Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od Jimmi »

Nedávno mi Junior poslal odkaz na tahle dvě videa. Super covery Zepelínů a AC/DC, nádherná vidlácká videa, stojí za shlédnutí 8)
https://www.youtube.com/watch?v=SCCk_Od ... UDL-VqnlMS
https://www.youtube.com/watch?v=e4Ao-iNPPUc

a ještě jedna super předělávka od Dana Bárty, se kterou byl nedávno u Krause:
https://www.youtube.com/watch?v=8JR6vKVLoXQ

P.S. Pokud do tohoto vlákna někdo postne nějakou hudební sračku, budu nemilosrdně mazat! :mrgreen:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od zmaxxx »

Jimmi píše:stojí za shlédnutí
Jo, ale jednou stačí. Mrazení jako z Plantova hlasu, Pageovy kytary, Bonhamova bušení a Jonesova basového dunění to rozhodně nepřináší, jistý skill jim ale přiznám.

Ale pokud chceš hillbilly/redneck pro zasmání, můžeš se s jistotou obrátit na Jawga Boyz (čti jako Georgia ;) )


a ukaž se, jak umíš mazat :D
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od Jimmi »

zmaxxx píše: ...mrazení jako z Plantova hlasu, Pageovy kytary, Bonhamova bušení a Jonesova basového dunění to rozhodně nepřináší, jistý skill jim ale přiznám...
No to máš pravdu. Třeba starýho Bonhama nedokáže napodobit ani jeho jinak vynikající synátor. Ten člověk byl prostě samouk, už se s tím narodil a nikdo ho nestačil zkazit. Po jeho předčasné smrti už to jednoduše nebylo ono. Sám Plant taky časem o ten hlas trochu přišel, tohle se nedá dělat celý život.
Takže už jen staré nahrávky a nostalgická vzpomínka....

Zato tady bys mohl zahlédnout vpředu pod pódiem Juniorovu kštici a mé mávající ruce 8)
https://www.youtube.com/watch?v=KqUarQ7jGdg
a bylo to fakt vynikající. Tohle žádné video, natož takhle amatérské, nemůže zprostředkovat.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od zmaxxx »

Ad Bonham: Není co dodat :) mladej je dobrej (a všestrannej), táta byl ale bohužel lepší :-/

Když já toho poslouchám tolik, co (dle mého) stojí za to.

Viděl jsem v nedalekém zahraničí koncert Seasick Steve + basa John Paul Jones a na bubny jim třískal Magnusson) a byl to absolutně dokonalý zážitek; asi takhle:


Ale vzhledem k rozmanitosti "toho všeho" se to sem prostě nikdy nemůže vejít ;) Teď jsem se vrátil k velkému třesku, k Delaney&Bonnie and Friends, což není nic jiného, než období vzniku a zániku, doba, kdy se rozpadli Beatles, Clapton opustil Blind Faith, přidal se k D&B, s jejich podporou natočil první sólovku, aby je s Bobby Whitlockem vzápětí opustil a natočil s Duanem Allmanem pod jménem Derek and the Dominos Laylu, pak natočil s D&B pro Harissona trojalbum All Things Must Pass,...


(Jo, a o Lynyrd Skynyrd jsme se bavili, vím, že jsi byl nadšený - ale nějak to není zcela můj šálek. prostě kapela dvou hitů + něco zajímavého, ale celkově...)
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od aczasa »

Ja posledni dobou tady na jihu docela rad song: https://www.youtube.com/watch?v=K6RUg-NkjY4
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od Luke_Luke »

Konecne tema s dobrou hudbou (Micron by urcite souhlasil :-D)

Kdyz uz teda jedete covery, tak pred nejakou dobou mne prekvapila tahle:
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od biscuit »

ja vam dam, vy mastnaci, zastydli...



1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od Jimmi »

Jaký covery....? Ještě donedávna byla prakticky veškerá hudba založená na "coverech", to až ve druhé polovičce šedesátých let, s masivním nástupem amatérů v pop music, se to začalo měnit :D
Luke, to nasere, takhle krásná mladá holka a ještě takhle mastí na kytaru, co.....? :D
To jsem Sušenko netušil, že jedeš v takhle kvalitním matroši :mrgreen: Truffazovi to s big bandem docela sluší. Na Santanovi jsem byl v Praze, ale tohle je ještě o několik levelů výše!

