Pískající rádio

vše ohledně modelové řady AYGO -
Malá TOYOTA od Kolína
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Pískající rádio

Příspěvek od indet »

Tak přeji hodně štěstí, třeba se ti podaří je dokopat k výměně za Pioneer s malým příplatkem (tady na foru někdo prodává Pioneer za 6tKč, jen pro ilustraci) a ten to třeba již nebude dělat.
Jinak pokud ti to nedělalo to předchozí radio do výměny, tak se během výměny, nebo na výrobě radia v Pardubicích muselo něco od 2011 do 2014 změnit.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Janicka_cz
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 05.01.2016, 18:53

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Janicka_cz »

bohužel pískalo i to předchozí...
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pískající rádio

Příspěvek od biscuit »

prestan to nazyvat piskanim, protoze jsou to pipnuti. on ti pak malokdo bude rozumet, co mas vubec na mysli. 13 kHz by mel slyset i starsi chlap, to jeste neni tak extremni frekvence.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Janicka_cz
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 05.01.2016, 18:53

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Janicka_cz »

říkám tomu pískání, protože ve skutečnosti to rádio píská, ne jen pípá...ale budiž...

já vím, že 13 kHz není tolik, ale co mám podle tebe dělat, když v toyotě tvrdí, že to neslyší? a to nejen v servisu, ale i na centrále, kde podle servisu jsou většinou samí mladí lidé?

PS: když se tím zvukem zabýváš, tak bys mi mohl poradit, čím to nahrát, aby to bylo slyšet i na té nahrávce.. protože tohle pípání bylo jen jedinou výjimkou, kdy se mi to povedlo zachytit tak, aby to bylo slyšet i z té nahrávky... radši bych ale měla k dispozici víc různých nahrávek, ze kterých je to slyšet... zkoušela jsem telefon, diktafon a pak i jakýsi "lepší" diktafon od hudebníka, který se tím nahrával a pak to "zkoumal"

PS2: když se vrátím k podstatě mého vlákna, chtěla jsem jen vědět, zda je tu někdo s podobným problémem, nic víc... nejsem mechanik, ani žádný audio machr.. nebudu si rádio sama "opravovat", aby přestalo ... za rady samozřejmě děkuji, ale dokud je rádio v záruce, tak s ním určitě sama nic dělat nebudu.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pískající rádio

Příspěvek od biscuit »

kdyz bys mi rekla piskani, budu ocekavat souvisly zvuk, nebo alespon velmi casto se opakujici.

jelikoz se to deje tobe v tvem aute, mela bys vedet kolikrat za jizdu se to stane. taky je dulezity, jestli treba ta hlasitost pipani je zavisla na hlasitosti poslechu.
jestli to ted prestalo pri vypnuti rds, hodil bych to cele na hlavu. rds je takova blbinka, kterou asi k nicemu nepotrebujes. na druhou stranu, jestli to tim prestalo a oni vedeli, ze to maji vypnout, aby to prestalo, vedi zaroven i to, ze se to deje a co to zpusobuje, cimz vlastne priznali chybu. mas tedy tri moznosti: bud se na tom tocit a trvat na kompenzaci, vykaslat se na to a vypnout si rds, nebo se na to vykaslat uplne, koupit si poradny radio a poslouchat taky treba neco jinyho, nez ty silenosti z eteru ;-)

co se tyce nahravani toho zvuku - vzdyt uz se ti to povedlo, je to dostatecne prukazny, pro toho, kdo by se tim zvukem chtel zabyvat. jediny co pro tebe muzu udelat je, ze ti ten zvuk izoluju, abys mohla pripadne tem, kteri to neslysi, pustit ten zvuk sam o sobe. samozrejme prehravat to z telefonu potom asi nebude uplne to pravy orechovy.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Janicka_cz
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 05.01.2016, 18:53

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Janicka_cz »

když to je právě ono... ten zvuk se velmi často opakuje a někdy dost často trvá i déle, ale mně se zatím povedlo jen to krátké písknutí.

hlasitost pískání je závislá na hlasitosti rádia.. čím hlasitější je rádio, tím hlasitější je ten zvuk. kolikrát se to ozve je těžké říct. někdy mi to přijde skoro jako souvislé po celou jízdu, jindy se to neozve vůbec.

s tím RDS ještě uvidím, zatím jsem jela jen dvě jízdy, ale řekla bych, že to přestalo.

kdybys mi ten zvuk izoloval, byl bys moc hodný a pouštět ho budu jen na PC, ne z mobilu... jen mi vážně nejde do hlavy, že to u nich nikdo neslyší.. přijde mi to spíš, jako takové "vynucené a nařízené" ne, než že by to vážně neslyšeli. pro toyotu to žádná novinka není, co jsem našla, tak už měli problémy s rádii v aygu v roce 2007.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pískající rádio

Příspěvek od biscuit »

dam ti sem link... jen mi dej trochu casu ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Janicka_cz
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 05.01.2016, 18:53

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Janicka_cz »

jasně, moc děkuju
Odpovědět

Zpět na „AYGO“