Prosba o pomoc, mám MR2 W20 3S-GE, potrebujem Turbo

vše ohledně modelové řady MR2
richiv77
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 09.11.2014, 23:02

Re: Prosba o pomoc, mám MR2 W20 3S-GE, potrebujem Turbo

Příspěvek od richiv77 »

Idaho píše:Momentálne skladem celá prdel Rev 2 vč prog ECU mines a nejakých perf dílu ( musel bych zjistit detaily, vím o BOV a udajne jiném turbu ale nevím zda bylo menené za stejné nebo je jiné ) v cene cca 58tis vč dopravy k nám.
Dakujem Zistil by si o tom motore viac info, mam zaujem cez zimu to chcem dat dokopy.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc, mám MR2 W20 3S-GE, potrebujem Turbo

Příspěvek od Idaho »

richiv77 píše:
Idaho píše:Momentálne skladem celá prdel Rev 2 vč prog ECU mines a nejakých perf dílu ( musel bych zjistit detaily, vím o BOV a udajne jiném turbu ale nevím zda bylo menené za stejné nebo je jiné ) v cene cca 58tis vč dopravy k nám.
Dakujem Zistil by si o tom motore viac info, mam zaujem cez zimu to chcem dat dokopy.
jediné co jsem byl schopen oveřit tak turbo je udajne cca15tis km po výměně. Duvod atd to bohužel nezjistím, stejne tak jako setup vnitřností. Pokud bys mel zájem mohu tam zajet a motor dovezt. Samozřejmě na míste bych udelal nejaké detailnější ohledání, fotky tad, pokud bdue možnoi komprese a poslal ke schválení. Kdyžtak SZ.
richiv77
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 09.11.2014, 23:02

Re: Prosba o pomoc, mám MR2 W20 3S-GE, potrebujem Turbo

Příspěvek od richiv77 »

libor12 píše:
libor12 píše:
cendler píše:, plánuji větší úpravy na motor a rev2 už mi nestačí, tak až seženu rev3,
můžu mít skromný dotaz? Včem konkrétně se liší HW 2 a 3g 3s motoru na něž Ti 2g nestačí. Bavme se o potenciálu hlavy a bloku. Ne že mi začneš jmenovat že má jinou olej vanu a vodní pumpu. Chci číst seznam dílu - ojnice,písty,klika etc.. co budeš muset modifikovat třeba pro setup na 500HP. Děkuji.
Takže ja si tedy a zaroven richiv77 odpovím. Měnit 2 g za 3 je pí - vina. Nepomůžeš si vubec v ničem. Stačí otevřít epc a zjistíš že je totožná klika,ojnice,písty jsou samozřejmě jiné,ale druha g 3SGTE má originální kované písty (verze CS) oproti 3g která má písty s vyšší kompresí,ale lité. Naopak starší blok 2g je pevnější,u bloku 3g se raději při zvyšování výkonu nedoporučuje vůbec provádět výbrus,aby neprasknul. Třeba britský fensport tak jako já necháva dělat RTG bloků před upravou a 70% jich kvuli nedolitkum vyhodí. Hlava 2g má daleko větší průtokový potenciál s vhodně zvolenými vačkami než generace třeti. Je tam daleko víc "masa" se kterým jde pracovat. 3 generace byla vyrobena v době kdy vládlo pravidlo "čím větší tím lepší"- Takže jestli nechceš jít víc jsk přes 350hp stačí když ten tvůj motor zkontroluješ,necháš udělat svody ecu máš nebo si vezmeš ten od Idaha. Pokud chceš jít na 350-500hp bude potřeba ještě pár uprav ale rozhodně se vyhni 3g 3sgte a těsnění cometic. Šrouby hlavy použij originální TTY Bolts a ne štefty ARP pro něž není naprosto žadné opodstatnění. Skvělá stranka o 3s :)
http://66.49.162.16/howtoblowyourengine.html

