Skapal motor pocas jazdy

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Tonas123
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 06.12.2015, 13:44

Skapal motor pocas jazdy

Příspěvek od Tonas123 »

Zdravim. Stala sa mi taka neprijemnost. Pocas jazdy mi zrazu vyplo motor, kontrolky sa mi roysvietili ako ked pred startovanim dam kluc do prvej polohy. Mam tam LPG tak este pocas jazdy som prepol z LPG na benzin ale bezozmeny. Potom ked som chcel startovat tak motor pretacal ale nenaskocil. Ako prve som pozeral rozvody, ale tie boli menene pred cca 25 000 km a tie su v poriadku. Potom som zistil, ze sviecky mi nedavaju iskru. V servise mi povedali, ze odislo zapalovanie. Po vymene zapalovania im diagnostika vraj ukazala, ze immobilizer akokeby vobec nekomunikoval s klucom (bohuzial mam iba jeden kluc). Este mi povedali, ze chyba moze byt aj v spinacej skrinke. Nema tu niekto s tymto skusenosti? Prehladal som cele forum a videl som tu iba take veci ako je akumulator, ale to nedava zmysel pocas jazdy, budem vdacny za kazdu radu. Mam Carina E combi 2GLI benzin motor 3S-FE
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Skapal motor pocas jazdy

Příspěvek od Jimmi »

To zapalování sis vyměňoval sám.....? To je tedy úroveň toho servisu, konstatovat, že "nejde zapalování", ach jo :?
Pokud by Ti to třeba nedobíjelo, nebo ta baterka doopravdy skapala za jízdy, tak je fakt, že jako první se při poklesu napětí pouští imobilizér. Pokud je dobíjení i baterka v pořádku, tak hledat chybu v něm. Tedy nejprve zjistit, zda je tovární nebo dodělávaný.
A změnit servis, samozřejmě :idea:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Tonas123
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 06.12.2015, 13:44

Re: Skapal motor pocas jazdy

Příspěvek od Tonas123 »

Nie oni mi dali aj presny nazov suciastky 89621-16020 original v Toyote stoji 494 Eur tak som ju kupil cez aliexpres za podstatne menej. No po vymene diagnostika ukazala, ze immobilizer vobec nekomunikuje z klucom (ved vieme, ze diagnostika v Carine nieje nejaka najlepsia). Baterka je dobita, a immobilizer je tovarensky, vraj priamo v riadiacej jednotke, cize sa neda len tak lahko obist. Vraj sa to da cez NB nejako softverovo vypnut, ale bohuzial oni to nevedia a ani ja o nikom neviem kto by to dokazal. Som uz z tohoto stavu dost zufali lebo som bez auta uz 45 dni.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Skapal motor pocas jazdy

Příspěvek od Jimmi »

To bude asi ta úplně poslední verze Cariny z roku 1997, ne? Tu tady míval jenom jeden člověk, pokud vím, a ten už má druhou Hondu 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Skapal motor pocas jazdy

Příspěvek od zmaxxx »

Jimmi píše:To bude asi ta úplně poslední verze Cariny z roku 1997, ne? Tu tady míval jenom jeden člověk, pokud vím, a ten už má druhou Hondu 8)
...a dodnes brečí :roll: že se jí zbavil.
Tonas123
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 06.12.2015, 13:44

Re: Skapal motor pocas jazdy

Příspěvek od Tonas123 »

Tak po dlhom case sa tu znova hlasim. Este pred vianocami mi s Toyoty volali, ze auto sa im podarilo nastartovat.Ked som sa pytal ako tak mi mechanik vysvetlil, ze priviedli 12V na konektor veduci do hlavy rozdelovaca. Prisiel som k auto a naozaj nastartoval som na prvu supu a odviezol som sa veselo domov. No na dalsi den som nikam nesiel a skaredo ma prekvapilo ked na ten nasledujuci den som siel k autu a znova som nenastartoval. Tak som tam teraz tych 12Voltov priviedol ja a naozaj sa mi podarilo nastartovat, no po nastartovani mi svietila na palubovke jedna oranzova kontrolka navyse, tak som ten kablik odpojil a motor siel v pohode dalej. Odvtedy ale mam problem, som odpozoroval, ze ak startujem do 15-20 hodin od poslednej jazdy, nastartujem na prvu supu, ale akonahle stojim dlhsie ako tych 20 hodin tak nenastartujem.(vynimocne sa ale stane, ze nastartuje aj po 3dnoch statia bez pbm). Blbe je , ze ked sa mi nepodari nastartovat, na dva tri razy tak aj ked tam pripojim tych 12V tak uz neviem nastartovat, zrejme lebo je uz prechlastany motor. Akonahle ma ale niekto roztiahne (podotykam, ze iba ked tam mam privedenych tych 12V) tak z pravidla chytim skoro okamzite. Mam tam aj LPG, tak som skusal, kedze lpg mam automat cize startuje na benzine ked sa motor nahreje nad 30 stupnou a prekrocim 1600 otacok tak sa prepne na plyn a ked vypnem motor tak to este chvilku svieti, zrejme vtedy vytlaci plyn a nasaje benzin, tak som skusal jazdit aj prepnuty na cisto benzin a nenastartoval som aj tak, cize lpg problem vylucujem. Vedel by mi niekto poradit, kde by mohol byt problem? Rozmyslal som aj ci nemozem mat uz zlu batrku, ale to sa mi nezda, kedze motor toci jak dabel aj po nejakom 10 neuspesnom pokuse. Dakujem za kazdu radu.
Odpovědět

Zpět na „Carina“