Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Denim blue píše:Auris vyhral jen kvuli motoru bohuzel, zadne turbo ani filtr pevnych castic, verim ze i kia by nakonec byla lepsi.
Pokud někdo vybere jen dle motoru, tak se nesmí divit, že to okolo nemusí být uspokojivé. Nelze čekat interiér Golfa za cenu Aurise. Mě naopak zklamal motor, se kterým se budu muset dlouho sžívat. Taky jsem to al měl vyzkoušet pořádně na kopcích a nejen po městě a okolí. Ale můžu nadávat jen sobě. To si musí každý zhodnotit sám. Známý má také Aurise, delší dobu (mám pocit, že říkal 80tis. km, zjistil jsem až po koupi) a nic o vrzajících sedačkách nezmiňoval, jen mi poradil koupit si zástěrky. Po takové době stále o Aurisu mluvil s nadšením. Kolega koupil nový Karoq a po týdnu mu zůstala klika v ruce a to je Karoq trochu v jiné cenové kategorii, než Auris. Tam bych asi vyletěl jinak. Prostě jsou to vady, stane se, je to minimum případů. Pokud je to takový katastrofa, tak vždy je možnost prodat a koupit KIU. S její cenou ještě ušetříte, i když Auris prodáte pod cenou.
Naposledy upravil(a) shepardN7 dne pát 20.09.2019, 23:25, celkem upraveno 1 x.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

Sheparde, s tim telefonem vyzkousim az zitra, ted se mi nechce k autu. Ono to je tak, ze kdyz zazvoni telefon, tak kouknu na displej jestli vidim, kdo vola a kdyz uz oci koukaji na displej, tak mackam telefon tam.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Ota12 píše:Sheparde, s tim telefonem vyzkousim az zitra, ted se mi nechce k autu. Ono to je tak, ze kdyz zazvoni telefon, tak kouknu na displej jestli vidim, kdo vola a kdyz uz oci koukaji na displej, tak mackam telefon tam.
Tak to tlačítko otevře aplikaci Telefon a poslední volané hovory, tudíž není první otevřen e-mail. Jinak já na hlavní display za jízdy sahám pouze minimálně a to když chci někoho nutně zavolat, ale i toto minimalizuji.

Nedal bych ruku do ohně, ale mám pocit, že pokud je MFD na té nabídce, jak se ukazuje hudba, tak se tam ukázal i hovor, ale to nevím, zavolali mi do auta zatím jen jednou.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Denim blue
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 19.07.2019, 21:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Denim blue »

shepardN7 píše:
Denim blue píše:Auris vyhral jen kvuli motoru bohuzel, zadne turbo ani filtr pevnych castic, verim ze i kia by nakonec byla lepsi.
Pokud někdo vybere jen dle motoru, tak se nesmí divit, že to okolo nemusí být uspokojivé. Nelze čekat interiér Golfa za cenu Aurise. Mě naopak zklamal motor, se kterým se budu muset dlouho sžívat. Taky jsem to al měl vyzkoušet pořádně na kopcích a nejen po městě a okolí. Ale můžu nadávat jen sobě. To si musí každý zhodnotit sám. Známý má také Aurise, delší dobu (mám pocit, že říkal 80tis. km, zjistil jsem až po koupi) a nic o vrzajících sedačkách nezmiňoval, jen mi poradil koupit si zástěrky. Po takové době stále o Aurisu mluvil s nadšením. Kolega koupil nový Karoq a po týdnu mu zůstala klika v ruce a to je Karoq trochu v jiné cenové kategorii, než Auris. Tam bych asi vyletěl jinak. Prostě jsou to vady, stane se, je to minimum případů. Pokud je to takový katastrofa, tak vždy je možnost prodat a koupit KIU. S její cenou ještě ušetříte, i když Auris prodáte pod cenou.
Kia byla az posledni varianta, tak nejak jsem od toyoty ocekaval alespon prumernou kvalitu, precte si vice prispevku treba i na fcb velice hodne uzivatelu ma vrzajici sedacky, mam jiz nekolikate sluzebni vozidlo od jine znacky od noveho a za dobu 2-3 roky maxximalne jeden problem ne tolik, takze porovnavat mam s cim.
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Denim blue píše:Kia byla az posledni varianta, tak nejak jsem od toyoty ocekaval alespon prumernou kvalitu, precte si vice prispevku treba i na fcb velice hodne uzivatelu ma vrzajici sedacky, mam jiz nekolikate sluzebni vozidlo od jine znacky od noveho a za dobu 2-3 roky maxximalne jeden problem ne tolik, takze porovnavat mam s cim.
Tohle podle mě nejsou problémy, ale vlastnosti. Pokud je někdo považuje za problémy, tak vybral špatné auto.

