Stresni box na Verso

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
kurin
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: stř 28.08.2013, 07:50

Stresni box na Verso

Příspěvek od kurin »

Zdravim panove,

jaky mate na Versu box? Koukal jsen na stranky Toyoty na rozmery, tak max. delka by mela byt 232cm (podle infa v ceniku prislusenstvi). Potrebujeme box na lyze, v budoucnosti az 4 pary. Nejake tipy?

Diky
Toyota Verso 1.8 CVT Active
Uživatelský avatar
progym
Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: sob 05.01.2008, 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Stresni box na Verso

Příspěvek od progym »

Pokud nejste rodina holdující letům na lyžích a nemáte "skočky" :lol: , tak ti přece stačí na rozměry vašich lyží +10-15cm.
Co jen na příčníky koupit/půjčit nosiče lyží ?
Pokud box nevyužiješ i na letní dovolenou, tak tě to výjde levněji a box ti nebude zavazet v garáži.
Jinak Hakr, Thule, Mont Blanc......dívám se na to jako kus plastu s + - podobným aerodynamickým odporem, ale s jinými pořizovacími cenami. :wink:
Žigul 2105
Renault 5 GT Turbo 1985
Fanouš 1,3 1989
Opel Vectra 1,6i 1995
Octavia combi 1,6i 1999
Toyota Avensis Verso 2,0 4D4 2003
Toyota Verso 1,6D-4D 2015
kurin
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: stř 28.08.2013, 07:50

Re: Stresni box na Verso

Příspěvek od kurin »

Jasne, ten rozmer jsem napsal jako maximalni co jsme vycetl. Aby treba nekdo nepsal tip na box co je delsi.

Vyuziti boxu nebude nijak extremni, par krat za zimu lyze (+ pujceni tchanovi) a v lete max jedna dovolena (+ pujceni tchanovi). Celkem pocitam tak do 10x za rok maximalne.

Uvazuju nad Thule Pacific 500, ale je pravda, ze to je dlouhe jako krava, coz se hodi na bezky, ale my stejne nebezkujeme ani to neplanujeme.
Toyota Verso 1.8 CVT Active
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Stresni box na Verso

Příspěvek od indet »

Mam Thule Motion 800 a vzhledem k pozici střešních nosičů na střeše Versa je to akorát. Na delší box sice je na střeše ještě místo, ale již by rakev moc čouhala dopředu. U přičniku to ale může být OK, ty třeba půjde posunout víc dozadu.
Jinak rada pro ty co to nevědí. U originálních přičniků a nosičů od Toyoty lze většinou zaměnit plastové zámky za zámky přímo od Thule a mít tedy celý set na jeden klíč. Před koupí to ale doporučuji vyzkoušet (u Versa jsem pro zamykáni nosičů musel jen lehce přibrousit velkou plastovou rukojeť klíče Thule, jinak by nešel klič zasunou zcela do zámku a tedy s nim otáčet) .
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
xvasek
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 10.01.2014, 22:00

Re: Stresni box na Verso

Příspěvek od xvasek »

Mně se lyže vejdou na štorc do kufru, špičky krásně končí v tom malém okénku vzadu.
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Stresni box na Verso

Příspěvek od indet »

To je snad lepší sklopit jednu sedačku a lyže nechat ve vaku?
Škoda jen že zámek bezp. pásu ve Versu neni stejný jak u OII kde do něj mohu zacvaknout vak.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
xvasek
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 10.01.2014, 22:00

Re: Stresni box na Verso

Příspěvek od xvasek »

Nás je pět, takže sklápění sedačky nejde použít, nebo i když nás jede méně (jako že zatím nejezdíme všichni), tak je tam stejně dětská autosedačka, kterou je potřeba někam dát. Ale i kdyby tam nebyla, tak bych lyže stejně dal do kufru, šup patky, šup špičky a jsou tam, naloženo za 10 sekund.
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Stresni box na Verso

Příspěvek od indet »

Když měříš přes 190cm tak už to neni šup, šup :-)
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
xvasek
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 10.01.2014, 22:00

Re: Stresni box na Verso

Příspěvek od xvasek »

Tak pokud se nevlezou, tak to je samozřejmě jiná... Každopádně kočárek jsem si kupoval podle (bývalého) auta, s lyžemi bych udělal to stejné, těch 5cm nebude až takový rozdíl v řiditelnosti. Já mám nějakých skoro 180cm a lyže mám delší, než bych měl mít a stejně se mi tam vejdou, ale je to na milimetry.
kastve
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 15.04.2010, 20:02
Bydliště: Vysočina

Re: Stresni box na Verso

Příspěvek od kastve »

Box mám na Verso Thule Ocean 500, délka boxu cca. 226cm, sedí na autě bez problému.
Odpovědět

Zpět na „Verso“