Toyota ProTect

mic223
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30.10.2015, 15:22

Toyota ProTect

Příspěvek od mic223 »

Zdravím,

za necelý měsíc bych měl mít novou Corollu a uvažuju, jestli si tam nechat dát ten Toyota ProTect. Zkoušel jsem to hledat na internetu a nikde jsem moc nenašel nějaké názory při delším používání, jestli je to fakt tak skvělé, jak to prezentují. Sem tam někdo jen napíše, že si to dal, ale že by někdo napsal zkušenosti, jak je to třeba po 2, 3 nebo více letech, to jsem nikde neviděl.

Takže by mě zajímalo, jestli to někdo má delší dobu a jak je s tím spokojen.

Díky.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od aczasa »

A nejhorsi je to, kdyz se to zacne po treba 7mi letech loupat.. :-)
Back in Czech.
damasig
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 18.11.2015, 16:10

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od damasig »

Já si to na Yarise dát chci, ale protože to stojí 7,5 tisíce tak až po vánocích. V autosalonu to samo doporučovali, na netu jsou vesměs pozitivní informace a kolega z práce to měl na Yarisu 2. generace a říkal že to přínos má a těch 5 let to vydrží, jen člověk nesmí do myčky aby to neslezlo předčasně dolů. Teď kupoval hybridního Yarise v bílé perleti a nechal si to tam dát opět, navíc to chrání i kola a sedačky. Škoda jen že nedělají i něco na skla.
Yaris 2015, Trend, 1,33 Dual VVT-i
mic223
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30.10.2015, 15:22

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od mic223 »

OK, dík... a po těch 5 letech ta vrstva držela dál nebo se to odlupovalo nebo jak to je? Nebo si to po těch 5 letech můžu nechat udělat znova (že to sundají a znova nanesou tu vrstvu)?

Mě v prodejně říkal, že se to dává i na skla (o bočních sklech píšou i v prospektu: "Vnější ochrana: Uzavřete svůj vůz do nepropustného skleněného pláště, který ochrání lak a boční okénka před znečištěním"), že to taky má na svém autě, akorát, že z čelního skla to musel sundat, protože se mu přes to špatně dívalo nebo tak něco... Tak nevím, co je na tom pravdy...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od aczasa »

Ono na skla taky toyota dela.... Na predni bocni skla dela "vodeodpudivou vrstvu" z vyroby do nekterych paketu. Jinak ten protec musi byt mechanicky poskozen a potom se velmi pomalu zacne nadzvedavat a pripadne praskne a vypada to, jakoby ti "cira leskla vrstva" lezla z laku, ktery je pod ni jiz matny.
Back in Czech.
damasig
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 18.11.2015, 16:10

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od damasig »

O těch sklech si nepamatuji že by mluvili naopak na přední sklo to nedávají určitě kvůli mléčnému zabarvení a taky na volant to nedávají asi kvůli klouzání. Každopádně kolegovi se nic neloupalo teda aspoň jsem si nikdy na jeho autě ničeho nevšiml a jsem kolem něj chodil několikrát denně. Až se za týden vrátí z dovolené detailně ho vyzpovídám a podělím se o jeho zkušenosti.
Yaris 2015, Trend, 1,33 Dual VVT-i
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od Viper54 »

Psal jsem to už do téma "Péče o vzhled-detailing-Karosérie",ale kopíruju to i sem:
Ten ProTect jsem si nechal udělat před dvěma lety na úplně nové Verso,stálo to 6.000.-Kč a je to bomba!Na autě se nedrží voda,málo se špiní a dělají tím i celý interiér(v ceně).Mám auto garážované,tak si myslím,že to vydrží dýl,než těch 5 let,zatím se to jeví stejně,jako to bylo po nástřiku,tedy žádné stárnutí nepozoruji.Takže můžu jen doporučit.
Ze záruční knížky k ProTectu jsem ještě vyčetl,že se auto může mýt jakým koliv způsobem,včetně myčky,ale nesmí se leštit a voskovat.
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
damasig
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 18.11.2015, 16:10

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od damasig »

Tak to koukám za 2 roky slušně podražili když na menšího Yarise je to o 1500 dražší. Každopádně mě říkali že by auto mělo jezdit do myčky co nejméně protože to snižuje životnost té vrstvy a nesmí se voskvat. Nenanáší se to na přední a zadní sklo kvůli výhledu a v interiéru na volant.
Yaris 2015, Trend, 1,33 Dual VVT-i
mic223
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30.10.2015, 15:22

