Nebezpečné airbagy - výměna

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
saab
Věčnej rejpal
Příspěvky: 807
Registrován: úte 30.11.2004, 13:24
Bydliště: Brno

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od saab »

Poslal jsem dotaz přímo na importéra Toyota a dle VINu jsou airbagy u mého Avensise v pořádku (11/2004). Ale rovnou mi napsali, že u mého může být vadné tažné zařízení Toyota nebo Brink (pokud jej mám) a že pokud jej mám, tak jim mám dát vědět a zadara mi ho vymění :) Pokud ne, tak jim mám dát taky vědět a oni to zavedou do celoevropské databáze. Naštěstí žádné tažné nemám, takže nikam nemusím :bigups:
Avensis Combi 2.0 D-4D 85kW (11/2004)
Obrázek
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od stani »

No jo, ale co my, co jsme si auto dovezli z Německa?...
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
saab
Věčnej rejpal
Příspěvky: 807
Registrován: úte 30.11.2004, 13:24
Bydliště: Brno

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od saab »

stani píše:No jo, ale co my, co jsme si auto dovezli z Německa?...
Stačí poslat dotaz s VIN kódem na info@toyota.cz :wink: Databáze je celoevropská, můj Avensis je taky dovoz (Itálie).
Avensis Combi 2.0 D-4D 85kW (11/2004)
Obrázek
Uživatelský avatar
shediwey
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: sob 26.02.2011, 17:57
Bydliště: HŘ okr. BE

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od shediwey »

saab píše:Poslal jsem dotaz přímo na importéra Toyota a dle VINu jsou airbagy u mého Avensise v pořádku (11/2004). Ale rovnou mi napsali, že u mého může být vadné tažné zařízení Toyota nebo Brink (pokud jej mám) a že pokud jej mám, tak jim mám dát vědět a zadara mi ho vymění :) Pokud ne, tak jim mám dát taky vědět a oni to zavedou do celoevropské databáze. Naštěstí žádné tažné nemám, takže nikam nemusím :bigups:
na tažný mi taky přišla svolávačka, ale to už je aspoň 3 roky, ale ty pytle bych vzal - už proto, že se mluví o tom, že po nevim kolika 10, 15? letech mají měnit a těch 9 kousků by asi bylo dražších než je současná cena auta
Avensis T25 2oo4, 2.o vvti combi
Corolla E12 2oo6, 1.6 vvti 5 door hatchback

už tam budem? jo, je to blízko!
Uživatelský avatar
saab
Věčnej rejpal
Příspěvky: 807
Registrován: úte 30.11.2004, 13:24
Bydliště: Brno

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od saab »

shediwey píše:... ale ty pytle bych vzal - už proto, že se mluví o tom, že po nevim kolika 10, 15? letech mají měnit a těch 9 kousků by asi bylo dražších než je současná cena auta
V technické dokumentaci takto vybavených aut stojí, že airbagy je nutno po deseti letech provozu vozidla bez nehod vyměnit. Tedy i v těch autech, které ani jednou nebouraly, a jejichž airbagy tudíž nikdy nepřišly ke slovu.
Britské Sdružení výrobců a obchodníků s automobily svědomité majitele takovýchto aut, kteří začali o výměnu airbagů uvažovat, uklidňuje. Starosti prý nejsou na místě.
Tvrdí, že čas na vzduchové vaky v nehavarovaných autech nemá nijak zásadní vliv. A že je jejich životnost stejně dlouhá jako u samotného auta.

http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/c146 ... it-za-nove
Avensis Combi 2.0 D-4D 85kW (11/2004)
Obrázek
Uživatelský avatar
Nikili
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: sob 04.04.2015, 17:11

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od Nikili »

Tak jsem taky poslal dotaz na můj Avensis a odepsali,že airbagy ani jiná svolávačka na něj není.
Avensis kombi T25,2.0 VVT-i,108kW,2006 FL
Volvo S60 D5 120kW,2003
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od stani »

Tak mi také právě napsali, že nic...
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
shediwey
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: sob 26.02.2011, 17:57
Bydliště: HŘ okr. BE

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od shediwey »

saab píše:
shediwey píše:... ale ty pytle bych vzal - už proto, že se mluví o tom, že po nevim kolika 10, 15? letech mají měnit a těch 9 kousků by asi bylo dražších než je současná cena auta
V technické dokumentaci takto vybavených aut stojí, že airbagy je nutno po deseti letech provozu vozidla bez nehod vyměnit. Tedy i v těch autech, které ani jednou nebouraly, a jejichž airbagy tudíž nikdy nepřišly ke slovu.
Britské Sdružení výrobců a obchodníků s automobily svědomité majitele takovýchto aut, kteří začali o výměnu airbagů uvažovat, uklidňuje. Starosti prý nejsou na místě.
Tvrdí, že čas na vzduchové vaky v nehavarovaných autech nemá nijak zásadní vliv. A že je jejich životnost stejně dlouhá jako u samotného auta.

