Něco na začátek aneb trocha historie nikoho nezabije...

Historický model Toyoty, prodávaný i v Československu
Odpovědět
olddriver
Navigátor
Příspěvky: 90
Registrován: ned 21.03.2010, 16:59
Bydliště: Olomouc

Něco na začátek aneb trocha historie nikoho nezabije...

Příspěvek od olddriver »

V roce 2014 jsem napsal do zářijového čísla internetového časopisu Veterán článek
"Toyota Corona RT-40 slaví padesáté narozeniny aneb můj život s Toyotou"
Jak napovídá nadpis, dozvíte se něco o Coronách a taky o mně...a třeba se i trochu pobavíte....

Tady je odkaz, článek najdete na stranách 52 - 57 v rubrice "Z pera čtenářů"

http://www.simcacentrum.cz/magazine/VETERAN_2014_09.pdf
nakonec Japonec !

Toyota Corona 1500, (RT40), r.v. 1970 (Mototechna)
Toyota Corona Mark II 2300 Coupé - Hardtop, řadový šestiválec, Automat (MX22) r.v. 1972
Toyota Corolla 1300 Sedan (E90) r.v. 1990 (Tuzex)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Něco na začátek aneb trocha historie nikoho nezabije...

Příspěvek od Jimmi »

Já už jsem si přečetl část článku v tom tištěném magazínu, cos nám rozdával na srazu. Tak to ještě porovnám s tímto. A vyhodnotím 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Něco na začátek aneb trocha historie nikoho nezabije...

Příspěvek od Myfune »

No je to stejně vtipné že i když jsme tu měli komanče, tak se sem ty Corony dostaly. Mě osobně přišlo v tom článku v magazínu nejvíc vtipné to, že si jejich majitelé v očekávání poruch nakoupili díly do zásoby a ono nic. A když se přeci jen někomu poštěstila třeba nějaká nehoda, tak měl díly rychleji než majitelé domácí škodovky. Když se nad tím člověk zamyslí, tak vlastnit v té době Coronu bylo vlastně jako být členem nějakého klubu výjimečných. Naštěstí kdo ji nevlastnil, tak netušil jaké to jsou poklady, protože jinak by se asi Corony staly terčem závistivců a nebo by po nich vypukla neskutečná poptávka.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
olddriver
Navigátor
Příspěvky: 90
Registrován: ned 21.03.2010, 16:59
Bydliště: Olomouc

Re: Něco na začátek aneb trocha historie nikoho nezabije...

Příspěvek od olddriver »

Jimmi: ten článek v tištěném časopise, v Motor Journalu, vyšel před 10 lety a byl to v podstatě první přehledný článek o Coronách u nás. Vesele z něj pak opisovali různí internetoví "novináři". Když jsem se vloni dokopal k napsání dalšího článku (viz odkaz výše) k padesátinám Toyoty Corony (RT-40) tak jsem se snažil o jiný, osobnější pohled na téma Corona...i když některá základní fakta a pár fotek se opakuje...

Myfune: jo, s těma dílama je to fakt, toyotáři si vždycky vykládali, jak jezdili nakupovat díly do Mototechny v Ostravě, která prodávala ještě díly na Moskviče a tuším ještě na polský fiaty. Chlapi tam stáli ve frontě a majitel Moskviče četl svůj seznam dílů a prodavačka jen "nemáme" "vyprodáno" "to jsme ještě neměli" Pak přečetl svůj seznam majitel polského Fiata a odpovědi byly podobné...no a pak přišel na řadu majitel Toyoty, pomalu četl seznam a prodavačka nosila na pult jednotlivé položky. Pokud náhodou nebylo něco skladem, tak to dovezli ze skladu z Bruselu do týdne a poslali Ti to domů poštou za pár Kč na dobírku, ještě mám takhle v garáži z pošty zabalený nový výfuk :lol:
A výhoda byla, že Corony za bývalého režimu nepůsobily nějak okázale, nemyslím, že by budily závist, spíš sympatie 8)

Tak asi tak...

Toyota Corona 1500 , RT-40, r.v. 1970
nakonec Japonec !

Toyota Corona 1500, (RT40), r.v. 1970 (Mototechna)
Toyota Corona Mark II 2300 Coupé - Hardtop, řadový šestiválec, Automat (MX22) r.v. 1972
Toyota Corolla 1300 Sedan (E90) r.v. 1990 (Tuzex)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Něco na začátek aneb trocha historie nikoho nezabije...

Příspěvek od Jimmi »

Ano, ty fronty dobře pamatuju. V Mototechně v Lovosicích nebo v Praze v Koněvce. Jenom tam neprodávali nic na Toyoty, takže srovnání jsem neměl :D

V těch článcích mi připadá trochu chaos v těch cenách aut. V textu jsou zpravidla jiné hodnoty než v prospektu, nemluvě o tom, že ty prospekty jsou taky pěkně proškrtané. Ale asi se to fakt dost měnilo.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Něco na začátek aneb trocha historie nikoho nezabije...

Příspěvek od biscuit »

Obrázek
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
olddriver
Navigátor
Příspěvky: 90
Registrován: ned 21.03.2010, 16:59
Bydliště: Olomouc

Re: Něco na začátek aneb trocha historie nikoho nezabije...

Příspěvek od olddriver »

Jimmi píše:V těch článcích mi připadá trochu chaos v těch cenách aut. V textu jsou zpravidla jiné hodnoty než v prospektu, nemluvě o tom, že ty prospekty jsou taky pěkně proškrtané. Ale asi se to fakt dost měnilo.
Jimmi: máš pravdu, v těch cenách je trochu chaos...V tom článku v Motor Journalu (který se tady snad pro ostatní brzy objeví v elektronické podobě) jsem použil jeden autentický prospekt (nebo snad vytrženou stránku z časopisu - nemám to teď po ruce), kde si můj otec svou rukou značil vývoj cen. U Corony je jisté, že se postupně prodávala za trojí cenu, jistá je ta prostřední 110 000,- Kč tak je opakovaně vytištěná na různých reklamních cenících. Ta první- startovací cena byla o něco vyšší (115 tisíc?) ale za tu první cenu se auto velmi pravděpodobně prodávalo jen v Tuzexu za bony, takže jde stejně o nějaký imaginární přepočet Kčs na bony...
No a ta třetí - poslední cena byla 78 nebo 79 tisíc, to už si bohužel nikdo nepamatuje přesně a žádná kupní smlouva není po ruce, kdybych se hodně snažil, asi bych nějakou v archivu dohledal...

Biscuite! Díky za hezkou fotku! Vážím si jí, protože já jsem nefotič a tak jsem odkázaný na fotky jiných...samozřejmě díky i za Tvé ostatní fotky, škoda, že na skupinovém fotu pár lidí chybí, to si musíme za rok víc pohlídat :)
nakonec Japonec !

Toyota Corona 1500, (RT40), r.v. 1970 (Mototechna)
Toyota Corona Mark II 2300 Coupé - Hardtop, řadový šestiválec, Automat (MX22) r.v. 1972
Toyota Corolla 1300 Sedan (E90) r.v. 1990 (Tuzex)
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Něco na začátek aneb trocha historie nikoho nezabije...

Příspěvek od gramo »

Něco od protinožců, ale určitě se to sem hodí.

http://japanesenostalgiccar.com/video-s ... ta-corona/

A tady něco o tom, že si Corona zaslouží více pozornosti:
http://japanesenostalgiccar.com/conside ... ta-corona/
Odpovědět

Zpět na „Corona“