Pískající rádio

vše ohledně modelové řady AYGO -
Malá TOYOTA od Kolína
Janicka_cz
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 05.01.2016, 18:53

Pískající rádio

Příspěvek od Janicka_cz »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda někdo v Aygu neřeší problém s pískajícím rádiem. Bohužel to mé píská velmi nepříjemným vysokým tónem, ale málokdo jej slyší. To platí i pro servis toyoty. Pískání jsem nahrála, ale toyota se mnou jedná, jako bych si vše vymyslela. Zajímalo by mně, zda někdo řeší stejný problém. děkuji J.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Jimmi »

A píská to na FM, nebo na středních vlnách, rádio nebo přehrávač....?
Dříve pískaly klasické televizory, ale u autorádia jsem se s tím nikdy nesetkal.
Taky patřím mezi lidi, kteří podobné zvuky slyší (moc nás není), kde to svoje rádio máš.....?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Janicka_cz
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 05.01.2016, 18:53

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Janicka_cz »

Ahoj, rádio je v Aygu z roku 2011. Píská a vydává nepříjemné zvuky od samého začátku, ale jednání s toyotou je naprosto děsný. Nikdo to neslyší. Píská hlavně při FM (poslouchám v podstatě jen to), ale myslím, že jsem zkoušela i CD a ostatní funkce rádia a pískalotéž, ikdyž mnohem méně. Rádio má již vyměněné (první přestalo hrát úplně), ale píská i to druhé. V každém aygu, ve kterém jsem jela, rádio pískalo. Nevím ale, jak to vyřešit, když toyota zarputile trvá na tom, že tam žádné nestandardní zvuky nejsou. Pískání mám nahrané, podle mně je tam krásně slyšet, ale toyota nic. J.
damasig
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 18.11.2015, 16:10

Re: Pískající rádio

Příspěvek od damasig »

V elektronických zařízeních pískají cívky, ale vzhledem k tomu že to dělá už druhé rádio je to méně pravděpodobné nebo je špatně ukostřené. Možná by mohlo pomoct feritové odrušení na kabel.
Yaris 2015, Trend, 1,33 Dual VVT-i
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pískající rádio

Příspěvek od biscuit »

ferit asi nepomuze, spis filtr:
http://www.ahifi.cz/odrusovace-signalu/

jo a jinak, nepis tady "toyota nic", ale pis konkretniho partnera, klidne i jmena zamestnancu. osobni odpovednost se v cechach jaksi opomiji, nejen u politiku.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Jimmi »

Posílám SZ.
Jestli to jde nahrát, nemůžou to být extra vysoké frekvence. Asi nějaké rušení od motoru přes napájení rádia.
Chce to vyzkoušet ve všech módech: rádio FM, AM, přehrávač, případně audio vstup, jestli to má. Jestli se to chová stejně.
Může to být opravdu jen špatně ukostřené, pak si to hledá kostru jinudy a kdoví, kudy to napájení potom vede.
Filtry se dávaly na opravdu stará rádia, ta dnešní již by měla být odolnější.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Čepo »

Není to pískání závislé na otáčkách motoru?
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Janicka_cz
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 05.01.2016, 18:53

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Janicka_cz »

Ahoj, díky za rady... k tomu pískání... pískají všechna rádia ve všech autech toho typu, ve kterých jsem jela. Tím myslím auta mého servisu, kterými mně odváželi (byli to myslím tři různá ayga). Oni to v servisu bohužel neslyšeli, takže to neřešili.
Pokud se týká toho, že píšu Toyota. Tento problém jsem řešila v servisu v Plzni. Moc se snažili, byli moc hodní a trpělivý, ale vážně to prostě v tu chvíli zrovna nepískalo nebo to oni tam neslyšeli. Snažili se však pomoct, jak se dalo. Protože už si s tím nevěděli rady, a centrála toyoty jim moc prostoru nedávala, poradili mi, abych se obrátila přímo na centrálu. Veškerá momentální korespondence probíhá s centrálou v Praze, která se k celému problému ale staví už dost nepříjemně a mám z toho pocit, jako bych je už otravovala a celou věc si vymýšlela. Nevím už jak to toyotě "dokázat", poslala jsem jim nahrávku, kde je to krásně slyšet a stále mi tvrdí, že tam nic není. Začínám už z toho být celkem zoufalá, ale hlavně mně štve ten jejich přístup.

