strešný nosič na prius

vše ohledně modelové řady Prius
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od esprit »

Potřeboval bych vědět, jaká je kompatibilita střešních nosičů Prius II a III. V internetových obchodech to rozlišují, ale je to opravdu jiné uchycení?
Jencekgs
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18.03.2018, 18:52

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od Jencekgs »

Ahoj chlapi, da se pouzit stresni nosic na prius III se solarni strechou? Na youtube jsem nasel nejale videa, ale nepodarilo se mi dopatrat zda se to da normalne koupit.
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od esprit »

Když se dá použít s panoramatickou střechou, tak proč by to nešlo se solární. Předpokládám, že ta šířka soláru je stejná. Pak už je jen potřeba vybrat nosiče, které nemají extra velký přesah, aby to neleželo na tom soláru/okně. Já mám Cruz Airo. Ty se opírají jen o šikmou část, takže v pohodě. Jen je lepší část packy bez gumy oblepit hrubší páskou, ať není kov na kov. Taky zespodu profilu je škvíra, která píská. Opět to řeší nějaká samolepicí páska. Přece jen za tu cenu člověk nemůže čekat zázraky ;-)
Uživatelský avatar
wojta
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18.11.2017, 20:22
Bydliště: Tábor

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od wojta »

Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od Tomi71 »

Ahoj všem, řešil tu někdo střešní nosič na PII? Já chtěl převážně na běžky, na sjezdovkám nejezdíme, ale když jsem se ptal, tak mi nedoporučovali asi z pochopitelných důvodů delší box u Priuse, že běžky uchytit jen na ty střešní nosiče a doplňkovým systémem spešl na lyže-běžky a box vedle raději kratší do 200 cm na další využití. Je to na využití párkrát do roka, uvažoval jsme o levnějším řešení, ale z toho obchodu mi nedoporučili Menabo apod. ale jen THULE. Uvažoval jsme, že zatím jen ty nosiče a box později, kdyby byl potřeba. Zvažovali jsme, že by jsme si koupil pak box na půl s otcem, on by si musel nosiče vzít na Toyotu Corollu Verso své - každý své nosiče a box jeden. Máte s tím zkušenosti? Dá se třeba něco od HAKR či Neumann? Díky
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od esprit »

Pokud nemá hagusy, tak bych na Priuse zkusil ty z Versa. Jinak bych se nebál jiných střešních nosičů, nemusí být nutně Thule. Já mám Cruz a není problém. Obecně bych doporučil hliník, protože ty ocelové rády reznou (sůl), obzvlášť na místech, kde se přichytává box. Patky se sice dělají z oceli, ale zase bývají kryté plastem/gumou. Délka boxu je v celku jedno. Vzadu by neměl moc trčet, protože se pak nedají zcela otevřít dveře. Takže maximálně bude trčet vepředu, ale kvůli tomu bych nějaké centimetry neřešil. Samozřejmě menší odpor vzduchu jsou samotné běžky, ale po delší jízdě budou od soli, takže je lepší koupit delší box a dát je dovnitř.
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od Tomi71 »

Díky, právě si myslím, že je to lepší dát do boxu kvůli počasí i když já mám třeba na běžky i s holemi futrál. Otec nemá na Versu hagusy. Že by pasovaly na obě auta jedny? zatím nemá nic, zkusím poptat, jestli by na obě auta nebyly jedny nosiče střešní...
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od esprit »

Podstatný je sklon dosedacích ploch vůči zemi. Druhá podstatná věc je šířka střechy. Je tedy potřeba koupit délku podle širší střechy.
Jencekgs
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18.03.2018, 18:52

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od Jencekgs »

Mel jsem nosic na oktavce od Hakr a uz nikdy vice. Ted jsem koupil nosic od Thule a zitra nebo ve stredu budu montovat.
Podle me staci koupit jedny pricniky a jedny patky a na kazde auto kit pesne podle typu auta.
Rakev jsem zatim taky nekoupil ale urcite pujdu do Thule. Jen jeste nevim jaky.
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od Tomi71 »

Jako už jsem vyrostl kupovat ty nejlevnější věci, hledím na kvalitu, nechci to nejlevnější, ale nějaký zlatý střed :-) Zatím bych to viděl taky jen na příčníky a nahoru dám běžky ve futrálu (když jedu sám tak mi stačí sklopit zadní dělené sedadlo, ale trčí mi to až na loketní opěrku. Ale jedny příčníky na obě auta asi nepůjdou, aspoň podle odpovědi jednoho z obchodů, dávám sem odpovědi od třech obchodů, na čtvrtý ještě čekám, tak si počtěte:

