Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od piktor »

To se mně nechce moc věřit, že by to nejelo. Měli jsme předchozí generaci s 1.6 (97kW) a jelo to jak ďas. Je to atmosférický motor, tak to chce víc otáček. Možná je to i tím, že je motoro nezajetý, ale s tím zkušenosti nemám.
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
KufforSVK
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 16.09.2019, 09:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od KufforSVK »

shepardN7 píše:Tak dnes jsem provedl první delší jízdu s naloženým autem.

No, bylo to docela šokující seznámení s 1.6 :shock:
Ještě nikdy jsem nejel v autě, které do kopce na plný plyn se zařazenou 4 nejen, že nezrychluje, ale nedokáže udržet rychlost a zpomaluje. To bude chtít hodně zvykání :roll:

Opravdu tomu motoru neškodí chod na vyšší otáčky?

Jinak zatím jen drobnosti - chybějící čas na displayi mezi budíky, nezobrazení zařazeného stupně, hluk v kabině a "nebrzdící" tempomat.

Spotřeba kolísá od 8 po 5,6l/100, ale ještě se s tím učím.

Zbytek zatím pozitivní :)

Obrázek

Mam tiez 1.6 a je to tak. ak idem nalozeny tak kopce v 4ke ak nieje priestor na rozbehnutie je trapenie pre motor tak radsej pordadim do 3ky a tocim motor na vyssie otacky a vtedy to pekne taha. Ak su kopce brutalne strme tak jazdim v 2ke ked to inak nejde. Auto mam zatial 6k km a nejak nepocitujem rozdiel stale sa mi zda ze ide rovnako a nemozem povedat zeby bol motor slaby. Ale ani za boha neviem v meste docielit papierovu spotrebu. Aj ked jazdim na spotrebu ,brzdim motorom atd tak je spotreba tak 8.5l , je pravda ze kazde rano a poobede cestujem do prace cca 5km a v zapche .
Ak ale beham okresky a dialnice tak som mal najlepsiu spotrebu 5.9l/100 a dojazd cca 650km ... dojazd ak jazdim cisto len mesto je tak je niekedy zalostny .. cca 350-450km na plnu nadrz (teda nejdem az po rezervu)

Ale auto za cenu ktoru som ho kupil vo vybave FINAL EDITION hodnotim velmi kladne :)
MDY
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: stř 30.11.2016, 10:19

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od MDY »

piktor píše:To se mně nechce moc věřit, že by to nejelo. Měli jsme předchozí generaci s 1.6 (97kW) a jelo to jak ďas. Je to atmosférický motor, tak to chce víc otáček. Možná je to i tím, že je motoro nezajetý, ale s tím zkušenosti nemám.
Pardon, ale 97kW (160 Nm) atmosfericky motor naozaj nejde "jak ďas". Samozrejme je to subjektivne, ja som od Aurisu nemal ziadne vykonnostne ocakavania a urcite je to vo svojej cene dobre auto (mam ho 3 roky), bohuzial je naozaj slabe v porovnani s konkurenciou. V dnesnej dobe preplnania maju v Toyote zufale spektrum motorov co sa tyka dynamiky a komfortu jazdy, ak sa bavime len o spalovacich motoroch.
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Tak ono auto jede, o tom žádná. Cestou jsem si liboval, jak se to rozjelo, než jsem zjistil, že jsem tam nechal 4 :D

Mě se jízdní projev líbí, dobře sedí v zatáčkách apod, jízda mě i baví. Jen je to trochu pro ostudu, když to tak řve :D
Nevím, vědět to před koupí (testoval jsem sám a na rovinkách), tak si nejsem jistý, jestli bych koupil.


Ale když už to mám :D Par dotazů:
Nevíte, jak do rádia dostat Album Art u mp3 na flash disku? Mám je v souborech, ale radio je neukáže.

