Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

veškeré novinky na trhu
Čenda
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: stř 19.08.2015, 21:15

Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od Čenda »

Ahoj toyoťáci,potřebuji radu. Vlastníme doma dvě toyoty, corollu r.v.2005, 1,6. Máme ji nyní deset let a jsme maximálně spokojeni,pak yarise z r. 2002 - také velký pracant,ale docela nás zaujal auris hybrid. Manželka je velká ekoložka a svezla se s ním o víkendu do Plzně(120km.jedna cesta), pujčili nám ho v toyotě na víkend a je z něj nadšená. CHtěl bych znát i názor někoho jiného. Najedeme ročně cca.17000 km. Budu rád za každý názor na tento vůz.

Děkuji Čenda
Uživatelský avatar
Croog
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: úte 06.07.2010, 13:09

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od Croog »

Kde ti ho půjčili na víkend prosímtě? V praze se klepou už když jim řeknu, že bych ho rád projel na více než hodinu.
Čenda
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: stř 19.08.2015, 21:15

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od Čenda »

Bylo to v Táboře a musím říct, že to obchodně zabralo. Je něco jinýho si prohlížet auto v prodejně a něco jinýho mít ho doma dva dny v garáži a dokonale se s ním seznámit. Najeli jsme asi 300km.
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od udo »

Koupit, nekoupit, prodat, dojezdit... To ti těžko někdo poradí líp než výkřikem od piva, stejně si to rozhodneš sám (čili spíš asi manželka) a ten druhý to zkusí nějak racionálně odůvodnit. :-D
Pokud se ta vaše stará auta nezačínají rozpadat a nemají nejvyšší čas na výlet do áček, tak těžko ušetříš. To leda redukcí ze dvou na jedno. Pokud tak jako tak pošilháváš/te po novějším a s automatem, možná to za to stojí. Auris považuju za aktuálně nejrozumnější z hybridů, vypadá, že je celkem povedený a má slušný poměr cena výkon pro většinu uživatelů. Sám jezdím se starším Priusem III (čili obdobná HSD technika), spokojenost, ale s ohledem na peníze a kufr je Auris aktuálně jediný hybrid, který bych zvažoval jako náhradu.
Čenda
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: stř 19.08.2015, 21:15

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od Čenda »

Díky za názor. Máš absolutní pravdu,Corolla jezdí výborně, ale táhne jí na jedenáct. Mám obavy, že skutečně začíná doba, kdy se poruchy budou vyskytovat častěji. S Yarisem jezdí převážně dcera k vlaku do školy a myslím, že ho nechám přinejmenším do další tech.prohlídky - t.j 1/2017.
Nikdy jsem se nedostal do kontaktu s člověkem, který jezdí Priusem. Máš s ním už asi něco najeto a jsi v této oblasti zkušenější...... Mohl bych se zeptat, proč právě Prius? Co rozhodlo? Také jsem uvažoval o starším Priusu, ale netroufl jsem si. Přivítal bych nějaké reference, na co si dát případně pozor.
Manželka je skutečně hodně "ekologicky laděná" a myšlenka na hybridní vůz jí nadchla. Musím se však přiznat, že mi byly Toyoty vždy sympatické.
Prodejce mě masíruje a do konce září mají být prý všechny modely Toyoty o 40000,- kč. levnější.
Krátký Auris Hybrid s výbavou active a přikoupeným paketem trend+ mi nabízí za 494000,- Ještě jedna věc je problém, občas potřebuji převézt něco kárkou a hybridní verze toto neumožňuje. Ale asi by bylo možné nechat namontovat závěsné zařízení do Yarise.
Uvidíme. Za každý podnět a radu budu moc rád....
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od udo »

