Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od tomikm »

xmirekp píše:
kadel píše:Ale on se fakt zapne kdyz je studenej vzdycky. Ja nekecam. :) asi to tvuj znamej mel ohraty
Nemusí pokud hned po startu zmáčkneš Ev tak se nezapne
Někdy pomůže EV zmáčknout hned po startu, někdy ne. Hodně záleží na počasí, ale když je chladněji, tak se po rozjezdu motor spustí. Zkoušel jsem všechny možné varianty i s Eco modem, ale elektronika má svou hlavu.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
martinST
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 02.01.2018, 14:13

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od martinST »

calimero1 píše:Ahojte, som nový majiteľ hybridu a s autom sa iba zoznamujem.
Rád by som sa spýtal, ako vám funguje monitor energie (toky energie).
Všimol som si určitý rozdiel v zobrazovaní na malom displeji vpredu a na veľkom displeji navigácie.
Keď mi malý displej zobrazuje, že auto ide iba na benzín (iba červená šípka), na veľkom displeji mi zobrazuje, že auto ide na benzín a elektrinu (červené a žlté šípky súčasne).
V ostatných režimoch sa informácia na malom a veľkom displeji zhoduje, teda napr. keď ide auto len na elektrinu, keď sa nabíja.
Ako sa to zobrazuje vám?
Vďaka.
Ahoj, k tvému dotazu ohledně zobrazování toků energií..

Přesnější údaj je ten z většího displeje. Ten ukazuje přesný tok energií. Aby to bylo jednodušší pochopit je dobré si nastudovat tento článek (týká se priusu 2, ale princip je stejný) http://blog.auto.cz/baracudaj/2008-08/h ... ota-prius/ a popř si pohrát i s touto simulací http://eahart.com/prius/psd/
.
Ve zkratce je důležité si uvědomit, že kola jsou přes stálý převod spojena s hřídelí elektromotoru - tzn jsou to otáčky elektromotoru, které přímo ovlivňují rychlost auta a ne otáčky spalovacího motoru. Spalovací motor může díky děliči výkonu plně mechanicky pohánět auto (lépe řečeno přes ozubené kola v děliči výkonu pomáhá rotoru elektromotoru se točit) anebo může jen části svého výkonu mechanicky pohánět rotor elektromotoru a zbylou částí svého výkonu dobíjí akumulátor. Nebo svým výkonem jen dobíjet akumulátor a vůbec nepřispívat k pohonu kol (rotoru elektromotoru). Zní to trochu složitě :) , ale pomocí výše zmíněných odkazů (hlavně té simulace) to člověk pochopí.

Ke tvému konkrétnímu toku energií.. v tomto případě kola pohání sice jen spalovací motor, ale svou energií přerozděluje na 2 části. První část energie jde přímo na mechanickou podporu rotoru elektromotoru a zbylým výkonem pohání generátor, přes který se dobíjí akumulátor ale ten tuto energií hned posílá zpátky do elektromotoru, který pohání kola. Proč tomu tak je nevím, ale s velkou pravděpodobností to může souviset s životností akumulátoru - aby byl co nejčastěji v zápřahu a tedy se vybíjel a nabíjel co nejrovnoměrněji. Toto také souvisí s tím, proč na stejném úseku cesty, při stejné rychlosti, je aktuální spotřeba např 3,0l /100km a jindy klidně 6l/100km. Pokud mám akumulátor slušně nabitý, spalovák pohání jen rotor elektromotoru (ať už přes elektriku nebo mechanicky)
(3l/100km), pokud mám akumulátor vybitý - systém se snaží spalovákem nejen pohánět auto (rotor) ale zároveň i dobít akumulátor (6l / 100km).

