TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od octavius »

Jo lenze, ja uz som tak auto s 2 sadami ventiliek kupil. Co robit v takomto pripade?
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
cvanci
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 21.08.2007, 09:53
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od cvanci »

Ak vieš čísla všetkých snímačov a nechce sa ti chodiť do servisu, tak kolega tu nedávno napísal veľmi jednoduché a ak máš telefón s androidom, tak aj veľmi lacné riešenie. Nechce sa mi to prepisovať, takže len kopírujem pôvodný príspevok od Kamka0266:

Vyššie vo vlákne som písal, že sa mi nepodarilo prepísať čísla snímačov TPMS cez Techstream aj keď som kúpil už dva adaptéry.
https://www.toyotaklub.cz/forum/viewtop ... 35#p386775
Ty si tu spomenul CARISTU a tak som sa toho chytil. Na fóre SKODAHOME som si preštudoval skúsenosti chlapcov a stiahol som si Carista v3.8.4 – odomknutú verziu. Mal som doma jeden adaptér OBDII ale je to verzia 2.1 a ten mi nefungoval. Tak som objednaj ďalší adaptér OBDII ELM 327 v1.5- ten s tlačidlom ON/OFF.
https://www.aliexpress.com/item/3249545 ... 4c4dWrdHk5
Po spárovaní s telefónom a overení si jeho funkčnosti cez soft ELM327 Identifier som sa pripojil k autu a podarilo sa mi prepísať kódy TPMS senzorov –z letných na zimne pneu. Kupoval som to výlučne kvôli prepisovaniu čísel senzorov, keďže moja auriska ma pamäť iba na jednu sadu. Carista dokáže viac, ale ešte som nič iné neskúšal -ani vymazať chybovú hlášku, pretože som v pamäti nemal žiadnu hlásku. Po prepísaní som si overil nove čísla aj cez techstream.
Chcem sa ti poďakovať, že si spomenul CARISTU. Stálo ma to dosť času ,nervov a peňazí, aby som si dokázal prepísať čísla TPMS senzorov. Dík ešte raz, snáď to pomôže aj ďalším ľuďom tu na fóre.


Stálo ma to asi 5 minút času a všetko funguje. Do telefónu som stiahol a nainštaloval odomknutú verziu Carista v3.8.4, doma v šuflíku som našiel OBDII spároval s autom a prepísal si čísla senzorov. Mám to odskúšané, funguje to a problém vyriešený.
*Toyota Auris TS 2014, 1.6 Valvematic
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od shepardN7 »

Zdravím,

prosím Vás, mám dotaz ohledně TPMS a už mi tak trochu z procházení fóra jde hlava kolem, tak bych si vše chtěl ujasnit :D

Rozhodl jsem se vzhledem k té šílenosti s koronavirem přehodit zimní na letní kola sám. Dnes jsem to provedl, vše v pohodě a pak reset TPMS. Postupoval jsem dle návodu - klíček na ON, držet 3 sekundy, kontrolka třikrát blikla, pak puštěno, vypnuto. Vše zhaslo, dojel jsem natankovat, pak pojíždky a na cestě zpět se kontrolka rozblikala a pak začala trvale svítit.

Nevíte, čím by to mohlo být? Kola jsou v pořádku, nahuštěny na stejnou hodnotu. Nevím, jestli jsem to dělal jak se má.
Díky moc za rady
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

Tak to jsi pouze aktivoval tlaky, nikoliv si nenačetl sadu ventilků.
1.klíček poloha ON (rozsvícené kontrolky)
2. 3x zmáčknout tlačítko "set" (odhadem 1s stisk, 0,5s pauza)
3. kontrolka se musí rozblikat. Ze začátku zabliká parkrát rychleji, potom přibližně 60x v s sekundových intervalech.Poté bude svítit trvale.
4. kontrolka sama po chvilce zhasne a je načtená druhá sada.
Podmínka je ,že i druhá sada musí být zapsána v řídící jednotce.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od shepardN7 »

Standa50 píše:Tak to jsi pouze aktivoval tlaky, nikoliv si nenačetl sadu ventilků.
1.klíček poloha ON (rozsvícené kontrolky)
2. 3x zmáčknout tlačítko "set" (odhadem 1s stisk, 0,5s pauza)
3. kontrolka se musí rozblikat. Ze začátku zabliká parkrát rychleji, potom přibližně 60x v s sekundových intervalech.Poté bude svítit trvale.
4. kontrolka sama po chvilce zhasne a je načtená druhá sada.
Podmínka je ,že i druhá sada musí být zapsána v řídící jednotce.
Děkuju moc. Tohle jsem v manuálu vůbec nenašel. A může to způsobovat tohle chování? V manuálu píší, že to značí poruchu systému (minuta blikání a pak se rozsvítí).

A ještě možná taková hloupost, můžu to udělat(načtení) v garáži, když vedle stojí ta druhá sada pneumatik? Nenačte to znovu ty mimo auto?

