Koupě nového Aurisu

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Koupě nového Aurisu

Příspěvek od reniha »

Zdravím všechny majitele Toyoty Auris,uvažuji o koupě nového Aurisu 2015 po faceliftu a chtěl jsem se zeptat jaké je to celkově auto,mám zájem o motor 1,6 97kw a nevím jaký ten motor je,jestli stačí na kombíka nebo raději hatchback.A vůbec kvalita auta a jak jezdí.Budu vděčný za každý názor.René
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od reniha »

Tak mi nikdo neřekne žádné dojmy z faceliftovaného Aurisu :(
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od Kocúr »

Daj že z akého auta prechádzaš. Lebo ak z BMW 320D Xdrive tak to je niečo iné ako z fabie 1,2HTP. Podľa mňa ale stačí presnoriť tento web a dať si predvádzaciu jazdu a tie tvoje základné otázky si zodpovieš aj sám.
Aj na kvalitu tu nájdeš pripomienky - hlučnosť výfuku, pochybný mirrorlink, nicmoc svietenie, pískajúce brzdy, viac ma nenapadá. Ale nikto ti nepovie či tieto veci sú odstránené na pofaceliftovej verzii, keďže tá sa predáva dva mesiace.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od reniha »

Děkuji za odpověď,přecházím z Peugeota 307 r.v.2006 1,6 benzín,předváděcí jízdu jsem měl s Aurisem hatchback 1,2 turbo je to ten nový motor,jelo to docela slušně,ale prodejce mi říkal že to ještě není pořádně odzkoušný motor a že to turbo časem odejde,tak že by radši koupil starou osvědčenou atmosféru.Spíše by mně zajímalo jak je to s tou 1,6 Valvematic,jestli je to dobrý motor jestli má dost síly na kombíka.Diesel nechci najedu ročně do 15.000 km.Rozhoduji se mezi VW Golf Variant a nebo Ford Focus kombi a právě Toyotou Auris kombi.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
zzjosef
Navigátor
Příspěvky: 116
Registrován: pon 27.04.2015, 13:18
Bydliště: Poděbrady

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od zzjosef »

Motor dost síly má, ale někdy je třeba podřadit na 3tí stupeň ale pak se dějí věci :D .
Mám Aurise 1,6 2013, světla mi seřídili, naprostá spokojenost, brzdy mi nikdy nepískaly.
Výfuk - po ohřátí je v pohodě, na volnoběh není slyšet, nic mi meměnili. Jezdím kolem 6/L na 100 km, spokojenost, mám 17" x 225/45 letní a 195/65 x 15 zimní.

Za ty peníze lepší výbavu u žádnýho jinýho auta nedostaneš. Mrkni na VW Golf forum a uvidíš ty problémy,
co ostatní mají. Za mě výborné auto.
Auris 1,6 M 2013
piotrsvk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: úte 22.09.2015, 15:53

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od piotrsvk »

Ja som túto dilemu riešil do minulého týždňa, pozrel a prečítal som si skoro všetky recenzie na internete a verdikt: objednaný Auris TS 1,6 . Treba si uvedomiť že auto v tejto cenovej hladine nebude dokonalé, ide iba o to či si tie negatíva ochotný tolerovať. Medzi najväčšie negatíva, na ktoré som pri skúmaní narazil patria:
- hlučnejší podvozok
- opakujúci sa problém s hlučným výfukom, ten sa vracia aj po výmene výfuku
- pískajúce brzdy. (podľa vyjadrenia predajcu bol tento problém odstránený zmenou dodávateľa)
- veľa ľuďom sa nepozdáva design palubnej dosky (paradoxne u mňa bola palubná doska veľké plus), toto je individuálna vec
- zadná stredová opierka je podľa mňa veľmi nepraktická
- 15000km servisný interval (som zvyknutý na 20000km)
- KIA alebo Hyundai ti za rovnaké peniaze ponúknu viac výbavy
A teraz plusy:
- hľadal som auto s 1,6 atmosférickým benzínom a 6 st. prevodovkou, a bol som sám zaskočený koľko výrobcov takéto niečo neponúka, v tomto sa stávajú ázijské automobilky poslednými mohykánmi
- spôsob financovania, keďže auto nekupujem cash
- spoľahlivosť áut Toyota
- sprevodovanie (nová Mazda 3, nad ktorou som veľmi rozmýšľal, točila na diaľničnej 130tke na 6tke nadpriemerne vysoké otáčky, čo akusticky veľmi znižovalo komfort z jazdy )
- celkový design auta (kritérium pani manželky :D ), ten väčší kufor oproti hatchbacku mi príde nalepený troška nasilu, ale celkovo sa mi auto po vizuálnej stránke páči, a kufor vyzerá byť na bežné používanie dostačujúci

Pri hľadaní nového auta som vyskúšal veľa značiek, ale môj najväčší problém bol, že pri posadení za volant u mňa nenastal pocit WOW, toto auto chcem, ale väčšinou prevládalo sklamanie štýlu "toto je ako všetko?".


