Vytekla chladicí kapalina

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
jirka0007
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03.01.2016, 16:12

Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od jirka0007 »

Dobrý den, potřebuji radu ohledně Avensise r.v 2004 D4D 85kw T25 kombi.

Jakmile začali mrazy zjistil jsem že mám pod autem pěknou kaluž, tak jsem se kouknul do expanzky a ta byla téměř prázdna.
Dolil jsem nemrznoucí směsí. Ale moc to nepomohlo, voda vytekla nemám téměř žadný manuál na toto auto.
A teď jsem včera tady vyčetl že poměrně často odešlo těsnění na vodní pumpě. Chladicí kapalina mi vždy teče po středovém
sloupku. Díval jsem se jestli tam třeba není někde trubka gumová od chlazení ale nemohu nic najít.
Hodně by mi pomohl pdf návod, pokud někdo máte stačí mi pouze pdf chlazení motoru. A nebo rada kde by mohl být problém.

Moc děkuji
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od aczasa »

tesneni pod hlavou... :-)
Back in Czech.
jirka0007
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03.01.2016, 16:12

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od jirka0007 »

Pokud by to bylo těsnění pod hlavou tak to by mi muselo i vařit, ale to nevařilo.
Vodní pumpa jak jsem se snažil dívat po rozvodech se taky nezdá že by tekla.
Ale samozřejmě se můžu mílit a opravdu nenajdu někoho kdo má pdf návod na Avensis.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od Jimmi »

Jestli Ti náhodou nezmrzla ta voda, co tam máš místo chladící kapaliny 8)
Hledej protimrazové zátky a projeď potrubí.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od jarson »

to ma docela zaujma :D
dobre, som blb ocividne a moja pevna viera , že nemrzku mam nariedenu do minus 30 sa na nový rok ukazala ako nespravna.
skratim to, v aute bola zmes do minus 7 ako som neskor zistil, vonku bolo minus 15 a daco.... proste to zmrzlo na kamen. Už som rozmrazený, kvapalinu som "upravil" na cca minus 20 a po skusobnej jazde cca. 300km to ide normalne, topeni topi, rucicka teploty presne tam kde bola minulých 19rokov a ani sa nehne, teda toto ok.
je mi ale jasne , ze ani blbovdorná Carina to zrejme neprezije bez nasledkov, zatial to vyzera na vodnu pumpu. tam to kape a docela dost - na tých 300km to scuclo presne jednu expanzku ( možno nieco na odvzdusnenie si to vzalo, ale to je v podstate jedno). Proste zatial to vyzera na pumpu, avsak nevidim tam dost dobre. Zaujma ma ci to nemoze byt nieco ine - je tam hadica na vstup do hlavy, ci tesnenie pod hlavou, nejaka mrazova poistka. Pytam sa len tých co naozaj poznaju 7AFE alebo 4AFE (je to to iste co sa pumpy týka) motor. Hypotezy a vseobecne uvahy prosim nie. Dakujem.
teda otazka - kedže sa mi nechce po tme a v mraze pátrať po presnom mieste uniku, skusim sa opytat co podla vas padlo za obet mojej neplanovanej kryonickej kúre - pumpa , hlava, tesnenie pod hlavou, mraz.poistka prípadne ine.
ps:spravna odpoved bude zverejnena vo stvrtok vecer :D
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
jirka0007
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03.01.2016, 16:12

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od jirka0007 »

Jimmi je možné že by mi vytítla, ta protimrznoucí zátka já jen že furt nemám pdf návod tak nevím kde mám hledat.
jirka0007
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03.01.2016, 16:12

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od jirka0007 »

Tak jsem si stáhnul dílenský manuál na Avensis ale bohužel ani zde jsem nenašel rozvod potrubí po motoru.
jirka0007
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03.01.2016, 16:12

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od jirka0007 »

Ještě jsem se koukal na fotky co jsem daval jeden servisák, zjistil jsem že ty protizamrzové zátky jsou na straně rozvodu přímo pod vačkami. Tak že když se budu chtít juknout jestli jsou nebo nejsou v pořádku. Tak musím sundat dekl co kryje rozvodový řemen.
Ještě mě naštvala jedna věc kdybych koupil Avensis z 2005 tak jsem mohl vodní pumpu vyměnit bez rozdělání rozvodu protože 2005 už měla rozvody řetězové.
jirka0007
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03.01.2016, 16:12

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od jirka0007 »

Tak že jsem zjistil že mi opravdu teče chladicí kapalina, prasklé těsnění na vodní pumpě.
Tak jsem na to vzal utěsňovač chladiče a uvidím. Nalil jsem tam už 800 ml. Je to na 40l chladicí kapaliny jen pro jistotu.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od aczasa »

Oh no.... to je chyba.. .to pujde rychle....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od Jimmi »

Utěsňovač chladiče na čerpadla opravdu asi nefunguje :D
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od aczasa »

No a maji i dalsi vyhody, jako treba utesneni "spatne proudicich" mist v motoru (v hlave obzvlaste)...... Takze celkovy efekt je ten, ze aktualni misto utesni jen v pripade extremni nahody a cestou udelaji tolik spinave prace, ze dobra rekonstrukce motoru je bez nakladneho rozdelani zhola nemozna... Ale hlavne ze je v mysli vyreseno rychle... a levne..
Back in Czech.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od jarson »

Clovece, ked ti tece pumpa tak ju proste vymen.
Mimochodom k mojmu pripadu (vid.vyssie): odniesla to vodna pumpa - vyrazilo simering. Vymena 29,90 € za pumpu (cela aj so zadnou prirubou) + 30€ praca + 12€ nova g12.
Teda nic co by ta polozilo. Vlastne neviem ,u teba to bude asi inak ta pumpa urobena, u mna na 7afe motore ro vyslo takto.
Hotove cca 3 hod.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od indet »

jirka0007 píše:Tak že jsem zjistil že mi opravdu teče chladicí kapalina, prasklé těsnění na vodní pumpě.
Tak jsem na to vzal utěsňovač chladiče a uvidím. Nalil jsem tam už 800 ml. Je to na 40l chladicí kapaliny jen pro jistotu.
Mě když teklo těsnění pod hlavou na Astře jsem utěsnovačem oddálil výměnu těsnění o cca 3měsíce, ale to mi voda nemizela tak rychle jak tobě (na 50km cca 1-2 dcl).
Spíš než dočasné řešení a zbytečné vyhazováni peněz , bych upřednostnil trvalé řešení , na to si ale musí přijít každý sám.
Samozřejmě že Jirkovi0007 rozumím, ne vždy má člověk peníze navíc na opravu a hledá levnější řešení jak "přežit" do doby než uškudlí na pořádnou opravu.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2086
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Vytekla chladicí kapalina

Příspěvek od jarson »

Toto chapem. Tiez nie som z tych ,ktorym sa peniaze nezmestia na ucet. Na druhej strane ale toto je zavada,ktora moze sposobit ovela vacsiu skodu,nez by boli naklady na opravu teraz. Aj ked jazdit sa s tym da... Akurat mat u seba poplachovu flasku s kvapalinou a kontrolovat pri kazdej jazde... Aj to je moznost.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“