Auris TS Hybrid - spotřeba

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
petrStone
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: úte 20.01.2015, 15:09

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od petrStone »

Tak update spotreby.

Brno -> UH.Hradiste - 4.7l soucasti buchlovske kopce. Coz je fantasticka spotreba. Pri 12C. Trochu mokro.
UH.Hradiste -> Brno -> 6l pri vychrici. Coz se asi dalo ocekavat. Proti vitr byl fakt znat.

Cesta do prace asi 2km spotreba 8.2l Auto se asi nestacilo ani zahrat.

Nejdelsi ujeta vzdalenost na baterky byla 1,2 km. Vic jsem ani nikdy nedal a to po rovine.
Toyota Auris TS HSD
Kia cee'd Sporty Wagon, 1.6 CVVT
Volkswagen Vento, 55kw
Škoda 120 L
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od calimero1 »

Ahojte, som nový majiteľ hybridu a s autom sa iba zoznamujem.
Rád by som sa spýtal, ako vám funguje monitor energie (toky energie).
Všimol som si určitý rozdiel v zobrazovaní na malom displeji vpredu a na veľkom displeji navigácie.
Keď mi malý displej zobrazuje, že auto ide iba na benzín (iba červená šípka), na veľkom displeji mi zobrazuje, že auto ide na benzín a elektrinu (červené a žlté šípky súčasne).
V ostatných režimoch sa informácia na malom a veľkom displeji zhoduje, teda napr. keď ide auto len na elektrinu, keď sa nabíja.
Ako sa to zobrazuje vám?
Vďaka.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od tomikm »

Toky energie na displejích jsou hrubě orientační. Pořiď si https://www.alza.cz/hobby/mobilly-obd-i ... .htm#popis připoj to do OBD zásuvky, nainstaluj si aplikaci https://play.google.com/store/apps/deta ... fo.bthsd10 a na mobilu uvidíš, kolik výkonu ti jde z benzínu, kolik z baterek, jestli brzdíš rekuperací a nebo se zapojili i brzdy, teplotu baterii, přesnou spotřebu (displej se spotřebou lže)...... a mnoho dalších informací. Dále si nainstaluj https://play.google.com/store/apps/deta ... portviewer po ukončení jízdy a ukončení apky Hybrid assistant se ti info z jízdy uloží do této apky a z ní si vygeneruješ velice zajímavý report.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od calimero1 »

Ďakujem veľmi pekne, som netušil, že existuje aj takáto možnosť.

Mňa skôr zarazilo, že obidva displeje zobrazujú v rovnakom momente inú informáciu. Resp. vyzerá to tak, že veľký displej nevie zobraziť stav, keď ide auto iba na benzín a necháva tam informáciu, že auto ide na benzín+elektromotor.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od MartinHSD »

Já tedy používám pouze velký display, mám tam tok energie stále. V počátcích jsem to dost pozoroval a přijde mne, že je to docela přesné, opravdu když monitor ukazuje, že auto jede jen na elektro tak spal. motor neběží, když se motor přidá tak je to cítít a i lehce slyšet a monitor to ukáže ihned. Nemám tedy pocit, že by tento monitor nějak moc klamal, nebo byl nepřesný.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od kadel »

Kdyz jedes nad 80 z kopce, monitor ti ukazuje, ze jedes jen na elektro, ale ve skutecnosti se toci i spalovak, ale jen na volnobeh. Nejlepsi ukazatel je zeleny auticko. Jak sviti, spalovak stoji
RAV4 HSD FWD
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od eMeM »

Riesil som auto na moj profil - 90% mesto - a sloncil som pri HSD. Moje jazdy su vsak do prace extremne kratke - 3km, ale beztak nic lepsie ako hybrid som na temto ucel nenasiel.

Mate niekto skusenosti, tipy na jazdu na takychto kratkych usekoch? Nejde mi primarne o usporu paliva - tam sa ziaden zazrak konať nebude, aj ked spotreba bude urcite lepsia ako sucasnych 8,8l/km (cisto tento 3km useky za december), skor mi ide o tipy ako s autom jazdit, aby sa zbytocne netrapilo. Nepatrim k tym co budu v aute poskakovat ako na motokarach aby to bolo co najlacnejsie. 8)
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od calimero1 »

eMeM píše:Riesil som auto na moj profil - 90% mesto - a sloncil som pri HSD. Moje jazdy su vsak do prace extremne kratke - 3km, ale beztak nic lepsie ako hybrid som na temto ucel nenasiel.