Párkrát se mi stalo, že jsem slyšel zezadu docela silnou ránu jakoby z interiéru. Nemyslím, že by to byla roleta, ta by asi klepala furt, navíc to bylo na rovné silnici bez hrbolů. A pak mě to napadlo. Nemá Auris náhodou zamknutí zadních dveří při určité rychlost? Zvuk by asi zámku odpovídal. Jen v manuálu jsem nic nenašel.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
monk
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: stř 28.09.2016, 09:51

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od monk »

Ahoj slozky to zobrazit neumi, pouzivam rozdeleni po umelcich.
Auris se sam po rozjezdu nezamce.
Corolla TS hybrid Executive VIP SKY 2020
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Xfield »

shepardN7 píše:Ale když už to mám :D Par dotazů:
Nevíte, jak do rádia dostat Album Art u mp3 na flash disku? Mám je v souborech, ale radio je neukáže.....
Album Art zobrazuje jen systém ve verzi s vestavěnou navigací ("příplatková výbava").
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

monk píše:Ahoj slozky to zobrazit neumi, pouzivam rozdeleni po umelcich.
Auris se sam po rozjezdu nezamce.
No já myslel ten obrázek alba, ne složky. To mi snad nedělá žádný přehrávač :)

Ale to druhý mě moc nepotěšilo :?
Ono to nebylo při rozjezdu, ale třeba při 90km/h
Ale to znamená, že v autě je něco, co za jízdy vydá jednorázově silnou ránu při určité rychlosti. A to asi není pozitivní věc. No nic, budu to hlídat a zkusím zjistit, co by to mohlo být. Škoda, že je to nepravidelně.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od shepardN7 »

Xfield píše:
shepardN7 píše:Ale když už to mám :D Par dotazů:
Nevíte, jak do rádia dostat Album Art u mp3 na flash disku? Mám je v souborech, ale radio je neukáže.....
Album Art zobrazuje jen systém ve verzi s vestavěnou navigací ("příplatková výbava").

Aha :D Ale co, bylo to levný :D
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Xfield »

Jj, za ten řádek kódu si přece musíš pořádně připlatit. A jistě to spoustu lidí přesvědčí, ať zaplatí dalších skoro dvacet tisíc za navigaci :wink:
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

shepardN7 - ano neco tam asi je , protoze i mne se to uz nekolikrat stalo,ale vzdycky jsem si rikal, ze se mi to zdalo nebo to byl nejaky vymol nebo kamen. Bylo to i pri nizsi rychlosti, asi tak 1x za tyden. Zamerim se na to
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2084
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od jarson »

shepardN7 píše: No, bylo to docela šokující seznámení s 1.6 :shock:
Ještě nikdy jsem nejel v autě, které do kopce na plný plyn se zařazenou 4 nejen, že nezrychluje, ale nedokáže udržet rychlost a zpomaluje. To bude chtít hodně zvykání :roll:

Opravdu tomu motoru neškodí chod na vyšší otáčky?
..už to tu odznelo, ale opakovanie nezaškodí:
točiť, točiť, točiť , nebáť sa :)
potrebujes asoň 4000 ot aby sa niečo dialo. A je to tak navrhnuté a je mu tak dobre.

Vid.graf pre tvoj motor:
Obrázek
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
KufforSVK
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 16.09.2019, 09:35

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od KufforSVK »

Je pravda ze keď točím 4k a viac tak to ide pekne ale zase spotreba v meste 8.5 sa mi zdá veľa... Ked jazdím tak ze radím pri cca 3k a nevytacam to viac a jazdím predpisovo tak môj rekord je plná nádrž v meste 7.4l menej to nejde.. Iba keď zapojím okresy a diaľnice
monk
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: stř 28.09.2016, 09:51

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od monk »

na město je tu hybrid, ve meste kdyz poskakujes ma kazdě auto daleko vetsí spotrebu nez normálně.
Corolla TS hybrid Executive VIP SKY 2020
Yetti
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 23.06.2016, 09:16
Bydliště: Praha 10

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Yetti »

shepardN7 píše: Ale to druhý mě moc nepotěšilo :?
Ono to nebylo při rozjezdu, ale třeba při 90km/h
Ale to znamená, že v autě je něco, co za jízdy vydá jednorázově silnou ránu při určité rychlosti. A to asi není pozitivní věc. No nic, budu to hlídat a zkusím zjistit, co by to mohlo být. Škoda, že je to nepravidelně.
Napadá mě jedině Aerodynamický třesk ;-)
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Foto Vašich Aurisek po FL + zkušenosti

Příspěvek od Ota12 »

to by mi tady sousedi uz urcite hlasili, ze delam hluk :D
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
Odpovědět

Zpět na „Auris“