Neznačkový servis Ostrava

využíváte je? Jaké máte zkušenosti?
Odpovědět
mapet
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 02.12.2014, 14:42

Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od mapet »

Dobrý den,
rád bych se zeptal na doporučení na neznačkový servis pro Toyoty, konkrétně pro Corollu 2006 diesel v Ostravě či blízkém okolí.

Děkuji
Petr
dumardus
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20.04.2016, 17:03

Re: Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od dumardus »

http://toyoservis.cz/
ale kvalita neznámá :wink:
Lexus IS F
Prius (4 gen.)
Ales6
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 25.10.2017, 12:20

Re: Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od Ales6 »

Zdravím,

máte už někdo zkušenosti s tím Toyoservisem, anebo nějakým jiným neznačkovým servisem v Ostravě? I negativní zkušenost je vítána - aspoň budu vědět, kterému servisu se vyhnout :)


Díky, Aleš
Yaris 2012 1.3
kurin
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: stř 28.08.2013, 07:50

Re: Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od kurin »

Taky bych rad vedel, kde chodi lidi z Ostravy a okoli do neznackoveho servisu.

To vsichni chodite do znackovych :?: .
Toyota Verso 1.8 CVT Active
Uživatelský avatar
dalich
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 20.05.2013, 20:48
Bydliště: Ostrava

Re: Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od dalich »

Ales6 píše:Zdravím,
máte už někdo zkušenosti s tím Toyoservisem, anebo nějakým jiným neznačkovým servisem v Ostravě? I negativní zkušenost je vítána - aspoň budu vědět, kterému servisu se vyhnout :)
Díky, Aleš
Chodím k nim, ale se smíšenými pocity. Umí, to ano. Dokážou zázraky, to taky ano. Jenže mají také firemní zákazníky, takže věčně nestíhají, což podle toho to vypadá. Občas (u mě skoro vždy) se stane, že po opravě k nim musím znovu, bo se tu a tam na něco zapomene, nebo odbyde, nebo neudělá správně (bo není čas). K reklamacím se staví čelem, absolutně bez problémů, nemám co vytknout - jenže já nechci řešit reklamace, já chci opravit, udržovat, jezdit.

Takže volím trojkombinaci:
složitější věci, které stále dávají cenový smysl, dělám v autorizáku v Autobondu.
složitější věci, které jsou cenově mimo, ale mám pár měsíců času, dělám v Toyocar.
běžnou údržbu dělám v K&K Pneu a u Franty garážmistra.

Osobně zvažuji výlet do Rybniku (https://www.toyota.rybnik.pl/), navázání diplomatických vztahů a vyzkoušení servisu u nich. Vlakem je to hoďka z/do Ostravy. Mám roční nájezd 80 000+, takže fakt potřebuji spolehlivý servis a je mi jedno, kde bude (pokud do něj auto dojede).
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 21:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dalich
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 20.05.2013, 20:48
Bydliště: Ostrava

Re: Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od dalich »

Corolla2014 píše:Ty najedeš 80 t km za rok? A po CZ nebo po Evropě?
80 % ČR, 15 % Evropa, 5 % Asie (taxi, mezinárodní přeprava, cestování)
Ales6
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: stř 25.10.2017, 12:20

Re: Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od Ales6 »

dalich: díky za odpověď. Zavítal jsem do Toyoservisu ještě než jsi odepsal, bohužel z časových důvodů jsem se dostal až teď k sepsání zkušeností.


Komu se nechce číst dlouhé povídání, shrnu to tím, že moje první volba je Toyoservis, následovaná Toyota servisem v Hrabové.


Podrobnější popis všech servisů v chronologickém pořadí, jak jsem je navštívil.

Toyota Ostrava Hrabová: pár dnů po koupi auta jsem se k nim zajel zeptat na tu bezplatnou prohlídku čerstvě zakoupené ojeté Toyoty. Jen si zavedli do systému mé iniciály a rovnou mě objednali, ovšem termín až za 3 týdny. Je to zdarma, takže jsem si holt počkal…
Když jsem konečně absolvoval prohlídku, vše bylo údajně v pořádku až na prasklou parkovací žárovku v předním světle. Krom samotné prohlídky a čištění/údržby klimatizace nic jiného nedělali.

Během přebírání jsem se zeptal na cenu běžné prohlídky, tak mi vytiskli seznam servisních intervalů mého Yarise včetně poplatků. Poměrně vysoké ceny, jak se dá očekávat u oficiálního servisu. Což mne vedlo k rozhodnutí, že pokud nebudu potřebovat na autě zákrok, který zvládne pouze autorizovaný servis, raději pojedu jinam.

Autoservis Mihula Ostrava Hrabová: měl jsem na ně dobré reference, co se týče servisu aut z koncernu VW. Označují se jako autoservis všech značek, takže jsem to zkusil. Potřeboval jsem jenom výměnu motorového oleje a filtru. Mohl jsem si dovézt oboje vlastní - koupeno pro známého, který by nakonec mohl až kdoví kdy. Takže jsem se u nich po pár dnech od prohlídky v Toyotě objednal.
Můj Yaris byl asi první Toyotou, která k nim zavítala. Dopoledne jsem jim auto přivezl a odpoledne před zavíračkou jsem si ho přišel vyzvednout. Tehdy mě upozornili na prasklý konec pružiny pravého předního tlumiče. A to jsem od nich nežádal žádnou prohlídku (ani pak nemusel platit), prostě si toho všimli, když bylo auto na zvedáku kvůli výměně oleje.
Trochu se mi to nezdálo, jelikož v Toyotě nic nezmínili. Navíc během jízdy ani zběžně na pohled nešlo nic poznat. Bohužel z časových důvodů jsem nestíhal je poprosit o ukázání na zvedáku, takže jsem se jenom v rychlosti zeptal na cenu výměny. Jejich hlavní dodavatel dílů měl ovšem dost omezenou nabídku pro Toyoty. Navíc mi doporučovali vyměnit i tlumiče, což mi přišlo zbytečné (auto mělo najeto 74 tis., tlumiče nikde netekly a jízdní vlastnosti byly dobré). Takže jsem nakonec řekl, že si to rozmyslím.

