Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Uživatelský avatar
petsvk
Navigátor
Příspěvky: 83
Registrován: ned 21.08.2011, 16:42

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od petsvk »

Na TV JOJ dávali výpoveď vodiča Liazky - predbiehaného . Volvo ho predbehlo vysokou rýchlosťou , akoby dostalo śmyk - aguaplaning ešte na ľavej strane a už sa nezaradilo späť . Ukázali i pneu Volva a na ceste sú údajne vyjazdené kolaje .
Toyota Yaris II, 1.3 VVT-i, 2008
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od Jakub Krčma »

Je to síla. Nedávno začal do mého pruhu najíždět protisměr, tak jsem zatroubil a on se vrátil do svého. Včera mě zase někdo v protisměru míjel tak, že jel levými koly v mém pruhu a lízal mi zrcátko, předjíždění s pravými koly v mém pruhu a jednooký, kterým svítí světlo pouze na odvrácené straně, už ani nepočítám. Směrově neoddělený jednoproudý silnice jsou peklo... V zájmu bezpečnosti by se prostřednictvím zákona o povinném výkupu malé části přilehlejch pozemků (dle přesně stanovenejch kritérií a za cenu místně obvyklou) mělo provést rozšíření úseků mimo obce u všech hlavních tahů na dva pruhy v každém směru s demontovatelným fyzickým dividerem uprostřed.

Obecně doporučuju troubit a blikat dálkovkama, jakmile si všimnete něčeho abnormálního. Může to zachránit životy, tak na to nekašlete. Když vidim videa, kde je evidentní, co se blíží, ale nikdo kolem vůbec nijak nereaguje, tak jsem vždycky naštvanej. Přitom dotyčný třeba jen textoval nebo usínal a jednoduché zatroubení by vše vyřešilo...
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od biscuit »

ja uz jsem si zvykl troubit pri sebemensim pocitu anomalniho chovani jineho auta v me blizkosti. vcera treba i ve chvili, kdy jsem zastavil na prechodu a uz uz se v druhem pruhu schylovalo ke srazce auta s chodcem. myslet za druhe je holt nutnosti, bohuzel ne vzdy to musi stacit. ridicskej material na nasich cestach je pomerne silenej.

ono staci nekdy zustat na parkovisti u nejakeho obchodaku a sledovat. to si clovek hned udela obrazek o dovednostech, inteligenci a moralce ridicstva.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od Jakub Krčma »

Jo, jo. Já mám lidi rád a když spěchám (což už naštěstí není často - drtivá většina mých jízd je teď ekoteror :-) ), tak spěchám fest. Ale takový ty fóry, že někdo jede jen tak centimetr ode mě, to mě dokáže vytočit, stejně jako lidi, který pouštim, bliknu jim, aby předjeli, a oni zůstanou vzadu a vytvořej těžko překonatelnej špunt několika pomalu jedoucích vozidel, přestože jim uhýbám až do škarpy (pravá kola na bílé čáře) a předjetí je otázka tří sekund. Přitom samozřejmě předtím jeli kilo, takže je absurdní, aby se za mnou bezdůvodně plazili 70. Jsou dokonce situace, že je dlouhá suchá prázdná rovinka, já jim dávám najevo, aby předjeli, načež se po chvilce naseru a prostě úplně pustím plyn (nebrzdím, to zase ne - navíc, proč bych si kvůli hovadu ničil auto), takže to zpomaluje klidně na 40 km/h (na místě, kde lze jet přes 200) a ten dement za mnou prostě nepředjede a nepředjede (když ani v dáááálce nic v protisměru nejede a přehled o situaci je zkrátka dokonalý) a sedí mi metr za nárazníkem, nejlíp dokonce částečně vystrčenej ke středu vozovky (takže mi blokuje výhled dozadu levym zrcátkem a svítí do xichtu levym světlometem). Někdy mám pocit, že by nepředjel, ani kdybych úplně zastavil (no, to už by vlastně objížděl :-) ). To už člověk neví, jestli ten magor vzadu neni nějakej zločinec nebo něco. :lol:

http://www.novinky.cz/krimi/355022-kami ... idice.html

http://www.novinky.cz/krimi/355050-ridi ... mrely.html Masox... :-(
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od Myfune »

