Avensis T27 Check parking break system

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od kadel »

Ma na to vliv cetnost pouzivani? Pouzivam ji kazdy den, protoze parkuju v kopci a uz se mi to taky rozsvitilo, ale po dalsim nastartovani uz nic. Mam najeto 60tis.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od libor12 »

vandal píše:najprv by som to skúsil rozobrať, vyčistiť plošák (viď obrázok v linku), prípadne premerať motorček
Pokud už to svítí trvale,tak nepomuže ani svědcená voda. Repas je sice pěkná ale pán z Pl nepíše nic o výměně bovdenu za vodotěsné. On jen opraví tu desku a to v čechách kutilové zvládnou také. Bohužel nic do servisu kde držíš záruku za to,že auto se samovolně někde nerozjede a nezpůsobí škodu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od libor12 »

kadel píše:Ma na to vliv cetnost pouzivani? Pouzivam ji kazdy den, protoze parkuju v kopci a uz se mi to taky rozsvitilo, ale po dalsim nastartovani uz nic. Mam najeto 60tis.
Vyndat,rozebrat dle uvedeného návodu,proměřit,odstranit vlhkost.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od libor12 »

bobanakis píše:Nevim co jineho koupit, ford,skodu,vw uz jsem mel.. Ja chapu, ze se vsude setri, ale co je moc to je moc... A jeste chtit za nahr.dily takove nehorazne prachy! mam se smat nebo brecet.....
A to je toyota pořad na špičce ve spolehlivosti. Fordem tam a vlakem zpět už není vtip ale prakticky realita. I přes vysokou cenu některých dílů,más pořad relativně spolehlivé auto.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od CommonUser »

libor12 píše:
kadel píše:Ma na to vliv cetnost pouzivani? Pouzivam ji kazdy den, protoze parkuju v kopci a uz se mi to taky rozsvitilo, ale po dalsim nastartovani uz nic. Mam najeto 60tis.
Vyndat,rozebrat dle uvedeného návodu,proměřit,odstranit vlhkost.
Lenze Toyota sa nekupuje, aby sa rozoberala hned v pozarucnej dobe. Na to su ine specializovane znacky :oops:
Klop, klop ... ja som to zatial za 75tkm nevidel. Ale pouzivam ju relativne malo, tak 2x to tyzdna, aj to na kratky cas. A skoro vzdy odbrzdujem cez tlacitko.
Uz som to pisal v inom vlakne a napisem to znova - cele to je nedomyslene kurvitko. Nic viac.
Aspon to zatial generalne nehrdzavie. Ale ten facelift s BMW motormi bude zajebiste ...
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od Plextor »

Já jsem jí používal taky normálně myslim dost často a stejně odešla, je to německý patent, který už Němci nepoužívaj.

Měly by na to udělat svolávačku a nahradit něčim jinym.
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
Uživatelský avatar
jurajs84
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 26.02.2015, 08:12

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od jurajs84 »

Jsem právě těsně před koupí modelu T27 s 1.8 benzin, který tuto brzdu má. Má najeto 100tis. km, rok v. 2009. Mám také očekávat tento docela drahý problém? Nedá se tomu nějakým způsobem předejít? Napadlo mě, jestli by nepomohlo např. rozdělat tuto jednotku a použít na plošný spoj ochranný lak, který ho bude krýt před vlhkostí a el. zkratem.

Např. http://www.gme.cz/ochranny-lak-sprej-na ... l-p741-035
Avensis T27 1.8 108kW r.v. 2009
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od bobanakis »

Ja bych se zeptal jestli ma nekdo zkusenosti dava toyota na pozarucni opravy kulanci?? kdyz je to takova znama a casta zavada,bych to pozadoval. Jinak nevidim duvod jezdit do autor.servisu po zaruce - coz mam taky v planu........
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od CommonUser »

Az take caste to asi nebude. Na DE fore to sice nejaki majitelia riesia, ale je to mizive percento. Zvolavacka nebude, kym neprebehne nejaky sud. Ale kedze sme v EU a nie USA, tak asi nikdy.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od libor12 »

jurajs84 píše:Jsem právě těsně před koupí modelu T27 s 1.8 benzin, který tuto brzdu má. Má najeto 100tis. km, rok v. 2009. Mám také očekávat tento docela drahý problém? Nedá se tomu nějakým způsobem předejít? Napadlo mě, jestli by nepomohlo např. rozdělat tuto jednotku a použít na plošný spoj ochranný lak, který ho bude krýt před vlhkostí a el. zkratem.