Dakujem ti za vysvetlenie. Mam v tom trosku chaos, moj motor ma po nadstaveni riadacej, filter, vyfuk HKS 201 koni, ide super hladko aj dole aj hore, ale je mi to slabe(inak podvozkovo ho mam podla predstav, nadstavitelne tlmice, kovane kotuce, ram,..). Nechcel som ist do extremnejsich úprav, kovane piesty, kluky, ostre vacky, myslel som ze jednoduhsie bude kupit turbo motor dat tam vacsie turbo, ponadstavovat a uvidi sa ci mi to bude stacit, ak nie potom mozno tie kovane piesty ...... Mam s toho chaos, dost casu som stravil na nete hladam v anglicku, v nemecku mr-ky s turbom, motory upravy. Tvoje vysvetlenie mi dava logiku, este raz dakujem, nechcem zbytocne robit vela zbytocnych chyb. Mohol by si mi dat na tebaa kontakt rad by som sa s tebou porozpraval respektive stretol. dakujem
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc, mám MR2 W20 3S-GE, potrebujem Turbo

Příspěvek od libor12 »

richiv77 píše:, moj motor ma po nadstaveni riadacej, filter, vyfuk HKS 201 koni, ide super hladko aj dole aj hore, ale je mi to slabe
201 koní nemá ten tvůj atmosferický motor s těmito věcmi ani náhodou. Jestli máš tento Obrázek tak to je 2g atmo 3s-ge o výkonu 115kW a pokud máš tento Obrázek tak to je 3g atmo 3sge o výkonu 129kw. Ne to aby oba z těchto motorů dosáhly na 200hp jsou potřeba investce tohoto typu
richiv77 píše:Nechcel som ist do extremnejsich úprav, kovane piesty, kluky, ostre vacky,
jinak ten filtr a výfuk HKS možná 5koní sebere než přidá. Originál ecu denso nejde čipovat. Není to možné z důvodu celé architektury ecu kdy eeprom s daty je velmi dobře ošetřen proti přepsání. Tudíž tvrdil li ti někdo že to umí tak je LHÁŘ a pokud si za to nechal i zaplatit je ZLODĚJ a PODVODNÍK. To co Ti nabízí Idaho je férová nabídka. Pokud je to motor upravený od "Mines" bude tam upravené turbo s keramickou vrtulkou na výfuku a větším kompresorovým kolem - říká se mu CT 27. Ten motor pokud je v dobrém stavu disponuje cca 340hp což do vykuchané karosérie je výkonu až až. Výhodou toho halfcutu bude i LSD diff a větší brzdy což ty u tvojí atmo verze mít nebudeš.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
richiv77
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 09.11.2014, 23:02

Re: Prosba o pomoc, mám MR2 W20 3S-GE, potrebujem Turbo

Příspěvek od richiv77 »

Dakujem, aspon vim nacom som. Ked je to tak tak 340hp je pre tuto chvilu urcite dost. idem to riesit s idahom
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc, mám MR2 W20 3S-GE, potrebujem Turbo

Příspěvek od Idaho »

LSD není jisté, v základu bylo prý až od rev3 - jinak za příplatek.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc, mám MR2 W20 3S-GE, potrebujem Turbo

Příspěvek od libor12 »

Z 95% si dovolím tvrdit,že foukaná JPN verze měla LSD standartně.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc, mám MR2 W20 3S-GE, potrebujem Turbo

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:Z 95% si dovolím tvrdit,že foukaná JPN verze měla LSD standartně.
Bohužel toto nevím, vycházím z informací dodaných zde na foru majitely MR2..

mimochodem JPN GT4 ( 5.gen ) také všechny nemají LSD..
Uživatelský avatar
cendler
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: ned 28.07.2013, 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc, mám MR2 W20 3S-GE, potrebujem Turbo

Příspěvek od cendler »

já právě někde taky čet, že rev.3 měly LSD už v základu, rev2 a 1 ho měli za príplatek
MR2 3S-GTE
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc, mám MR2 W20 3S-GE, potrebujem Turbo

Příspěvek od libor12 »

No na všech co jsem viděl (5ks zUK) LSD bylo. To samozřejmě nic nevypovídá o tom,že tam bylo standartně. Pouze moje domněnka.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „MR2“