Hučení ze zadní části

vše ohledně modelové řady Supra
Morris
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 10.06.2014, 22:40

Hučení ze zadní části

Příspěvek od Morris »

Ahoj supristi.
Jsem čerstvým majitelem Mk3 91' 7m-gte v serii bez uprav, pravidelně servisovaná a potřebuju vědět, zda je možné aby diferák tak moc hučel. Se zvyšující se rychlosti to odzadu hučí přímo úměrně a když pustím plyn a začnu brzdit motorem, intenzita a tón hučení se ještě zvýší. Pochybuju, že todle dělaj ložiska nebo brzdy, ty by hučely pořád stejně. Při jízdě to dost otravuje, má to zvuky jak letadlo.
Auto delší dobu nejezdilo a stálo.
Každá rada pro mě je dobrá, takže když vás něco napadne, napište. Děkuji.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od Idaho »

Morris píše:Ahoj supristi.
Jsem čerstvým majitelem Mk3 91' 7m-gte v serii bez uprav, pravidelně servisovaná a potřebuju vědět, zda je možné aby diferák tak moc hučel. Se zvyšující se rychlosti to odzadu hučí přímo úměrně a když pustím plyn a začnu brzdit motorem, intenzita a tón hučení se ještě zvýší. Pochybuju, že todle dělaj ložiska nebo brzdy, ty by hučely pořád stejně. Při jízdě to dost otravuje, má to zvuky jak letadlo.
Auto delší dobu nejezdilo a stálo.
Každá rada pro mě je dobrá, takže když vás něco napadne, napište. Děkuji.
ano diferák dokáže huček jako kráva, kor pokud tam máš torsen.
Morris
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 10.06.2014, 22:40

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od Morris »

Supru mám original a podle všeho se do MK3 dávaly jen lamelové diferáky.
Prý by to mohlo dělat i střední ložisko kardanu. Věděl by někdo průměry ložiska, popř. návod na výměnu? Diky.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od Idaho »

Morris píše:Supru mám original a podle všeho se do MK3 dávaly jen lamelové diferáky.
nen, studuj, byly příplatkové verze, verze pro ruzné státy atd.. I tech lameláků bylo více typů ( konstrukčne ne jen převodem )
..
Morris
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 10.06.2014, 22:40

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od Morris »

Jasny, chapu že majitel si mohl nadiktovat co tam chce, ale jak zjistím co tam opravdu mám? Auto stoji 300km daleko, zazimováno v garáži a chci přes zimu nakoupit náplně na sezonu. Myslíš, že by mi dali v Toyotě info, kdybych jim dal VIN? Diky.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od Idaho »

Morris píše:Jasny, chapu že majitel si mohl nadiktovat co tam chce, ale jak zjistím co tam opravdu mám? Auto stoji 300km daleko, zazimováno v garáži a chci přes zimu nakoupit náplně na sezonu. Myslíš, že by mi dali v Toyotě info, kdybych jim dal VIN? Diky.
Určite, otázkou je jestli už nekdo nepřekopával.. Toyota ti dá info co tam bylo když to bylo nové.
Morris
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 10.06.2014, 22:40

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od Morris »

Auto je po prvnim majiteli, starsim panovi, takze pochybuju ze by menil dif. V servisce o tom neni zminka. Ted zalezi co si za to draha toyota veme :D

Jeste se te Idaho zeptam na jednu vec. Neznas prumer stredniho loziska na kardanu? V CR se neda sehnat. Beaver mi rikal, ze pry s mensima upravama sedi z nektereho modelu Transitu. Mohl bys me prosim zasvetit pokud s tim mas zkusenosti? Myslim, ze by to pomohlo i dalsim majitelum mk3.
Dekuju predem.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od Idaho »

Morris píše:.... Beaver mi rikal, ze pry s mensima upravama sedi z nektereho modelu Transitu. ..

:D:D:D ne to opravdu nevím :D

Takovéhle rady miluju - s drobnou upravou tam bude pasovat z čehokoliv co ma kardan... :((
Morris
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 10.06.2014, 22:40

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od Morris »

No jasne, ale tak za něco to vyměnit musím! Mi neříkejte, že máte všichni na svých autech původní ložisko a nikdo to neměnil.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od libor12 »

My nic nebastlime. Používáme originální dily.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od aczasa »

No Libore? :-) Originalni dil na transit je taky preci originalni dil... ;-D :-D
Back in Czech.
Morris
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 10.06.2014, 22:40

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od Morris »

Tak dekuji za konstruktivni odpovedi.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od libor12 »

Morris píše:Tak dekuji za konstruktivni odpovedi.
A jakou by jsi chtěl odpověd? Pokud ti nekdo poradil že tam jde ložisko z tranzita tak at ti řekne jaké a jak se má upravit. Já obvykle vezmu VIN vozu ,vložím sem a najdu číslo dílu http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/198 ... oint#37230 poptám v toyotě a zjistím že za něj chtějí cca 8000czk. No koupil jsi si opici a ta chce banány. S přibývajícím časem bude těch banánů chtít víc a víc. :wink:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Morris
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: úte 10.06.2014, 22:40

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od Morris »

A to je presne ono. Byla to pouha otazka, jestli s tim nema nekdo zkusenost. Stacilo napsat NE! A odpustit si ty sarkasmy. Nevim jak ostatni, ale me prijde stupidni dat za lozisko takovy penize. Radeji se porozhlednu po necem levnejsim co splni jeho funkci stejne dobre. Porad lepsi nez se na opravu vykaslat a pockat az se rozsype uplne a znici i dalsi dily na voze. Kdyz si koupis veterana ze 60 let, tak spoustu veci nekoupis od originalniho vyrobce, tak nezbyva nez si to vyrobit, nahradit alternativou apod. pokud chces mit provozuschopne auto. Proboha dyt je to jen mechanicka zalezitost. Je mi jasne ze to neni levne vlastnit takova auta, nejsem prase, abych bastlil kde co.
Ale dekuju za ten odkaz.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučení ze zadní části

Příspěvek od libor12 »

Morris píše: Nevim jak ostatni, ale me prijde stupidni dat za lozisko takovy penize.
A nám zase přijde stupidní srát na auto díl,který tam nepatří a vytvářet škodafordaudipeugeot toyota kočkopsa. Pochopil bych to možná... možná u 60let starého veterána,na supru je 95% dílů pořád běžně dostupných,tak proč tam něco bastlit? Ale tady někdo evidentně shlédnul FF,za poslední peníze koupil auto a zbylo mu tak akorát na benzín a olej a jakákoli závada auto na dlouhou dobu zneprovozní. Takhle loni koupil zákazník obdobně 93 mergla 600sec kabrio 12V 6.3 za 160k na sportovních vozech a svezl se asi 3000km než zaklepal motor. V servisu mu řekli za opravu 300k a tak auto stojí v garáži a čeká až bude na opravu,nemá ani 90k na to aby koupil z jiného. A takhle dopadne supra u tebe,a nebudeš sám. Takových už tu je...
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Supra“