Neexistuje zádný zaručený systém, jak se vyhnout průseru na silnici. Ale když je člověk celou cestu v pozoru a věnujese řízení i situaci před a za vozidlem, tak lze spoustu průserů prostě včas odvrátit. Troubení považuju za naprosto první a samozřejmou reakci a kolikrát se přistihnu, že troubím při sebemenším náznaku nedorozumění. Na pičusy nalepený za prdelí v současné době testuju systém lehce přidat plyn a poodjet mu a pak dát nohu z plynu a nechat ho přiblížit se a zase poodjet a nechat přiblížit. Zatím sem se povětšinou setkal s reakcema, že po dvou cyklech má dotyčný stabilní přijatelnou mezeru a neteploušuje. Rozhodně je to méně agresivní než rozsvítit mlhovku. Po případě dotyčný "teploušek co nevidět předjede. Vlastně se teď učím tomu, nechávat lidi předjet a to zejména, když vezu někoho dalšího než jen sebe. Rozhodně nemá cenu teplouška řešit tím, že zrychlím, protože teploušek v naději, že brzy předjede, že rozhodně musí brzy předjet, taky zrychlí a teplouškuje tak při mnohem vyšší rychlosti. Já mám vždycky takový nervy z každýho pičuse co na silnici potkám, ale udržuje mě to ve střehu. Ve skutečnosti si ale řízení vždy vychutnávám i přes ty nepříjemnosti co člověk na silnici potkává. Jinak když si jedu sám a často předjíždím, snažím se to dělat tak, že se snažím nelepit, ale přiblížit se chvíli před tím než předjedu, protože se mi kolikrát stalo, že se vozidlo přede mnou najednou rozjelo ze své stabilní 90-tky klidně na 110. Takové řidiče nazívám "spící" a je lepší je neprobouzet, ale držet si rozumný odstup a pak rychle předjet. Je to jak nějaká kungfu filosofie za volantem mi někdy přijde, ale je to tak proto, že si člověk prostě musí za druhého domejšlet. O domejšlení ale silniční vyhláška mluví jako o předvídání, takže domejšlení v zásadě není špatné, pokud nemá člověk tendenci si domejšlet totální hovadiny :-D Takže všem zdar a jezděte bezpečně. Rozhodně kdo budete moct, tak doporučuji zůčastnit se nějakého kurzu bezpečné jízdy. Člověk posune svoje řidičské umění prostého civila o kus dál.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od Jimmi »

Ruku na klaksonu mám furt, Myfune. Už jenom proto, že pořád přibývá týpků, co buď za jízdy telefonují, konzumují, hledají na podlaze smartfoun či něco jiného a nevšimnou si, že už jsou v protisměru.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od Jakub Krčma »

Dnes mi do cesty na křižovatce vjel frajer z vedlejší na červenou s mobilem u ucha... Naštěstí jsem jel relativně eko, takže jen mírná akcelerace po rozsvícení zelené. Jinak to bylo "čelně z boku"... :lol:
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od Luke_Luke »

Ja vidam cim dal vice lidi, kteri pouzivaji spatne blinkr...bud ho teda nepouzivaji vubec, nebo ho zacnou pouzivat v okamziku, kdy uz je zbytecny, tzn. kdyz auto odbocuje.
Lidi nedodrzuji postup blinkr, zrcatko, volant...ale bezne delaji zrcatko,volant,blinkr...strelci pak jen volant, blinkr...kkti jen volant :)

Stava se mi, ze uz z jinych naznaku(blizi se bile care, zpomaluje) to vypada, ze asi bude odbocovat, nebo menit pruh...ale to muzu jen tusit...jak resit tyhle blazny, netusim.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od biscuit »

ona spousta lidi nezablika vubec... a vetsinou kdyz vidim jak drzi volant, tak vim i proc.

btw. ja teda vetsinou mam postup zrcatko, blinkr, volant - menim-li pruh. napr. neblikam, kdyz vim, ze auto za sebou v levem pruhu dalnice nechavam projet - blikam jen kdyz chci u nej vyvolat reakci (aby zrychlil - to docela funguje :-) ), ale to se stejne nejdriv koukam do zrcatka - vlastne se snazim mit prubezne prehled co se deje za mnou - to je ale snad normalni ne?

ale je toho vic - lidi dneska uz vubec nevedi, k cemu jsou parkovaci svetla, ze na srankach a u cerpacich stanic nemaji stat s nastartovanym autem, ze kdyz treba chteji zastavit u kraje vozovky, ze je daleko lepsi dat smerovku nez "trojuhelnik" (obzvlast kdyz pravou cast vozu zastrci mezi zaparkovana auta a vy pak jedouci za nimi mate pocit, ze chteji vyjizdet)...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od Luke_Luke »

jo parkovacky, to je dalsi kapitola...miluju do protivky odstavene auto v mem smeru se zapnutymi potkavackami...tim ze stoji na opacne krajnici, nez by mel, tak mi do oci sviti to svetlo ze spolujezdcove strany, ktere je vyse, nez to, kterym by na mne svitil, kdyby stal na jeho strane vozovky...pritom by stacilo zapnout parkovacky :(
Naposledy upravil(a) Luke_Luke dne pát 05.12.2014, 14:25, celkem upraveno 1 x.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od biscuit »

jj ;-) ono je to blbe i na druhe strane - nevis jestli auto jede nebo stoji, zvlast treba nekde, kde je uzka ulice. postaci to delaj moc radi, samozrejme troubim, oni samozrejme nevedi :roll:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od Luke_Luke »

Nejhorsi je, ze ti lidi si vubec neuvedomuji, ze delaji neco spatne...tyhle typy - neblikaci, zbytecni svitici, vladci leveho pruhu, atp.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Černá kronika - nehody - jezděme bezpečně

Příspěvek od biscuit »

a jeste jsou arogantni - ono se to proste vsechno poji s tou blbosti a tezko se proti tomu da bojovat :-(
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“