Nebezpečné airbagy - výměna

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od jarson »

Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od CommonUser »

Ma napada, ze pri druhej serviske mi kontrolovali nieco vzadu na podvozku a mala to byt "zvolavacka". A vidis ho, v systeme to nie je. Tak si teraz vyber ... :angry:
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od jarson »

tak ktovie ci je toto uplne ze na 100%...najistejsie zavolat alebo napisat priamo do toyoty.
Malo by to fungovat tak, že zada vin a system mu vsetko vyodi. Aj ci to už bolo urobene nahodou. To by malo byt vseobecne, neskusal som , len pri honde. Tam to bolo bez problemov.
Ale zase vsak ta nasa toyota...ktovie ako to maju v poriadku alebo neporiadku.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od MiBo »

jarson:
Osobna skusenost: pisal som pred casom do Toyoty a pozeral na webe podla VIN cisla a nic!
Teraz prislo oznamenie o vymene airbagu spojuzdca.
Som presvedceny ze importer dostava postupne od centraly Toyoty Europe ktore auta bude riesit-podla vyrobeneho rocniku...atd
Sodalite
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: úte 03.04.2018, 22:57

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od Sodalite »

Já jsem si koupil před rokem Avensis T25, 2.0 1AZ-FSE, rok výroby 2003 a když jsem s ním byl před koupí na prohlídce v Toyotě, hned mi řekli, že je na to auto svolávačka na airbagy. To bylo v Toyotě Ostrava. Nahlásil jsem se v Brně a asi po měsíci mi volali, že mám dojet a vyměnili to za cca hodinu na počkání.
Říkali, že výměna se týkala airbagu spolujezdce, protože se zjistilo, že dlouhým nepoužíváním by mohl být slepený a nemusel by bouchnout včas. Prý se to týkalo hlavně zemí s vlhkým podnebím. Tak jim věřím. V každém případě to mám za sebou.
Milfi
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: pon 29.06.2015, 17:11

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od Milfi »

Mám T25 z roku 2005. V roce 2017 mi byl v rámci svolávací akce vyměněn airbag spolujezdce. Na konci roku 2018 mi přišlo opět oznámení, ať se dostavím na výměnu airbagu spolujezdce a zároveň řídící jednotky airbagů. Trochu mě zarazilo proč, když už vyměněn byl. Tak jsem použil Google a zjistil, že ten nový co tam mám je snad ještě víc problémový, než ten původní a proto zas a znovu.
kuchmontsp
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: sob 09.03.2019, 12:48

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od kuchmontsp »

Mám t25 1,8 2005
a minulý pátek svolávací akce výměna airbagu a řídící jednotky
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od stani »

Zdravím

dnes mi přišel doporučený dopis od Toyoty ohledně "bezpečnostní servisní akce- výměna airbagu u spolujezdce"....
Dělali to u mě už před 6 lety...

Tak tomu nerozumím..... :?:

stani píše: čtv 05.05.2016, 10:43 No, poté co mě z TOYOTA CENTRAL EUROPE – CZECH s.r.o. koncem ledna napsali: V současné době je již možné přistavit Vaše vozidlo na kontrolu/výměnu airbagu spolujezdce. V příloze Vám přikládáme svolávací dopis týkající se této kampaně, na jehož základě můžete kontaktovat svůj autorizovaný servis Toyota, pro domluvení termínu přistavení vozidla. Seznam všech autorizovaných servisů Toyota naleznete na http://dealer.toyota.cz/.
Tak jsem se přihlásil v servisu v místě mého bydliště, řekli, že můžu přijet za týden - poté co dorazí pro mě objednaný díl. Za týden tam v domluvený čas přijedu, ale najednou chaos, ten díl nemůžou najít, tak se mi omlouvají, že se mi pak sami ozvou.
Což se ovšem nestalo, neozvali se, já na to pak i zapomněl, takže až asi po měsíci a půl jsem jim sám znovu napsal, a pak tedy znovu za týden tam jel.

Mám to konečně vyměněné, ale počítejte s tím, že třeba nastavení autorádia, nastavení vypnutí pípání u pásů, apod., bude vymazáno. Zřejmě odpojí baterii a také myslím, že přehrají software. Musel jsem to nastavovat zase vše zpět.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od stani »

Tak ty airbagy opravdu již podruhé vyměnili...
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Odpovědět

Zpět na „Avensis“