi vidi 7€ dost aj ked nepochybujem ,ze je kvalitna a predci zivotnostou tie dve z eBay...
Dakujem za nasmerovanie
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od cuba66 »

farnell píše:Dobry vecer.
Vzhladom k tomu ,ze slovenske toyota forum je "mrtve" tak som prisiel po otazku sem k Vam.
Riesil som osvetlenie uz vo svojom Swifte no C5W co som kupil tusim na eBay po kratkej dobe odisla uplne, dalsiu som pouzil do Auris-u uz nesvieti vôbec.
A teraz otazka, kde sa da za rozumnu cenu kupit c5w, teda hlavne taka co vydrzi dlhsie ako tyzden :lol:
Nasiel som Osram C5W led no za jednu sufitku sa mi vidi 7€ dost aj ked nepochybujem ,ze je kvalitna a predci zivotnostou tie dve z eBay...
Dakujem za nasmerovanie
Ahoj, no hele já kupoval takovou sufitku do kufru normálně u Vietnamců v SAPĚ (taková ta slavná "malá Hanoi" v Praze) a funguje bez problémů už půl roku. A to často nechávám kufr otevřený i půl dne, proto jsem jí kupoval. Osobně se chystám nakoupit něco z DealExtreme www.dx.com, tak uvidím, jaká bude kvalita.
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od farnell »

Tak ten odkaz mi sotva pomoze hlavne ak DX poznam... No nenakupujem tam. Skor ma zaujimalo ci ma dakto lepsiu skusenost s nákupom lacnych c5w z webu. A ak ano tak by som ocenil pripadny odkaz na konkrétneho predajcu. Ono nie je "čína ako čína"... :wink:
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od cuba66 »

farnell píše:Tak ten odkaz mi sotva pomoze hlavne ak DX poznam... No nenakupujem tam. Skor ma zaujimalo ci ma dakto lepsiu skusenost s nákupom lacnych c5w z webu. A ak ano tak by som ocenil pripadny odkaz na konkrétneho predajcu. Ono nie je "čína ako čína"... :wink:
OK, tak sorry že se vnucuju. Já jaksi nevěděl, že DX znáš, chápeš?
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od farnell »

To je v pohode. Skor som myslel,ze ma dakto daku realnu skusenost. Objednat tovar na DX,ebay ci ali vie aj moja dcera. Problem je ,ze doteraz co som dake led objednal tak stali za...nic.
Je jasne ,ze Narva ci Osram budu inde ale tomu zodpoveda i cena.
Bohuzial u nas tak spolahlivych Vietnamcov ci Čínanov nemame. A do Prahy sa mi pre ledky za par € asi sotva oplati ist :lol:
Takze sa fakt musim spolahnut iba ak na realnu skusenost niekoho a objednat to dakde na eBay.
Alebo mi nakoniec ostatne kupit tie zarucené Osram. A budem potom ťažký frajer. :roll: :wink:
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Odpovědět

Zpět na „Auris“