Mate niekto skusenosti, tipy na jazdu na takychto kratkych usekoch? Nejde mi primarne o usporu paliva - tam sa ziaden zazrak konať nebude, aj ked spotreba bude urcite lepsia ako sucasnych 8,8l/km (cisto tento 3km useky za december), skor mi ide o tipy ako s autom jazdit, aby sa zbytocne netrapilo. Nepatrim k tym co budu v aute poskakovat ako na motokarach aby to bolo co najlacnejsie. 8)
Som na tom podobne. Jazdím denne asi 3.5km do práce a 3.5km späť, z toho asi 1km medzimesto, kde to vytiahnem na 90km/h, na ostatných úsekoch do 50-60km/h.
HSD mám dva týždne, pocity zo spotreby zatiaľ rozpačité. Priemerná spotreba na tomto krátkom úseku mi vychádza väčšinou 6 až 7.2 litra. Vysvetľujem si to tým, že jednoducho motor sa nestihne zohriať a navyše nie je zabehnutý. Raz sa mi stalo, že na parkovisku pred prácou som si spomenul, že som si doma zabudol mobil, takže okamžite som sa vrátil späť domov, motor už bol evidentne zohriaty, lebo tých 7 km tam a späť som absolvoval so spotrebou 4.6 litra. Údaje z palubného počítača, takže skutočná spotreba bude o čosi vyššia.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

calimero1 píše:
eMeM píše:Riesil som auto na moj profil - 90% mesto - a sloncil som pri HSD. Moje jazdy su vsak do prace extremne kratke - 3km, ale beztak nic lepsie ako hybrid som na temto ucel nenasiel.

Mate niekto skusenosti, tipy na jazdu na takychto kratkych usekoch? Nejde mi primarne o usporu paliva - tam sa ziaden zazrak konať nebude, aj ked spotreba bude urcite lepsia ako sucasnych 8,8l/km (cisto tento 3km useky za december), skor mi ide o tipy ako s autom jazdit, aby sa zbytocne netrapilo. Nepatrim k tym co budu v aute poskakovat ako na motokarach aby to bolo co najlacnejsie. 8)
Som na tom podobne. Jazdím denne asi 3.5km do práce a 3.5km späť, z toho asi 1km medzimesto, kde to vytiahnem na 90km/h, na ostatných úsekoch do 50-60km/h.
HSD mám dva týždne, pocity zo spotreby zatiaľ rozpačité. Priemerná spotreba na tomto krátkom úseku mi vychádza väčšinou 6 až 7.2 litra. Vysvetľujem si to tým, že jednoducho motor sa nestihne zohriať a navyše nie je zabehnutý. Raz sa mi stalo, že na parkovisku pred prácou som si spomenul, že som si doma zabudol mobil, takže okamžite som sa vrátil späť domov, motor už bol evidentne zohriaty, lebo tých 7 km tam a späť som absolvoval so spotrebou 4.6 litra. Údaje z palubného počítača, takže skutočná spotreba bude o čosi vyššia.

Za mě.jednoznance hybrid. Teď jezdím.benzinovoi ravkou ten samý úsek 3km ans hybridem za 9 a s benzínem za 14 takže rozdíl tam je hodně velky
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od slabostka »

eMeM píše:Riesil som auto na moj profil - 90% mesto - a sloncil som pri HSD. Moje jazdy su vsak do prace extremne kratke - 3km, ale beztak nic lepsie ako hybrid som na temto ucel nenasiel.

Mate niekto skusenosti, tipy na jazdu na takychto kratkych usekoch? Nejde mi primarne o usporu paliva - tam sa ziaden zazrak konať nebude, aj ked spotreba bude urcite lepsia ako sucasnych 8,8l/km (cisto tento 3km useky za december), skor mi ide o tipy ako s autom jazdit, aby sa zbytocne netrapilo. Nepatrim k tym co budu v aute poskakovat ako na motokarach aby to bolo co najlacnejsie. 8)
- tak tu logicky na 3km auto nepotrebuješ pokiaľ nie si hendikepovaný.... ale povedzme že to inak riešiť nevieš... potom to auto bude trpieť a to asi zásadne. Jednak motor bude stále studený čo je pre motor maximálne zlo - aj pre zvyšok auta - a jednak tá baterka sa v tomto režime ani nenabije-nevybije. Je to proste maximálne nevhodné pre každé auto a pre hsd rovnako ba možno o kúsok horšie. Na takýto režim by som si kúpil lacné jazdené 15 ročné klasické auto typu Fiat punto. Ináč sa poradiť nedá. Poradie na 3km by bolo- pešo-bicykel-elektro skúter- skúter- elektroauto-staré auto-...................................hybrid.
Ekonomicky mi z toho vychádza mať jednu lacnú pojazdnú šunku za pár stoE....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od xmirekp »