Něco málo k tomu jak jezdit s aurisem (hybridem) mám i v recenzi na webu, kde lidé přidávají své recenze (nechci dělat reklamu :) )

Snad jsem trochu pomohl...
petrStone
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 20.01.2015, 15:09

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od petrStone »

@martinST Tu recenzi mas zde? http://blog.auto.cz/baracudaj/2008-08/h ... ota-prius/

To by me zajimalo.
Toyota Auris TS HSD
Kia cee'd Sporty Wagon, 1.6 CVVT
Volkswagen Vento, 55kw
Škoda 120 L
martinST
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 02.01.2018, 14:13

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od martinST »

Ne ne, ve tvém odkazu ten přesnější popis, jak hybrid vlastně funguje. Já mám recenzi na moje.auto (http://moje.auto.cz/martinST/auris.html)
Fox1k
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30.01.2018, 08:59

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Fox1k »

Zdravim, mam Auris TS Hybrid od 12.1.2018, po 2 tyzdnoch bolo 1500km, mesto-okresky-dialnice. Zatial som nic nenuloval. Priemerku mam teraz 5.1 a stale klesa. Na zaciatku bolo 6l. Na dialnici davam okolo 6l, v meste medzi 4 a 5, zalezi kolko km prejdem. Na trase Brno-Trencin po okreskach a obciach, mimo obce vacsinou okolo 100, ziadna brzda, normal jazda, predbiehanie atd, trasa 150km priemerka 5.1l. Auto je nove, je chladno a aj ja sa estelen ucim s tym jazdit, spotreba isto pojde dole. Na elektrinu som na rovine cez 2 obce presiel 1.6km, a to nebola bateria uuplne plna.Slusne. Spokojnost.
majk162
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: stř 13.04.2016, 20:46

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od majk162 »

Fox1k píše:Zdravim, mam Auris TS Hybrid od 12.1.2018, po 2 tyzdnoch bolo 1500km, mesto-okresky-dialnice. Zatial som nic nenuloval. Priemerku mam teraz 5.1 a stale klesa. Na zaciatku bolo 6l. Na dialnici davam okolo 6l, v meste medzi 4 a 5, zalezi kolko km prejdem. Na trase Brno-Trencin po okreskach a obciach, mimo obce vacsinou okolo 100, ziadna brzda, normal jazda, predbiehanie atd, trasa 150km priemerka 5.1l. Auto je nove, je chladno a aj ja sa estelen ucim s tym jazdit, spotreba isto pojde dole. Na elektrinu som na rovine cez 2 obce presiel 1.6km, a to nebola bateria uuplne plna.Slusne. Spokojnost.
Gratuluji k novému autu. Za měsíc tomu bude rok, co vlastníme "auríska" hybrida. Příští týden pojedu na první (vlastně druhou :wink: ) výměnu oleje. Je to super auto. Ostatně jako všechny hybridy od Toyoty. V současné době jezdím okolo 6l a považuji to za super výsledek. Jezdím ve většině případů dálnice cca 2/3, město a okresky zhruba nastejno.
Různě po webech a fórech čtu, jak je hybrid na houby a že je dobrý akorát do města. Naprosto nesouhlasím. Samozřejmě jeho teritorium je město, ale naprosto v pohodě zvládá i dálnice. Najedu na ni, nastavím rychlost na tempomatu a relaxuji poslechem rádia, či vlastních vybraných písniček. V létě jsem ten samý úsek jezdil v průměru 4,9 - 5,1 l podle toho jaký byl provoz a musel jsem znovu nabírat požadovanou rychlost. Rychlost udržuje naprosto bez problému, kopec nekopec. Ještě podotýkám, že nejezdím vysloveně na spotřebu. To auto tě ale nutí jet jinak, klidněji, přitom ne pomalu. Rozhodně nebrzdím provoz. Nejsem ten co hypnotizuje displej, jestli mi tam náhodou nenaskočí spalovací motor.
Přeji hodně šťastných kilometrů. Mě to auto i po necelém roce pořád dělá radost a těším se na každou jízdu s ním. Tak ať to máš podobně :wink:
Toyota Auris TS executive HSD 2016
martinST
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 02.01.2018, 14:13

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od martinST »