Viac ti budem vedieť povedať, keď mi auto príde a ja ho začnem naplno využívať
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od reniha »

Moc děkuji za odpověď a tvůj názor,mám nabídku na Toyota Auris 1,6 Valvematic po faceliftě,nejvyšší výbava executive s metalízou akorát není navigace,ale tu stejně nevyužiji,za cenu 430 000kč nebo kombi o 25 000 dráž.Pořád nevím jestli kombíka nabo hatchback vzhledově se mi více líbí kombi,ale nevím jestli ho využiju.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od reniha »

O tom hlučném výfuku a pískajících brzdách jsem taky četl,myslím že po faceliftě by to už mohli mít vychytané.Podvozek co jsem četl tak je prý dobrý,ono asi záleží na jakých kolech auto stojí a a jaká je kvalita silnic.Palubní deska se mi taky celkem líbí ale to je věc názoru.U nás v autosaloně měli jenom Aurise ve výbavě Active ono bude asi zase jinak vypadat v té nejvyšší výbavě,myslím hlavně v inetriéru.Financování mají taky celkem fajn.Jak dlouho na auto čekáš.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od Kocúr »

No neviem koľko čakáš na auris ale na corollu 6 až 10 dní, pokiaľ nemáš niečo extra vo výbave.
Za mňa pocitovo sa jazdí lepšie na golfe, mám rád záťah turba odspodu. Keďže si však na atmosféru zvyknutý, nemal by si mať problém. Na lepšie reakcie ju je treba proste dostať do otáčok. Ale ako tu niekto píše tie vw problémy sú fakt niekde inde ako hlučnosť výfuku či pískajúce brzdy pri aurise.
Ja na corolle jazdím za 6,6. Krátky auris by mi bol malý na batožinu, dlhý by bol v pohode. Na oboch mi ale vadí málo miesta pre cestujúcich vzadu. Toto v corolle problém nieje. Auris má s motorom 1,6 viacprvkovú zadnú nápravu, corolla jednoduchú a drží výborne, čo potom ten auris musí byť pecka...
25000 za väčší kufor nieje veľa ale keď ho nemáš ako využiť tak zmysel nemá. Tiež nechodíš všade s rupsakom, v ktorom máš vždy len peňaženku a kľúče len preto, že dvakrát ročne do neho strčíš aj špekáčky s chlebom, nie?
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od reniha »

S Golfem jsem taky jel,byl tam motor 1,2 tsi 77 kw,taky to jelo pěkně,ale údajně jsou s těmi malými turbo motory problémy a zdálo se mi méně místa na místě řidiče než v Aurisu,je to možná jenom můj pocit.Jsem zvyklý jezdit s atmosférickým motorem,zatím jsem nic jiného neměl jen atmosféru.Ještě jsem zkoušel litrový ecoboost od Fordu,taky jel slušně ale zdálo se mi že nějak klepe(jao diese) či co a prodavač říkal že když se mu šlape na krk tak žere klidně i deset litrů. :shock: Já jsem spíš klidný řidič a myslím si že pro mojí potřebu by ta 1,6 v Aurisu mohla stačit.A ten kombík Auris se mi více líbí ale to je asi taky věc názorů,sto lidí sto chutí.A dávat zase 25 000 navíc,že to vypadá celkem dobře,to je asi hloupost.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od Kocúr »