Dobrý den,

Co se týká základních nosičů, tak je možné použít náš nosič BöHM systém „C“ s ocelovými tyčemi okolo 2600,- Kč (cena za 2 příčníky) + cca 600,- Kč za komplet uchycení pro další auto.
odkaz zde:
https://www.stresninosice.cz/bc130-343- ... -delsi-tyc

Box je univerzální věc pro obě auta

Levnější kvalitní box:
https://www.stresninosice.cz/631500-250 ... roskin-new

nebo velký box za ještě relativně nízkou cenu
https://www.stresninosice.cz/25904-stre ... ilver-grey

S pozdravem

Vladimír Böhm | Vedoucí prodejny
Střešní nosiče BöHM s.r.o.. | K Hutím 1074/6 | 198 00 Praha 9 | Czech Republic
mobil: +420 777 913 927
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,

pro Toyotu Prius II z roku 2007 se nabízí nosiče od české firmy Bohm,
systém za rám dveří je ale náročnější na zručnost u montáže.
Dále je možné vybrat nosiče Thule, kompletní nabídku najdete
na tomto odkazu:

https://www.stresni-nosice.cz/6631-stre ... 00#catalog

Bohužel se nosiče neshodují s Toyotou Corolla Verso z roku 2005,
pokud se jedná o modelovou generaci AR10.
Pro Verso je možné vybrat kvalitní nosiče Elson Auto, případně
také Thule (s Priusem jsou shodné pouze samostatné patky 7105).
Nabídku najdete na následujícím odkazu:

https://www.stresni-nosice.cz/6631-stre ... 97#catalog

V příloze najdete montážní návody k nosičům Thule. Kit 1345 je určený
pouze pro patky Thule 754 na Toyotu Prius.
Pro běžky bych doporučil box Thule Pacific 500 Aeroskin, který je skladem
v omezené sérii a za skvělou cenu:

https://www.stresni-nosice.cz/2878-thul ... ml#content

Pravda je, že na Priusu nejspíše omezí otvírání 5-tých dveří, ale vzhledem
ke vzácnosti modelu nemám toto přímo vyzkoušené. Kratší boxy bohužel
nepřepraví lyže dlouhé 205 cm, limit u nich je 195 (Neumann Adventure 205)
resp. 200 cm (Thule Motion XT XL).
Děkuji.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Vít Morávek

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý večer,

děkujeme za dotaz a omlouváme se Vám za pozdní odpověď. Z naší kompletní nabídky:

https://www.nosice-stresni.cz/kategorie ... 2004-2008/

Vám můžeme doporučit nosiče značky Thule. Nosiče značky Menabo nedoporučíme, jednou jsme je dokonce instalovali u nás na prodejně a nebylo to příliš dobré dosednutí.

Do vozidla se nevrtá nikdy.

Příčníky na Corollu Verso, pokud má holou střechu bez podélníků:

https://www.nosice-stresni.cz/kategorie ... 02-2008-2/

Co se týče střešního boxu, bude nejlepší, pokud na sebe zanecháte tel. Spojení. Zavoláme Vám a vysvětlíme rozdíly mezi modely.

Ty běžky jsou podmínkou? Daleko vhodnější na obě vozidla bude box max. do 200cm. Umíme nabídnout kompaktní box a raději běžky můžete dát vedle v okamžiku, kdy box použijete kupř. na 10 cest a pouze jednu cestu budete absolvovat s běžkami. Pak zvolit určitě kratší + toto:

https://www.nosice-stresni.cz/detail/no ... lick-7291/

Střešní boxy umíme v rozdílných cenových relacích. Dobré jsou kolem 8000Kč, špičkové 13000Kč+, low-cost do 6000Kč.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat

S pozdravem

Jiří Čírtek
Vedoucí prodeje

Autoboxy, střešní nosiče
Patočkova 2472/81
162 00 Praha 6
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od Tomi71 »

