nová klubová

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nová klubová

Příspěvek od biscuit »

hele, elektrotechnik v praxi :-)
no mám trochu problém s tím co je přivedenýho k tomu spínači mlhovek. nevím co je Retract control relay...

vyklápění světel?

to by teda spíš znamenalo, že američanům stačí parkovačky, kdežto kanaďan musí vykulit oči :-)
nicméně asi ano teda, když pomineš tu spodní část a budeš tam mít americký propojení spínače na relé a zároveň kanadskou klemu nad relátkem, tak by to mělo fungovat nezávisle na parkovačkách i hlavních světlometech.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Recract je podle mě svedání světel ve smyslu jemnýho náklopu. Moje celica to nemá, ale spousty (hlavně německých) na to má klasický čtyřpolohový kolečko vedle volantu. Nevím, jak je to samotný mechanický naklápění dělaný. Pochybu, že by se do vyklápěček vlezly ještě motorky pr jemnej náklon parabol. Myslím, že to jen jemně hýbe hlavníma motorama vyklápěček.

MiBo mi ještě psal v SZ, že je dost běžný, že spínač mlhovek je nějak mechanicky zajištěnej spínačem parkovaček. To by teoreticky taky mohlo uvnitř páčky pod volantem být.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nová klubová

Příspěvek od biscuit »

retract bude normální vyklápění.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: nová klubová

Příspěvek od MiBo »

Stan: "sz"
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

biscuit píše:hele, elektrotechnik v praxi :-)
no mám trochu problém s tím co je přivedenýho k tomu spínači mlhovek. nevím co je Retract control relay...

vyklápění světel?

to by teda spíš znamenalo, že američanům stačí parkovačky, kdežto kanaďan musí vykulit oči :-)
nicméně asi ano teda, když pomineš tu spodní část a budeš tam mít americký propojení spínače na relé a zároveň kanadskou klemu nad relátkem, tak by to mělo fungovat nezávisle na parkovačkách i hlavních světlometech.
Máš recht člověče!! Nevšiml jsem si té cesty k recract control relay. Schéma recract jsem našel, čumím do něj, ale přijde mi to už fest složitý, nebo dneska nemám svůj den :-) Každopádně i u amričanů to vypadá, že je potřeba mít rožlý hlavní světlomety. Takže asi nezbyde, než si zlomit záda, vlýzt pod pedály a podle barev a multimetrem zjistit, co mám za verzi auta a propojit potřebný.
Přílohy
mlhovky 2.jpg
mlhovky 2.jpg (458.8 KiB) Zobrazeno 2607 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: nová klubová

Příspěvek od MiBo »

Naposledy upravil(a) MiBo dne ned 29.03.2020, 17:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nová klubová

Příspěvek od biscuit »