Snad tam zapsaná bude. Letní kola tam byly při předání.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

Když bliká a následně svítí,znamená že sada nebyla nalezena. V manuálu postup aktivace vyměněné sady není popsán. Radši bych aktivoval novou sadu někde mimo dosah původní sady.Ještě k aktivaci,ta frekvence trojího stisknutí je měřena odhadem.Pro jistotu jsem po zhasnutí kontrolky zmáčknul na 3s reset a inicioval tlaky v nově načtené sadě,ale třeba to není potřeba.Ačkoliv jsem přepínal sady asi 8x ,tak trefit správnou frekvenci stisknutí se mi podařilo napoprvé pouze asi 3x. :D
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od shepardN7 »

Standa50 píše:Když bliká a následně svítí,znamená že sada nebyla nalezena. V manuálu postup aktivace vyměněné sady není popsán. Radši bych aktivoval novou sadu někde mimo dosah původní sady.Ještě k aktivaci,ta frekvence trojího stisknutí je měřena odhadem.Pro jistotu jsem po zhasnutí kontrolky zmáčknul na 3s reset a inicioval tlaky v nově načtené sadě,ale třeba to není potřeba.Ačkoliv jsem přepínal sady asi 8x ,tak trefit správnou frekvenci stisknutí se mi podařilo napoprvé pouze asi 3x. :D
Děkuju moc, nevím, proč to nedají do návodu.

A nic s tím zkazit nemůžu, že ne? Třeba vymazat to z jednotky apod? Já jsem raději opatrný na to, co není v návodu :D

Předpokládám tedy, že když to po koupi 2 měsíce nedělalo, tak tam ta sada je pravděpodobně uložená?
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

Ničeho se neboj,nikde nic nevymažeš.Na to potřebuješ diagnostiku.
V návodu to nebude zřejmě proto,že zpočátku bylo možné zaregistrovat pouze jednu sadu,tak nebyl důvod přepínat sady.Pak už se nikdo nenamáhal to do návodů doplnit,nebo si mysleli ,že přehazování sad bude řešit servis .Zřejmě proto pouze autorizáky dostali instrukce na postup.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od shepardN7 »

Standa50 píše:Ničeho se neboj,nikde nic nevymažeš.Na to potřebuješ diagnostiku.
V návodu to nebude zřejmě proto,že zpočátku bylo možné zaregistrovat pouze jednu sadu,tak nebyl důvod přepínat sady.Pak už se nikdo nenamáhal to do návodů doplnit,nebo si mysleli ,že přehazování sad bude řešit servis .Zřejmě proto pouze autorizáky dostali instrukce na postup.
Děkuji moc. Zkusím a dám vědět, jestli to bylo tím.
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
psladek
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: ned 17.06.2007, 20:16
Bydliště: Praha vychod
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od psladek »

Ano potvrzuji, je to tak, kupoval jsem nového Aurise a Yarise a letoš řešil to samé.

Na obě auta mám vždy dvě sady originál kol s ventilkama a v Toyotě jsem musel nechal vše naprogramovat a funguje to bez problému tzn. po přehození kol se nyní jen správně tlačítkem reset (3x zmáčknutí) přepne sada. Takže funguje to na 100%, jen chtěli cca 600 za jednou auto/naprogramování, ale je to na pořád.
shepardN7
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.09.2019, 23:46

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od shepardN7 »

Standa50 píše:Ničeho se neboj,nikde nic nevymažeš.Na to potřebuješ diagnostiku.
V návodu to nebude zřejmě proto,že zpočátku bylo možné zaregistrovat pouze jednu sadu,tak nebyl důvod přepínat sady.Pak už se nikdo nenamáhal to do návodů doplnit,nebo si mysleli ,že přehazování sad bude řešit servis .Zřejmě proto pouze autorizáky dostali instrukce na postup.

Děkuju! Fungovalo :)
Toyota Auris TS 1.6 Classic 2018
Obrázek
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

A příště to půjde už samo :D
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
kixleg
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 19.04.2020, 23:19

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od kixleg »

Ahoj všem, mám menší problém s Aurisem..jak jinak něž TPMS. Koupil jsem ho vloni v létě z druhé ruky na letní sadě, ventilky načtené a tím pádem kontrolka nesvítila. Na zimu jsem sehnal druhé disky s tpms, v toyotě bylo přehozeno a nahráno, takže kontrolka nesvítila. Před týdnem jsem se jal přezout zpět na letní sadu ( tu, na které jsem auto koupil ) a ejhle..kontrolka se po ujetí několika km rozsvítila a svítí.
Zkoušel jsem postupy zde již uvedené -
1. startování tlačítkem, takže jakoby do polohy START, bez spojky
2. 3x zmáčknout tlačítko "set" (odhadem 1s stisk, 0,5s pauza)

kontrolka zhasne a po ujetí pár km se opět rozsvítí :-(

Auris TS, výroba 7.2014, do provozu 12.2014

Jestli jsem to dobře pochytil, tak jsem trošku v prčicích a abych se otravné kontrolky zbavil, musel bych po každém přezutí sjet do servisu Toyota na přehrání ventilků...? A nebo v létě jezdit s rozsvícenou kontrolkou (přelepit černou páskou :D ) a být rád, že v zimě kontrolka svítit nebude (na technickou je potřeba s autem zajet v prosinci).
milano
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: pon 25.01.2016, 19:22

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od milano »

kixleg píše:Ahoj všem, mám menší problém s Aurisem.

Auris TS, výroba 7.2014, do provozu 12.2014

Jestli jsem to dobře pochytil, tak jsem trošku v prčicích a abych se otravné kontrolky zbavil, musel bych po každém přezutí sjet do servisu Toyota na přehrání ventilků...? A nebo v létě jezdit s rozsvícenou kontrolkou (přelepit černou páskou :D ) a být rád, že v zimě kontrolka svítit nebude (na technickou je potřeba s autem zajet v prosinci).
Bohužel, tvůj Auris pozná jen jednu sadu, a od 10/2014 obě dvě. :(
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od zet3 »

Ahoj, kup si Bluetooth dongle ELM 327, stáhni Caristu a přepínej to sám.
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
Odpovědět

Zpět na „Auris“