Fox1k píše:Zdravim, mam Auris TS Hybrid od 12.1.2018, po 2 tyzdnoch bolo 1500km, mesto-okresky-dialnice. Zatial som nic nenuloval. Priemerku mam teraz 5.1 a stale klesa. Na zaciatku bolo 6l. Na dialnici davam okolo 6l, v meste medzi 4 a 5, zalezi kolko km prejdem. Na trase Brno-Trencin po okreskach a obciach, mimo obce vacsinou okolo 100, ziadna brzda, normal jazda, predbiehanie atd, trasa 150km priemerka 5.1l. Auto je nove, je chladno a aj ja sa estelen ucim s tym jazdit, spotreba isto pojde dole. Na elektrinu som na rovine cez 2 obce presiel 1.6km, a to nebola bateria uuplne plna.Slusne. Spokojnost.
Gratulace k dobrému výběru auta. Spotřeba půjde určitě ještě dolů a pokud už ted (nezajeté auto, zima) jezdíš za 5.1 l/100km, tak se "příprav" přes jaro, léto,podzim na spotřebu kolem 4l/100km. Možná někdy i pod 4 :). Jinak můj rekord ujetých km čistě na baterku je 2,5 km (plachtěním po rovince, nebo miiiirně z kopečka cca 60km/h). A ještě to nebylo "nadoraz".. Ať auto slouží!
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od calimero1 »

Tak u mňa za mesiace december-január priemerná spotreba 6 l/100km. 50% mesto a 50% okresky. Jazdené na veľmi krátke vzdialenosti (priemerne 4,5 km) takže dosť často som jazdil so studeným motorom. Podľa mojich pozorovaní v tomto zimnom období beží spaľovací motor prvé dva kilometre bez ohľadu na to, že by sa dalo ísť len na elektrinu. Auto je ešte v zábehu (kúpené 28.11.).

Inak veľa ľudí je sklamaných z hybridu práve preto, že auto je lenivé. Tiež som mal ten pocit. Snažil som sa jazdiť výhradne v pásme Eco na "otáčkomeri" a vyhýbať sa pásmu Power (keď sa ručička zafarbí na červeno). Opak je však pravdou - pri akcelerácii je dobré poriadne šliapnuť na plyn, vytočiť otáčkomer na maximum na krátku dobu (vtedy sa k spaľovaciemu motoru pridá elektromotor), potom pustiť a udržiavať dosiahnutú rýchlosť iba ľahkým "hladkaním" plynového pedálu.

Veľmi mi pomohlo toto video, myslím že je tu veľmi dobre zhrnuté, ako jazdiť s hybridom:

Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
Fox1k
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30.01.2018, 08:59

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Fox1k »

Pridavam vcerajsiu skusenost. Sice prvych 6km bolo z kopca, no potom uz rovina aj so stupanim. Tam som dal dokonca na bateriu 2,6km a este som mal 3 dieliky, no potom prislo stupanie tak som to musel ukoncit. Dal by som minimalne 3km, a to je o dost viac, nez je udavane.
Přílohy
IMG_20180205_052354.jpg
(231.76 KiB) Staženo 944 x
IMG_20180205_052338.jpg
(208.06 KiB) Staženo 944 x
Fox1k
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30.01.2018, 08:59

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Fox1k »

Ahojte, vzhladom k tomu ze ako som tu pisal, mam nove auto a skusam moznosti a sledujem veci, chcem sa podelit s jednou skusenostou a opytat sa vas na nazor.
Jedna sa o pocitanie dojazdu, ktore mi zobrazuje palubak.
V prvom rade by ma zaujimalo, na zaklade coho prepocitava zvysny dojazd? Mnozstva benzinu v nadrzi? Priemernej spotreby? Som trosku prekvapeny, ze mi klesa dojazd o podstatne viac km, nez kolko som presiel. Celkovu priemerku mam 5,1l/100km, vcera som presiel 97km trasu (okresky a dediny) so spotrebou 4,1|, a z dojazdu mi stiahlo 135km. Pred nejakou dobou som mal podobny problem, este vacsi. Trasu 19km som presiel na cca 5,3l/100 a z dojazdu mi stiahlo dokonca az 40km. Cim to je? Ako je to mozne? S cim to suvisi?

Dalsia vec, ako to je s mnozstvom paliva v nadrzi, s rezervou? Nadrz by mala mat 45l ze? Vcera som siel pri rozsvietenej kontrolke paliva, kde mi ukazovalo dojazd uz len 19km, na pumpe som natankoval plnu ale mi dovolilo iba 36,9litra. Tak neviem podla coho sa riadit, ze aky mam este realny dojazd na rezervu alebo co, bal som sa,ze uz tam nic nemam, a zrejme som tam mal este mozno 7-8litrov podla vsetkeho. Ci?
Vdaka za odpovede.
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