ještě doplním.. nezávisí ten zvuk na otáčkách motoru, píská to různě, kdykoliv, různě dlouho a řekla bych, že i ta frekvence toho zvuku se mírně liší. Někdy mi to přijde jako trochu nižší tón, který slyší i kolegyně, a jindy to slyším už jen já a kolegyně nic.

zda píská i při jiných funkcích, než FM, si nejsem jistá. Zkusím pustit CD a další.

jinak nahrávka je dostupná zde: https://drive.google.com/open?id=0B3hFH ... 0JWOFZhdGM ... pískání se ozve krátce 2x v první minutě, pak už tam nic není. Konkrétně je to 18 a 30 sekunda.
Naposledy upravil(a) Janicka_cz dne stř 06.01.2016, 18:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pískající rádio

Příspěvek od biscuit »

a nemuzes tu nahravku poslat (nahrat nekam na server - drive, dropbox, youtube...)? osobne si myslim, ze ten filtr pomuze. zejmena, pokud je frekvence toho ruseni zavisla na otackach motoru, jak se pta cepo...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Janicka_cz
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 05.01.2016, 18:53

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Janicka_cz »

V Plzni už mi jednou k tomu rádiu dali jakousi "rušičku" (nevím přesně, co to bylo), ale rádio pískalo dál.

PS: nahrávka je v předchozím příspěvku
Naposledy upravil(a) Janicka_cz dne stř 06.01.2016, 18:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pískající rádio

Příspěvek od biscuit »

a co si presne v tu dobu delala? bylo to za jizdy? neotocila si hodne volantem? nebo nezapnula/nevypnula si neco?
rozhodne to neni to, co jsem predpokladal, tady je filtr asi opravdu k nicemu :-) objevuje se to casto? zkus si vzpomenout, jestli to nema s necim spojitost.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Janicka_cz
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 05.01.2016, 18:53

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Janicka_cz »

Jezdím autem do/z práce cca 20 min. každá jízda. Během jízdy zapínám max klimošku nebo vyhřívání zadního skla. Ani jedno podle mého nemá na pískání vliv, tj. píská s klimoškou i bez, s vyhříváním i bez... jediné, co na chviličku přeruší pískání, je přepnutí rádia na jinou stanici... ale opravdu jen na chviličku.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pískající rádio

Příspěvek od biscuit »

ale vzdyt v ukazce se objevi jen dva pomerne kratke impulsy za celou dobu. tady prece nemuze byt rec o nejakem soustavnem piskani.
tim nechci rict, ze to nemuze byt otravne...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Janicka_cz
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 05.01.2016, 18:53

Re: Pískající rádio

Příspěvek od Janicka_cz »

Já jsem ale přece nikdy nepsala, že to rádio píská soustavně celou dobu. Ptala jsem se, zda někdo má stejný problém. To pískání je velmi náhodné, někdy píská téměř pořád a jindy zase téměř vůbec. V originálu je to pískání mnohem znatelnější a tudíž mnohem nepříjemnější. A popravdě, byla jsem ráda, že se mi povedlo vůbec nějaké pískání nahrát, většina toho pískání na nahrávkách vůbec slyšet není.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pískající rádio

Příspěvek od biscuit »

ja vim, ale nez jsme se dostali k ukazkam, fungovala imaginace a to je previt :-)
osobne si myslim, ze to ma souvislost s necim dalsim v aute - jinym zarizenim, obvodem. pri jeho cinnosti se ozvou zvuky. treba to je narikani toho trihrnku (to je prosim vtip :-) ).

sam sobe bych tam alespon zkusmo namontoval aftermarket radio, jestli se deje stejne. stejne to tve nema BT, ne? a bez toho se prece neda zit :-)

promin, ze to zlehcuju, ale neni se moc ceho chytat.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „AYGO“