Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

vše ohledně modelové řady Verso
mytago
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 23.11.2015, 23:27
Bydliště: Pardubický kraj

Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od mytago »

Od konce listopadu jezdím v nové toyotě Verso:
auto předtím: Kia Carens 2003 2.0 Diesel

Dojmů mraky, možná založím nějaký blok typu - Jak šel čas s Toyotou :-)
O Versu jsem uvažoval od začátku a jenom koukal jestli nenajdu lepší jiný vůz.
Chtěl jsem toyotu a chtěl jsem taky atmosféru kvůli spolehlivosti.
Tak teď to mám, no uvidíme.

Pár pro mě zásadních postřehů na začátek:
+) výborné dílenské zpracování - interiér a sedačky atd. precizní práce (myslím materiály a zpracování detailů - po zhlédnutí několika MPV jiných značek jsem konečně otevřel Verso, koukl dovnitř - a řekl - chci toyotu:-) např.kiu bych už si nekoupil - třeba v tom čalounění je nebetyčný rozdíl)
+) motor: naprosto tichý, výkonově a stylem jízdy samozřejmě změna oproti předchůdci s turbem, ale z výběru dostupných motorizací (1,6; 1,8; 1,6D-4D) jednoznačný dostatečně výkonný vítěz (1,6 diesel jsem zkusil a zklamal mne - nejdřív turbo díra jak hrom a pak účinek turba příliš brzy vymizel, prostě oproti 2,0 dieslu to je na MPV takovej chcípáček.)
+) jízdní vlastnosti na MPV výborné - v zatáčkách skvěle drží a nenaklání se
-) spojka zabírá příliš vysoko - při rozjezdech velký problém (půjde o zvyk ale ve spojení s motorem který při puštěném radiu neslyšíte... už mi to hodněkrát chcíplo na křižovatce)
-) spotřeba: mám dlouhodobý průměr po 1500km pro mě závratných 8,9l /100km (oficial píšou 6,5.... čekal jsem na zimácích a s nezajetým motorem kolem 7,5....takže zklamání) překvapilo mne že ve městě při plynulé 50ce jedu za 5,5 litru a na dálnici při 130ce zamrzí celých 9,5litrů /100km.
-) úzký opěrák předních sedadel - prostě teď v zimní bundě to opravdu tlačí do žeber a to nejsem žádný tlouštík
-) tachometr ukazuje o 8km/h víc než jedu(viz GPS) opět jde o zvyk, ale znám prostě auta která ukazují přesně
?) Je pro mě zvláštností jak jsou poskládané rozvody (při klidné jízdě jezdím po městě na 5-ku, 6ka točí na dálnici při 130ce přes 3500otáček )
+) chtěl jsem rodinný vůz - zásadní kritérium max.šířka ve 2.řadě sedadel a rovná podlaha v druhé řadě(tím byly vyřazeny ze hry všechny škodovky - prostě aby se v klidu posadily 3 lidi ve druhé řadě
variabilita zadních sedaček je úžasná, původně jsem zavrhnul 3.řadu, ale poté co jsem si pohrál se sedadly ve 2.řadě(podélně posunovatelná) tak jsem si tu 3.řadu sedaček pořídil taky a s klidným svědomím mohu potvrdit, že svezu 7lidí - řidič 185cm - za ním na pohodu pasažér 195cm - za ním na pohodu pasažér 170cm(t.j. i ve třetí řadě lze udělat místo před koleny bez kompromisů vepředu, jen ty sedačky jsou sami o sobě nouzovky-moc nízko nad podlahou)
-)relativně malý kufr ale jde to (pod deklem mám sklopená sedadla 3.řady, dojezdovou rezervu, povinnou výbavu a prostor pro uschování roletky - takže smysluplně využito:-) , co ale nejde je vysoká hrana a nízký otvor kufru - střecha vzadu zbíhá příliš nízko
?) design: předek je dokonalý - neznám hezčí auto zpředu, z boku pěkné, zadek nicmoc - stačilo by lehce pozměnit (hranatější) ty zadní světlomety a bylo by to dokonalý fáro. ještě jsem si všiml, že verso "klame tělem" není to krabice a když stojí někde samo tak s těmi liniemi po stranách vypadá menší než ve skutečnosti je. Jakmile ho ale zaparkujete v řadě osobáků, rázem je to největší auto v řadě - octávka=prcek. (mám hagusi a vedle land roveru jsem ještě neparkoval;-).
-) kterej kretén vymyslel ty čidla do ventilků?? ve fordu, ve škodovce i v kiích to maj řešený bez nich přes čidla ABS.
Jenom v toyotě nabízejí komplet zimních pneu na plecháčích s čidlama za 20 000,- s tím že životnost čidla (kvůli výdrži zalisované baterky) je pouze 5let.
Tzn. zatím jezdím na jedněch discích s jednou sadou čidel. Kromě toyoty mě to nikde nechtějí přezout, bojí se že mi poničí ty čidla.
Zajímavostí je, že rezerva čidlo nemá a bylo mi řečeno, že když s ní pojedu a proražený kolo s čidlem nechám v servisu, tak systém pouze jednou pípne při startu a bude svítit žlutá kontrolka tlaku v pneu.
ANKETA:
TOYOŤÁCI S AUTAMA 2013 - 2015 kolik z vás jezdí v zimně na sadě disků s čidlama a kolik na discích bez čidel pouze s rozsvícenou kontrolkou?