Fox1k píše:Ahojte, vzhladom k tomu ze ako som tu pisal, mam nove auto a skusam moznosti a sledujem veci, chcem sa podelit s jednou skusenostou a opytat sa vas na nazor.
Jedna sa o pocitanie dojazdu, ktore mi zobrazuje palubak.
V prvom rade by ma zaujimalo, na zaklade coho prepocitava zvysny dojazd? Mnozstva benzinu v nadrzi? Priemernej spotreby? Som trosku prekvapeny, ze mi klesa dojazd o podstatne viac km, nez kolko som presiel. Celkovu priemerku mam 5,1l/100km, vcera som presiel 97km trasu (okresky a dediny) so spotrebou 4,1|, a z dojazdu mi stiahlo 135km. Pred nejakou dobou som mal podobny problem, este vacsi. Trasu 19km som presiel na cca 5,3l/100 a z dojazdu mi stiahlo dokonca az 40km. Cim to je? Ako je to mozne? S cim to suvisi?

Dalsia vec, ako to je s mnozstvom paliva v nadrzi, s rezervou? Nadrz by mala mat 45l ze? Vcera som siel pri rozsvietenej kontrolke paliva, kde mi ukazovalo dojazd uz len 19km, na pumpe som natankoval plnu ale mi dovolilo iba 36,9litra. Tak neviem podla coho sa riadit, ze aky mam este realny dojazd na rezervu alebo co, bal som sa,ze uz tam nic nemam, a zrejme som tam mal este mozno 7-8litrov podla vsetkeho. Ci?
Vdaka za odpovede.

Ahoj řid se počítadlem ukazu je např. v mojí ravce naprosto presne...

Když se rozsviti hladove oko tak je dojezd třeba ještě 50 km a když ti to ukaze dojezd 0, tak tam mas ještě podle me tak na 100 km tj nejakych 6 litrů.

ja to zkousim tak ze natankuji uplne plnou az po hrdlo, vynuluji pocitace a ukazuje mi spotřeba skoro na deci presne.. palubni pocitac se porad uci a porad to prepocitava..
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
gepard75
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: úte 01.04.2008, 16:52

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od gepard75 »

Mám zatím stejnou zkušenost : Když mi svítí dojezd 0 a zajedu natankovat do plné, tak se mi tam nikdy nevlezlo víc jak 40 litrů ... tzn., že tam furt bylo 5 litrů, tj. ještě stále dojezd cca 50 - 100 km ;-)

A palubní počítač mi taky nějak blbě ukazuje dojezd. Ujedu třeba 10 km (a to ještě část jedu z beterie), ale z dojezdu ubere 13 km ... předpokládám, že se ještě stále učí ;-)
TOYOTA Auris TS Hybrid 2017 :-)
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

gepard75 píše:Mám zatím stejnou zkušenost : Když mi svítí dojezd 0 a zajedu natankovat do plné, tak se mi tam nikdy nevlezlo víc jak 40 litrů ... tzn., že tam furt bylo 5 litrů, tj. ještě stále dojezd cca 50 - 100 km ;-)

A palubní počítač mi taky nějak blbě ukazuje dojezd. Ujedu třeba 10 km (a to ještě část jedu z beterie), ale z dojezdu ubere 13 km ... předpokládám, že se ještě stále učí ;-)
Pořád přepočítává když bude člověk jezdit jako prase tak když koupíš nové auto ukáže dojezd při plně třeba 700 km a časem už jen 499 treba
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Fox1k
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 30.01.2018, 08:59

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Fox1k »

xmirekp ide o to, ze nejazdim ako prasa. Ako hovorim, mal som krasnu jazdu, 100km na 4.1l/100km, a aj tak mi dojazd pocas jazdy znizilo az o vyse 130, akoby som jazdil jak chuj...praveze si myslim, ze mi malo znizit dojazd o menej km, nez som realne spravil, kedze som siel podpriemernou spotrebou.
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

Fox1k píše:xmirekp ide o to, ze nejazdim ako prasa. Ako hovorim, mal som krasnu jazdu, 100km na 4.1l/100km, a aj tak mi dojazd pocas jazdy znizilo az o vyse 130, akoby som jazdil jak chuj...praveze si myslim, ze mi malo znizit dojazd o menej km, nez som realne spravil, kedze som siel podpriemernou spotrebou.

Tak pak nevím ;)
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Odpovědět

Zpět na „Auris“