slabostka píše:
eMeM píše:Riesil som auto na moj profil - 90% mesto - a sloncil som pri HSD. Moje jazdy su vsak do prace extremne kratke - 3km, ale beztak nic lepsie ako hybrid som na temto ucel nenasiel.

Mate niekto skusenosti, tipy na jazdu na takychto kratkych usekoch? Nejde mi primarne o usporu paliva - tam sa ziaden zazrak konať nebude, aj ked spotreba bude urcite lepsia ako sucasnych 8,8l/km (cisto tento 3km useky za december), skor mi ide o tipy ako s autom jazdit, aby sa zbytocne netrapilo. Nepatrim k tym co budu v aute poskakovat ako na motokarach aby to bolo co najlacnejsie. 8)
- tak tu logicky na 3km auto nepotrebuješ pokiaľ nie si hendikepovaný.... ale povedzme že to inak riešiť nevieš... potom to auto bude trpieť a to asi zásadne. Jednak motor bude stále studený čo je pre motor maximálne zlo - aj pre zvyšok auta - a jednak tá baterka sa v tomto režime ani nenabije-nevybije. Je to proste maximálne nevhodné pre každé auto a pre hsd rovnako ba možno o kúsok horšie. Na takýto režim by som si kúpil lacné jazdené 15 ročné klasické auto typu Fiat punto. Ináč sa poradiť nedá. Poradie na 3km by bolo- pešo-bicykel-elektro skúter- skúter- elektroauto-staré auto-...................................hybrid.
Ekonomicky mi z toho vychádza mať jednu lacnú pojazdnú šunku za pár stoE....

Ravka se mi ohřeje po 2 km
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od Kocúr »

slabostka píše: - tak tu logicky na 3km auto nepotrebuješ pokiaľ nie si hendikepovaný.... ale povedzme že to inak riešiť nevieš... potom to auto bude trpieť a to asi zásadne. Jednak motor bude stále studený čo je pre motor maximálne zlo - aj pre zvyšok auta - a jednak tá baterka sa v tomto režime ani nenabije-nevybije. Je to proste maximálne nevhodné pre každé auto a pre hsd rovnako ba možno o kúsok horšie. Na takýto režim by som si kúpil lacné jazdené 15 ročné klasické auto typu Fiat punto. Ináč sa poradiť nedá. Poradie na 3km by bolo- pešo-bicykel-elektro skúter- skúter- elektroauto-staré auto-...................................hybrid.
Ekonomicky mi z toho vychádza mať jednu lacnú pojazdnú šunku za pár stoE....
No už ho vidím ako celoročne jazdí bicyklom či elektroskútrom (skútrom). Hlavne ak potrebuje v 10centimetrovom snehu či daždi odviezť aj povedzme dve decká do školy.
Na prvý pohľad je bickoš či motorečka fajn ale keď sa trošku zamyslíš - tak to jednoducho neide.
Máme elektrokolobežku ale na odvoz do a z práce ju využijeme tak raz, občas dvakrát týždenne - aj to len v sezóne, od marca do novembra. Stále buď prší alebo nestíham, či budem potrebovať behom dňa tak či tak auto. A to žiadne decká po školách nerozvážam keďže má môj syn školu na dopľutie z postele.
Ale fakt toto je individuálne.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od eMeM »

