Dodatečná instalace DO k centrálnímu zamykání

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
VladaSavel
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 12.07.2015, 11:03

Dodatečná instalace DO k centrálnímu zamykání

Příspěvek od VladaSavel »

Ahoj Rafani. Mám dotaz ohledně instalce DO k centrálu.Mám v plánu koupit toto Dálkové Ovládání http://goo.gl/Y8wqCT. Píšou že je to UNI ale i tak mám obavy že to nemusí vše pasovat. Jak Moc je to náročný na instalaci ? Mám Rav4 3DV, r.v 1999. Nemáte nějaký schéma jak to zpojit nebo nějakej popis od někoho kdo už to dělal na RAVku ? Díky za odpovědi :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Dodatečná instalace DO k centrálnímu zamykání

Příspěvek od biscuit »

ahoj. je to v podstate jen dalkovym ovladanim rizeny relatko. tzn. musis ho zapojit na stavajici centralni zamykani - napr. na tlacitko (nevim jestli ho ravka ma). pak to muzes zapojit taky na svetla, abys mel optickou odezvu, zda probehlo zamceni/odemceni, ale neni nutnosti.

jestli mas alespon minimalni elektrotechnickou prupravu, zvladnes to. schema je u toho a je to naprosto primitivni. napajeni + jednotlive rele vystupy.
http://www.autodoplnky.cz/picture/downl ... -navod.pdf
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
radyss
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: sob 12.09.2009, 18:22

Re: Dodatečná instalace DO k centrálnímu zamykání

Příspěvek od radyss »

Zdravím, ted jsem dělal DO do stejné ravky, ale nějak nemůžu přijít na to kam připojit samostatné ovládání pro zadní dveře. Zkoušel jsem to přímo na motorek tadních dveří, ale napětí vycházejízí z DO je příliš malé aby to otevřelo, resp. připojením paralelně na napájecí drát motorku ten proud tak poklesně že nejenže neotevře ale ani pak už nerozsvítí zkoušečku. Relátko, který se spíná a žene do motorku napětí nemůžu za boha najít. Máte někdo konkrétní postup kde hledat, kam připojit ?

Díky
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Dodatečná instalace DO k centrálnímu zamykání

Příspěvek od Plextor »

Podle mě ten výstup na zadní dveře někdy ani neni přes relé.
Je to jenom impuls na odemčení, ale ne už na zamčení.
Prostuduj návod, nevim jakou dálku jsi si koupil.
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
radyss
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: sob 12.09.2009, 18:22

Re: Dodatečná instalace DO k centrálnímu zamykání

Příspěvek od radyss »

No já to chci jen otevřít, zamkne se to pak zase hlavním tlačítkem jako celé auto, tudíž i zadní dveře. A právě ten výstup z DO je jen na odemknutí, ale musím ho připojit na relé, viz návod výše. Jenže to relé musí být někde v tom autě, ale kde ?
Ještě bych to mohl obejít tak, že si na pohon zámku zadních dveří dám paralelně další napětí pro otevření vládané přidaným relátkem a toto relátko pak bude ovládat DO. Ale zatím se ptám tady, zda to už někdo neřešil.
Třetí varianta je vykašlat se na zadní dveře a prostě odemykat celé auto. :-)
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Dodatečná instalace DO k centrálnímu zamykání

Příspěvek od Plextor »

Jestli se ti auto tet odemiká komplet i s kufrem, tak si myslim že asi kufr ani svoje rele nema, ale je tam jedno na všechno.
Musíš si tam dát svoje a přes diody blokovat odemčení celého vozu, ale tak aby se ti zamklo celý.
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
radyss
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: sob 12.09.2009, 18:22

Re: Dodatečná instalace DO k centrálnímu zamykání

Příspěvek od radyss »

Toho se pomalu obávám, takže nejspíš přichází na řadu druhá varianta - vyprdnu se na to :-)
MartinR
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: pon 13.08.2007, 00:43
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná instalace DO k centrálnímu zamykání

Příspěvek od MartinR »

týden zpátky sem taky zapojoval na své ravce do centrál mam 95tku a stačílo my vyhodit krabičku puvodního centralu která je schovaná u spolujezdce urovni kastliku a na puvodní draty sem napojil do central a funguje to
Vladimir 59
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 06.08.2017, 08:13

Re: Dodatečná instalace DO k centrálnímu zamykání

Příspěvek od Vladimir 59 »

Zdravim koupil jsem Ravku d4d 2003 bez klíčku s dálkovým otvíráním koupil jsem klíč s dálkou a maník v tescu mi ho naprogramoval i imobilizer vše funguje jak má,ale dálka odemkne jenom oboje zadní a páté dveře s obouma předníma to ani nehne a totéž udělá když zamknu vnitřním ovladačem zamykání, eletrikař říkal že to bude dělat mororek centrálu ve dveřích řidiče muže mi někdo poradit Děkuju :angry:
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“