starlet

vše ohledně modelové řady Starlet
Uživatelský avatar
kici
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 12.10.2006, 11:41
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od kici »

Ano v De nekupis 60kw, vykon bol 55kw koli poistke, 60kw by nikto nekupil, preto znizovali vykon. Ako u nas 1.3, to bola hranica medzi poistkami. Ja som si to porovnaval v Autodata2004 anglicka verzia, kde bola ak 55 aj 60kw a vsetky ostatne udaje sedia (dlzka vstreku, casovanie, predzapal) okrem ABS a viac kvapaliny v chladeni.

Takze to mam konecne potvrdene. Tych 5kw robi to skrtenie v sani. DIKI
Toyota Starlet jednacelatri Xli
Toyota Corolla E12
Yamaha XTZ660 Tenere
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

Hmm ale tak ono to bude více žrať benzínu ne?Hmm šlo by to i na moje novější?..5KW je 5kw :lol:
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
Uživatelský avatar
kici
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 12.10.2006, 11:41
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od kici »

Tych 5kw ucitis az pri plnom vykone, respektive az vtedy, ked to uz robilo prekazku v sani. Joui ale to sa tyka asi len motora 2E-E a jeho nasavania a nie tvojho (ved uvidis podla sania) . Ked tam das sisku a vyhodis cely ten box, tak sa s tym nemusis ani trapit a mas to hotove.
Toyota Starlet jednacelatri Xli
Toyota Corolla E12
Yamaha XTZ660 Tenere
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

Tak jsem se schválně díval do mého starleta, a žádný takový profil na přívodu airboxu nemám. Motor je normální 2E-E 55Kw. O 60Kw jsem neslyšel, ani jsem ho nikde v tabulkách neviděl. Do tp ti napíší první údaj, na který narazí, já mám v několika tp taky nesmysly.
IMHO vyříznutí nepomůže, protože trubka z airboxu má stejně menší světlost, takže bys musel vyměnit i tu trubku a dodržet její rezonanci. Bavlněný filtr nepřidá ani watt výkonu, neodstíněný naopak a případné porušení rezonance taktéž.
Osobně nevidím na bavlněném filtru jinou než estetickou a fonetickou změnu. Bez zásahu do ventilové a výfukové soustavy a bez měření na motorové brzdě je to asi jako jako umělá vycpávka do podprsenky.

Rád vám věřím, že byste rádi měli ze svého milášška dravce. Ale nemyslím, že tudy vede cesta.
Obrázek
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

Taky si myslím..ale tak u mě to je jiné..trochu modernější a více elektroniky..jedině čip,svody a trochu překopat motor a snad těch 70kw by se z toho mohlo vyždímat..ale určitě by to stálo mailant 8) ..
Ombre má asi pravdu..raději bych se držel asi univerzálních zlepšováků,univerzální jen pro to,že to funguje na každém autě :)
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
Uživatelský avatar
OndraS
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: úte 19.10.2004, 11:45
Bydliště: Uh.Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraS »

ombre píše:
Rád vám věřím, že byste rádi měli ze svého milášška dravce. Ale nemyslím, že tudy vede cesta.
Jj přesně tak a navíc pořád musí mít člověk na mysli kromě výkonu kostrukci a pohotovostní hmostnost a je fakt, že těch 55kW cvičí se Starletkou podstatně víc než 81kW s E11 Corollou, na to můžu přísahat.
ex - Corolla 1.6, 16V 4A-FE, 81kW, '98 alias mouchomedvěd, vděčně vzpomínám ;)
Corolla 1.3, 12V, 2E, '89 53kW compact alias placaťák
Starlet 1.3, 16V 4E-FE, r.v 98, 55kW, 5dv alias drobeček
Uživatelský avatar
kici
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 12.10.2006, 11:41
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od kici »

Tak pre ujasnenie, 60kw starletka existuje. Rozdiel je, ako som pisal 60kw maju ABS, nase 55kw ho nemaju. Ta prkotina je v airboxe, ako sa na neho napaja sanie do motora. Cele sanie ma svoju sirku(svetlost), ale na vystupe z airboxu, je v tej trubre este dalsia, ktora je o cca 2cm uzsia. Mne po dani bavlneneho filtra motor pekne ozil, dostal pekny zvuk. Trosku som sa pohraval s dlzkou sania, do 3500 otacok normal, od 3500 to vystreli nahor. A mam ho odstineny od motora, takze len vzduch spredu.
Toyota Starlet jednacelatri Xli
Toyota Corolla E12
Yamaha XTZ660 Tenere
Uživatelský avatar
OndraS
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: úte 19.10.2004, 11:45
Bydliště: Uh.Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraS »

Kici, nase Starletka ma ABS ! ale v TP je psanych 55kW ...

I kdyz, jak rika Ombre, buhvi kde to cislo pri zapisu do TP vzali.

