Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Denim blue
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 19.07.2019, 21:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Denim blue »

Tak zkušenosti jsou takové, že nové auto je v mnohem horším stavu než 5 let stará vozidla, rozhodl jsem se pro Toyotu, ale bohužel životní chyba. Me doporučení je tenhle vůz nekupovat.
vaseks
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 17.04.2018, 10:02

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od vaseks »

Trochu to víc rozvést, by neškodilo :-) ono dost záleží, co jsi od toho čekal...
Toyota Auris 1.6 LPG TS Executive 2018 - minulost
Toyota Corolla 1.8 hybrid GR 2022
Denim blue
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 19.07.2019, 21:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Denim blue »

vaseks píše:Trochu to víc rozvést, by neškodilo :-) ono dost záleží, co jsi od toho čekal...
Stacilo by auto co funguje :biggrin: auto ma 1mesic najeto 1500km
1) vrzajici obe predni sedacky
2) pri prerazeni z 1 prvniho stupne na druhy ihned po vyrazeni stoupnou otacky na 2500- 3000ot
3) pri jizde v kolone se stava ze nejde jednicka dorazit musi se vyradit a znovu zaradit
4) gumicky steracu jiz od noveho nechavaji nesetrena mista
5) handsfree zni jako pres igelit, takovou hruzu jsem nezazil ani u parrotu
6) propojeni telefonu je opravdova tragedie, nez by clovek zatelefonoval tak nekam naboura, nezobrazuji se jmena, sama se spojuje hudba kdy musim davat hlasitost na 40 abych neco slysel
7) prostredni tlacitko na klicku je k nicemu, po otevreni kufru a naslednem zavreni musim stejne auto zamnknout
8) stahovani a vytahovani oken pouze s klickem v zapalovani
9) vicko od nadrze je plisek ohnuty v ruce
10) cteni znacek absolutne nefunkcni.

Zatim mam vuz velice kratce na dalsi vynikajici vlastnosti jsem jeste neprisel
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Denim blue píše:
vaseks píše:Trochu to víc rozvést, by neškodilo :-) ono dost záleží, co jsi od toho čekal...
Stacilo by auto co funguje :biggrin: auto ma 1mesic najeto 1500km
1) vrzajici obe predni sedacky
2) pri prerazeni z 1 prvniho stupne na druhy ihned po vyrazeni stoupnou otacky na 2500- 3000ot
3) pri jizde v kolone se stava ze nejde jednicka dorazit musi se vyradit a znovu zaradit
4) gumicky steracu jiz od noveho nechavaji nesetrena mista
5) handsfree zni jako pres igelit, takovou hruzu jsem nezazil ani u parrotu
6) propojeni telefonu je opravdova tragedie, nez by clovek zatelefonoval tak nekam naboura, nezobrazuji se jmena, sama se spojuje hudba kdy musim davat hlasitost na 40 abych neco slysel
7) prostredni tlacitko na klicku je k nicemu, po otevreni kufru a naslednem zavreni musim stejne auto zamnknout
8) stahovani a vytahovani oken pouze s klickem v zapalovani
9) vicko od nadrze je plisek ohnuty v ruce
10) cteni znacek absolutne nefunkcni.

Zatim mam vuz velice kratce na dalsi vynikajici vlastnosti jsem jeste neprisel
1) Možná výrobní vada. Zajímalo by mě, kolik lidí má tento problém a jak se k autu chová.
2) Tak pokud se jede 80 na jedničku, tak je to ještě ok :D
3) Znovu, zajímalo by mě, jak se k autu někteří chovají. Měl jsem problém po přechodu asi tak týden, pak jsem se naučil řadit a už vše v pohodě zapadá :)
4) Občas je potřeba ty gumy očistit vodou
5) To bude telefonem. Nokia 8.1 krystalicky čistý zvuk.
6) Opět telefonem - Nokia 8.1 - jména fungují, seznam hovorů také, jen SMS mi to nečte, a to nevím proč, když mám stejný software jako Nokia 9, kde to jde :?: , hlasitost je rozdílná, ale nic hrozného, je to ovlivněno kvalitou souborů. Já mám rádio tak akorát na 30 a bluetooth třeba na 20 a USB na 15.
7) Aspoň si je nezabouchnu v kufru ;)
8 ) To mám u všech aut s el. okny. Jestli to nebude tím, že je potřeba zapnuté zapalování, aby šla elektřina :shock:
9) Plech to je, jen asi ne ohnutý v ruce, to bych nedal :roll:
10) A jakých značek? Mě to čte bez problému vše co je v návodu, dokonce i reklamy BRENO, kde je zobrazený kruh s číslem 50 :D Možná to chce umýt přední okno tam, kde jsou senzory ;)
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Xfield píše:Jj, za ten řádek kódu si přece musíš pořádně připlatit. A jistě to spoustu lidí přesvědčí, ať zaplatí dalších skoro dvacet tisíc za navigaci :wink:
Lukrativní vlastnost pro majetné :D Lůza obrázky nepotřebuje :mrgreen: :mrgreen:
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