Priuse mám řádově tři roky a čtyřicet tisíc km, kupoval jsem ho už jetý, v době, kdy ještě nebyl hybridní Auris současné generace. Nejsem rozhodně ekologista, chraň Přírodo, ale o hybridy jsem se čistě z technického fandovství zajímal prakticky od chvíle, kdy se dostaly do Evropy, a dlouho jsem po nich pošilhával asi jako pánové pošilhávají po modelkách - zajímavá lahůdka, kterou nikdy mít nebudu, na to nemám a i kdyby, stejně ve skutečnosti není o co stát, minimálně to musí ještě pár let dozrát. To rozhodně platilo o první generaci, se kterou se mi kupodivu taky poštěstilo svézt. Méně už o druhé a ještě méně o třetí. Když se mi pak naskytla možnost koupit za rozumné peníze z dobrého zdroje ojetinu, najednou jsem si uvědomil, že vlastně proč ne. Racionálně mi to vycházelo tak tak - při mém nájezdu (cca 15-20 ročně) se to na palivu zaplatí na svatého Dyndy, dá se kalkulovat s nižšími servisními náklady - proti dieselu je HSD naprosto bezproblémový, zvlášť ve městě. (To se mi myslím i potvrdilo.) Kolem a kolem to pro mě bylo klasické "rozhodování srdcem s racionální rozvahou jako polehčující okolností". Takhle jsem to předhodil manželce, která do toho sedla, projela se a řekla "Moje. Zabavuje se." A bylo vymalováno. Plavmá jízda s automatem učarovala i mně, první měsíce jsem si to fakt užíval. Citlivé brzdění, popojíždění ve městě, zácpy, paráda - žádná spojka, žádné start stop, ticho, spotřeba 4 litry. Spousta drobných vychytávek jako HUD nebo Smart Entry, byť to samozřejmě není jenom v hybridech. Je to i překvapivě prostorné vzadu, celkově dojem auta třídy Avensis. Akorát ten kufr - s rodinou bych už teď, kdyby hybrid, jednoznačně volil Aurise TS. A ano, tažné je fakt - já ho za posledních dvacet let nepotřeboval, tak jsem ho v klidu oželel, ale kdybys neměl ani v rodině možnost si auto s ním půjčit, může to být zásadní problém. Na Yarise proč ne, karavan nebo podval asi nepotáhneš a vozík z bauhausu s ním zvládneš.

Pokud jde o Priuse a třeba i nákup jetého, určitě si pročti Prius sekci http://www.toyotaklub.cz/forum/viewforum.php?f=39 , je tam toho celkem dost.. S novým Aurisem se možná fakt vyplatí neváhat - přichází facelift a tedy výprodej stávajícího skladu, tenhle víkend má být předváděcí akce snad ještě i se speciální nabídkou jenom na ten víkend.
Uživatelský avatar
Croog
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: úte 06.07.2010, 13:09

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od Croog »

Já jsem "dlouhodobým kupcem" aurisu TS HSD, tzn. už o tom přemýšlím rok, ale zatím jsem se nevykopal, protože teď řeším jiné záležitosti a současné auto stále dobře jezdí. Jako fanouška hybridní a elektro technologie o tom tedy alespoň hltám info, kecám tady na fóru a občas projedu nějakou testovačku. :)

Důvody proč auto koupit jsou myslím známé (za mě je primární důvod pohoda při jízdě), zkusím tedy subjektivně napsat protiváhu proč nekoupit:

- dynamická jízda tomu autu opravdu nesedí, motor se vytáčí do "nepohodových" vysokých otáček už při potřebě 50% výkonu. Navíc jízdní dynamika mezi 70 - 110km/h opravdu není oslňující (typicky předjíždění mimo město; alá auto s tak 75kW).
- nemožnost mít na autě kouli, tzn. i když držák na kola za auto nabízejí, je použitelný pouze pro toto auto, což je hodně drahá sranda. Neutáhne tedy ani nejmenší vozíky, což verze před FL mohla.
- rekuperace je slyšet slabým vysokým pískotem (asi to člověk začne časem ignorovat, navíc s rádiem to prakticky slyšet není, ale zklamalo mě to - na pohodě při pomalé jízdě kdy chce člověk poslouchat okolí to rozhodně nepřidá). Je to další důvod, proč to auto za 600k působí laciným dojmem.
- dotykové ovladače na rádiu (vrchol nepraktičnosti)
- nepodpora mirror-linku/android auto/apple car play
- chybí ventilace/topení pro zadní cestující (i na nohy) - za mě nepochopitelná věc
- vzadu je vůbec méně místa než u většiny konkurentů (na vození dospělých i vzadu to není optimální vůz)
- hodně lidí si stěžuje na pískání brzd.
Čenda
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: stř 19.08.2015, 21:15

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od Čenda »