Btw to "velke zvyseni" vykonu s bavlnenym filtrem bude asi trosdku subjektvini, ze jo? Osobka jsem to zkousel v nekolika autech (min. Golf2, Toyo E9) a zadny drasticky rozdil ve vykonu se nekonal.
Jo vymena zasranych svicek apod. - to je jina.
ex - Corolla 1.6, 16V 4A-FE, 81kW, '98 alias mouchomedvěd, vděčně vzpomínám ;)
Corolla 1.3, 12V, 2E, '89 53kW compact alias placaťák
Starlet 1.3, 16V 4E-FE, r.v 98, 55kW, 5dv alias drobeček
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

jj přesně koukám po denso svíčkách..by mě zajímalo kolik za to budou chtít..mno a taky by se hodilo udělat pořádek s filtrem..asi se do toho dám dneska a uvidíme..jinak s 15"koly je starleta trochu lenivá..ale furt jde poznat že chce a že táhne :lol: ..takže pak vám zítra poreferuju jak to dopadlo..vyčistění filtru a ták..
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

2 kici: Já mám verzi s abs a mám 55 Kw. V tom to nehledej. Pokud věříš, ten motor má 60 Kw jen podle tp a ABS, tak jsi vedle.

Věřím, že motor dostal zvuk, který se ti líbí. Nicméně bez motorové brzdy nárůst výkonu nutně nepoznáš, stačí, když se na grafu posune výkonová křivka vlevo nebo vpravo a hned to "skvěle jede," byť nemusel přibýt jediný watt výkonu.
Je to dvanáctiventil, takže tam nějaké laborování se sáním moc nepomůže.
Obrázek
Uživatelský avatar
kici
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 12.10.2006, 11:41
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od kici »

Ondra, ale ty mas starletku P9 a ja mam P8 a cela tato uprava sa tyka starletky P8 s motorom 2E-E, tj starsia generacia. A tie P8 s vykonom 55kw nemali ABS, ale u P9 uz mali.

K filtru: ide este o to, ako je navrhnuty cely saci system. P8 ho ma pred airboxom dost splosteny, poprehybany a nesaje studeny vzduch spredu, ale saje za baterkou z motoroveho priestoru. Preto, ak to spravis jednoduhsie, tak nieco na tom ziskas. U mna som to prekladal zlava napravo a este som musel prekladat nadrzku ostrekovacov, lebo by sa mi tam nevosiel filter+sanie k narazniku a skusal som roznu dlzku sania a pozoroval, ako sa to sprava a ako to zabera. Napr. ked som mal dlhe sanie, tak to kopanec davalo az pri 4500 otackach a bol slabsi ako teraz. Neide o subjektivny nazor, testoval som to 100vky kilometrov. Teraz mi vpohode zahrabe aj na 2ke na 185 gumach.

Napr. honda ma velmi dobre navrhnute sanie a tam upravou mozes len stratit.
Toyota Starlet jednacelatri Xli
Toyota Corolla E12
Yamaha XTZ660 Tenere
JouiCZ
Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: stř 04.10.2006, 11:30
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JouiCZ »

hmm..to je fakt..sem slyšel že to nejde stejně poznat..ale podle mě by nemuselo být marné tahat studený vzduch jinudy než hnedle nad chladičem..jak jsem si všiml..mno a taky jde spíše o údržbu..zřejmě už stejně zaprasený.. :oops:
Vlastním Starleta 98RV 1,3 4E-FE 16V 55KW
No a teď se přidal Lexus IS 200 114kw snad stačí :D
Uživatelský avatar
kici
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 12.10.2006, 11:41
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od kici »

Ombre ak chces, tak ti poslem vypis z autodata2004 a tam si to mozes porovnavat ako dlho budes chciet 55 a 60kw verziu. A na tu vec s filtrom som neprisiel ja, ale nasiel som to na nemeckych starlet strankach.
Toyota Starlet jednacelatri Xli
Toyota Corolla E12
Yamaha XTZ660 Tenere
Uživatelský avatar
OndraS
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: úte 19.10.2004, 11:45
Bydliště: Uh.Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraS »

kici píše:Ondra, ale ty mas starletku P9 a ja mam P8 a cela tato uprava sa tyka starletky P8 s motorom 2E-E, tj starsia generacia. A tie P8 s vykonom 55kw nemali ABS, ale u P9 uz mali.

K filtru: i
Aha tak to sorry, nejak jsem tu P8 prehlednul.
P9 taky nemaji vsechny ABS - vybavy se ruzni (stejne jako abirbagy a klima).
ex - Corolla 1.6, 16V 4A-FE, 81kW, '98 alias mouchomedvěd, vděčně vzpomínám ;)
Corolla 1.3, 12V, 2E, '89 53kW compact alias placaťák
Starlet 1.3, 16V 4E-FE, r.v 98, 55kW, 5dv alias drobeček
Uživatelský avatar
OndraS
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: úte 19.10.2004, 11:45
Bydliště: Uh.Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraS »

kici píše: K filtru: Napr. ked som mal dlhe sanie, tak to kopanec davalo az pri 4500 otackach a bol slabsi ako teraz. Neide o subjektivny nazor, testoval som to 100vky kilometrov. Teraz mi vpohode zahrabe aj na 2ke na 185 gumach.
Tak to bude asi zase 4e-fe vs 2e, protoze Starletka nadherne zabira uz odpasoda od nejakych 2tis rpm. Vubec nemam v planu dotoho hrabat.
Zvlastni ale je, ze Corella E9 co mame je taky 2E a zabira taky odpsodu - je to taky 12V.
ex - Corolla 1.6, 16V 4A-FE, 81kW, '98 alias mouchomedvěd, vděčně vzpomínám ;)
Corolla 1.3, 12V, 2E, '89 53kW compact alias placaťák
Starlet 1.3, 16V 4E-FE, r.v 98, 55kW, 5dv alias drobeček
Odpovědět

Zpět na „Starlet“