TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od zet3 »

Díky, myslel jsem si to, protože se mi nedaří tlačítkem Set přepnout.
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
Uživatelský avatar
Maraki
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 03.05.2015, 13:40

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Maraki »

Ahoj všem, jde nějak zjistit ID ventilků, aniž bych sundaval pneumatiku a fyzicky je přečetl na disku? Mám OBD2, Caristu, ale neznám identifikační kódy na osazených kolech. Stejně tak je nemám zapsané v servisní knížce (ani jednu sadu). Je mi jasné, že diagnostika TPMS mi je přečte, ale návštěvu servisu beru jako poslední variantu... Přístup k ID bez diagnostiky TPMS nebo přečtení přímo z ventilku moc jinak nevidím, ale třeba se pletu... Díky!
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic
Uživatelský avatar
zet3
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: ned 14.05.2017, 13:35

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od zet3 »

Každý větší pneuservis má čtečku. Přiloží ke kolům a vytiskne ti to. Otázka 5min. Dělali mi to v BestDrive.
Corolla SD 1.8 Hybrid Executive VIP
kamka0266
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: sob 20.04.2019, 19:30

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od kamka0266 »

Jednu sadu by si mal mať uloženú v pamäti riadiacej jednotky od kúpy auta. Ak nie, tak hoď druhú sadu do kufra a budeš musieť zájsť do servisu kde majú čítačku . Ak bude technik ochotný , tak ti odčíta snímače na aute a ty si tu obrazovku na čítačke jednoducho odfotíš - alebo niekde napíšeš ID . To iste urob s druhou sadou-ale pneumatiky rozlož niekde mimo auta s miernym odstupom- aby sa načítali správne kódy - a taktiež odfotíš obrazovku s druhou sadou. Ale myslím si, ze to bude za poplatok ( pretože im berieš prácu ).
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 06/2014
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od josuk »

btw: pneumatiky sundávat je zbytečné, protože kody tam nejsou napsané. Do servisních knížek se to taky nepíše.

Jediná možnost je servis se správnou čtečkou.
Pokud jsou kola už na autě, obejdou se přístrojem kola 1 až 4 (1 je u řidiče, 2 spolujezdec..) přístroj si to načte všechno a po připojení k OBD se během pár sekund nahraje.. a nemusí se nic ručně přepisovat.
Pak třeba Caristou přečíst kody, zapsat a uložit. a odpříště přepisovat sady kol sám.
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

Nevidím důvod, proč by do servisní knížky id kódy neměl prodejce zapsat.Vždyť je právě v servisce na kódy připravená tabulka. Pokud auto kupuji soukromě z druhé ruky,tak je to moje blbost,že jsem si to neohlídal, pak záleží na slušnosti bývalého majitele,jak se k problému postaví.V případě,že kupuji auto od novoty nebo ojeté z autorizáku,tak problém s chybějícímí id kódy v servisce řeším s autorizákem.Píšu z vlastní zkušenosti,kdy po předchozí telefonické domluvě na termínu návštěvy, jsem po 20 minutách odjížděl z autorizáku s dopsanými kódy a registrovanou druhou sadou ventilků na zimní sadě,která byla k autě grátis.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
Maraki
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: ned 03.05.2015, 13:40

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Maraki »

Rozumím, návštěva pneuservisu a čtečka... Na autě si dělám některé věci sám, protože mne to prostě baví, nikdo mne to neučí, musím se to naučit sám (ve smyslu chci se to naučit) a rád chápu, jak to funguje (jako kluk jsem se vrtal v modelech, teď ve velkém autě...). Respekt k poctivým mechanikům! Jako bonus beru to, že si sám volím čas a místo podle nálady a navíc vím, co a jak jsem udělal. Auto mám od nova a v servisce ID zapsány nejsou (ups, možná moje nedůslednost). Nicméně mi to nevadí a hledám cestu jak na to. Z OBD2 vyčtu kódy ventilků, které jsou zapsány v ŘJ. Hledal jsem dlouho na netu, jak zjistit ID ventilků nějakou svou cestou, prostě jako technický problém. Když už jsem přečetl mraky info s řešením čtečka nebo ID přímo na ventilku, tak jsem ještě zkusil tohle fórum. Proč si nenechat poradit... :-) Takže díky a díky i za nakopnutí pro OBD2 a Caristu!
Toyota Auris Touring Sports 1.6 Valvematic
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

V tom tě chápu.Jsem taky podobný typ.Čekal jsem až mi skončí záruka,abych se v autě mohl šťourat.Převážnou většinu běžné údržby si dělám sám,jako je třeba výměna oleje a filtrů,dodělávky usb portů,výměna klaksonu kvůli trapnému zvuku podobného motocyklu jawa ,instalace autokamery a další "vylepšení".Toyota na rozdíl třeba od Fordu nebo VW těch úprav přes obd moc nenabízí.Takže teď tak maximálně přepnu sady kol a tím to končí.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
kapitan_morgan
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 29.03.2012, 22:20

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od kapitan_morgan »

Ahoj,

Potřebuju sadu TPMS ventilků na Auris 2014 TS 1.6 Valvematic, jen si chci ověřit, že tahle sada by mohla fungovat ?

https://www.aliexpress.com/item/4000064439736.html

Mám z Toyoty papír s číslama ventilků v jednotl. sadách kol, nicméně jedná se o čísla konkrétních ventilků, nikoli čísla dílů...

Díky
2014 Auris TS 1.6 Valvematic 6 M/T Trend + Business / Comfort
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

Podle OE čísla i tvarově jsou to na aurise,takže by měli na 99,99% fungovat
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
kapitan_morgan
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 29.03.2012, 22:20

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od kapitan_morgan »

Super, takže objednám, díky za potvrzení :-)
2014 Auris TS 1.6 Valvematic 6 M/T Trend + Business / Comfort
Vajda1578
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24.07.2018, 11:24

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Vajda1578 »

Mám dvě sady letní a zimní, ale je mi to k ničemu po každém přehlížení musím do servisu a nechat překonfigurovat. Moje řídící jednotka má přednastaveno místo jen pro jednu sadu. Tak my to hodí pi pár kilometrech chybovou hlášku, a to mám v servisce všech 8 čísel od snimačů. Tak uvažuji koupit OBD II a budu doufat že půjde přepisovat čísel snimačů.
TOYOTA AURIS 1,4 D2D 2014
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

Rok výroby? Je dobrým zvykem v profilu do podpisu uvést základní údaje o autě (model,r.v. motorizace).Podstatně usnadní případnou odpověď na problém.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
octavius
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 28.03.2018, 07:01

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od octavius »

Ja mam maj 2014 a umí tiež len jednu sadu co ma neskutočne serie.
Toyota Auris White Shark 1.6 Active Trend+ (2014)
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TPMS - hlídání tlaku v pneumatikách

Příspěvek od Standa50 »

Tenhle problém vyřeší,že se použije druhá sada ventilků,kterou lze klonovat.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Odpovědět

Zpět na „Auris“