Kolik je hodně? 10? 20? 2000? Co to způsobuje? Kdyby to byla vada, tak to mají všechny Aurisy, ne? Já nevím, nesetkal jsem se, zatím, známý se nesetkal vůbec. Kdo ví. Zkusit postup zde http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 68&t=33326

Jaká auta? Jaké značky? Proč nekoupit tedy ty, když jsou bezproblémové?
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
vaseks
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 17.04.2018, 10:02

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od vaseks »

Denim blue píše:
vaseks píše:Trochu to víc rozvést, by neškodilo :-) ono dost záleží, co jsi od toho čekal...
Stacilo by auto co funguje :biggrin: auto ma 1mesic najeto 1500km
1) vrzajici obe predni sedacky
2) pri prerazeni z 1 prvniho stupne na druhy ihned po vyrazeni stoupnou otacky na 2500- 3000ot
3) pri jizde v kolone se stava ze nejde jednicka dorazit musi se vyradit a znovu zaradit
4) gumicky steracu jiz od noveho nechavaji nesetrena mista
5) handsfree zni jako pres igelit, takovou hruzu jsem nezazil ani u parrotu
6) propojeni telefonu je opravdova tragedie, nez by clovek zatelefonoval tak nekam naboura, nezobrazuji se jmena, sama se spojuje hudba kdy musim davat hlasitost na 40 abych neco slysel
7) prostredni tlacitko na klicku je k nicemu, po otevreni kufru a naslednem zavreni musim stejne auto zamnknout
8) stahovani a vytahovani oken pouze s klickem v zapalovani
9) vicko od nadrze je plisek ohnuty v ruce
10) cteni znacek absolutne nefunkcni.

Zatim mam vuz velice kratce na dalsi vynikajici vlastnosti jsem jeste neprisel
1) sedačky mi nevržou, ale mám verzi executive
2) pokud máš nízké otáčky při vyřazení, tak aby motor nechcípnul, tak si trochu přidá, ale měly by hned klesnout, pokud je motor ohřátý
3) asi jednička nemá synchrony :-(
4) tento problém nemám
5) mě přjde zvuk normální, stejný jako na předchozím autě ford focus
6) možná záleží na stupni výbavy, telefonování je ok, ale s hlasitostí hudby to je slabý
7) hm to jsem ještě nezkoušel, asi proto že mám bezklíčové zavírá a otevírání
8) hm klíček do zapalování nedávám
9) to mi nějak nevadí
10) čtení funguje docela dobře, když nějakou chvíli nic nepřečte, tak to zmizí
Toyota Auris 1.6 LPG TS Executive 2018 - minulost
Toyota Corolla 1.8 hybrid GR 2022
Uživatelský avatar
Coati
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 05.02.2018, 15:52
Bydliště: Karviná

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Coati »

Něco málo pro odlehčení tématu.
Dopřál jsem minulý týden mazlovi wellness :D
Přílohy
3.jpg
3.jpg (365.64 KiB) Zobrazeno 2370 x
2.jpg
2.jpg (382.55 KiB) Zobrazeno 2370 x
1.jpg
1.jpg (414.61 KiB) Zobrazeno 2370 x
Toyota Yaris 1,5 Selection (2019-)
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic Trend+ (2018-)
Hyundai i20 1,2 (2012-2019)
Opel Vectra B 1,6 (2006-2009)
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od piktor »

Parádní!
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
Uživatelský avatar
Coati
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 05.02.2018, 15:52
Bydliště: Karviná

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Coati »

Díky kolego. Taky se nám pořád líbí :biggrin:.
Jezdí u nás ještě dvě TS a to ve vínové a stříbné barvě. Určitě nezapadáme do té koncernové šedi...
Toyota Yaris 1,5 Selection (2019-)
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic Trend+ (2018-)
Hyundai i20 1,2 (2012-2019)
Opel Vectra B 1,6 (2006-2009)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od biscuit »

dokonce mi tady nevadí ani ta černostříbrná kola, na která většinou reaguji podrážděně :-D asi to je tou černou maskou. rozhodně krásnej kombajn :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

Otazka na sensory tlaku v pneu. Da se nekde v menu najit, ktere kolo je podhustene, kdyz se rozsviti kontrolka?
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Xfield »

nedá :?
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

diky. Skoda. Pritom staci malo to tam pridat.
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
bohdan
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 03.01.2019, 14:24

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od bohdan »

No uplne easy to neni. Technicky sice jo ale problem je potom pri prezouvani letni - zimni. Zadny 2 sady ale nekdo nejak by musel presne definovat kde je jakej ventilek/kolo. Takze vsicni co si prezouvaj sami, nebo v "garazi" tak by to bud nefungovalo nebo ukazovalo nespravne.
Toyota C-HR Selection Hybrid Azure 2018, 1.8 benzin 122 koní e-CVT 4x2
gepard75
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: úte 01.04.2008, 16:52

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od gepard75 »

Ahoj.
Dělal jsem letmou kontrolu v motorovém prostoru a zjistil jsem, že mám pod ryskou MIN tu žlutou kapalinu v zadní nádržce. Bohužel jsem podle manuálu nezjistil, o co jde :( A to jsem byl nedávno na garančce a nikdo nic neříkal ... :(

Obrázek
TOYOTA Auris TS Hybrid 2017 :-)
Odpovědět

Zpět na „Auris“