Novinky ze světa GT86/BRZ

Lehké sportovní kupé s pohonem té správné nápravy
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Wario »

Rally kit hotov !

Toyota Motorsport představuje model GT86 CS-R3, homologovaný pro rallyeové soutěže FIA R3. Jeho boxer je vyladěný na 238 koní a 230 N.m.

http://autofun.blesk.cz/toyota-gt86-cs- ... lye-14385/

Obrázek
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Kk »

Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Wario »

Pekny, koukam ze dali pryč křidelko.
http://www.auto.cz/toyota-gt-86-2017-vy ... leho-93738
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od biscuit »

motor zustava, tak by me zajimalo, jak to teda je s jeho spolehlivosti, jak tu psal libor o vsech tehle boxerech...

jinak se mi libi, jak vsichni placou nad vykonem - bud jezdej na silnici jako totalni hovada, nebo si jizdu chodej uzivat na dalnici a nebo si myslej, ze to je auto na okruhy s rovinkami pro f1... a nebo je zajima nejvic to, co je na papire, aby se mezi kamaradama mohli chlubit aspon jednim velkym cislem...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Wario »

Myslim ze spolehlivost bude ok do nejakej 200tis.km.na mobile.de uz jich par pres 100tis.km je.

Co se rika o spolehlivosti ?
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od biscuit »

jak rkam, nic moc o tom nevim. jen z toho co tu trousi libor, napr.:
libor12 píše: micron: nepomůže žádné video ani opička hopka. Jediné co by pomohlo - začněte jim ty auta vracet pro naodstranitelnou výrobní závadu. To potom s importérem a astoupením možná hne. Ad spotřeba oleje tohoto motoru a dušování se mechnika o tom jak nežerou olej... zamysli se. Proč nenašli víceválcové ploché motory (boxer) širší uplatnění. Je to jejich hovnová konstukce tak jako třeba wankel. Ty motory nikdy nebudou žádný etalon spolehlivosti a budeš rád když najedeš aspon 150000km bez problémů. GT86 už mají velmi závažné problémy kolem 50000 km - duvod je D4S přímé vstřikování a právě konstrukce motoru boxer. Některé předváděcí kusy už umí litr oleje na 1000km.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Kk »

Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Hug0 »

Té spolehlivosti je docela škoda... jinak to vypadá na vyloženě zábavné auto..
Je fakt, že známý jezdil Imprezy sti (několik různých verzí) a všechny (a to byly funglovky) a několik jiných i atmosférických subaru žraly olej.. Tehdy mi to říkal tak, že je to u boxerů normální, že prostě dolévá.
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Wario »

Tak v Německu se dají sehnat už kolem 400tis.Kč ten motor nebude taková tragédie teď je tam na prodej už z 200.000 km :-)

http://www.auto.cz/modernizovana-toyota ... onu-101060
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Kk »

Celica 7g TS
Hiedi
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22.09.2018, 23:19

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Hiedi »

biscuit píše:jak rkam, nic moc o tom nevim. jen z toho co tu trousi libor, napr.:
libor12 píše: micron: nepomůže žádné video ani opička hopka. Jediné co by pomohlo - začněte jim ty auta vracet pro naodstranitelnou výrobní závadu. To potom s importérem a astoupením možná hne. Ad spotřeba oleje tohoto motoru a dušování se mechnika o tom jak nežerou olej... zamysli se. Proč nenašli víceválcové ploché motory (boxer) širší uplatnění. Je to jejich hovnová konstukce tak jako třeba wankel. Ty motory nikdy nebudou žádný etalon spolehlivosti a budeš rád když najedeš aspon 150000km bez problémů. GT86 už mají velmi závažné problémy kolem 50000 km - duvod je D4S přímé vstřikování a právě konstrukce motoru boxer. Některé předváděcí kusy už umí litr oleje na 1000km.
To je zas nějaký garážový vědec co akorát děsí lidi. Tak za prvé pane mudrci, ten motor má kombinaci přímého a nepřímého vstřikování. Uplatnění motoru?? Tyhle motory používá Porsche už hoodně dlouho a stále patří mezi nejspolehlivější auta na světě. Subaru je na tom podobně a proč se masově nepoužívá? Pane garážový génie, to by mě fakt nenapadlo, že motor pro sportovní auta díky své konstrukci a všemu je nákladnější nejen na výrobu, ale i na servis, tak ho asi nebudou dávat do masově prodávaných kombi a SUV, když jeho výhody nikdo v takových autech nevyužije a zbytečně by to auto nekupoval kůli nepatrně vyšším provozním nákladům.
Opravdu strašně miluji tyhle rýpaly, který si jednou na koleni vyměnili u piňdoura výfuk a teď všemu rozumí. Tak si pane kupte do sportovního vozu 1,9TDI a budete zajisté velmi spokojen jak se spotřebou tak i životností tohoto úchvatného motoru. Za mě si ho nekupujte, je to sice spolehlivá srajda, ale furt srajda.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od biscuit »