Závěr:
Zatím výsledek "jen" dobrý kvůli té spotřebě a čidlům.
Pokud se verso po letech opravdu ukáže jako bezporuchové, milerád změním hodnocení výš.
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od Kocúr »

Mám jednu sadu diskov, prezúvam len pneu aj ventilkami s čidlami, v neznačkovom servise kde aj skladujem sezónne pneu. Čo je to za blbosť, že Ti nechcú inde káru kvôli čidlám prezúvať, len v značkovom toyota servise? S takým niečim som sa ešte nestretol. To tam vo vašich končinách máte takých diletantov? Fuha...
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 17:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
progym
Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: sob 05.01.2008, 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od progym »

Dělal jsem malou recenzi na svoje Verso viz: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 74&t=36929

Jestliže máš najeto 1500km, tak motor je syrový a rozhodně nevycházej z momentální spotřeby, ale počkej si na zajetí třeba 30.000km
Spotřeba uváděná v TP je pro spotřebitele dost zavádějící hodnotou.
Vychází z metodiky EU, která je (měla by být) stejná pro všechny automobilky a má za účel, porovnání mezi auty.
Měření je na válcích kde auto nepřekonává žádný aerodynamický odpor, je osazeno pouze jedním řidičem bez použití světel, stěračů, klimatizace.....takže žádný reálný provoz. :mad:
Verso nijak zvlášť na silnici nesedí, psal jsem to, že srovnání starého Avi Verso je naprostý rozdíll, ale na druhou stranu staré Verso je na jiné platformě. :lol:
TMPS je fakt úžasná kravina. Mám dvě sady a na zimácích senzory nemám. Tedy mě při jízdě svítí výstraha podhuštěných pneu.
Nijak mě to neotravuje, ale známý mě tvrdil, že při havárce můžu mít nižší plnění protože TMPS je povinná výbava mého modelu.
...tohle nemám nikým potvrzené, takže nevím. :roll:
Žigul 2105
Renault 5 GT Turbo 1985
Fanouš 1,3 1989
Opel Vectra 1,6i 1995
Octavia combi 1,6i 1999
Toyota Avensis Verso 2,0 4D4 2003
Toyota Verso 1,6D-4D 2015
Uživatelský avatar
buckyskentucky
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: stř 22.10.2014, 17:50

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od buckyskentucky »

Taky svítím. Ale je tu někdo ,kdo dokáže odpovědět jak to vůbec je?Četl jsem auta prodávána po 1.11.2014.Já mám auto vyrobené 2014 a už to tam je. Spadám do toho nebo né . Auto bylo kupováno před udaným datumem.
Corolla 2014 1.6 Valvematic 97 kw 6M/T + paket exclusive - Bílá bez doplatku
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 17:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od Viper54 »

Moc hezky jsi napsal tu recenzi :thumbsup: :thumbsup: ,a ta spotřeba Ti snad spadne,já mám 1,6 benzin a po 25 tis.km mám průměr 5,9L/100km,první dvě nádrže,než si motor sednul,to bylo cca 7L/100km.Nejezdím ale po dálnicích,teda mimo cesty do Norska,ale zase jsem v Německu upaloval až 190(GPS 184).Jo,a jezdím jen ve dvou lidech.Tak ať Ti slouží,já mám už pátou Toyotu,a se žádnou nebyl problém,nové mám až nynější Verso,všechny ostatní byly bazarovky.
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od indet »