Při odjezdu jsem měl multimediální systém přepnutý na obrazovku pro nastavení audia, přitom ho mám vždycky na obrazovce pro Bluetooth synchronizaci s mobilem. Až později mi došlo, že asi zkoumali možnosti systému Toyoty… Takže jsem nakonec zavítal do Toyoservisu.

Toyoservis Ostrava Kunčice: řekl jsem si, že tam zajedu bez objednání a poptám se na ověření té údajně prasklé pružiny – v garáži na zvedáku jsem po uvolnění kola nic neviděl. Po příjezdu jsem měl rozpačité pocity - malý dvorek před servisem byl přecpaný auty, takže buď nestíhají, anebo si toho naberou více a pak to odfláknou.
Technik zabezpečující veškerou administrativu měl velmi vstřícné jednání. Hned jsme šli k autu a on si zavolal servisáka, aby se na to podíval. Když auto stálo na kolech, taky se mu zdála pružina v pořádku. Takže jsem se objednal na prohlídku o 2 dny později s tím, že mi auto hodí na zvedák a pořádně to zkontrolují. Jinak bych tam musel čekat asi hoďku, než by dodělali některé z aut a mohli zvednout moje.

Když jsem přijel podruhé, nějak špatně si to v servise načasovali (=nestíhali) a musel jsem čekat skoro půl hodiny na uvolnění zvedáku. Když byl Yaris nahoře, servisák mi ukázal, že pravá pružina je ulomená pár centimetrů od spodního konce. Vzhledem k tomu, že pružina dosedala na spodní misku, tak to nešlo skoro poznat. Ani při jízdě jsem neslyšel žádné divné zvuky, resp. na našich skvělých silnicích jsem nezaznamenal přímo tuhle závadu v kombinaci s běžným hlukem od výmolů apod.
Technik se mnou prošel nabídku jejich dodavatelů, bohužel pružiny nebyly nikde skladem (aspoň ne ty odpovídající kódu dílu od Toyoty). Chtěl jsem Kayaby nebo Sachs, přinejhorším že vezmu origo Toyota pružiny s dostupností do 2 dnů, které byly samozřejmě nejdražší. Tak jsme se dohodli, že on se poptá u dodavatelů na dostupnost a dá mi vědět.

Ozval se mi až po týdnu s tím, že následující den by jim měli doručit pružiny Sachs. Ani po mě kupodivu nechtěli zálohu, než je objednali. Druhý den mi volal po 14 hod. s tím, že můžu přijet na výměnu, stihnou to na počkání. Rychle jsem k nim tedy přijel a netrvalo to ani hodinu a půl, než jsem odjížděl s vyměněnými pružinami. Navíc mi auto umyli a vyluxovali koberečky :)


Takže za mě prozatím spokojenost s Toyoservisem. Moje další návštěva u nich bude příští rok na celkovou roční prohlídku auta. Do té doby snad bude všechno fungovat.
S jejich nestíháním bohužel souhlasím, ale práce zatím v pořádku a obešel jsem se bez reklamace. Uvidím, jak do budoucna. Vzhledem k mému ročnímu nájezdu do 10 tis. mi snad budou stačit běžné prohlídky k pokrytí veškerého dodatečného servisu.
Yaris 2012 1.3
Martinro
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: stř 22.05.2019, 23:24

Re: Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od Martinro »

Zkusil jsem všechny. Jsem z Poroby. A nikdo ochotný, kdo by mi udělal sportové pružiny....
Krupp
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 20.04.2019, 19:48
Bydliště: Těšín/Cieszyn/Teschen

Re: Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od Krupp »

Čerstvá zkušenost z Toyservisu - super jednání, rychle, po převzetí neměli problém to zvednout abych se podíval.
Trochu to kazí volant nakřivo po geometrii a 690kč za kus silentbloku stabilizátoru..
Uživatelský avatar
dalich
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 20.05.2013, 20:48
Bydliště: Ostrava

Re: Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od dalich »

Krupp píše:Čerstvá zkušenost z Toyservisu - super jednání, rychle, po převzetí neměli problém to zvednout abych se podíval.
Trochu to kazí volant nakřivo po geometrii a 690kč za kus silentbloku stabilizátoru..
Tak volant nakřivo mi nechali i v Autobondu. Podobně kličky oken, každá jiným směrem a podřené sluneční fólie... To je často o lidech a přístupu. Včil jsem si musel objednat náhradní díl z Dubaje, bo Autobond mi ukázal prostředníček, že je zastavená výroba a pro ně i Toyotu to končí. Tak jsem si sehnal originál ze SAE, proclil a budu to opracovat v Toyocaru.
kurin
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: stř 28.08.2013, 07:50

Re: Neznačkový servis Ostrava

Příspěvek od kurin »

Je tady nekdo kdo si nechal menit olej v CVT v nejakem servisu v Ostrave nebo pobliz Ostravy? Budu rad za nejake reference. Diky.
Toyota Verso 1.8 CVT Active
Odpovědět

Zpět na „Značkové servisy Toyota“