TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od karlos76 »

Zdravim, budu vymenovat po 4 letech pneu s TPMS senzory. Lue u nich pouze vymenit baterka? Zvladne to netoyota servis? Ja foufam ze ano, ale kdyz ctu nektere prispevky, prijde mi to jak preprogramovani jaderne hlavice :-)
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
Špagi
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 28.08.2018, 13:46
Bydliště: !!!

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Špagi »

Standa50 v aurisech dával tento odkaz https://www.youtube.com/watch?v=xO8mKxNcYpk tak se koukni a rozhodni.
A ve stejném foru je odkaz na ventilky: https://www.aliexpress.com/item/4000064439736.html
C-HR, 2018, hybrid selection
Auris II, 2015, executive, CVT, 1,2 turbo. Už Ex
Po dvanáctiletém soužití s citroény jsem přešel k Toyotě, doufám že budu tak spokojen jak s Citrouši.
Cryohazard
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: sob 16.03.2019, 20:55

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Cryohazard »

Zdravím. Chcem si kúpiť druhú sadu kolies na Corollu 2018. Chcel som ale kúpiť komplet obuté a len nahodiť. Zo shopu mi písali, že univerzálne TPMS vedia naprogramovať podľa veľkého TP, ale ak ich auto nenačíta automaticky, tak to treba nahrať a vtedy by som aj tak musel kolesá vyzuť. Myslel som, že sa to dá nejak aj bez toho. Alebo sa mám na to vykašlať objednať to zvlášť a dať to niekde spraviť. Len či objednať univerzálne TPMS alebo kúpiť v Toyote. Dík za radu
Toyota Corolla Classic 1.6 M/T
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od ježek2 »

..." ale ak ich auto nenačíta automaticky, tak to treba nahrať a vtedy by som aj tak musel kolesá vyzuť..."
proč vyzout?...Já jsem koupil snímače Cub /cca 3900,-/ v pneuservisu namontovali na kola - na podzim přehodil kola a v Toyotě nahráli snímače...Myslím,že v Toy jsou zbytečně drahé....ale každého věc...
Mimochodem,komu nevadí,že na palubce svítí neustále piktogram kola - dá se jezdit i bez nich - když tedy nejede na STK..
Kdo není lenoch a občas zkontroluje tlak v pneu - obejde se bez nařízení EUidiotů...
Cryohazard
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: sob 16.03.2019, 20:55

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Cryohazard »

@ježek2

Takto mi to napísali:
disky, po ktorých dopytujete sú schválené výrobcom na Vaše vozidlo. K diskom by bolo dodávané aj príslušenstvo - vymedzovacie krúžky 76,2-60,1. Ak si u nás zakúpite sadu diskov aj sadu pneumatík, tak máme akciovú cenu 14 € s DPH na obutie a vyváženie tejto sady resp. skompletizovanie kolies. Taktiež máme skladom aj univerzálne TPMS senzory (42 € s DPH / 1ks), ktoré vieme naprogramovať na základe kópie veľkého technického preukazu. Práca programovania a montáže týchto senzorov na celu sadu je spoplatnená sumou 28 € s DPH. Po programovaní snímačov u nás na základe kópie TP si niektoré autá načítajú snímače automaticky. Niekedy je potrebný ešte dodatočný zápis resp. spárovanie snímačov s autom v servise. Skompletizovanie sady u nás bez TPMS senzorov by bolo nelogické, keďže by ste disky museli zase vyzúvať pre programovanie v inom servise. Ak by ste mali záujem len o dodávku bez skompletizovania, tak to vieme tiež zrealizovať a následne by ste si TPMS senzory dali naprogramovať a namontovať v inom servise, kde by Vám urobili rovno kópiu TPMS snímačov, ktoré máte teraz namontované.
Inak, tiež som rozmýšľal, že svietiaca kontrolka by mi nevadila. Na STK pôjdem až o tri roky a to by som mal TPMS na diskoch na zimu...
Toyota Corolla Classic 1.6 M/T
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne pát 08.09.2023, 07:06, celkem upraveno 1 x.
Cryohazard
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: sob 16.03.2019, 20:55

