Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od kadel »

Az se budes s dojezdem blizit k nule, tak zase naopak to ubyva pomalejc
RAV4 HSD FWD
amulet
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: stř 14.01.2015, 21:59

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od amulet »

Fox1k píše:Dalsia vec, ako to je s mnozstvom paliva v nadrzi, s rezervou? Nadrz by mala mat 45l ze? Vcera som siel pri rozsvietenej kontrolke paliva, kde mi ukazovalo dojazd uz len 19km, na pumpe som natankoval plnu ale mi dovolilo iba 36,9litra. Tak neviem podla coho sa riadit, ze aky mam este realny dojazd na rezervu alebo co, bal som sa,ze uz tam nic nemam, a zrejme som tam mal este mozno 7-8litrov podla vsetkeho. Ci?
Vdaka za odpovede.
Ahoj, výpočet dojezdu je u Toyoty jedním slovem zvláštní. Já s dieselem na plnou nádrž ujedu mezi 900-1.200 km, ale když natankuju plnou, tak mi po nastartování palubák vždycky ukáže dojezd cca 750 km... Po vyjetí poloviny nádrže začíná palubák ten dojezd pomalu zreálňovat, ale furt je to tak 100 km mimo. Nicméně postupem času jsem zjistil dva základní mezníky, kterými se řídím a stačí mi to:
1) "hladové oko" se mi rozsvítí, když mi dojezd dle počítače klesne pod 70 km.
2) při dosažení nulového dojezdu mám v nádrži palivo ještě na dalších cca 100-130 km. Takže po dosažení nulového dojezdu se začnu zajímat, na které benzince budu tankovat...
Toyota Auris TS 1.4 D-4D r.2014
Toyota Corolla Wagon 1.6 r.1998 (ex)
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od calimero1 »

Ahojte. Dnes sa mi rozsvietilo "hladové oko", keď počítač ukazoval dojazd 76 km.
Koľko asi ešte prejdem na hybride, keď bude dojazd podľa počítača 0 km?
Chcem nádrž vyprázdniť, čo to dá :)
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od tomikm »

Takových 70km bys měl ještě ujet a když ti to přestane ukazovat dojezd. Vezmi si benzín do kanystru a vyzkoušej. Neboj se toho.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od kadel »

Pokud ti sviti 76 dojezd, tak si myslim, ze bys 200 jeste dal.

Edit. Teda nez v nadrzi nebude nic, ne dojezd 0 na pocitaci. Blbe jsem to precet
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od calimero1 »

Tak vidím, že počítač sa asi má čo učiť. Včera dojazd 76 km ("hladové oko" začína svietiť).
Dnes prejdených 22 km so štandardnou spotrebou a dojazd mi ukazuje už len 33 km.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

calimero1 píše:Tak vidím, že počítač sa asi má čo učiť. Včera dojazd 76 km ("hladové oko" začína svietiť).
Dnes prejdených 22 km so štandardnou spotrebou a dojazd mi ukazuje už len 33 km.

To sice jo ale buď rád že přepočítává poctivě mě ukazuje na deci přesně a mohu se na něj spolehnout
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Tulák1
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: ned 11.02.2018, 20:54

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Tulák1 »

calimero1 píše:Ahojte. Dnes sa mi rozsvietilo "hladové oko", keď počítač ukazoval dojazd 76 km.
Koľko asi ešte prejdem na hybride, keď bude dojazd podľa počítača 0 km?
Chcem nádrž vyprázdniť, čo to dá :)

A jaký k tomu máš důvod (vyprázdnit nádrž co to dá) ? Tak trochu nechápu smysl, ikdyž budeš dejme tomu vozit sebou plný kanystr je to o nervy, protože přesně si to nikdy nespočítáš - každá jízda je malinko jiná, pokud to podceníš a auto dojede skutečně na nulu, budeš muset absolvovat po dolití benzínu z kanystru ještě kompletní odvzdušnění palivové soustavy nehledě na to, že na dně nádrže můžou být usazeniny, které budou nasáty.
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

Tulák1 píše:
calimero1 píše:Ahojte. Dnes sa mi rozsvietilo "hladové oko", keď počítač ukazoval dojazd 76 km.
Koľko asi ešte prejdem na hybride, keď bude dojazd podľa počítača 0 km?
Chcem nádrž vyprázdniť, čo to dá :)

Odv

A jaký k tomu máš důvod (vyprázdnit nádrž co to dá) ? Tak trochu nechápu smysl, ikdyž budeš dejme tomu vozit sebou plný kanystr je to o nervy, protože přesně si to nikdy nespočítáš - každá jízda je malinko jiná, pokud to podceníš a auto dojede skutečně na nulu, budeš muset absolvovat po dolití benzínu z kanystru ještě kompletní odvzdušnění palivové soustavy nehledě na to, že na dně nádrže můžou být usazeniny, které budou nasáty.