Som si aj myslel, ze pride nejaky komentar na tu vzdialenost.
slabostka píše:- tak tu logicky na 3km auto nepotrebuješ pokiaľ niersi hendoikepovaný....
Nie, handicap nemam, ale ronako nemam ani (nemienim investovat) cas chodit 30 minut do prace a rovnako z prace, aby som moje dieta videl o hodinu denne menej. Bycikel by bol v pohode riesenim pre niektore pocasie, keby sme mali aspon priestory kde ho umiestnit - do bytu sa mi ho vlacit nechce - tiez ho nie je kde umiestnit aby nezavadzal. Elektro-kolobezku som zvazoval, ale nie je to tiez zrovna riesenie. Ked bude teplo a pekne, tak Hybrid do prace splni ucel - cesta do prace je rovinata, posledny km do kopca - tu predpokladam, ze sa dobre vyuzije kombinacia EV+spalovaci motor. Ked bude hnusne, tak pojdem tak ci tak autom.
slabostka píše:Na takýto režim by som si kúpil lacné jazdené 15 ročné klasické auto typu Fiat punto.
Toto je tiez trochu mimo pri mojej situacie. Dalsie auto urcite nemienim zivit, parkovat, starat sa o nho... Nove auto sme riesili nie z dovodu ze druhe, ktore pojde z domu von, by malo "uz" styri-sest rokov, ale treba nam vacsi kufor pri navstevach, aktivitach (kocik, postielka, dvaja dospeli, dieta).
slabostka píše:Ekonomicky mi z toho vychádza mať jednu lacnú pojazdnú šunku za pár stoE....
Neviem ako ekonomicky moze dalsie auto v rodine vyjst lepsie ako len jedno auto. Poistka, udrzba, servis. Ak jedno auto, tak to ostanem pri spolahlivej Kia Ceed co je doma teraz a neriesim.
slabostka píše:elektro skúter- skúter
Skuter (chapem moped) je len pre niektore rocne obdobia a je sice super, ale kupovat kvoli tomu garaz za cca 15.000€+, tam mi ostava rozum stat.
slabostka píše:elektroauto
Investicny naklad / dobijanie / dlhsie cesty par krat do roka / kufor = hlupost

Preco HSD - ked som si mal vyberat medzi Ceed SW, Octavia Kombi, ..Seat, Hyundai, tak pri porovnani vybavy a ceny to skoncilo pri Aurise HSD. Stale mam presvedcenie ze HSD sa bude motor opotrebovavat menej ako klasicky benzin, ziaden argument, preco by to malo byt horsie mi nenapada.

Zaroven ma zaraza, ze slabostka nespomenul MHD 8), ktorou obcas do prace cestujem, bohuzial s prestupom. Na slovensku totiz ked byvate mimo BA, tak takato cesta do prace vas zvycajne vyjde na 15+ minut, to nespomeniem ze sa to financne neoplati aj keby auto zralo 10l/100km.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od slabostka »

Šak píšem že ak je nutnosť voziť sa 3km tak sa nedá nič robiť.... ale potom sa zmier s tým že auto bude mať vždy spotrebu 8l, že sa bude ničiť celkom svižným tempom, že systém hsd vôbec nevyužiješ a teda to stráca zmysel.
Mne naopak dáva zmysel auto za 500E na takéto "cestovanie" aj so všetkým čo okolo toho je. Ale to je vec názoru.
Ty si zadal otázku a bohužiaľ na ne-zmyselné využitie auta zmyselná odpoveď neexistuje. A áno MHD je super ak máš zastávku v okolí.
Takáto cesta mimo BA trvá rovné 2 minúty...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
eMeM
Navigátor
Příspěvky: 149
Registrován: ned 12.11.2017, 10:39

Re: Auris TS Hybrid - spotřeba

Příspěvek od eMeM »

Sice som sa nepytal vobec na zmysel vyuzitia, ale nevadi. Zaujima ma teraz preco HSD nevyuzijem? V plusovych teplotach ak bude bateria nabita, tak pol cesty viem ist na nu, potom sa zapina motor, pohana vozidlo a dobija trakcnu bateriu, pohana vozidlo. Smerom domov je to najskor z kopca, rekuperaciou sa bateria dobije. Samozejme autom sa chodi aj inam ako do prace, ale aj ked clovek zije v druhom najvacsom meste na slovensku - clovek by musel najst zapchu aby sa niekde trepal 30 minut. Krasna vyhoda byvat v KE.

... ale ako som pisal v prvom prispevku, nejde mi primarne o setrenie nakladov, ale skor o to, ci je nejaky hybrid-specificky tip co robit, co nerobit (vseobecne tipy ze nevytacaj motor za studena snad netreba nikomu).
Odpovědět

Zpět na „Auris“