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Cryohazard »

Ja som len blbý z toho, že keď mi to naprogramujú a obujú (pri kúpe), tak ja musím ešte zájsť do môjho pneuservisu? Ide o to či budú musieť zase vyzúvať tie komplety a tak to nejak nahrávať alebo je to ok a spravia to aj tak. Ide mi o to ako to mám objednať, zvlášť alebo ako komplet, ktorý mi v rámci nejakej akcie obujú za pár €...
Sory, že sa tak blbo pýtam, ale som z toho mimo. Vďaka
Toyota Corolla Classic 1.6 M/T
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

Když si koupíš druhou sadu jde o to ,aby kódy ventilků druhé sady servis nahrál do řídící jednotky.Nebo je varianta,že na universální ventilky ti naklonují čísla z první sady na ventilky druhé sady.Pak není co řešit,jenom měnit sady.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne pát 08.09.2023, 07:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od ježek2 »

Cryohazard : mám v tom trošku asi zmatek- tedy chceš koupit druhou sadu v pneushopu...takže oni na disky daji TPMS a pneu - jestli dokáží nahrát snímače z T.P nevím ...kdyby to nefungovalo,zajedeš to servisu Toyota a oni to nahrají...pneu z disků se při tom sundávat nemusí.."Vyzuvať komplety" - to chápu tak že se jen shodí celá kola z auta,ne že se sundají gumy z disku. Takže bych koupil a na nahrání do ŘJ bych jel až na podzim,kdy se mění na zimní...
V mém případě pneuserv. Bestdrive nedokázal při nasazování TPMS do auta nahrát - v Toyotě- než jsem vypil kávu a prohlídnul sekretářce výstřih :biggrin: :biggrin: eee,chtěl jsem říct,než jsem prohlídnul nová auta - bylo hotovo...pak jen při přehazování sad na volantu navolím změnu sady....asi to máte jinak...
Cryohazard
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: sob 16.03.2019, 20:55

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Cryohazard »

Tak som komplety objednal. Samozrejme, že nastal problém, pretože mi univerzálne TPMS naprogramovali na novú Corollu. Takže kontrolka pekne svieti. Ale OK, boli ústretoví a v okolí mi našli pneuservis, kde to vedia preprogramovať (a preplatia mi to). Tam mi povedali, že mám doniesť aj pôvodnú sadu a mi to rovno naklonujú. To prebehlo v poriadku, všetky snímače ukazujú pôvodné kódy. Problém je, že kontrolka stále svieti. Skúšal som aj reset a nič. Takže som vlastne nič nevyriešil :(
Toyota Corolla Classic 1.6 M/T
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

Provedl jsi inicializaci tlaku nebo načtení sady při zapnutém zapalování?
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Cryohazard
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: sob 16.03.2019, 20:55

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Cryohazard »

Áno, podľa návodu. Inak normálne po otočení klúčika kontrolka bliká a po minúte zhasne. Keď som to skúšal spraviť cez to tlačidlo, tak sa nič nedialo. Takže neviem. Možno aj keď sa kódy naklonovali, tak sa stále sú naprogramované ako na novú Corollu. To mi inak zistili v autorizáku, že pracujú na frekvencii pre nový model, a že oni to nevedia spraviť iba vymeniť...
Toyota Corolla Classic 1.6 M/T
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

To jsme si asi nerozuměli.V návodu k autu je pouze postup na inicializaci tlaku.Návod na načtení sady v příručce k autu není,ten je tady uveden na fóru.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Cryohazard
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: sob 16.03.2019, 20:55

Re: TPMS - monitorování tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Cryohazard »

Ja som mal za to, že keď sa to dá klonovat, tak s tým nebudem musieť nič robiť...
Toyota Corolla Classic 1.6 M/T
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“