jarson píše:
shepardN7 píše: No, bylo to docela šokující seznámení s 1.6 :shock:
Ještě nikdy jsem nejel v autě, které do kopce na plný plyn se zařazenou 4 nejen, že nezrychluje, ale nedokáže udržet rychlost a zpomaluje. To bude chtít hodně zvykání :roll:

Opravdu tomu motoru neškodí chod na vyšší otáčky?
..už to tu odznelo, ale opakovanie nezaškodí:
točiť, točiť, točiť , nebáť sa :)
potrebujes asoň 4000 ot aby sa niečo dialo. A je to tak navrhnuté a je mu tak dobre.

Vid.graf pre tvoj motor:
Obrázek
Už se do toho dostávám :bigups: Sice to žere jako tank, ale jede super :D
Teď jen vychytat tu spotřebu a rozjezdy na jedničku a je to :D
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Ota12 píše:shepardN7 - ano neco tam asi je , protoze i mne se to uz nekolikrat stalo,ale vzdycky jsem si rikal, ze se mi to zdalo nebo to byl nejaky vymol nebo kamen. Bylo to i pri nizsi rychlosti, asi tak 1x za tyden. Zamerim se na to
Jsem rád, že nemám slyšiny :D Kdo ví, co to je :D Ale třeba to fakt bude ta plachta v kufru. Připadá mi, že jsem to neslyšel, pokud byla natažená, ale pokud byla zatažená, tak se to občas ozvalo
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Denim blue
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 19.07.2019, 21:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Denim blue »

shepardN7 píše:
Denim blue píše:
vaseks píše:Trochu to víc rozvést, by neškodilo :-) ono dost záleží, co jsi od toho čekal...
Stacilo by auto co funguje :biggrin: auto ma 1mesic najeto 1500km
1) vrzajici obe predni sedacky
2) pri prerazeni z 1 prvniho stupne na druhy ihned po vyrazeni stoupnou otacky na 2500- 3000ot
3) pri jizde v kolone se stava ze nejde jednicka dorazit musi se vyradit a znovu zaradit
4) gumicky steracu jiz od noveho nechavaji nesetrena mista
5) handsfree zni jako pres igelit, takovou hruzu jsem nezazil ani u parrotu
6) propojeni telefonu je opravdova tragedie, nez by clovek zatelefonoval tak nekam naboura, nezobrazuji se jmena, sama se spojuje hudba kdy musim davat hlasitost na 40 abych neco slysel
7) prostredni tlacitko na klicku je k nicemu, po otevreni kufru a naslednem zavreni musim stejne auto zamnknout
8) stahovani a vytahovani oken pouze s klickem v zapalovani
9) vicko od nadrze je plisek ohnuty v ruce
10) cteni znacek absolutne nefunkcni.

Zatim mam vuz velice kratce na dalsi vynikajici vlastnosti jsem jeste neprisel
1) Možná výrobní vada. Zajímalo by mě, kolik lidí má tento problém a jak se k autu chová.
2) Tak pokud se jede 80 na jedničku, tak je to ještě ok :D
3) Znovu, zajímalo by mě, jak se k autu někteří chovají. Měl jsem problém po přechodu asi tak týden, pak jsem se naučil řadit a už vše v pohodě zapadá :)
4) Občas je potřeba ty gumy očistit vodou
5) To bude telefonem. Nokia 8.1 krystalicky čistý zvuk.
6) Opět telefonem - Nokia 8.1 - jména fungují, seznam hovorů také, jen SMS mi to nečte, a to nevím proč, když mám stejný software jako Nokia 9, kde to jde :?: , hlasitost je rozdílná, ale nic hrozného, je to ovlivněno kvalitou souborů. Já mám rádio tak akorát na 30 a bluetooth třeba na 20 a USB na 15.
7) Aspoň si je nezabouchnu v kufru ;)
8 ) To mám u všech aut s el. okny. Jestli to nebude tím, že je potřeba zapnuté zapalování, aby šla elektřina :shock:
9) Plech to je, jen asi ne ohnutý v ruce, to bych nedal :roll:
10) A jakých značek? Mě to čte bez problému vše co je v návodu, dokonce i reklamy BRENO, kde je zobrazený kruh s číslem 50 :D Možná to chce umýt přední okno tam, kde jsou senzory ;)
Myslite si ze tohle je legrace???
Nevite ze nektere vozy jiz vice nez 10 let umi zavirat i otvirat okna i bez klicku v zapalovani
Napr. Cesta do Hodonina stale ukazuje 70 at je obec nebo mimo obec.
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Denim blue píše: Myslite si ze tohle je legrace???
Nevite ze nektere vozy jiz vice nez 10 let umi zavirat i otvirat okna i bez klicku v zapalovani
Napr. Cesta do Hodonina stale ukazuje 70 at je obec nebo mimo obec.
Vím, ty s kličkou :D