Ale tak zas hlúposť to nieje, pokiaľ sa ti viac páči kombi, ako dôvod v pohode, neskôr možno oceníš aj praktickosť.
Ten litrový focus klepe tak divne lebo je to trojvalec. Pri ňom je skôr problém pohnúť sa do kopca, keď potrebuješ rýchlejšie zabrať. Lebo do zabratia turba to je lenivé a to sa prebere až pri možno 1800otáčkach a zrazu kopne. A medzitým ti - pokial sa s ním nenaučíš - práve vtedy skape (s nosom z vedlajšej ulice v križovatke do kopca).
Tak ako si skúšal 1,2T auris, tak si skús 1,6. Za to nič nedáš. Ja som bol spočiatku sklamaný, prechádzal som do tohoto auta z turbodízla. Časom som ale zistil kde sú potvora tie kone skryté. Nad 4000 to ide krásne aj zvuk to má parádny.
Keď ti je kufor ukradnutý priplať si radšej za multidriveS, ja dosť ľutujem, že ma otec prehovoril na manuál. Je to výborný automat, z toho čo som vyskúšal bol tento asi najlepší.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
klesta490
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 16.08.2013, 08:18

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od klesta490 »

Mam Auris TS 1.6 2013. vybava POWER (nejnizsi)
celkove jsem spokojeny, zadna porucha, zadny problem, jizda je komfortni.

Motor:
motor je kultivovany, sily ma dost, ale clovek musi hodne kvedlat radici pakou, od 3500-4000 ot. to jede paradne. V nizsich otackach to takova slava neni. Kdyz jedes 130 s nalozenym autem, tak do dalnicniho kopecka musis podradit na 5tku, protoze motor na tu 6tku toci fakt jen tech 3000 ot. a kolikrat mu chybi sila (vyhoda je ze je tichy). Kdyz jedes 150 tak uz ten problem neni :). Ja mam najezd okolo 10000 km rocne, takze mi to caste razeni nevadi.

Interier:
za me ok, sedacky jsou pevne, neboli me z nich zada. Co nekdo tezce nedomyslel - stredovej panel terorizuje nohu spolujezdce pokud je vetsi (mam 187 cm). Proto jako spolujezdec jezdim jen nalitej :) na ridicove strane ten problem neni a manzelce to nevadi.

Misto vzadu:
2x za sebe si sednu s obtizena, ale da se to. Na druhou stranu se mi jeste nestalo ze bych vezl vic jak 2 velky chlapy...

Kufr:
velikost je ok, nemam dvojitou podlahu a tam to imho hosi trochu odflakli, je to jak kdyby lezela papirova krabice na rezerve - ale imho tedka uz je ve vsech verzich dvojita podlaha.


Suma sumarum:
celkove jsem velmi spokojenej a doufam ze do servisu budu nadale jezdit jen na garancky
piotrsvk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: úte 22.09.2015, 15:53

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od piotrsvk »

Toyota Corolla bola aj u nás jeden z adeptov, ale teraz máme Mazdu 3 sedan a kvôli praktičnosti sme si povedali že sedan už nikdy viac. Kufor je sice objemovo veľký, ale ten malý otvor to celé neguje. Keď som sa pravidelne trápil s kočíkom a snažil sa ho napasovať do kufra, sníval som aká pohoda to musí byť v combi :-) Inak ak sa ti viac páči Auris TS na tvojom mieste by som ho bral, 25000 pri cene auta nieje až taký rozdiel a auto kupuješ na viac rokov, možno by si časom lutoval že si mal zobrať TS ten väčší kufor jesť nepýta :-). Inak dodacia doba u mňa je desať pracovných dní - auto čo som si vybral je v centrálnom sklade

P.S.: tá cena, ktorú si písal je vážne super (ak to prepočítam na eura a porovnám s naším cenníkom)
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od Kocúr »

No tak to je pravda, do sedana rvať kočík neni nic moc. Našťastie synka máme 11 ročného takže je to v pohode. Kufre a rárohy na dovču v HR v pohode.
Prepotené futbalové veci v kufri kombi či hečbeku ti zasmradia celú káru a v zime orosia okná, to v sedane o nich nevieš. Všetko má svoje za a proti.
Ceny v Čechách sú potvora ešte stále o cca 1000eur menej ako u nás? Aspoň takto to bolo keď som kupoval ja pred dvoma rokmi.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
reniha
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: ned 11.10.2015, 23:03

Re: Koupě nového Aurisu

Příspěvek od reniha »

Děkuji všem za názory,já jenom ať neudělám chybu s tím motorem.Četl jsem dost rozporuplné recenze na ten motor 1,6 97kw Valvematic,zase na druhou stranu je velmi spolehlivý,ale prý je to lenoch.Mám ve svém Peugeote 307 80 kw a na mé ježdění to stačí a to si myslím že Peugeot je ještě o něco těžší než ta Auriska.
Toyota Auris Touring Sports 1,6 executive
Odpovědět

Zpět na „Auris“