POZOR ! - častá porucha motorů 2,2 D4D a D-Cat

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
rav2007
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: úte 26.08.2014, 11:09

POZOR ! - častá porucha motorů 2,2 D4D a D-Cat

Příspěvek od rav2007 »

Prosím všechny majitele vozidel Toyota s motorem 2,2 D4D 100 kw , a D-Cat 130 kw r.v 2005 až 2009, kteří pozorovali u motoru svého auta vystřikovaní chladící kapaliny do motorového prostoru trubičkou pod víčkem nádobky chladící
kapaliny , aby mě ve vlastním zájmu kontaktovali na e-mail : rav2007@seznam.cz

Pokud jste pozorovali výše popsaný únik chladící kapaliny , tak Vaše auto má s velkou pravděpodobností konstrukční/výrobní
vadu motoru :

tlakování do vodního okruhu. To se stane poté, co se příliš tuhé těsnění pod hlavou doslova „zamačká“ do hlavy válců i bloku motoru.
V počáteční (bohužel zvenčí často nepozorovatelné) fázi závady lze dosedací plochy ještě zarovnat, motor intenzivně tlakující do sání si už žádá celý nový polomotor za ukrutné peníze. Tento problém se týká nejen 2.2 D-CAT, ale i méně výkonných verzí 2.2 D4-D ze stejných let výroby (2005 až 2009). Více na: http://www.autorevue.cz/techto-20-motor ... m-obloukem/ch-52664#articleStart#utm_medium=selfpromo&utm_source=autorevue&utm_campaign=copylink

Děkuji
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR ! - častá porucha motorů 2,2 D4D a D-Cat

Příspěvek od libor12 »

Naprosto zbytečně tu lidi plašíš.Ano,není to motor,který by byl etalonem spolehlivosti,nicméně lze relativně dobře opravit v jakémkoli stadiu. To že v toy viděli "orla" a nabídli mu nový polomotor za 100k bez práce je věc jiná. Nikdo tě nenutí k toyotě jezdit servisovat. Jo a není to tuhým těsněním - to je taková "urban legend".
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
vlcek_martin
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pon 11.01.2010, 14:48
Bydliště: Plzeň

Re: POZOR ! - častá porucha motorů 2,2 D4D a D-Cat

Příspěvek od vlcek_martin »

Mám RAV4 2008 2.2 100kW najeto 349tkm a nic takového se mi zatím nestalo.
Toyota RAV4 2,2 D-4D 100kW r.v. 2008
Toyota Corolla E12 1.8 VVTL-i TS 141kW r.v. 2002
Toyota Yaris P1 2NZ-FE (Rally Car) new build 2013
měl jsem RAV4 2,0 D-4D 85 kW r.v. 2003
Uživatelský avatar
Čiko7
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 29.09.2015, 18:40
Bydliště: Havířov

Re: POZOR ! - častá porucha motorů 2,2 D4D a D-Cat

Příspěvek od Čiko7 »

Zdravím pánové.
Také se přidám do skupiny, která má problém s úbytkem chladící kapaliny.
Mám RAV 4 2.2 D-Cat 130kW.
Začala se mi ztrácet chladící kapalina. Expanzní nádobka je čistá, bez usazenin.kapalina nezabarvená, neznečištěná.
Víčko na olej je bez známek příměsy vody.
Teplota motoru po zahřátí na provozní teplotu drží stabilně. Občas se projeví, že mi přestane fungovat topení, topí, netopí. Voda asi utíká přes ten čuramend u víčka v exp. nádobce. Mám to tam postříkané.

V pondělí jedu na swervis, kde se to zkusí natlakovat, odvzdušnit... Pokud se chyba nenajde, tak asi hlava dolů.

No nejsem z toho nadšen. Najeto 126tis. Mám auto z bazaru, před tím 1 majitel v DE. Km sedí, dle internetového dohledání.