http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/c146 ... it-za-nove
paráda, aspoň už vim kde se těch 10 let vzalo.
všem zdar a pěkný léto
Avensis T25 2oo4, 2.o vvti combi
Corolla E12 2oo6, 1.6 vvti 5 door hatchback

už tam budem? jo, je to blízko!
Mikeson
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: stř 15.01.2014, 00:46

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od Mikeson »

Jak je mozny, ze cesky link vinchecker mi pise, ze na moje auto neni svolavacka a zna moje auto, kdyz bylo dotazene z Nemecka a "toyota.com/recall" moje vin nezna?

Nechapu.
Toyota Avensis II Combi T25 1.8 VVTi 95kW 1ZZ-FE r.v.02/2006
twoflower
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 26.02.2015, 13:49

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od twoflower »

Mikeson píše:Jak je mozny, ze cesky link vinchecker mi pise, ze na moje auto neni svolavacka a zna moje auto, kdyz bylo dotazene z Nemecka a "toyota.com/recall" moje vin nezna?

Nechapu.
Asi protože, cituji: "Get information on open safety recalls and service campaigns released since 1999 for Toyota, Lexus and Scion vehicles intended for sale or sold in the U.S., U.S. Territories, and Mexico"
Avensis 2006 FL, 1.8 VVT-i Obrázek
Buldouš
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: stř 02.05.2012, 21:18
Bydliště: ORLOVÁ

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od Buldouš »

Při dřívějším dotazu na centrálu mi bylo sděleno,že se mého avíka svolávačka netýká,ale včera mi přišel mail,že svolávačka je rozšířená i na mně.Tak pokud si nejste jistí zašlete dotaz na centrálu Toyota.
Toyota Avensis D4D Kombi 93kw r.v. 2007
Craken
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: ned 06.09.2009, 13:48

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od Craken »

Caute,
tak som aj ja napisal do Toyoty a oznamili, ze moj Avensis bol dodatocne zahrnuty do servisnej kampane na airbagy.
Nasledne si mam dohodnut termin prehliadky.
Toyota Avensis 2,2 D4D, 150 HP, r.v 2006
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od stani »

Tak jsem jim tam dnes ráno pro jistotu znovu napsal (minule mi odpověděli, že moje vozidlo "není zahrnuto") a najednou je tu odpověď:


Vážený pane,

můžeme potvrdit, že servisní kampaň na kontrolu/výměnu airbagu spolujezdce byla rozšířena i model Toyota Avensis. Vozidlo XXXXXXXXX bylo do této kampaně dodatečně zahrnuto.

V současné době však jsme zcela odkázáni na výrobce airbagů, společnost Takata, a tedy nuceni posečkat na jejich dodávky . Můžeme uvést, že výrobce airbagů, společnost Takata, je nucena pokrývat dodávky nových komponentů pro všechny automobilky primárně do oblastí s vysokou vlhkostí vzduchu a teplotou. Na základě zkoumání bylo totiž zjištěno, že právě v těchto podmínkách jsou postižené airbagy při nehodě náchylné k nestandardnímu průběhu jejich činnosti.

Procesy servisní akce a dodávek komponentů jsou vztaženy také na stáří vozidel, kde prvotní dodávky jsou plánovány a cíleny od nejstarších vozidel po ta nejnovější.

Vážený pane, jakmile budou potřebné komponenty dostupné, budete obratem obeslán prostřednictvím e-mailové komunikace. Vaše vozidlo v souvislosti s touto svolávací akcí máme v evidenci.

S přáním hezkého dne

Radmila Mecerová

Oddělení péče o zákazníky

TOYOTA CENTRAL EUROPE – CZECH s.r.o.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od awe_cz »

Stejna story u mne, vozidlo je zahrnuto, dejte nam adresu, ozveme se (koupeno mimo CR). Takze jim napiste vsichni...;)
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Nebezpečné airbagy - výměna

Příspěvek od Xfield »

Napsal jsem. A druhý den - vozidlo je zahrnuto, potvrďte nám adresu (už ji odněkud měli), ozveme se.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Odpovědět

Zpět na „Avensis“