- k spotřebě na sprintmonitor.de vychází pro 1,8 okolo 7,8l, ale co mám známé se stejným motorem pohybuje se okolo 8-8,6l/100Km při jizdě spiš na kratší vzdalenosti - u 2.0 D-4D má být 4,9 a jezdím při dost svižném ježdění za 6,4l/100km dle tankováni - palubní počítač lže většinou o 0,5l přidává
- sice máš čidla TPM , ale zase pro změnu máš Toyotu Touch & Go 2 tak to za jedním negativem, najdeš jedno pozitivum
- podvozek , tam kde jedu s OII 120Km/h, jedu s Versem podvědomě o 10-20Km/h miň - prostě se naklání víc a nejde tak ochotně do zatáčky
- ovadáni auta jde moc zlehka (volant, pedály,apod...), skoro jak PC hra :-)
- design zadní části souhlasím - hlavně mě štve ten chrom v zadních světlech, naštěstí na bíle perleti to tak nebije do očí
- úzké opěradlo řeší sundáni bundy, malý rozsah vysunutí volantu bohužel ne - tam trochu pomůže kompromis mezi odsunem od volantu, naklonění opěradla a sklonem sloupku řízení
- velikost kufru (auta) je z mého pohledu díky variabilitě auta a při použití boxu dostatečná, do OII Liftback toho nenacpu tolik jak do Versa (včetně dětí a manželky odvezu komplet Ježíška, lyžařskou výbavou, věci na 14dni a jednoho Zlatého Retrivra :-)
- přidám jako zápor nesmyslně dlouhé převody pro EU5 alespoň u 2.0 D-4D - , dle novinářů i u ostatních motorizací
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
roberto1923
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03.05.2014, 15:05

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od roberto1923 »

My máme Verso od októbra 2015, benzín, 1,8, manuál.

Jazdí s nim väčšinu manželka, 50% mesto, 50% mimo mesto.
Spotreba 7,5 až 7,6 litra na 100 km, palubný počítač ukazuje menej o 0,2 až 0,3 litra.

Ešte doplním: ku 9.1.2016 najazdených 2273 km
Naposledy upravil(a) roberto1923 dne sob 09.01.2016, 14:55, celkem upraveno 1 x.
Škoda Favorit, 1996-1999 (r.v.1992)
Honda Civic 1,5 VTEC, 1999-2004 (r.v.1999)
Toyota Corolla Combi 1,4D-4D, 2004-2014 (r.v.2004)
Toyota Yaris, 1,0, 2009-
Toyota Auris TS 1,6, 2014-2015
Toyota Verso 1,8, 2015-
Uživatelský avatar
ban
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: pát 01.08.2014, 23:08
Bydliště: SK

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od ban »

My máme od 9/2014 Verso 1,8 MDS, najazdenych cca 15000 km, okrem par nedostatkov sme spokojni. Motor vyborny, prevodovka pocitovo lepsia ako 7 stupnovy automat v maminom M-B. Moja zena jazdi mesto za cca 9l - 10l, ale na jej trase je asi 10 prechodov pre chodcov, rano jazdi v spicke v kolone a stoji pred kazdym prechodom. Ked ja idem medzimesto tak v pohode okolo 6l, minimum som mal asi 5l. Dovolenka v Chorvatsku plne auto - 8l.
Toyota Verso Style 1,8 CVT 7S 2014
Toyota Auris 1,6 MMT 2008
Guhy
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 29.07.2014, 22:08
Bydliště: Nitra

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od Guhy »

Fuha, 1500 km je veľmi málo na hodnotenie spotreby aj motora.
Ja mám Verso 1.8 od jesene 2014. Najazdených 33 700 km. Jazdím diaľnice. Hlavne Slovensko - Nemecko. Pomer asi 80 diaľnice/20 mesto. Spotreba kolíše medzi 6,6 až 6,8. Väčšinou jazdím obsadený ja, manželka a malé dieťa.
Mal som v poslednej dobe dojem, že motor je po druhej výmene oleja hlučnejší, ale bol to len klam spôsobný studeným počasím. Po zohriatí ho skoro nepočujem.

Autu nemám čo vytknúť. Motor nabral značne na sile, aj keď na diaľnici nepatrí k tým najpružnejším, pokiaľ človek jazdí na spotrebu. Zaberanie spojky je o zvyku. Čidlá na kolesách neriešim. Toto leto si po prvý krát budem meniť kolesá sám. Uvidím, čo to urobí.

Snáď iba dve veci:
1. Keď idem do zákruty a mám pustené kúrenie, cítim prúdenie chladného vzduchu do interiéru.
2. Meriam 190 cm a neviem si nájsť taký posed, ktorý by mi pri dlhej ceste vyhovoval. Riešim to prestávkami.