Tak znovu, čte to přesně ty značky, které jsou napsány v manuálu na straně 73 pro Touring Sports. Mezi nimi není konec obce, tudíž ten to nepřečte. Hold musíte koukat na značky sám tak, jakoby jste standardně měl.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

To spíš mě trochu sejří, že jsem zatím nepřišel na to, jak zapnout rádio při vytaženém klíčku/zapalování. Když čekám na parkovišti, rád bych poslouchal a nesvítil/nepípal.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

Denime blue, chapu Tvoje rozladeni, sam jsem si tim prosel. Casem se to usadilo, ale presto me obcas trosku nabudi prispevky, kde se tyto nedostatky berou jako uplne detaily.

1) vrzajici obe predni sedacky #u mne nevrzou
2) pri prerazeni z 1 prvniho stupne na druhy ihned po vyrazeni stoupnou otacky na 2500- 3000ot #tohle je "vlastnost" Aurise 1.6 a trvalo mi chvili, nez jsem na to prisel. Je tam zpozdeni asi tak 0.3sec. Kdyz sundas nohu z plynu, tak vstrikovac jeste asi tuto dobu davkuje benzin. Je treba si na to zvyknout a nejdrive sundat nohu z plynu a az potom mackat spojku. Blby, ale je to tak. Kdyz v nejake krizove situaci na to zapomenes, tak se citis jak zacatecnik
3) pri jizde v kolone se stava ze nejde jednicka dorazit musi se vyradit a znovu zaradit #taky se mi to obcas stane, ne moc casto, ale podstatne casteji, nez u Ceedu
4) gumicky steracu jiz od noveho nechavaji nesetrena mista #zatim jsem si toho nevsiml, ale pravda, v desti jsem jel jen parkrat. Kouknu priste
5) handsfree zni jako pres igelit, takovou hruzu jsem nezazil ani u parrotu #souhlas, jeste horsi je jak oni slysi me
6) propojeni telefonu je opravdova tragedie, nez by clovek zatelefonoval tak nekam naboura, nezobrazuji se jmena, sama se spojuje hudba kdy musim davat hlasitost na 40 abych neco slysel #samotne bluetooth funguje dobre, ale stve me, kdyz chci telefonovat, tak po zmacknuti tlacitka telefon jako prvni naskoci E-mail !!!telefon Huawei Nova
7) prostredni tlacitko na klicku je k nicemu, po otevreni kufru a naslednem zavreni musim stejne auto zamnknout #priznam se, nepouzivam jej
8) stahovani a vytahovani oken pouze s klickem v zapalovani #jo, to se mi taky libi trochu mene
9) vicko od nadrze je plisek ohnuty v ruce #musim se podivat :D
10) cteni znacek absolutne nefunkcni. #cteni znacek funguje celkem dobre, ale cele to kompletne degraduje vyhodnocovaci logika. Takze je to jen unijni hracka, Toyota splnila nejake narizeni, funkcnost ji moc nezajima a my jsme si koupili uplne zbytecnou vlastnost

Casem najdes par dalsich veci, neboj se je sem napsat. Neco je ciste individualni, ale nektere veci jsou nedobre udelane.
Ale jak jsem uvedl na zacatku, zvykl jsem si, s autem se jezdi celkem fajn, jen obcas me nejaky ten detail namichne :D
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Denim blue
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 19.07.2019, 21:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Denim blue »

Ota12 píše:Denime blue, chapu Tvoje rozladeni, sam jsem si tim prosel. Casem se to usadilo, ale presto me obcas trosku nabudi prispevky, kde se tyto nedostatky berou jako uplne detaily.