Tahle kapela ještě v sedmdesátých byla schopný vyprodat Lucernu sedm dní v týdnu, neuvěřitelné. Ale tenkrát byl kvalitní hudby opravdu nedostatek. Já tuhle dobu těsně minul, poprvé jsem je zaregistroval až o dekádu později:
https://www.youtube.com/watch?v=fdWYKaqZYao
(po zadumaném začátku se to pěkně rozjede)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od biscuit »

Já toho sjíždím opravdu moře. Budu přidávat zajímavosti, který mě baví a mohly by bavit i vás.

Btw. Kratochvíl bydlel vedle nás, když jsem byl nemluvně a rušil mě při spaní svým nočním jamováním. Nějakou stopu to ve mně zanechalo...

Truffaz tu byl nedávno v Akráči, bylo to moc prima, naživo.

U toho Santany mi šlo hlavně o Puenteho, to je regulérní hudební génius podle mýho, kterýho u nás ale skoro nikdo nezná.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od Jimmi »

Myslíš tohodle Puenteho......?
https://www.youtube.com/watch?v=qtO3f4kzgM4
Toho fakt neznám, ale je to dost dobrý :-)
Vůbec ta karibská nebo jihoamerická rytmická muzika je u nás málo zastupená. Pamatuju to zjevení, když jsem viděl film Buena Vista Social Club....

Tak Kratochvíl byl soused jo? Tím bych se nechal rušit rád, to býval věrozvěst dobré hudby.
Pamatuju někdy v r. '88 nebo '89 koncert v klubu na Strahově, s Tony Ackermanem a Musou Zangi. Měli začít v osm, přišli v půl desátý. Omluvili se, že právě zakládali soukromou společnost, nějaký Bonton či co, pak půl hodiny ladili klavír a dlouho přes půlnoc to tam sázeli 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od biscuit »

jj, tito puente. on na ty skopky proste valel uplne dabelsky :-) mas pravdu, ta latina je u nas, kdyz uz, dost povrchne hrana a poslouchana. bvsc to je snad uplnej zaklad pro kazdyho, kdo aspon trochu bere hudbu "vazne" ;-)

pan bonton - no bylo to mozna nekdy v roce 76, 77 :-) takze si to fakt moc nepamatuju. ale rhodesky i ostatni epiana patri k mejm nejoblibenejsim nastrojum, takze zase mozna neco podprahovyho :-) ale v ty dobe jsem mel jinyho idola, teda tak od dvou let vys...
jedna z nejoblibenejsich pisnicek meho ranneho detstvi:


ale odbocim. a to dost :-)

pro me mozna nejlepsi deska roku. asi protoze starnu, mam cim dal vic radeji klidnejsi hudbu. deska ve ktery je slyset motown, neco funku, je i prijemne popova. presto se vsadim, ze nic z ni v ceskym radiu neuslysite, ackoliv je to kompletne easy listening a troufnu si rict, ze i v ramci zanru vyjimecne kvalitni:

https://open.spotify.com/album/596mNC4bG7ALvwtxzyEg3K

a deska, ktera me letos nejvic prekvapila v prijemnym smyslu. spojeni legendarnich (a uz jsem myslel, ze polomrtvych) sparks a franz ferdinand podle me funguje paradne.

https://open.spotify.com/album/2gmPBZbnTks7hb22sG3mka

zas vas brzo necim prekvapim :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od Luke_Luke »

Jimmi: hezke holky a kytary to je pekelna kombinace, sam jsem na kytaru hral cca 7let, tak vim, co to obnasi...staci rozkliknout jeden youtube kanal a pak uz to jede a stravim u toho cely vecer :-)

No a tak dam jeste neco z doby, kdy kdo namel trvalou, jakoby nebyl :-)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od gramo »

Ale že to dalo práci dostat z těch Švýcarů nějakou reakci...
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od biscuit »

to vis, jak nejodlujes...

kdyz jsme v tom svycarsku, vzpomnel jsem si na jednu, pro auto forum, priznacnou


a pak jedna moje oblibena z oblibeneho koncertu, pro dobre rano :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Pro milovníky dobré, opravdu dobré hudby :-)

Příspěvek od gramo »

Dost dobrej nářez :)

Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“