Odvzdušňovací není třeba několikrát nám již došel benzín a nastarujes skoro hned je tam cerpadlo
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od calimero1 »

Tulák1 píše: A jaký k tomu máš důvod (vyprázdnit nádrž co to dá) ? Tak trochu nechápu smysl, ikdyž budeš dejme tomu vozit sebou plný kanystr je to o nervy, protože přesně si to nikdy nespočítáš - každá jízda je malinko jiná, pokud to podceníš a auto dojede skutečně na nulu, budeš muset absolvovat po dolití benzínu z kanystru ještě kompletní odvzdušnění palivové soustavy nehledě na to, že na dně nádrže můžou být usazeniny, které budou nasáty.
Tak ono nemyslel som to doslovne. S autom sa len zoznamujem a jednoducho mi vadí, ak auto ukazuje dojazd 0 km a pritom je v nádrži ešte 10 litrov. Chcem vedieť, čo si môžem dovoliť. Jednoducho ak má nádrž 45 litrov, tak nechcem chodiť tankovať po 35 len preto, že má počítač tak veľkú rezervu.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od tomikm »

Přesně tak, taky se mi to nelíbilo, proto jsem sebou vozil 5L kanystr a vyjel nádrž do sucha. Není čeho se bát. Jede to ještě velký kus na baterky, takže zastavíš na bezpečném místě na doliti benzínu. Dle mého výpočtu má nádrž 45,25L,ale samozřejmě záleží na tom, kdy vypne tankovací pistole.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 13:42, celkem upraveno 1 x.
Vort
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: úte 16.05.2017, 21:01

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Vort »

Pánové, s tím dojížďením do sucha opatrně. Sice máte ještě baterky, ale nezapomeňte že nemáte 12V startér a DC/DC měnič neumí nabíjet HV baterku z 12V.
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od calimero1 »

Tak dnes, rovno pred mojimi očami, najprv dojazd 13 km a potom hneď 0 km. A to som mal jazdu so spotrebou nižšou ako dlhodobý priemer.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
Tondaa
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 28.01.2022, 10:41

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Tondaa »

Jsem po dlouhé době přesedlal na TS hybrid z 2015 nájezd 100K... a trochu mne trápí spotřeba, nebo spíš brouk v hlavě, jestli by mne spotřeba trápit měla?

Aktuálně dlouhodobá 5,7 l/100, (na plnou nádrž 750km) ale v podstatě 95% jen po městě a to s maximální lehkou nohou - žádná dravá jízda, žádné trhání asfaltu, maximum EV, žádný nálad, rakev a pod., 1os v autě atd... je pravda že je zima + nové zimáky.

Oproti průměru, co tak po netu vídám mi to přijde tak o 1/l/100 víc, než bych čekal.

- Teď otázka, jestli lidi nemají potřebu mávat na fórech pindíkem, že jdou se spotřebou pod 3l, což zkresluje reálnou statistiku.

- Často mi přijde, že i když je plná baterka (7/8), tak to furt drží na benzínu a elektromotor se neobtěžuje - na rovině, 50-60km/h - musím sundat nohu z plynu a znovu sešlápnout, aby přešel na EV - při stejných otáčkách a rychlosti - nerozumím systému :).
- Co se spotřeby týče, není rozdíl mezi Eco módem a normálním - akorát je auto "línější", ale většinu času jezdím na Eko.
- Během servisky udělali test baterie, ale z toho také není žádný rozumný výstup o stavu - lze se k stavu baterie nějak dopídit? Vydržet by nějaký rok snad ještě mohla.

Nějaké podobné zkušenosti?
Díky.
TOYOTA Auris TS Hybrid 2015
Odpovědět

Zpět na „Auris“