jak jsem psal, zkusil bych to takhle. myslím, že to bude fungovat

Obrázek
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Tak dneska jsem se konečně dostal k těm drátům okolo relé mlhovek. Je to jak řek návod u spolujezdcových nohou. Akorát teda návod lhal v umístění relé. To správný relé jsem poznal až po hmatu, jak v něm cvakalo.
Dráty do relé vedly některý podle barev ve schématu na obr. výše. Hlavní drát napájení mlhovek G-R (green-red) se po sepnutí relé propojuje s R-W (red-white). Pak se na mojí celice vyskytuje americkej způsob zapojení - zelenej drát vede + na cívku relé a napětí 12V na něj přichází až ve chvíli kdy dáte na vypínači světel aspoň parkovačky. Drát G-B (green-black) pak po sepnutí prstýnku mlhovek přivede zem na cívku relé. Takže stačilo proklemovat hlavní napájení mlhovek G-R i na cívku relé a nad klemou původní drát přestřihnout.
Takže funhuje to tak, že kdykoli baz motoru i s ním můžu zapnout dení svícení otočením vypínače pův. mlhovek a nesvítí nic jinýho. Takže přes den LEDky v blinkrech svítí na můj povel a když bude tm, vypínám je a pouštím klasiku. Vím, že to úplně nesplňuje literu zákona, ale co už. Mám radši, že si světla můžu volait jak já chci.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Zároveň trošku pokročila práce na nových brzdách z verze GT4. Předek kotouče 277 a zadek bubnokotouče 288mm. Kotouče a deska jsem vzal black diamont 6tidrážku, k tomu i pancéřovaný hadice. Brzdiče jsem sehnal na facebooku od jednoho kluka za 1500. K tomu broušení ocelovým kotoučem na brusce, pískování a komaxit. Kromě jednoho pístku na předních brzdách všide nový frenkit pístky, gumky na čepech atd.
Snad se o víkendu dostanu k tomu, abych to nasadil a nazul pak letní kola.
Fotka pro pobavení je z toho čištění třmenů drátěným kotoučem na velké brusce :-D
Přílohy
4.jpg
4.jpg (25.67 KiB) Zobrazeno 2478 x
1.jpg
1.jpg (264.4 KiB) Zobrazeno 2478 x
3.jpg
3.jpg (328.71 KiB) Zobrazeno 2478 x
2.jpg
2.jpg (224.42 KiB) Zobrazeno 2478 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Pamatujte, že i když tu lidi na fóru něco napíšou, ta to nemusí být tak úplně pravda :-D
Věřil jsem hodně tomuhle vláknu ohledně GT4 brzd na GTI verzi, že všechno pasuje. https://www.toyotaklub.cz/forum/viewtop ... ilit=brzdy
Není to bohužel úplně pravda. Zatím jsem teda u montáže zadních brzd. Přední ještě uvidíme zítra. Každopádně zadní koutouče na GTI a GT4 mají jinou hloubku bubnu a tedy i kotouč je posunutej trošku vedle. Původní GTI kotouč je víc zapuštěnej směrem dovnitř podběhu. Dělá to cca 4,5mm. Je to proto, že zadní hnaná náprava má jinej náboj. Přemýšlel jsem, jak to vyřešit, ptž nový kotouče zpátky prostě posílat nechci. Takže nezbylo než objednat nový delší pevnostní šrouby na držák třeměnu a mezi držák třmenu a těhlici vyrobit 4,5mm podložky. Podložky jsou pořádný nerezový viz foto. Pak už to pasuje. Jediný negativum je, že pakny ruční bubnové brzdy nebrzdí uprosted hloubky bubnu, ale brzdí těsně vedle vnitřního okraje. A taky je trošku fuga mezi krytem bubnové brzdy a bubnokotoučem. Teoreticky se tama může dostávat voda do obložení a mechanizmu ruční brzdy. Je to vidět na fotkách. Ale zas moje auto není daily car, takže nemusí jezdit v až tam moc špatných podmínkách.
Jinak je samotřejmě potřeba trošku ohnout plechovej štít kotouče, aby se novej větší kotouč vešel. Na to jsem nejdřív šel sikovkama obalenýma hadrou. Ale daleko šetrnější je prostě ohýbat to nohou přes podrážku boty :-D
Brzdová hadica padla bez problémů. Teda až po tom, co jsem zjistil, že její prostřední držák, co ju drží na tlumiči, se po hadici dá otáčet a posouvat. Původní hadici jsem z brzdové trubky vyšrouboval až po nahřátí koncovky malým ručním autogenem.
Odvzdušněný to je, nikde to neteče, tak dneska pokračování s přední brzdou. Tam by to už mělo být vpohodě.
Přílohy
1.jpg
1.jpg (43.36 KiB) Zobrazeno 2407 x
2.jpg
2.jpg (38.12 KiB) Zobrazeno 2407 x
4.jpg
4.jpg (37.1 KiB) Zobrazeno 2407 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: nová klubová

Příspěvek od 1Akiro1 »

Zdar pěkný to máš.K tomu dennímu svícení.Objednal jsem nový čirý blinkry a tam je patice na dvouvlakno oranžová.Tak jsem to udelal na malý vlakno svítí pořád a velký blinkr.A STK?bez problému a bez úplatku.
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nová klubová

Příspěvek od biscuit »

já už bych to rád taky takhle zprovoznil na mazdě, ale bohužel mi ty ledky ne a ne dorazit. už mě to štve :-(
pro stk se to dá posichrovat prostým odpojením toho bílýho okruhu.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

1Akiro1 píše:Zdar pěkný to máš.K tomu dennímu svícení.Objednal jsem nový čirý blinkry a tam je patice na dvouvlakno oranžová.Tak jsem to udelal na malý vlakno svítí pořád a velký blinkr.A STK?bez problému a bez úplatku.
Člověče moc ti nerozumím :-D Jak myslíš "patice na dvouvlákno oranžová"??? Jakože máš v čirých blinkrech oranžovou dvouvláknovou žárovku? Nebo si k těm blinkrům měl i nějaký patice? A to jako jezdíš s nonstop svítícíma oranžovýma obrysovkama jako v americe?
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nová klubová

Příspěvek od biscuit »

mě ani ve snu nenapalo, že by to nebyla dual colour ledka :-)
jestli jede akiro na oranž dvouvláknovku, tak je velkej pes :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: nová klubová

Příspěvek od 1Akiro1 »

Stan píše:
1Akiro1 píše:Zdar pěkný to máš.K tomu dennímu svícení.Objednal jsem nový čirý blinkry a tam je patice na dvouvlakno oranžová.Tak jsem to udelal na malý vlakno svítí pořád a velký blinkr.A STK?bez problému a bez úplatku.
Člověče moc ti nerozumím :-D Jak myslíš "patice na dvouvlákno oranžová"??? Jakože máš v čirých blinkrech oranžovou dvouvláknovou žárovku? Nebo si k těm blinkrům měl i nějaký patice? A to jako jezdíš s nonstop svítícíma oranžovýma obrysovkama jako v americe?
No jasnýýý nonstop na malý oranž vlákno.A na STK to je origo?Samozřejmě pááán technik a bylo ticho.
K těm blinkrům přišly i patice ja si jen sehnal origo konektory.
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Odpovědět

Zpět na „Celica“