1) vrzajici obe predni sedacky #u mne nevrzou
2) pri prerazeni z 1 prvniho stupne na druhy ihned po vyrazeni stoupnou otacky na 2500- 3000ot #tohle je "vlastnost" Aurise 1.6 a trvalo mi chvili, nez jsem na to prisel. Je tam zpozdeni asi tak 0.3sec. Kdyz sundas nohu z plynu, tak vstrikovac jeste asi tuto dobu davkuje benzin. Je treba si na to zvyknout a nejdrive sundat nohu z plynu a az potom mackat spojku. Blby, ale je to tak. Kdyz v nejake krizove situaci na to zapomenes, tak se citis jak zacatecnik
3) pri jizde v kolone se stava ze nejde jednicka dorazit musi se vyradit a znovu zaradit #taky se mi to obcas stane, ne moc casto, ale podstatne casteji, nez u Ceedu
4) gumicky steracu jiz od noveho nechavaji nesetrena mista #zatim jsem si toho nevsiml, ale pravda, v desti jsem jel jen parkrat. Kouknu priste
5) handsfree zni jako pres igelit, takovou hruzu jsem nezazil ani u parrotu #souhlas, jeste horsi je jak oni slysi me
6) propojeni telefonu je opravdova tragedie, nez by clovek zatelefonoval tak nekam naboura, nezobrazuji se jmena, sama se spojuje hudba kdy musim davat hlasitost na 40 abych neco slysel #samotne bluetooth funguje dobre, ale stve me, kdyz chci telefonovat, tak po zmacknuti tlacitka telefon jako prvni naskoci E-mail !!!telefon Huawei Nova
7) prostredni tlacitko na klicku je k nicemu, po otevreni kufru a naslednem zavreni musim stejne auto zamnknout #priznam se, nepouzivam jej
8) stahovani a vytahovani oken pouze s klickem v zapalovani #jo, to se mi taky libi trochu mene
9) vicko od nadrze je plisek ohnuty v ruce #musim se podivat :D
10) cteni znacek absolutne nefunkcni. #cteni znacek funguje celkem dobre, ale cele to kompletne degraduje vyhodnocovaci logika. Takze je to jen unijni hracka, Toyota splnila nejake narizeni, funkcnost ji moc nezajima a my jsme si koupili uplne zbytecnou vlastnost

Casem najdes par dalsich veci, neboj se je sem napsat. Neco je ciste individualni, ale nektere veci jsou nedobre udelane.
Ale jak jsem uvedl na zacatku, zvykl jsem si, s autem se jezdi celkem fajn, jen obcas me nejaky ten detail namichne :D
Moc dekuji za inteligenti koment, rozhodovani bylo mezi vicero znackami, nakonec vyhrala toyota a ted me to opravdu mrzi, chteli jsme auto co nejaky rok vydrzi, tohle ale asi neklapne, cetl jsem mnoho vlaken, kde toyotaci pomlouvaji ostatni znacky, tohle ale u konkurence opravdu neni.
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Ota12 píše:...ale stve me, kdyz chci telefonovat, tak po zmacknuti tlacitka telefon jako prvni naskoci E-mail !!!telefon Huawei Nova

Máčkněte přijímací sluchátko na volantu, naskočí telefon ;)
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Denim blue píše:Moc dekuji za inteligenti koment, rozhodovani bylo mezi vicero znackami, nakonec vyhrala toyota a ted me to opravdu mrzi, chteli jsme auto co nejaky rok vydrzi, tohle ale asi neklapne, cetl jsem mnoho vlaken, kde toyotaci pomlouvaji ostatni znacky, tohle ale u konkurence opravdu neni.
On člověk očekával po příspěvku že je to nejhorší volba života trochu jiné stížnosti než, že je prostřední tlačítko na klíčku k ničemu.

Hold jsme dostali to, co jsme pořádně otestovali. Každý ten pokyn pro Auris dal sám, nikdo ho nenutil. Každý ví, proč se rozhodl pro Auris a ne Golf Variant VII, který je to nejlepší co se dá pořídit (Ano a teď do mě)
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Denim blue
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 19.07.2019, 21:07

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Denim blue »

shepardN7 píše:
Denim blue píše:Moc dekuji za inteligenti koment, rozhodovani bylo mezi vicero znackami, nakonec vyhrala toyota a ted me to opravdu mrzi, chteli jsme auto co nejaky rok vydrzi, tohle ale asi neklapne, cetl jsem mnoho vlaken, kde toyotaci pomlouvaji ostatni znacky, tohle ale u konkurence opravdu neni.
On člověk očekával po příspěvku že je to nejhorší volba života trochu jiné stížnosti než, že je prostřední tlačítko na klíčku k ničemu.

Hold jsme dostali to, co jsme pořádně otestovali. Každý ten pokyn pro Auris dal sám, nikdo ho nenutil. Každý ví, proč se rozhodl pro Auris a ne Golf Variant VII, který je to nejlepší co se dá pořídit (Ano a teď do mě)
Auris vyhral jen kvuli motoru bohuzel, zadne turbo ani filtr pevnych castic, verim ze i kia by nakonec byla lepsi.
Odpovědět

Zpět na „Auris“