Zápis rozměrů kol a pneu do TP, Corolla - Help

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martino
Navigátor
Příspěvky: 118
Registrován: sob 12.01.2008, 12:41
Bydliště: Karviná

Zápis rozměrů kol a pneu do TP, Corolla - Help

Příspěvek od Martino »

Ahoj,
potřeboval bych poradit ohledně rozměrů pneu a kol na Corolle E9. Ideálně od někoho, kdo jí má a jaké rozměry má zapsané v TP.

Jelikož auto je původem z Německa a počátkem 90. let se psali během přepisů do českých techničáků různé blbosti, tak mě se týká právě špatně zapsaný rozměr kol. Nějak jsem to neřešil, ale na poslední technické jsem na tohle byl upozorněný, že mám na autě nasazený špatný rozměr pneu (mám tam originální správný 175/70 R13). Po vysvětlení technikovi, jak to tedy doopravdy je, jsem sice prošel, ale i tak to chci letos už konečně vyřešit a nechat to zapsat.

Postup je jasný - psal jsem na centrálu Toyoty s tím, že bych potřeboval zapsat/opravit správné rozměry + při jednom vypsat všechny možné alternativy.
Ještě jsem koukal i do "chytré knihy" :D - "Jak na to? Toyota Corolla - 5/83 - 7/92 -H.R. Etzold ", kde jsou v tabulce vypsané všechny rozměry, tak jsem je do emailu i vypsal, o co mi všechno jde.

Přišla mi tahle odpověď:
"Dobrý den,
dovolte nám vrátit se k Vám s naší odpovědí.
Podle německé specifikace pro motor 2E-E, kterým bylo osazeno Vaše vozidlo určen jako alternativní rozměr disků a pneumatik pouze 175/70R13 80S; 13x5J ET45.
Vámi požadované alternativy se vztahují k vozidlům vybavených jinými motory a nelze je aplikovat na vůz JT1...
Přejete-li si vystavit potvrzení, ve kterém bude zmíněno, že na vozidle mají být montovány pneumatiky o rozměru 175/70R13 80S; 13x5J ET45, potvrďte nám Váš zájem. Potvrzení se pak zasílá na dobírku za 600,- Kč."

Můj dotaz tedy zní - Co máte v TP vy? Je problém mít na autě, při zachování všech originálních rozměrů (ráfek+guma) takový problém mít zapsané všechny rozměry, včetně 14" které se sice dávaly jen na GTi?

Viděl jsem topic Luke_Luke, kterému neměla Toyota problém zapsat i 17" z Aurisu 1.8 (i když nakonec stejně šel cestou typového listu - ten se mě ale netýká :) )

Přikládám i scan tabulky z knihy, která si podle všeho odporuje s vyjádřením Toyota Motor Czech.
Obrázek
COROLLA ZZE121
AURIS ZRE151
ex COROLLA EE90
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zápis rozměrů kol a pneu do TP, Corolla - Help

Příspěvek od biscuit »

zkus se jeste zeptat na dekre, jake udaje maji v databazi oni, ale asi to bude stejne. jedina cesta jak si vybrat rozmer podle vlastnich preferenci je asi opravdu skrze kola s typovym listem.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“