kolego, prvni prispevek a hned jsi zatal sekeru do spatneho kmene... vymenenej vejfuk u pindoura? :biggrin: :mrgreen:

jinak to vypada, ze tomu rozumis jako koza petrzeli, kdyz nevis, ze "tyhle" motory se prave davaj i do tech kombi a SUV.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Hiedi
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22.09.2018, 23:19

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Hiedi »

biscuit píše:kolego, prvni prispevek a hned jsi zatal sekeru do spatneho kmene... vymenenej vejfuk u pindoura? :biggrin: :mrgreen:

jinak to vypada, ze tomu rozumis jako koza petrzeli, kdyz nevis, ze "tyhle" motory se prave davaj i do tech kombi a SUV.
Tak prosím, ukažte se mistře co ve Vás je ......tak schválně kolik kombíků a SUV mimo značky Porsche a Subaru najdete. Přeji hodně štěstí při hledání :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od biscuit »

hod se do klidu a precti si, cos prve napsal. nevim proc se ted ohanis heslem "mimo porsche a subaru", kdyz predtim jsi mluvil pouze o sportovnich autech. jestli jsi to tak nemyslel, tak se nauc nejdriv jasne formulovat vety.

mimochodem, chovas se jako trouba. vubec nevis, kdo libor je a jaky zkusenosti ma a presto z nej delas nejakyho jelimana. tvuj problem ale je, ze jeho tady, narozdil od tebe, vsichni znaj. takze jestli ho chces pomlouvat a polemizovat s tim, co tvrdi, ukaz nejprve, co mas za sebou ty sam. jinak te nikdo nebude brat vazne. zrovna tak te nikdo nebude brat vazne, nezmenis-li ton. mas-li technicke argumenty - argumentuj, ale slusne, bez invektiv a s respektem k druhym. plest se muze kazdy, ale jen blbec dela, ze se ho to netyka...
a obvykle si tu tykame.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Hiedi
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 22.09.2018, 23:19

Re: Novinky ze světa GT86/BRZ

Příspěvek od Hiedi »

biscuit píše:hod se do klidu a precti si, cos prve napsal. nevim proc se ted ohanis heslem "mimo porsche a subaru", kdyz predtim jsi mluvil pouze o sportovnich autech. jestli jsi to tak nemyslel, tak se nauc nejdriv jasne formulovat vety.

mimochodem, chovas se jako trouba. vubec nevis, kdo libor je a jaky zkusenosti ma a presto z nej delas nejakyho jelimana. tvuj problem ale je, ze jeho tady, narozdil od tebe, vsichni znaj. takze jestli ho chces pomlouvat a polemizovat s tim, co tvrdi, ukaz nejprve, co mas za sebou ty sam. jinak te nikdo nebude brat vazne. zrovna tak te nikdo nebude brat vazne, nezmenis-li ton. mas-li technicke argumenty - argumentuj, ale slusne, bez invektiv a s respektem k druhym. plest se muze kazdy, ale jen blbec dela, ze se ho to netyka...
a obvykle si tu tykame.
Mezi námi mi bylo vždycky u zadku co si o mě kdo myslí a to z jednoho prostého důvodu (možná to bude znít hodně namyšleně, ale je to pravda) podle statistiky a měření se řadím mezi 5% populace nejchytřejších lidí, takže mě názory toho zbytku až tak neberou. Netvrdím, že mám nejlepší vědomosti ze všech - to nemá asi nikdo, ale něco málo vím. Libora neznám a je mi vcelku jedno co je a není, ale podle mě tvrdí u daného motoru kraviny. Možná to píšu moc pompézně a nechávám se unést - a nebo se to k tomu co tvrdí Váš uznávaný odborník hodí. Co já vím co je a nebo není správně a ví to vůbec někdo? Buď mě berte nebo mě ignorujte, výsledek je mě ukradenej :)
Odpovědět

Zpět na „GT86 / Subaru BRZ“