Led osvětlení v interiéru

nová modelová řada - nástupce Corolly
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od reniha »

Zdravím chci se vás zeptat jestli tady někdo neřešil,že by vyměnil žárovky v interiéru za led,jestli to vůbec jde.Jedná se o Auris TS po faceliftu 2105.Můžete někdo napsat jaké typy led žárovek by tam šly dát,čiré bílé světlo led.Děkuji
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od erwestquestworks »

reniha píše:Zdravím chci se vás zeptat jestli tady někdo neřešil,že by vyměnil žárovky v interiéru za led,jestli to vůbec jde.Jedná se o Auris TS po faceliftu 2105.Můžete někdo napsat jaké typy led žárovek by tam šly dát,čiré bílé světlo led.Děkuji
Přední kosmetické lampičky - 2 ks C5W 38 mm
Přední a zadní lampičky - dohromady 4 ks W5W
Kufr - 1 ks C5W

Nad RZ - 2 ks C5W

Pokud to tedy Executive nemá jinak a nevím, zda se to liší ještě v závislosti s panoramatickou střechou.

Já to měl takto.
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od reniha »

Děkuji,a ty přední a zadní světla jdou to dobře vycvaknout,myslím ty plasty,já jenom ať to hned nezničím.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od erwestquestworks »

reniha píše:Děkuji,a ty přední a zadní světla jdou to dobře vycvaknout,myslím ty plasty,já jenom ať to hned nezničím.
Kromě kufru, jde všechno vycvaknout krásně, já to dělal plastovou špachtlí na opravy mobilů.
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od reniha »

erwestquestworks píše:
reniha píše:Zdravím chci se vás zeptat jestli tady někdo neřešil,že by vyměnil žárovky v interiéru za led,jestli to vůbec jde.Jedná se o Auris TS po faceliftu 2105.Můžete někdo napsat jaké typy led žárovek by tam šly dát,čiré bílé světlo led.Děkuji
Přední kosmetické lampičky - 2 ks C5W 38 mm
Přední a zadní lampičky - dohromady 4 ks W5W
Kufr - 1 ks C5W

Nad RZ - 2 ks C5W

Pokud to tedy Executive nemá jinak a nevím, zda se to liší ještě v závislosti s panoramatickou střechou.

Já to měl takto.
A prosímtě ještě ty rozměry těch ostatních,nebo to už jsou všechny stejné 38mm.Děkuji
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od erwestquestworks »

reniha píše:
erwestquestworks píše:
reniha píše:Zdravím chci se vás zeptat jestli tady někdo neřešil,že by vyměnil žárovky v interiéru za led,jestli to vůbec jde.Jedná se o Auris TS po faceliftu 2105.Můžete někdo napsat jaké typy led žárovek by tam šly dát,čiré bílé světlo led.Děkuji
Přední kosmetické lampičky - 2 ks C5W 38 mm
Přední a zadní lampičky - dohromady 4 ks W5W
Kufr - 1 ks C5W

Nad RZ - 2 ks C5W

Pokud to tedy Executive nemá jinak a nevím, zda se to liší ještě v závislosti s panoramatickou střechou.

Já to měl takto.
A prosímtě ještě ty rozměry těch ostatních,nebo to už jsou všechny stejné 38mm.Děkuji
W5W mají standartizovaný rozměr, jen nesmí být moc dlouhé, ale v rozměru žárovky. C5W jsou sufitky, ty jsou 38 mm, jen u kufru si nejsem jist, ale předpokládám také 38 mm.

Jen jsem se překlepl a nad RZ jsou také W5W
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od reniha »

Jo díky zkusím sundat ty kryty a uvidím,jenom se divím že je tam nedávají hned z výroby.Mám executive a nejsou tam.Hold šetří se všude.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od erwestquestworks »

reniha píše:Jo díky zkusím sundat ty kryty a uvidím,jenom se divím že je tam nedávají hned z výroby.Mám executive a nejsou tam.Hold šetří se všude.
Tak dali se připlatit, myslím. Ale chtěli za to nesmysl.
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
Uživatelský avatar
slk
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: ned 11.05.2014, 12:25

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od slk »

erwestquestworks píše:W5W mají standartizovaný rozměr, jen nesmí být moc dlouhé, ale v rozměru žárovky. C5W jsou sufitky, ty jsou 38 mm, jen u kufru si nejsem jist, ale předpokládám také 38 mm.

Jen jsem se překlepl a nad RZ jsou také W5W
Presne ako pise erwestquestworks aj v kufry je sufitka C5W 38mm.
Toyota Corolla 1.8 TS Executive
Toyota Auris 1.8 HSD TS Executive FL 2015 ex
Toyota Avensis T27 2.0 D-4D (2010) ex
Skoda Octavia II 2.0 TDI (2008) ex
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od erwestquestworks »

slk píše:
erwestquestworks píše:W5W mají standartizovaný rozměr, jen nesmí být moc dlouhé, ale v rozměru žárovky. C5W jsou sufitky, ty jsou 38 mm, jen u kufru si nejsem jist, ale předpokládám také 38 mm.

