Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2084
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od jarson »

to je brzdovka. naco manual? je to napisane na viečku.
Nemusí ist nutne o problem. Možno su len opotrebené dosticky .
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

to Bohdan
zvlastni, ze u KIE Cee'd 2014 to problem vubec neni. Rozsviti se kontrolka, ze je podhusteno a na obrazku auta je videt, ktere kolo.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od piktor »

Jenže Toyota není KIA. V tom je bohužel Toyota dost pozadu. Na druhou stranu je v tomto Toyota robustní. Nevybavuju si, že by kdy ukazovala něco špatně nebo vyvolala planý poplach. Asi je to právě tím, že toho vlastně ani moc neukazuje :-)
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
sofer
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 18.09.2017, 08:26

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od sofer »

Ona to toyota vie,že ktoré koleso ma aký tlak a teplotu. Lenže si to necháva len pre seba. Cez bt obd si to viem pozriet.
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic 2017 Active Trend+
Honda Civic Aerodeck
Škoda Felicia
Škoda 100
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2084
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od jarson »

super postup :D OBD - že ma to nenapadlo :idea:
bežne nosím niekolko diagnostických prístrojov a aspon dva tri káble vo vreckách- vsak mám Toyotu, bez toho ani pre rohlíky.
Ale predsa len... nie je potom už jednoduchšie proste obísť auto a pozrieť na kolesá? :mrgreen:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

Co jineho ti zbyva? Pokles tlaku o 0.15 na stojicim aute nepoznas. Kdyz uz tedy kontroluju, tak zkontroluju vsechny, to je jasne.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Koukám, že to mám jednodušší, když jsem přišel z 30 let starého auta :D :D Pro mě je Auris úspěch v tom, že mám jistotu, že to nastartuje, když k tomu přijdu :D

Ale podle poslední diskuze mi to připadá, že Kia by byla lepší :roll:
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

Sheparde, myslenky o KII Ti budou jeste nejaky cas prochazet hlavou :) . Ale pokud jsi fakt presel z hodne stareho auta, tak Auris Ti musi pripadat temer dokonale auto. Ale treba i S120, pokud se nemylim, mela indikator nedostatku ostrikovaci kapaliny :D .

Snimace tlaku jsou povinne, zakaznik za to zaplati tisice. Vyrobce splnil povinnost, ze by to mohlo umet neco vice praktickeho, nez mi jen rici, ze jedno ze ctyr kol je podhustene, to jej moc nezajima.

Stejne tak mi trochu vadi, ze napoveda razeni neukazuje zarazeny stupen a zobrazuji se jen male sipky nahoru dolu. Starsi auta jinych znacek primo ukazovaly cisla. Tenkrat jsem si ale rikal, ze je to pro mene zkusene ridice a moc jsem na to nekoukal. Ale vzheldem k vlastnostem motoru 1.6 u Aurise, tady bych to privital.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Ota12 píše:Sheparde, myslenky o KII Ti budou jeste nejaky cas prochazet hlavou :) . Ale pokud jsi fakt presel z hodne stareho auta, tak Auris Ti musi pripadat temer dokonale auto. Ale treba i S120, pokud se nemylim, mela indikator nedostatku ostrikovaci kapaliny :D .

Snimace tlaku jsou povinne, zakaznik za to zaplati tisice. Vyrobce splnil povinnost, ze by to mohlo umet neco vice praktickeho, nez mi jen rici, ze jedno ze ctyr kol je podhustene, to jej moc nezajima.

Stejne tak mi trochu vadi, ze napoveda razeni neukazuje zarazeny stupen a zobrazuji se jen male sipky nahoru dolu. Starsi auta jinych znacek primo ukazovaly cisla. Tenkrat jsem si ale rikal, ze je to pro mene zkusene ridice a moc jsem na to nekoukal. Ale vzheldem k vlastnostem motoru 1.6 u Aurise, tady bych to privital.
To spíš byla narážka na to, že se tu sešlo dost lidí, kteří na první pohled litují koupě Aurise a ne KII :D :D

Tak ony ty nápovědy stejně jsou jen pro orientaci a zdá se mi, že jsou občas i mimo. Ale nevím, nějak mi tam to číslo nechybí :D I když je pravda, že ten MFD by asi zasloužil trochu předělat.


