Jednoduchý přepis kol- z TP do TP

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aleš Kryštof
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: úte 28.10.2014, 20:54

Jednoduchý přepis kol- z TP do TP

Příspěvek od Aleš Kryštof »

Zdravím, mám chuť přepsat kola na mojí Rollce E9, ale nechci psát na Toyotu, protože by mě poslali k šípku. Na některém foru (už nevím, jestli Suzuki, nebo jiné...) kdosi popisuje způsob přepisu, při kterém není třeba typového listu a pod. Prý nato stačí mít TP (nebo ověřenou kopii) stejného auta s již přepsanými koly. S oběma TP (půjčené a své :lol: ) zajít na úřad a nechat kola dopsat.
Otázka zní, jedná se o další blud nějakého internetového znalce, nebo je to fakt a já si mám začít shánět kamaráda s Rollkou na liťákách ? :lol: :D
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Jednoduchý přepis kol- z TP do TP

Příspěvek od aczasa »

Bude to asi hoax. ;-)) Ale já na staré auto dostal takhle kola na základě starého TP a domluvy s rozumným úředníkem. Ale to se bavíme o časech kdy TP byl ještě jako manuál a technický rozkres. A byla tam napsaná i alternativní kola. ;-))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Jednoduchý přepis kol- z TP do TP

Příspěvek od biscuit »

myslim, ze jedinou soucasnou normalni cestou je typovy list. bohuzel... na druhou stranu to pak skyta moznost opravdu velke palety rozmeru. samozrejme je pak zakladem donutit urednika, aby tam napsal vsechno - je 50% sance, ze to napise blbe, nebo neco vynecha, ci zapomene (nedavno jsme nechavali zapsat kola a samozrejme tam pani ten nejdulezitejsi rozmer vynechala, takze hned bylo hudry hudry ;-) )

jinak je mozne, ze jeste u vas jsou urady lehce "pozadu" a pujde to nejak oblafnout - z minulosti znam z "venkova" spoustu takovych pribehu. ale myslim, ze to nebude jednoduche. s typovym listem a zapisem technika typu k (na stk), ktery by mel zkontrolovat, ze jsou tato kola s patricnym kba a rozmerem skutecne fyzicky osazena na aute, ti to tam ten urednik proste zapsat musi ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Jednoduchý přepis kol- z TP do TP

Příspěvek od Jimmi »

V Toyotě Tě k šípku přímo nepošlou, ale napíší Ti za pětikilo přesně to, co schvaluje výrobce.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“