Např. http://www.gme.cz/ochranny-lak-sprej-na ... l-p741-035
Ta vlhkost se tam dostává přes bovdeny,při častém použití se to gumové těsnění opotřebuje. Někdo do bovdenu cpe vazelínu a je klid. Jinak ten plošnák lakovaný je.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od libor12 »

bobanakis píše:Ja bych se zeptal jestli ma nekdo zkusenosti dava toyota na pozarucni opravy kulanci?? kdyz je to takova znama a casta zavada,bych to pozadoval. Jinak nevidim duvod jezdit do autor.servisu po zaruce - coz mam taky v planu........
Ona to tak častá závada zase není a samozřejmě záleží na konkrétním prodejci kde jsi auto kupoval. Mají tam samozřejmě "vatu" na řešení pozáručních problémů. Nechci ti nic rozmlouvat,ale neautorizovaný servis není zrovna to pravé. Nemusí to být hned dealer - tam většinou je ten servis drahý(hod sazba) - ale může to být i normální servis,který má autorizaci. Toyota vyžaduje určitý standard pro servis a tak se ti potom nestane,že garážník mění jeden díl za druhým,protože nemá aktualní informace,nemůže přehrávat sw apod. Podívej se na majitele vozů s motory 1/2ad-ftv... do cca 190000km motor dostanou bez problémů na záruku,a nemusíš servisovat třeba u Tsuscho,ale třeba u soukromého servisu který má autorizaci toy. Podívej se třeba tady padla cena té park brzdy 42000,- a já ji jako autorizák prodávám za necelých 26000,- protože neživím 15 lidí na showroomu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
jurajs84
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 26.02.2015, 08:12

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od jurajs84 »

libor12 píše:
jurajs84 píše:Jsem právě těsně před koupí modelu T27 s 1.8 benzin, který tuto brzdu má. Má najeto 100tis. km, rok v. 2009. Mám také očekávat tento docela drahý problém? Nedá se tomu nějakým způsobem předejít? Napadlo mě, jestli by nepomohlo např. rozdělat tuto jednotku a použít na plošný spoj ochranný lak, který ho bude krýt před vlhkostí a el. zkratem.

Např. http://www.gme.cz/ochranny-lak-sprej-na ... l-p741-035
Ta vlhkost se tam dostává přes bovdeny,při častém použití se to gumové těsnění opotřebuje. Někdo do bovdenu cpe vazelínu a je klid. Jinak ten plošnák lakovaný je.
Takže pokud na vstupy bowdenů do jednotky budu aplikovat vazelínu, mělo by to stačit? Na obrázku z odkazu v tomto vlákně je ukázána koroze DPS, která je způsobena vniknutím vody na povrch. Při návrhu DPS se nepočítalo, že bude vystavena nějaké vlhkosti a proto byla použita jednodušší povrchová úprava. Proto mě napadlo použít na DPS povrchovou úpravu, která odolá i vlhkosti.
Avensis T27 1.8 108kW r.v. 2009
Jirka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 925
Registrován: úte 29.06.2004, 16:12

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od Jirka »

Tak se mi to taky dneska rozsvítilo,zkočilo do nouzáku a nechtělo se tomu jet.Jelikož jsem byl na cestě tak jsem resetoval jednotku a auto jelo dál.Ruční brzda funguje.Tak nevím co s tím.
J.
Avensis T27 2,2 D-cat 130KW
Jirka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 925
Registrován: úte 29.06.2004, 16:12

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od Jirka »

Po roce a něco se závada opět rozsvítila. Stačilo napíchnout diagnostiku a závada odhalena a za hodku odstraněna.
J.
Avensis T27 2,2 D-cat 130KW
trcka
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 25.06.2016, 18:43

Re: Avensis T27 Check parking break system

Příspěvek od trcka »

potřebuju poradit.vcera jsem privezl avensise T27 2013 ze servisu kde mi delali fouklé tesnení pod hlavou a zjistil jsem že mi aut. brzda zabrzdí sama při kazdem vypnutí motoru.drív jsem aktivoval brzdu sám a ted to delá samo.nevi někdo jak to nastavit tak aby to nebrzdilo samo?
Odpovědět

Zpět na „Avensis“