Moje zoufalství ohledně koupě stále pokračuje. Do konce měsíce platí stále akce na slevu 40000,-. Prodejce mi volal a nevím, jestli jen neblafuje. Možná akce bude pokračovat a zbytečně blbnu. Zamyšlení, proč auto nekoupit je zajímavé. Jsou to věci, které jsem různě nacházel v testech. Dynamická jízda není překážkou, já jsem hodně pohodový a klidný řidič......,až se mi manželka a kamarádi smějí. Před měsícem mě manželka napomínala, že ten traktor už bych opravdu měl předjet. To manželka je jiný střelec. Hybridní technologie se nám však také líbí. Když jsme měli auto půjčené dva dny doma, fakt jsme si nevšimli, že by při rekuperaci byl slyšet nějaký zvuk. Možná jsme ale ani žádný zvuk slyšet nechtěli. Méně místa vzadu jsme zaregistrovali, ale jezdíme převážně dva, maximálně tři. Ale(ne) vyvedení topení k zadním sedačkám mě taky překvapilo. Jezdíme hodně na kole a do Corolly jsem naskládal klidně dvě horská kola. Složil jsem sedačky a byla velká úložná plocha zcela v rovině s kufrem a naskládal jsem tam všechno možný. Samozřejmě mluvím při cestování ve dvou. Jednadvacetiletá dcerka nám na kola už "dlabe". Mluvím v minulém čase, ale Corollu stále vlastníme. Tak nevím......
Díky za podněty, jsem za ně strašně rád.....
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od aczasa »

Na kola rozhodne nejlepsi nosic na "kouli". Vozime tam i croozer za kolo nebo decka kola... Takze dve dospela a neco se tam vejde a nepotrebujes stresni nosic nebo tak neco.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od Luke_Luke »

aczasa píše:decka
Ty vozis decka na kouli? Tvl strelec :-D

Jinak na kouli doporucuju taky, pokud je to nejake vetsi auto, je to super kvuli mensimu odporu.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Čenda
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: stř 19.08.2015, 21:15

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od Čenda »

S tím vozením kol na kouli mám i negativní zážitek. Je to paráda, pokud je hezky, ale když prší a jedeš s nimi 100 km., točí se za autem bordel s vodou a kola nevypaj úplně dobře. S odporem vzduchu máš samozřejmě pravdu.
tuzezlypes
Řidič
Příspěvky: 220
Registrován: čtv 22.06.2006, 17:25
Bydliště: Jablůnka

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od tuzezlypes »

Těžko radit. Jak to cítíš? Chceš to auto? Tak si ho kup, zklamaný nebudeš. Já jsem takto váhala 3 měsíce, máme spolu najeto už 50 tis. km a nelitovala jsem ani chvilku. To není až tak primárně o úspoře ani o ekologii. Spíš o pohodě a komfortu. (Corollu jsem nechala doma, takové auto se neprodává)
Toyota Corolla 1,4 VVTi
Toyota Auris HSD 1,8 SOL
Fiat Panda 1,2 4x4
Čenda
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: stř 19.08.2015, 21:15

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od Čenda »

Díky za příspěvek, jsem za něj moc rád. Je to skutečně asi o pocitech. Máme k toyotě hodně blízko. Při mém opravdu pomalém způsobu jízdy nemohu být zklamaný(narážím i na tu spotřebu). Manželka už mi nic neříká,ale je na ní vidět, že je na hybrida stále natěšená......
Čenda
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: stř 19.08.2015, 21:15

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od Čenda »

Tak už jsem vlastníkem AURISE HYBRIDA, mám s ním najeto cca. 3500 km. Seznamujeme se spolu,ale snad budeme kamaarádi. Auto mě začíná bavit. Jen mám problém udržet pozornost při provozu, stále se dívám na displej a zapomínám na provoz. Jízda je v pohodě, když je nutné přidat plyn, tak to i docela jede. Jsem klidný jezdec, průměrná spotřeba se mi pohybuje do pěti litrů. Pohybuji se převážně po kratších cestách, v kopcích,občas po městě. Až budu mít více zkušeností, rád se podělím....
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Toyota Auris Hybrid 2015 - koupit,nekoupit?

Příspěvek od udo »

No tak to je nádhera, kratší trasy v zimním období a při zajíždění (jestli je ten Auris fungl nový?). Je vidět, že polovina spotřeby je v hlavě.
Odpovědět

Zpět na „Novinky u toyoty“