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od mic223 »

Ok, díky všem za info... ještě mám chvíli čas, než to auto budu mít, tak počkám, až damasig vyzpovídá toho známého a pokud ten na to nebude nadávat, tak si to taky dám...
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od Viper54 »

Ještě jeden poznatek,snacha mi odřela nárazník,když jsem měl auto asi 2 měsíce,a nikde okolo se nic neodlupuje.Odřeniny jsem jen zapatlal štětečkem Hammeritem,ten drží i na plastu.
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
mic223
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30.10.2015, 15:22

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od mic223 »

Ještě mě dneska ráno (při škrábání námrazy) napadla taková věc, jestli když je ta ProTect vrstva na bočních sklech, tak jestli to právě při seškrabávaní námrazy nějak nepoškodím/nezničím?
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od aczasa »

jednoducha odpoved je ano, znicis.
Back in Czech.
damasig
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 18.11.2015, 16:10

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od damasig »

S tím zničením bych nebyl tak hr, to by pak první projetí myčkou znamenalo že to sleze z celého auta protože kartáče v myčce budou rozhodně horší jak škrabka na led. Předpokládám že to bude na principu nano kosmetiky a to je hodně odolná mrška :-)
Yaris 2015, Trend, 1,33 Dual VVT-i
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od aczasa »

hmm..... :-) :-) :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Toyota ProTect

Příspěvek od stani »

damasig píše:O těch sklech si nepamatuji že by mluvili naopak na přední sklo to nedávají určitě kvůli mléčnému zabarvení...
Nejedná se pak o přípravek na bázi vodního skla (bavíme se o tom třeba zde)?

Optická degradace u přípravků na bázi vodního skla je po čase jasně patrná, 5 let to nevydrží při běžném provozu ani náhodou (možná při stálém garážování a občasném svátečním výletu, samozřejmě po celou dobu bez strojní myčky). Jediná výhoda je, že to lze použít na různé povrchy.

Co je ale nejdůležitější - od tohoto (na bázi vodního skla) se (profesionálně) už upustilo, nyní se používá nano-keramika (opravdová min. 5letá výdrž), např. zde.

Teď o tom čtu přímo na stránce Toyoty, ale mluví se tam o keramice...

Jinak samozřejmě jakákoli ochrana laku (či jiného povrchu) musí následovat po řádném vyčištění, dekontaminaci a vyleštění povrchu. U nově vyrobeného auta to v převážné míře samozřejmě odpadá, ale u jetého, u staršího, je to samozřejmě nutnost - ochranná vrstva zákonitě nebude držet (nepřilne) na nevyčištěný a nedekontaminovaný povrch, a také dávat ochranu na nevyleštěný povrch?

Tak a teď zbývá otázka, jak jsou v servisu Toyota zvyklý aplikovat ten program ProTect? Jen u nově vyrobeného auta, nebo i u jetého (staršího)? Pokud to dělají pro všechny auta bez rozdílu a za stejnou cenu, pak je to 100% ojeb. :mrgreen: :roll: Protože čištění, dekontaminace a leštění (staršího laku), je strašná práce, samotné nanesení finální ochrany, je proti tomu lehoučká brnkačka. :wink:

Pokud bych tam tedy měl přijet se starším autem a oni by ho jen opláchli a pak na to nanesli tu ochranu (která by samozřejmě na nevyčištěný a nedekontaminovaný povrch správně nepřilnula), za 7,5t. Kč, tak to jsou zbytečně vyhozené peníze. Neříkám, že bych to zvládl sám levněji - tedy s opravdovou předpřípravou a ochranou, ale za podobný peníz si to udělám sám a budu to mít opravdově a ne jen "jako"...
Komu se to zdá moc práce, pak to lze samozřejmě řešit i jinde, ale ne za tuto cenu.

A pokud se to někomu zdá všechno moc komplikované a drahé a není až tak náročný, tomu stačí V4 Extreme All-In-1 Polish + Optimum Car Wax, aplikovat každého půl roku (samotný Car Wax pak i někdy navíc po umytí), a samozřejmě nejezdit do strojních myček - a také se tím dá v pohodě žít, auto vypadá pěkně, lak je chráněný, lze to aplikovat ručně (bez leštičky), pohoda. :)
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Odpovědět

Zpět na „Péče o vzhled - detailing“