Jen by mě zajímala jiná věc. Nové auto. Mám udělat nástřik podvozku a dutin? Četl jsem pro i proti, ptal jsem se u Toyoty a tam mi řekli, že by to nedělali, že to ošetřené je, známý automechanik mi zase řekl, ať to udělám co nejdřív, než přijde zima, že Toyoty hodně reznou. V jiné diskuzi jsem četl ale, že když to aplikovali na tu ochranu, co tam je od Toyoty, tak to pak začalo odpadávat a hrozivě reagovat s tím nástřikem.
Navíc se mi moc nechce to dávat někomu, kdo není od Toyoty, aby to rozebíral a pak dával dohromady. Toyota mi to asi neudělá, ne?
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Standa50 »

Za sebe můžu říci,že pokud bych se rozhodl pro nástřik dutin a spodku,tak vyhledám léty osvědčeného člověka nebo firmu,která se nástřikem dutin zabývá.Rozhodně bych nástřik nesvěřil autorizáku.Mám zato,že přemrštěná cena by by zdaleka neodpovídala kvalitě.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
Radek_SL
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: úte 20.09.2016, 22:27
Bydliště: Slaný

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Radek_SL »

Po koupi nového Aurise jsem chtěl taky ošetřit spodek auta, ale nějak jsem se k tomu nedostal. Při první roční prohlídce jsem se všimnul na dosti místech ramen, nápravnic a šroubech začínající povrchové rzi :shock: . Moc se mi to nelíbilo a řešil jsem jestli to stříknout a nebo ne. Nyní jsem byl na tříleté prohlídce a byl jsem mile pčekvapen, vše zůstlao stejné jak to bylo po první zimně. Jenom slabý náznak koroze, nebudu nic ošetřovat ani nebudu nic ničím patlat. Je to stejně jenom na oko :bigups:
Toyota Auris TS MC15 WG 1.6 Valvematic 6M/T 1G2 GRAY ME Trend+ 9/2016
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Standa50 píše:Za sebe můžu říci,že pokud bych se rozhodl pro nástřik dutin a spodku,tak vyhledám léty osvědčeného člověka nebo firmu,která se nástřikem dutin zabývá.Rozhodně bych nástřik nesvěřil autorizáku.Mám zato,že přemrštěná cena by by zdaleka neodpovídala kvalitě.
Já chápu, ale bojím se toho z hlediska záruky. Přeci jen, měsíc staré auto a aby ho celé rozebral někdo jiný, než autorizovaný servis? Nevím no.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Radek_SL píše:Po koupi nového Aurise jsem chtěl taky ošetřit spodek auta, ale nějak jsem se k tomu nedostal. Při první roční prohlídce jsem se všimnul na dosti místech ramen, nápravnic a šroubech začínající povrchové rzi :shock: . Moc se mi to nelíbilo a řešil jsem jestli to stříknout a nebo ne. Nyní jsem byl na tříleté prohlídce a byl jsem mile pčekvapen, vše zůstlao stejné jak to bylo po první zimně. Jenom slabý náznak koroze, nebudu nic ošetřovat ani nebudu nic ničím patlat. Je to stejně jenom na oko :bigups:
No mě podle výroby to někde rok stálo, takže uz to jednu zimu má za sebou :D

Uvidím na prohlídce, asi to zatím nechám.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od piktor »

Kdykoliv jsem četl (v různých motoristických časopisech) něco o Toyotách, třeba těch bazarových, podvozek prý sice na první pohled nevypadal kdo ví jak, ale vždy šlo jen o povrchovou korozi bez vlivu na bezpečnost nebo funkčnost. Vlastní zkušenost nemám, nástřik jsem nikdy neprováděl, takže tím nechci dělat nějaké závěry, jen konstatuji.
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Děkuju za info. Já to asi taky dělat nenechám. Obávám se toho, co by bylo, kdyby se uplatňovala záruka, tak co by na to říkali.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Auris“