Dám pak info, co s tím bylo, bude dál.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2087
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: POZOR ! - častá porucha motorů 2,2 D4D a D-Cat

Příspěvek od jarson »

vlcek_martin píše:Mám RAV4 2008 2.2 100kW najeto 349tkm a nic takového se mi zatím nestalo.
nemusí to postihnut každý motor tohto radu. Bolo viac variant a okrem toho zaleží na tom ako jazdis. predpokladam , že s tolkými km si nejazdil len na nákupy do supermarketu.

http://www.auto.cz/motory-toyota-2-0-d- ... sti-109388
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
trcka
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 25.06.2016, 18:43

Re: POZOR ! - častá porucha motorů 2,2 D4D a D-Cat

Příspěvek od trcka »

ja měl fouklé těsnění na 2,0d4d 91 kw 2013 při 200t km.myslel jsem že tyhle motory s tím problém nemají ale muze to potkat i tento motor.nastěstí mi to v t motor zlín opravili na záruku
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2087
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: POZOR ! - častá porucha motorů 2,2 D4D a D-Cat

Příspěvek od jarson »

chlapci moji, zase to netreba brat tak tragicky.
precitajte si toto ( pre mladších pomôže google prekladač):
https://toyota-club.net/files/faq/03-08-16_engine.htm
...keby sme to brali tak vážne, zistíme, že posledný podarený motor od toyoty bol 4AFE, potom dlho nič ... nasleduje prius 1.5 a ďalej sa uvidí ( ešte málo skúseností pomerne).
...je to názor čisto z pohladu mechanika , teda ide o nenáročnosť , spoľahlivosť , odolnosť a prípadnú opravitelnosť , ovšem v ruských podmienkach.
je tam veľa aj ďalších článkov,ktoré prekvapia nás, rozmaznaných krásnymi ( v porovnaní s ruskom) cestami, dostupným kvalitným palivom, miernymi zimami a dostupným servisom ( nám je zaťažko ísť napríklad 200 km do lepšieho servisu :lol: a chudák rus ,keď sa mu to zastaví na sibíri a najbližšia dielňa(!) je 500km má čo povedať?
Takže si pekne zatlieskajme ako je nám tu s našimi "problémovými" motormi fajne a smelo na cesty!
( mna pobavil článok o Carine a slabom kúrení. Resp. riešili tam ako oklamať známy studený výduch nad rádiom v strede. Dôvod bol prozaický - pri mínus 30 už im to to slabo kúri ,lebo tade dovnútra sviští severák :shock: ...ked som si to predstavil...no brrrr. . )
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
trcka
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 25.06.2016, 18:43

Re: POZOR ! - častá porucha motorů 2,2 D4D a D-Cat

Příspěvek od trcka »

no nevím jak moc byl podařený 4AFE ale mel jsem ho v avensisu 1 gen. od noveho auta a ve 170 tis začal pěkně žrát olej.snažil jsem se mu dávat kvalitní olej a pravidelně ho měnil a stejně šel do kytek.co si vzpomínám tak do motoru šlo docela málo olejové náplně takže asi docela rychle degradoval a tak to dopadlo.
Rugi
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: stř 18.09.2019, 21:08
Bydliště: Brno

Re: POZOR ! - častá porucha motorů 2,2 D4D a D-Cat

Příspěvek od Rugi »

Zdravím, Toyotku s tímto motorem mám 3/4 roku a voda mi přepadem utíkala z expanzní nádobky. Bál jsem se nejhoršího, tak jsem nechal v servise prověřit, zda v chladící kapalině nejsou spaliny. Prý nebyly. Olej je čistý, voda nesmrdí. Vyměnil jsem víčko u expanzky a pro lepší chod ho lehce máznul vazelinkou na vodovodní armatury. Voda utíkala přepadem pořád. Přes diagnostiku jsem si za jízdy ověřil teplotu chladící kapaliny - 86 °C a drží plus mínus 1 °C. Nakonec jsem pořádně vytřel hrdlo i víčko dosucha a ejhle, voda neutíká. Takže u mě to vypadá, že prolínala okolo těsnění. Pro vlastní klid duše jsem si koupil vlastní kapalinu na zjišťování spalin ve vodě a nic, mám chladící vodu v pohodě :-) Takže moje doporučení: prvně postupujte při hledání problému od těch nejjednodušších.
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“