Ahoj, máš některý z těchto nosičů? A spokojenost tedy? Chtěl jsem BOHM, ale nejsou dobré reference a montáž oproti THULE je prý náročnější., nesedí prý tak dobře, THULE jsou prý víc na míru střechy. Jak je na tom CRUZ? Box bych zatím nekupoval, hodil bych běžky nahoru bud ve futrálu a něčím upevnil nebo bych tam dokoupil nosič lyží, což není taková položka. Box by se viděl časem jen na dovču a to se může i půjčit. Na příčníky CRUZ pak jde i rakev od jiných výrobců? Líbí se mi ten prostřední hliníkový, ten dražší je asi lepší kvůli aerodynamice. Díky



esprit píše:Pokud nemá hagusy, tak bych na Priuse zkusil ty z Versa. Jinak bych se nebál jiných střešních nosičů, nemusí být nutně Thule. Já mám Cruz a není problém. Obecně bych doporučil hliník, protože ty ocelové rády reznou (sůl), obzvlášť na místech, kde se přichytává box. Patky se sice dělají z oceli, ale zase bývají kryté plastem/gumou. Délka boxu je v celku jedno. Vzadu by neměl moc trčet, protože se pak nedají zcela otevřít dveře. Takže maximálně bude trčet vepředu, ale kvůli tomu bych nějaké centimetry neřešil. Samozřejmě menší odpor vzduchu jsou samotné běžky, ale po delší jízdě budou od soli, takže je lepší koupit delší box a dát je dovnitř.
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od esprit »

CRUZ sedí na boky střechy úplně v pohodě. Jen jsem radši oblepil holé kovy. Dosedací plocha má gumu. Horší je, že je potřeba 8 zámků. 4 na patky a 4 na povolování nosného profilu. Reálně pak člověk ale používá pouze ty druhé 4. Profil je univerzální, takže v případě vícero aut stačí koupit jen vhodné patky. Uchycování je na klasický šestihranný šroub, takže vrtačkou je to rychlovka. U jiných výrobců nemusí být standardní šroub (příp. bývá hodně zapuštěný) a pak se to musí přitahovat ručně.

Aerodynamický profil je lepší kvůli hlučnosti (na spotřebu to má neznatelný vliv). Zářezy na posun patek jsou celkem dlouhé, takže pískaly. Stačila samolepka a bylo po pískání. Dneska bych si asi na to vytiskl kryt na 3D tiskárně. Univerzální střešní boxy mají uchycovací U profil, takže tam není problém mezi výrobci. Aerodynamický profil je ale širší, takže je potřeba buď box s širšími profily, nebo klasický box a uchycovací profily si koupit / vyrobit. Já jsem si je vyrobil a nebyl problém. Navíc ty vyrobené mám ploché, takže nepromačkávají nosník. Širší U profily akorát ještě vyžadovaly vyvrtat nové 4 díry do boxu. Dříve se používal box pouze na úzký nosník.
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od Tomi71 »

Díky, vidím, že jsem nedal ten odkaz:
https://www.tazne.cz/stresni-nosice/toy ... 2004-2009/

Mají ted vyprodáno.
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Jencekgs
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 18.03.2018, 18:52

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od Jencekgs »

Kluci ja ted poprve tetoval thule nosice a nelituju. Jsou sice drazsi, ale vse perfektne sedi a je promyslene.
Hodim dotaz, jaka nejdelsi rakev vleze na trojkoveho Priuse aby sly otevrit pate dvere? Vybiram jen mezi Thule. Ted jsem mel pujceny pacific 600 a ten se vleze v poho, ale zene je 310l malo:-))
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: strešný nosič na prius

Příspěvek od Tomi71 »

Pořád taky váhám nad těmi Thule Wingbar za 5800 se dají sehnat cca. Zkoušel jsem ten Cruz zadat ne ebay.de a vyjelo mi za cca 3500 Kč, ale jen na trojkového Priuse. Z obchodu PRO-AUTA mi napsali:
Dobrý den,

Na Váš vůz Vám mohu nabídnout nosič od cruz ten není momentálně skaldem, dodání cca 2-3 týdny, ale máme v nabídce i nosiče od firmy menabo , které mají totožné vlastnosti jako cruz , v nabídce bud se železnými tyčemi za 2220,-Kč nebo s alu tyčemi za 2700Kč

Nosnost nosiče je 50kg, což na běžky a nebo na základní batožinu s boxem stačí v pohodě, je možné dokoupit zámky za 250Kč
A ty by byly hned k dispozici
Srovnání s thule je vždy problém je to firma, která se nosiči zabývá již mnoho let a snaží se nabízet jen to nejlepší, ostatní výrobci se přizpůsobují a cena je na úkor kvality, le dle mého názoru je menobo určitě lepší než bohm..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak to semi nezdá - Menabo mi nedoporučovali, že to špatně dosedá....
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Odpovědět

Zpět na „Prius“