Z mojej strany veľká spokojnosť.
Verso 1.8; 2014
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od indet »

S tou pozici za volantem, s tebou jak již jsem zmínil výš souhlasím (mám přes 190cm).
Obdobné je to v Avensisu T27, kde po nastaveni sedadla do idealni pozice mi nejde vysunout volant vic jak bych potřeboval ( cca 4-5cm).
V tomto ohledu byla luxusní T25 2007 kde se jezdilo pohodlně.
Pořád mi posed ve Versu a Avensisu T27 vyhovuje víc jak v OII, kde mě po 2h berou křeče do stehna.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
sellma
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09.01.2016, 16:49

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od sellma »

Ja se zase rozhoduji mezi Kia Carens 1,6 GDi a Toyota Verso 1,8. Carens prej zere kolem 7 litru a je to 1,6 atmosfera, zadny zihadlo, plus je ze ma vetsi kufr o nejakych 60 litru dle toho co udava vyrobce. nevim noc, podle rozmeru je auto temer stejne, tezko rict jak to meri, nebo jak je to desingnove "prifoukle". Toyoty sou vis sik, urcite spolehlivost a drzaci. Bohuzel malych MPV s benzinem za slusny peniz clovek moc nenajde.. a ty benzinove turba na me nebudi duveru asi s tim neumi ani jezdit ale zkousela jsem 1,2tsi podle papiru nejakych 81Kw a nejelo to vubec mi to prislo. Potrebuji 3 deti na zadni sedacku a je to celkem orisek, clovek potrebuje 3 plnohodnotne sedacky takze vzit avensis v kombiku uplne ztroskotal. Nasla jsem peknou predvadecku Versa 1,8 za 448 s vetsi vybavou, co me zarazi uvadi pohon 4x2, nikde jsem se nedocetla ze by tohle u versa motoru bylo..jen u tech vetsich jako hilux, rav4 atp.
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od indet »

4-2 je pohon jen na přední nápravu, což je pro tuto kategorii normalni. 4x4 má pouze Sharan.
Do Versa i například Peugeotu 5008 se vejdou v druhé řadě tři sedačky Cybex Solution 1 vedle sebe, osobně jsem zkoušel.
Ja kdybych neřešil peníze šel bych do Touranu, nebo Sharanu s 1.8TSI, ale to je jiná cenová liga. Auto sice bude jezdit za osm a víc, ale jezdí nádherně. To že 1,8TSI nevydrží to co 1,8 atmosféra od Toyoty je dane principiálně a nemá smysl to řešit.
Jen kombinace s 7st. DSG je nešťastná, protože snese jen 250Nm a s tímto motorem se dostává na limit a po 100tKm žada repase.
Kiu Carens neznám a těžko hodnotit.
Jen vím že Toyota ma oproti jiným výrobcům (Kia, Hyundai, apod...), mnohem tvrdší výrobní standardy.
Turecký závod (misto zrodu Versa, Auris)) je lidmi v Toyotě dlouhodobě považovaný za kvalitní.
Lidé v Turecku si dobré práce v Toyotě považuji a jsou rádi že ji mají.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
sellma
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09.01.2016, 16:49

Re: Nová Toyota Verso 1.8 Valvematic - recenze po 1500km

Příspěvek od sellma »

indet píše:4-2 je pohon jen na přední nápravu, což je pro tuto kategorii normalni. 4x4 má pouze Sharan.
Do Versa i například Peugeotu 5008 se vejdou v druhé řadě tři sedačky Cybex Solution 1 vedle sebe, osobně jsem zkoušel.
Ja kdybych neřešil peníze šel bych do Touranu, nebo Sharanu s 1.8TSI, ale to je jiná cenová liga. Auto sice bude jezdit za osm a víc, ale jezdí nádherně. To že 1,8TSI nevydrží to co 1,8 atmosféra od Toyoty je dane principiálně a nemá smysl to řešit.
Jen kombinace s 7st. DSG je nešťastná, protože snese jen 250Nm a s tímto motorem se dostává na limit a po 100tKm žada repase.
Kiu Carens neznám a těžko hodnotit.
Jen vím že Toyota ma oproti jiným výrobcům (Kia, Hyundai, apod...), mnohem tvrdší výrobní standardy.
Turecký závod (misto zrodu Versa, Auris)) je lidmi v Toyotě dlouhodobě považovaný za kvalitní.
Lidé v Turecku si dobré práce v Toyotě považuji a jsou rádi že ji mají.
kdybych nemela cenovy strop max 420 a i to sem pretahla kam jsem puvodne nechela tak to neresim, koupim sharana taky, ale bohuzel auto za 2x tolik nedam, neb na to nemam. Carens se vyrabi v jizni koreji. Ja mela Aurise a v rodine Toyoty, ale to verso je zase drazsi v 1,8 sem na nejakych 460tis? Peugeot 5008 je taky pres 500tis :(
Odpovědět

Zpět na „Verso“