Správné umístění denních a mlhových světel

zdokumentovali jste nějaký postup? tady je ten pravý prostor pro zveřejnění
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od Jimmi »

Viz obrázek:
Obrázek
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
vind.o
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: stř 24.10.2007, 13:15
Bydliště: u Lanškrouna / u Jablunkova

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od vind.o »

odkaz mi nejde, ale to nevadí :lol:

výška od vozovky - max. 1500 mm a min. 250 mm
od sebe - min. 600 mm
od vněj. obrysu - max. 400 mm

Ještě bych doplnil, že světla pro denní svícení (dodatečně instalovaná) mají svítit jako jediné osvětlení na vozidle, takže pokud zapnu obrysová světla, tak denní musí zhasnout. Častý problém :twisted: :twisted:

Pokud je vozidlo vybaveno denními světly od výroby záleží na schválení/homologaci vozidla (někdy přebírají denní světla funkci obrysových)...
Corolla E12 5D, 06, 3ZZ-FE 1598, 81 kW, černá, celoroční 6,6 l, 230 tis.km, SOL+ (park. senzory, tempomat, vyhř. sedačky)
Yaris XP13 5D, 14, 1NR-FE 1329, 73kW, bílá, celoroční uvidíme :o), 40 tis. km, Trend
Ex-Corolla E11 3D, 98, 4E-FE 1332, 63 kW, bílá
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od aczasa »

No, abych tak nejak jako to... Tak zrovna to, ze sviti denni svetla a zaroven obrysova svetla, povazoval za nejmensi problem....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od biscuit »

stepane, ale to je prece jedno, co povazujes, nebo nepovazujes za problem, ne? proste to tak bejt nema a bodka. ja nechapu, jak je mozny, ze s nemcema jsme zrovna v tomhle tak odlisni.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od aczasa »

No jo... je to tak jak rikas Susenko....Nemam si co vymyslet... :-) Kazdopadne Svycarsko snad nejak uvazuje, ze denni predni bude muset byt i s dennim zadnim... Co si matne pamatuji.. :-) Jen tak jako ze se o tom bavime.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od biscuit »

tak tak, zadny vymejsleni. furt jenom picujem a hovno z toho :-D

osobne mi zadni prijdou zbytecny. kdyz uzs to nakous. dokonce si myslim, ze kdyz zadek nesviti, jsou pak brzdova svetla "kontrastnejsi" pro periferni videni, kdyz treba nedej buh nekdo nedava moc pozor. a taky, za jasneho dne u zadnich svetel pak kolikrat ani neni znat, zda sviti ci ne. skoro si myslim, ze lidi, kteri jsou zastanci tohohle, by si spis meli zazadat o bilou hulku a noticky by jim mely byt odebrany ;-) u prednich prece jde o to, ze jsou auta protijedouci a tudiz se priblizuji rychlosti "dvojnasobnou" nez kterou kazde z nich jede (teoreticky). tim nechci rict, ze svycari jsou nejaci blbci, ale duvod mi unika ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od aczasa »

On jediny smysl je v tom, ze pak se nenajdou "blbci" na silnici, kteri jezdi az do rozsviceni poulicnich svetel pouze na predni LED blikatka.. :-) A nejdou zezadu videt... :-) Ale opet je to tak, ze Svycari chteji vyresit debilitu, coz apriori nejde... :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od biscuit »

a vis jak je to v silnicnim zakone, ze jo? ve meste muzes svitit dennimi az do rozsviceni poulicnich svetel. snizena viditelnost a tedy - rozum - blik, nekdy byva drive, samozrejme. navic ve meste auto jedouci pred sebou prece vidis, a kdyz jede proti a sviti aspon dennimi, tak taky. jen abys mi rozumel, neobhajuju neci necitlivost a neschopnost rozumne vyhodnocovat situaci. porad mi to ale prijde min neprijemny, nez kdyz mi rano behem cesty do prace prosviti pet buranu, prijizdejicich do mesta za praci, zalepeny oko zadni mlhovkou. za mlhovku ve meste bych daval flastr nebo pres drzku ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
xtreo
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 15.09.2015, 09:08
Bydliště: HK

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od xtreo »

Souhlas s aczasa, zejména bastlíři musí dát všem jasně najevo, že mají vepředu namontované LED lampičky dražší než celý auto a tak s tím svítí i ve tmě. Oslňujou a zezadu nejsou vidět. Ono i ve městě může být tma a ještě k tomu dokonce pršet nebo sněžit.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od biscuit »

to je hrozny, kdyz nekdo takhle uvazuje o druhejch. teda umim to podobne, ale podle me je problem jinde nez v tom, ze by nekdo ukazoval lampicky... tohle podle myho plati spis o mlhovkarich (prednich). ti si zaplatili priplatkovou vybavu a sere je, ze si nemaji za celej rok kdy poscvitit a ukazat vsem, jak jsou bohati :-D
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od aczasa »

Ono je to presne jak pise Susenka.... Ja v podstate vidim jen to dobro a rozum v lidech.... (protoze ty co nesvitej jednoduse videt nejsou)... :-) A zakon by mel byt predevsim vymahatelny a vymahany... coz u nasich priusniku moc..... nefunguje....

To ani nemluvim o tom, jake zakony nam to ti nasi zachododarci tlaci...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od biscuit »

:biggrin: :bigups:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
xtreo
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 15.09.2015, 09:08
Bydliště: HK

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od xtreo »

biscuit píše:to je hrozny, kdyz nekdo takhle uvazuje o druhejch.
Tak mi řekni jiný důvod proč si to lidi montují na 20 let starý auta. To, že ty světla pak jsou dražší než celý auto není nadsázka, já jsem letos likvidoval auto r.v. 94 a dostal jsem za něj 1000 Kč. :-)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od biscuit »

treba kazdej nema takovej pelech misto auta, jako jsi prodaval ty. mame se zenou auta tri, vsechna jsou starsi 20 let, a ze bych mel pocit, ze LEDky za patnact stovek jsou na nich to nejdrazsi, natoz aby mely vyssi cenu, nez cele auto, to fakt nemam (zdaleka). a denni svetla mam namontovana na vsech. duvodem je to, ze nemusim menit zarovky ve svetlometech, nevypalujou se mi paraboly a taky myslet na rozsveceni (i kdyz to mi paradoxne nikdy problem nedelalo). v celice uz mam napriklad nightbreakery 5 let. navic mam rad, kdyz jsou svetla za jizdy ve dne zavrena. mozna by to chtelo i trochu vic respektu ke starsim autum a jejich majitelum. jsou to casto daleko min konzumni lidi nez majorita a svejch veci si dokazou vazit a pecovat o ne s laskou (samozrejme nemluvim o socialech, kteri jezdi v popelnicich, ale nejradeji by meli pred domem nove suv).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Aley
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: úte 08.03.2016, 00:12

Re: Správné umístění denních a mlhových světel

Příspěvek od Aley »

Doufám, že chápu správně, že ta vzdálenost 40 cm od vnějšího obrysu se počítá bez zrcátek a počítá se k okraji toho světla. Čili jak světlo začíná 39 cm od kraje auta, zbytek světla může být dál od kraje.
Odpovědět

Zpět na „Návody, příručky, manuály“