Jen jsem se překlepl a nad RZ jsou také W5W
Presne ako pise erwestquestworks aj v kufry je sufitka C5W 38mm.
Jak se k té žárovce dostanu? V návodu jsem to nenašel a bál jsem se to vzít nějak silou.
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od reniha »

Tak už je mám všechny vyměněné a svítí to pěkně,ještě počkám jak večer.Jinak se k nim dostaneš jednoduše,malinký plochý šroubovák a zlehka vyloupnout.Ty kosmetické jdou dobře jenom zlehka zapáčit a vyloupnout,ty co osvětlují interiér jsem páčil od prostředka toho světla a taky to šlo pěkně tak samo ty zadní interiérové a v kufru taky,lehce zapáčit tenkým šroubovákem a vyloupnout,v tom kufru na tom světle jak se vyloupne je ještě taková krytka ale jde taky pěkně sundat.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
Uživatelský avatar
slk
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: ned 11.05.2014, 12:25

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od slk »

erwestquestworks píše:
slk píše:
erwestquestworks píše:W5W mají standartizovaný rozměr, jen nesmí být moc dlouhé, ale v rozměru žárovky. C5W jsou sufitky, ty jsou 38 mm, jen u kufru si nejsem jist, ale předpokládám také 38 mm.

Jen jsem se překlepl a nad RZ jsou také W5W
Presne ako pise erwestquestworks aj v kufry je sufitka C5W 38mm.
Jak se k té žárovce dostanu? V návodu jsem to nenašel a bál jsem se to vzít nějak silou.
Plochy skrutkovac a zapacit na pravej strane. Nasledne ako pise reniha dat dole cierny pvc kryt a mozes vymenit za LED.
Toyota Corolla 1.8 TS Executive
Toyota Auris 1.8 HSD TS Executive FL 2015 ex
Toyota Avensis T27 2.0 D-4D (2010) ex
Skoda Octavia II 2.0 TDI (2008) ex
Uživatelský avatar
erwestquestworks
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: ned 18.10.2015, 17:34

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od erwestquestworks »

reniha píše:Tak už je mám všechny vyměněné a svítí to pěkně,ještě počkám jak večer.Jinak se k nim dostaneš jednoduše,malinký plochý šroubovák a zlehka vyloupnout.Ty kosmetické jdou dobře jenom zlehka zapáčit a vyloupnout,ty co osvětlují interiér jsem páčil od prostředka toho světla a taky to šlo pěkně tak samo ty zadní interiérové a v kufru taky,lehce zapáčit tenkým šroubovákem a vyloupnout,v tom kufru na tom světle jak se vyloupne je ještě taková krytka ale jde taky pěkně sundat.
Díky, zbytek žárovek jsem vyměnil, to je v pohodě, ale u toho kufru mi to vůbec nešlo, tak to zkusím večer znovu.
Toyota Auris Touring Sports 1.6 FL CVT 01/2016
Uživatelský avatar
cuba66
Manager Týmu
Příspěvky: 340
Registrován: pon 30.06.2008, 16:23

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od cuba66 »

erwestquestworks píše:
reniha píše:Tak už je mám všechny vyměněné a svítí to pěkně,ještě počkám jak večer.Jinak se k nim dostaneš jednoduše,malinký plochý šroubovák a zlehka vyloupnout.Ty kosmetické jdou dobře jenom zlehka zapáčit a vyloupnout,ty co osvětlují interiér jsem páčil od prostředka toho světla a taky to šlo pěkně tak samo ty zadní interiérové a v kufru taky,lehce zapáčit tenkým šroubovákem a vyloupnout,v tom kufru na tom světle jak se vyloupne je ještě taková krytka ale jde taky pěkně sundat.
Díky, zbytek žárovek jsem vyměnil, to je v pohodě, ale u toho kufru mi to vůbec nešlo, tak to zkusím večer znovu.
Teda nevím jak u nového Aurisu, ale u první verze se světlo v kufru muselo páčit šroubovákem ze strany od opěradel sedaček a ne ze strany od víka kufru. Než jsem na to přišel, málem jsem to ulomil...
<b>Toyota Auris 2.0 D4-D</b>
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Led osvětlení v interiéru

Příspěvek od Beneold »

Otazka: Ma Toyota pomocou palubneho pocitaca zobrazenie/informovanie poruch napr. vypalenia ziaroviek?
Ak ano, funguje potom hlasenie palubneho pocitaca na poruchy osvetlenia aj pri zamene klasickych ziaroviek na osvetlenie LEDkami? interier/spz/obrys atd.
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
Odpovědět

Zpět na „Auris“